Αναγεννησιακος-Η επανοδος των μπαρμπαδων!(FM17)

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εδω ειναι το ζητημα. Οτι το νοημα του στορυ ειναι να εχει ενα συγκεκριμενο χαρακτηρα που το καθιστα αστειο/ενδιαφερον/ψιλοκαλτ. Η σεζον τελειωσε και οπως προεβλεψα σημαντικο μερος της ομαδας αποφασισε να αποσυρθει. Ακομα, εχω κυριολεκτικα 5 μολις παικτες στο scouting που ενδιαφερονται και που ταυτοχρονα πληρουν τα κριτηρια που εχω θεσει στο save. Οποτε πρεπει να υπαρξει μια αλλαγη. Ειτε να μειωσω την ηλικια κρατωντας το κριτηριο της συμμετοχης σε Εθνικη Νεων, αλλα και παλι πχ μειωνοντας την ηλικια στα 25 εχω συνολικα 17 επιλογες. Ειτε να αφαιρεσω το κριτηριο της συμμετοχης σε Εθνικη Νεων κρατωντας το ηλικιακο κριτηριο του 30+. Σε αυτη την περιπτωση εχω 100αδες επιλογες παικτων και θα μπορουσα προσωπικα να διαλεγω οποτε γινεται και παικτες οι οποιοι καποτε φαινονταν υποσχομενοι.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Στη θεση σου θα εβαζα ελληνες παικτες μεχρι 28-29 χρονων και θα κραταγα το κριτηριο της συμμετοχης στην εθνικη νεων ωστε να εχουν 4-5 χρονακια ακομα να παιξουν ποδοσφαιρο
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
Στη μεταγραφικη περιοδου του Ιανουαριου προχωρησαμε σε κινησεις αναγκης καθως η ομαδα δοκιμαστηκε στο 2ο μισο απο σοβαρους τραυματισμους σε παικτες κλειδια οπως ο Κριτικος(3 μηνες), Νεμπεγλερας(4 μηνες), Παππας(4 μηνες) που ηρθαν να προστεθουν στους ηδη μακροχρονιους τραυματισμους που αντιμετωπιζαν ο Λεοντιου και ο Λαγος απο 5 μηνες περιπου ο καθενας. Ακομα ο αμυντικος Στεφανης επαθε χιαστους που προβλεποταν οτι θα τον αφησουν εκτος για 14 μηνες με αποτελεσμα λιγες μερες αργοτερα ο παικτης να δηλωσει οτι αποσυρεται αμεσα.
Για το μπαλωμα των απουσιων αυτων προχωρησαμε στις μεταγραφες των εξης παικτων:
Γιαννης Σκοπελιτης 38 χρονων. Μεγαλη καριερα με Αιγαλεω, συμμετοχες σε UEFA, μεταγραφη στην Πορτσμουθ της Πρεμιερ Λιγκ, αργοτερα συμμετοχη στο Τσαμπιονς Λιγκ με την Ανορθωση.
Spoiler: show
Image
Γιαννης Χρηστου 36 χρονων. Πολλες συμμετοχες με Αιγαλεω και Πανθρακικο στη ΣουπερΛιγκ, πολυ εμπειρος παικτης που καλυπτει τρυπες στα σεντερ μπακ.
Spoiler: show
Image
Γιαννης Ταραλιδης 36 χρονων. Καριερα σε Πανηλειακο, Ολυμπιακο, ΟΦΗ, Λεβαδειακο και γνωστος για τα δυνατα του σουτ.
Spoiler: show
Image
Δημοσθενης Μανουσακης 36 χρονων συμμετοχες με Αιγαλεω και Χαλκηδονα στην Α Εθνικη, ηρθε να παρει τη θεση του τραυματισμενου Παππα.
Spoiler: show
Image
FOOTBALL LEAGUE

