Πασάς στα Γιάννενα.....

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεπτεμβριος....παμε καλα...αλλα καναμε υπερβολικο rotation και αυτο μας στερησε 2 βαθμους στο πρωταθλημα...θα γινεται πιο ελεγχομενο πλεον...γιατι θελω να παρω το πρωταθλημα οσο πιο νωρις γινεται και να επικεντρωθω στον μεγαλο στοχο του cl...
Image

Image

Υ.Γ. Στο ματς με ajax στο 73 εγινε το 2-1(στην δευτερη φαση που εκανε ο ajax)...ομως η ομαδα δεν καταλαβαινει...και σε 15 λεπτα εγινε το σκορ 2-4....φοβερο οτι ο χατζηγιοβαννης μπαινοντας σαν αλλαγη εβαλε 2 γκολ...οσοι θυμουνται και απο περυσι το cl του παει πολυ...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκτωβριος...ενα γκολ στο 92' μεσα στην dortmund μας στερησε το απολυτο...

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νοεμβριος...μια κοκκινη του βαγιαννιδη στο 20' μεσα στον Παο εβαλε την βαση για την πρωτη ηττα στο πρωταθλημα...με dortmund φεραμε παλι χ αλλα εχουμε υπερ μας τα γκολ...οποτε τον Δεκεμβριο θελουμε διπλο στους Βασκους για να περασουμε ως πρωτοι και να εχουμε καλυτερη κληρωση...

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεκεμβριος...ειχαμε αρεκτες εξελιξεις...παμε πρωτα αγωνιστικα....καναμε το διπλο που θελαμε και βγηκαμε πρωτοι...

Η κληρωση για την φαση των 16...
Image

Επισης προχωρησαμε σε μια σημαντικη αλλαγη στο ροστερ...ο podence φευγει με 10 μυρια για κινα(ειναι ο πρωτος παικτης που εδωσα περισσοτερα απο οσα πηρα στην αγοραπωλησια του) και στην θεση του ηρθε με 25μυρια ενας εξτρεμ απο Λιβερπουλ...
Image

Συνοπτικα τα αγωνιστικα...
Image

Image

Υ.Γ.Ο kovac φετος ειναι απιστευτα αυτα που κανει....φοβερη ανακαλυψη απο τους scouts(τον ειχα παρει με 6 μυρια)...το κακο ειναι οτι εχει ρητρα με 23,5 μυρια...τα ειχε δωσει η εβερτον αλλα αρνηθηκε να παει...αλλα τωρα τον γλυκοκοιταζουν λιβερπουλ και man unt....αν τα σκασουν βλεπω να φευγει....γιατι δεν θελει να ανανεωσει τωρα που τον θελουν αυτες οι ομαδες...
Υ.Γ.Σημερα μετα απο καιρο το εχω καψει...δυστυχως ομως απο αυριο παλι θα παει σε ρυθμο οπως η ιστορια με sunderland
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χτες τελειωσα και Ιανουαριο...και πλεον παμε στους σημαντικους μηνες...ο Ιανουαριος ηταν βεβαια μηνες μεγαλων αλλαγων...καθως αλλαξα τα 2 βασικα εξτρεμ μου...ο Podence εφυγε με δικη μου αποφαση...αλλα δυστυχως εφυγε και o kovac...Πηγε city me 23 Μυρια που ηταν η τιμη της ρητρας του...πηραμε στην θεση του ενα μεγαλο ονομα,αλλα προσωπικα πιστευω οτι βγαινω χαμενος καθως εχασα τον καλυτερο μου παικτη...
Image

Και στα αγωνιστικα...που οι δοκιμες και η χαλαρωση φεραν και στραβοπατηματα...καλως ή κακως η ευκολια με την οποια παιρνω διαφορα στο πρωταθλημα με κανει να το βαζω σε 2η μοιρα...τον Φεβρουαριο θα επικεντρωθω στις προκρισεις σε κυπελο και cl...
Image

Image


Υ.Γ.Λογω οτι εχω 18-20 παικτες εντεκαδατους ειναι πολυ δυσκολο ολοι να ειναι χαρουμενοι...ηδη 3 εχουν θεματα...για αυτο και παλευω να βρω ισορροπιες...φοβαμαι μην αυτο στοιχισει στην χημεια και στην ψυχολογια της ομαδας...αλλα για να πετυχω και τους 3 στοχους καλως ή κακως θελω δυνατο ροστερ...το αποτελεσμα θα δειξει αν το εχτισα σωστα...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην πρωτη του συμμετοχη στην βασικη 11αδα ηταν καθοριστικος για να περασουμε ανετα την ΑΕΚ και να βρεθουμε στους 4 του Κυπελου....

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα ματς με την Μπενφικα για τους 16 του cl....τα ματς στην Ελλαδα θα τα ανεβασω ολα μαζι για Μαρτιο-Απριλιο....