Συνεχιζουμε με 3αδα παιχνιδιων Αγροτικο Αστερα, ΟΦΗ και Σπαρτη. καραφερνουμε 2 νικες και ισοπαλια με Σπαρτη. 7 βαθμοι και σταθερα παραμενουμε πανω απο τη μεση.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Επομενη 3αδα με Αιγινιακο, Χανια και τον εξαιρετικο Πανσερραικο. Μια νικη με Αιγινιακο και 2 κοντινες ηττες με Χανια και Σερρες.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Ακολουθει Απολλων Λαρισας, Καλαμαρια και Κισσαμικος. Στο σημειο αυτο ειχαμε χασει ολους τους παραπανω σε τραυματισμους οποτε το εργο γινοταν δυσκολο. Παρολα αυτα παιρνουμε 2 νικες και χανουμε απο τον Απολλωνα Λαρισας.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Αναθαρρησα πιστευοντας οτι μπορω να το καταφερω και χωρις τους βασικους μου παικτες. Τα επομενα 3 παιχνιδια με Εργοτελη, Βεροια και Παναιγιαλειος και οι 2 ηττες και το Χ με επανεφεραν.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Ακολουθησε με 1 νικη 1 ισοπαλια και 1 ηττα με Καρδιτσα, Ηρακλη και Αρη αντιστοιχα.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Μια απο ολα ειχαμε και στην 3αδα με Τρικαλα, Παναχαικη και Αγροτικο Αστερα.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Στα τελευταια 2 παιχνιδια που εμειναν με ΟΦΗ και Σπαρτη φεραμε μια νικη και μια ηττα.
Spoiler: show
Image
Image
Με αυτα τα αποτελεσματα δε μπορουσαμε να ελπιζουμε σε ανοδο σε καμια περιπτωση. Η ανωτατη θεση που φτασαμε ποτε ηταν η 5η. Τελικα τερματισαμε στην 6η θεση με με 47 βαθμους και ρεκορ 14-7-13. Και παλι καλυτερα απο οτι φανταζομουν. Ισως εαν δεν τραυματιζονταν οι παικτες μας να ημασταν πιο κοντα στην κορυφη. Συνολικα παντως πολυ καλα με τους γεροντες.
Spoiler: show
Image
Image
ΚΥΠΕΛΛΟ
Ειχαμε αφησει τον επαναληπτικο με τον Εργοτελη. Χασαμε 3-1 και προς στιγμη φοβηθηκα οτι θα χαναμε την προκριση. Στα προημιτελικα πεσαμε με την ΑΕΚ. Ο συνδυασμος τραυματισμοι-κρισιμη καμπη στο πρωταθλημα δεν αφησε κανενα περιθωριο για οποιαδηποτε ελπιδα.
Spoiler: show
Image
ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ
Οι γεροντες τα πηγαν πολυ καλα. Ο Κριτικος βγηκε 2ος σκορερ στο πρωταθλημα, ο Παππας ειχε πολλες ασσιστ και το κεντρο με Νεμπεγλερα/Λαγο και Ροβα μετα τα πηγε καλα. Απο τα ακραια μπακ Σπυροπουλος/Αραμπατζης/Κοτιτσας περιμενα περισσοτερα πραγματα ειναι αληθεια. Το 10αρι Χρυσαφης τα πηγε πολυ καλα και δοκιμαστηκε και σαν επιθετικος κατα την απουσια του Κριτικου.
Spoiler: show
Image
Image
Image
ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ
Δεν εχω ιδεα. Το πλανο με τα κριτηρια που εχω θεσει δεν υπαρχει περιπτωση να δουλεψει. Οπως προεβλεψα πολλοι αποσυρθηκαν κατευθειαν. Αναλυτικα οι Καζαντζης, Μανουσακης, Σκοπελιτης, Κοντοδημος, Στεφανιδης, Μουστογιαννης, Νεμπεγλερας, Τασιδης κρεμασαν τα παπουτσια ενω αφησα και Λεοντιου, Γκικα, Τσεβα γιατι δεν τραβαγαν με τιποτα.
Για την αντικατασταση ολων αυτων ειχα συνολικα 6 ολοκληρους παικτες που πληρουσαν τα κριτηρια που εθεσα. Ηδη εχω κλεισει 3 αν δεν κανω λαθος Αλλα δεν γινεται ετσι. Τα κριτηρια πρεπει να αλλαξουν για να συνεχισει το σειβ. Η προταση του chris να ψαχνω παικτες 28 ετων μαξ με συμμετοχη σε μικρη εθνικη εχει ενδιαφερον αλλα βγαζει τελειως απο την εξισωση τα περι μπαρμπαδων που ηταν και ο λογος που ξεκινησα το σειβ. Αλλη λυση θα ηταν να παιρνω παικτες 30+ χωρις το κριτηριο των συμμετοχων σε Εθνικη το οποιο μου δινει 100αδες πιθανους παικτες. Ριχτε/στηριξτε καμια προταση.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

28 με συμμετοχή στις μικρές έστω εθνικές λέω, και πάλι το "τρένο έχει περάσει" εφόσον δε βρίσκονται σε καλή ομάδα αλλά ακόμα τους προσφέρεις ευκαιρία σαν Αναγεννησιακός.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3013
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Μπορείς να διαλέξεις και μια ακόμα χώρα, πχ Ιταλία που είναι κοινοτικοί και να έχεις Έλληνες και Ιταλούς
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το να κατεβασω την ηλικια στα 26-28 μου δινει λιγες παραπανω επιλογες αλλα φαση απο τους 6 που μπορω τωρα στους 15. Θα μπορουσα να δουλεψω με αυτο το νουμερο, στο κατω κατω το νοημα ειναι να υπαρχει challenge και οχι να ειναι το κλασσικο σειβ που σε 5 χρονια εισαι πρωταθλητης στη Σουπερλιγκ. Μια σεζον μπορω να την τρεξω ετσι και βλεπουμε. Προτιμω να δουλεψω αποκλειστικα με Ελληνες για να υπαρχει το στοιχειο οτι τους γνωριζουμε τουλαχιστον απο το να προσθεσω και εξαφανισμενους απο αλλη χωρα. Ασε που η Football League εχει και κατι σπαστικους κανονες ακομα και με κοινοτικους ξενους που βαριεμαι να τα σκεφτομαι.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ποια ακριβώς κριτήρια εχεις βάλει?
Ηλικία 30+
Περασμα από α εθνική
Δεν βρίσκεται τώρα στην Α εθνική και η καριέρα έχει πάρει τη κάτω βόλτα?

Έχει και άλλα?

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ελληνας
30+
Μια συμμετοχη τουλαχιστον σε Εθνικη Νεων. Επειδη ειμαι Β εθνικη χωρις λεφτα δεν ενδιαφερονται παικτες.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Βάλε και την ελπίδων και την ανδρών ρε συ. Έχει κάτι φυντανακια που εξαφανιστικαν κάνοντας μια συμμετοχή δύο.

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Και αυτα τα εχω συμπεριλαβει.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ααα και δεεεν ε? Χμμμμ λόγω φημης και οικονομικών φαντάζομαι... Κάποιοι από αυτούς έρχονται ίσως δανεικοί? Όχι?

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τιποτα ρε, με τους περιορισμους που εχω μπορω να μιλησω σε 5 παικτες συνολο. Αποφασισα οτι θα μειωσω την απαιτουμενη ηλικια απο τουλαχιστον 30 σε τουλαχιστον 26 ή κατι τετοιο κρατωντας τα υπολοιπα κριτηρια. Ετσι παω απο τους 5 παικτες στους 15 που μπορω να παρω. Κατι ειναι και αυτο.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Οκ το σκληραίνεις μετά εφόσον ανέβεις. Αλλά δεν είναι μακροπροθεδμο. Σεϊβ ιδιαίτερα. 6-7 χρόνια το πολύ

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ε ναι τελειως για πλακα το αρχισα για να δω πώς τα πανε οι μπαρμπαδες αλλα παιρνουν συνταξη και δε μου κανουν τη χαρη να ερθουν στην ομαδα μου οποτε θα συμβιβαστω ετσι.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ΚΑΝΟΝΕΣ

Για την επομενη σεζον τουλαχιστον τα κριτηρια για να ερθει καποιος στην ομαδα θα ειναι: Ελληνας ή με ελληνικη υπηκοοτητα, 25 ετων και ανω, μια εστω συμμετοχη σε Εθνικη σε οποιοδηποτε επιπεδο. Αυτο δε σημαινει οτι ξαφνικα θα αρχισετε να βλεπετε και τιποτε νιατα και αυτο θα σας το δειξω τωρα με τις μεταγραφες που πραγματοποιησα.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Αντωνης Ρικκα(31 χρονων): Απο τις ακαδημιες της Μαρσειγ, σε γραναζι της Ξανθης και μεταγραφη στην ΑΕΚ με την ελπιδα οτι θα εξελιχθει σε πολυτιμο μελος της ομαδας. Αν και πραγματοποιησε καποιες συμμετοχες η καριερα του ακολουθησε πτωτικη πορεια κατι στο οποιο συνεβαλλε και ο τραυματισμος που ειχε στους χιαστους.
Spoiler: show
Image
Δημητρης Γιαντσης(29 χρονων): Θεωρουνταν απο τα μεγαλα ταλεντα του Ηρακλη χωρις να δικαιωσει τις προσδοκιες και επειτα απο Κερκυρα και Λεβαδειακο δεν αγωνιστηκε ξανα στη Σουπερλιγκ.
Spoiler: show
Image
Hussein Mumin(30 χρονων): Μελος μιας εξαιρετικης φουρνιας νεαρων του ΠΑΟΚ εκεινη την περιοδο, καλος παικτης στο FM08, εκανε καποιες συμμετοχες με ΠΑΟΚ αλλα πολλες περισσοτερες με Παναιτωλικο.
Spoiler: show
Image
Σταθης Ροκας(32 χρονων): Σοβαρη καριερα, υπηρετησε Ιωνικο, Θρασυβουλο, Αστερα Τριπολης, Ολυμπιακο Βολου και Πανιωνιο στην Α Εθνικη με πολλες συμμετοχες.
Spoiler: show
Image
Βαγγελης Γεωργιου(28 χρονων): Απο τις ακαδημιες του ΠΑΟΚ που δεν πηρε ευκαιριες και επαιξε μολις 3 ματς στη Σουπερλιγκ.
Spoiler: show
Image
Πετρος Κοντεων(33 χρονων): Αλλος ενας απο τις ακαδημιες του ΠΑΟΚ που δεν πηρε ευκαιριες αλλα πραγματοποιησε σημαντικη καριερα στη Β Εθνικη.
Spoiler: show
Image
Νικος Σαμουιλιδης(30 χρονων): Επαιξε Σουπερλιγκ με Απολλων Καλαμαριας, αλλο ενα αξιοπιστο παικτακι στο FM08.
Spoiler: show
Image
Γιαννης Κωστοπουλος(30 χρονων): Ξεκινησε απο Προοδευτικη και δεν επαιξε ποτε Σουπερλιγκ αλλα εχει 200 συμμετοχες σε Β και Γ Εθνικη.
Spoiler: show
Image
Χρηστος Χρυσοφακης(27 χρονων): Ξεκινησε απο Εργοτελη οπου παρεμεινε για αρκετα χρονια αλλα με λιγες συμμετοχες στη Σουπερλιγκ.
Spoiler: show
Image
ΡΟΣΤΕΡ

GK: Αμπαρης, Ανδριολας
DR: Αραμπατζης, Κοτιτσας
DL: Σπυροπουλος, Γεωργιου
DC: Πιπινης, Χρηστου, Κωστοπουλος, Κοντεων
DMC/MC: Mumin, Ροκας, Ροβας, Ρικκα, Λαγος, Σαμουιλιδης, Ταραλιδης, Οξυζογλου
AMC: Χρυσαφης, Οξυζογλου
AML/R: Γιαντσης, Παππας, Χρυσοφακης
ST: Κρητικος, Γιαντσης

Εχουμε θεματακι ποιοτητας και αριθμων στα εξτρεμ χωρις καμια πιθανοτητα ενισχυσης και με τον Παππα ενα χρονο γηραιοτερο και λογω του περσινου τραυματισμου να ειναι πλεον αργος. Το βαρος πεφτει στον Γιαντση να κανει καλη δουλεια στα πλαγια αφου ο Κρητικος θα διατηρησει τη θεση του στην κορυφη μετα την καλη του χρονια. Η ποιοτητα και οι αριθμοι για αλλη μια χρονια συγκεντρωνονται στο κεντρο κυριως με κοφτες αλλα και περυσι ειχα πολλους σε νουμερα αλλα τραυματιστηκαν αρκετοι. Για ακομα μια χρονια πιανουμε πατο στα physicals αλλα ειμαστε κορυφη σε technicals και mentals. Αν εχει καποιος καμια ιδεα για το πώς μπορω να το εκμεταλλευτω αυτο θα ηταν ωραια.

ΣΤΟΧΟΙ

Για αλλη μια χρονια δεν εχω ιδεα. Δεν ειμαι καν σιγουρος αν το φετινο ροστερ υπερεχει του περσινου. Και παλι περυσι η 6η θεση ηταν υπερβαση. Τα media μας βαζουν σε θεση υποβιβασμου. Προφανως θα ηθελα να ανεβω ΣουπερΛιγκα αλλα το θεωρω σχεδον αδυνατον. Θα δουμε.
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”