Στο πρωτο ματς η ομαδα ηταν πολυ κακη...με αποτελεσμα η υποθεση προκριση σχεδον να χαθει...
Image

Φτασαμε στον 2ο αγωνα και η ομαδα ηταν σαν νοσοκομειο..αν βαλουμε και οτι ο Σουρλης δεν ηταν δηλωμενος,δεν καταφεραμε να κατεβασουμε ουτε 18αδα...πηγαμε με 6 αλλαγες...
Image

Και ο επαναληπτικος....
Image

Mια τεραστια προκριση....ο χατζηγιοβαννης πραγματικα ειναι ο παικτης του cl...συνεχεια μπαινει απο σποντα και δινει προκρισεις...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε σε καποια νεα...αρχικα οι αγωνες Φεβρουαριου-Μαρτιου...και το πως ειμαστε σε ολες τις διογανωσεις...στο πρωταθλημα πολλα στραβοπατηματα γιατι αισθανομαστε σιγουρια οτι θα το κατακτησουμε και παιζουμε με αρκετες αλλαγες...στο κυπελο το 3-1 με οσφ πιστευω οτι δεν θα ανατραπει και θα βρεθουμε στον τελικο εχοντας ηδη πεταξει εξω ΑΕΚ-ΟΣΦΠ...
Image

Image

Επισης...ο δρομος για τον τελικο του cl...
Image

Και τελος κλεισαμε για το καλοκαιρι τον επιθετικο που κυνηγαμε χρονια τωρα...αλλα ολο τρωγαμε χυλοπιτα....τελικα τα καταφεραμε...
Image
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Τεράστια πρόκριση με τους Πορτογάλους, δύσκολη κλήρωση με την Παρί, αλλά θέλω να πιστεύω πως μπορείς να προκριθείς

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικα αποκλειστηκαμε και με πολλα γκολ(ντροπιαστικη εμφανιση στο επαναληπτικο...μετα απο λιγο ηταν σαν να παρατησαμε το ματς)...δυστυχως η Paris ειναι ισως η καλυτερη ομαδα στην Ευρωπη...και η πιο managerικη....εννοω οτι εχει ακομα μεγαλα ονοματα σε καλη ποδοσφαιρικη ηλικια γιατι ειχε κινηθει με στοχο να παρει ταλεντα ολα αυτα τα χρονια...παικτες οπως fati-abraham-dele ali ειναι ακομα κατω τον 30...κοστιζουν ολοι κοντα 100 μυρια και κανουν παπαδες στο γηπεδο...συν καποιου 31-32αρηδες παικταραδες...χαρακτηριστικο οτι ο chiesa ηταν παγκο(κατ εμε απο τα πολυ δυνατα top talent του παιχνιδιου)..νομιζω μετα απο 2 σερι cl της liverpool ηρθε η ωρα της paris....ας ευχηθω του χρονου να ειναι η δικη μου...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε σε καποια νεα....αρχικα να πω οτι την φετινη χρονια δεν ειμαι ευχαριστημενος...η ομαδα δεν αποδιδει οπως περιμενα...παρ ολα αυτα ειμαι ηδη τελικο κυπελου με ΠΑΟ και κοντα στην κατακτηση πρωταθληματος...για να γινει αυτο ομως η ομαδα επρεπε να δειξει χαρακτηρα...

3 αγωνιστικες πριν τελειωσουν τα Play off η βαθμολογια ηταν η εξης...
Image

Και η επομενη σταση ηταν η ΤΟΥΜΠΑ....η ομαδα επρεπε να δειξει χαρακτηρα πρωταθλητη μεσα στην εδρα του ανταγωνιστη μας...ενος Παοκ πολυ καλου φετος...ο οποιος μαλιστα εφτασε ημιτελικα στο europa league 2.....
Το αποτελεσμα...
Image

Επισης κλεισαμε και στοπερ εκτος απο τον επιθετικο....
Image

Οι μεταγραφες που κλεισαμε εχουν σαν αποτελεσμα την αποφαση 2 βασικα μας στελεχη να φυγουν.....ο Morrison που ηρθε περυσι με ρεκορ χρηματων αλλα δεν εκανε την διαφορα που ηθελα στην αμυνα....και ο Picolli...ο οποιος πολλα χρονια τωρα μας ξελασπωνε αλλα τελευταια εχει πεσει αισθητα και επισης νομιζω οτι το φορ που ερχεται ειναι αυτο που θελω για την επιθεση...πριν φυγει ο picolli προλαβε να κανει ενα ωραιο ρεκορ...
Image

Πλεον μενει η αποφαση για το αν θα κινηθουμε για αποκτηση του coman ή ενος αλλου εξτρεμ...απο την μια εχει ματς ο coman που δεν παιζεται,απο την αλλη ξεκιναει την χρονια στα 31 και εχει αρκετα σκαμπανεβασματα με την αποδοση του αλλα και συχνους τραυματισμους....παρ ολα αυτα αν μπορεσω να τον κλεισω σε λογικη στιγμη θελω να τον αποκτησω...νομιζω οτι με προετοιμασια και συμμετοχη απο την αρχη μπορει να μας ανεβασει επιπεδο..

Υ.Γ.αν προχωρησει η κατασκευη του γηπεδου το save-ιστορια θα παει ακομα 2 χρονιες...θα κλεισουμε δλδ 10 σεζον!!!(ισως προσωπικο ρεκορ στο fm)...η σκεψη μου ειναι να παω επιτηδες του χρονου europa league με στοχο να το σηκωσω...και την τελευταια χρονια στο καινουρια μας ''σπιτι'' να κανω μια τελευταια προσπαθεια για cl...δεν το συζηταω οτι θελω η ιστορια να κλεισει με 4 σερι νταμπλ(συνολο 5 στα 10 χρονια δλδ)...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονια τελειωσε οπως θελαμε....το 2 σερι νταμπλ ειναι γεγονος...συνοπτικα λοιπον τα ματς Απριλιου-Μαιου και οι τελικες βαθμολογιες...

Image

Image

Και η εικονα του τελικου Κυπελου....
Image

Υ.Γ.gravillon Και palmer στραβωσαν στο τελος γιατι παιξαν ελαχιστα φετος...ειναι και οι 2 οι 4ες επιλογες μου για κεντρικος αμυντικος και κεντρικο χαφ αντιστοιχα...ισως τους αφησω να φυγουν(αν και δεν το θελω) και να παρω ελληνες για αυτες τις επιλογες ωστε να τονωσω το ελληνικο στοιχειο...
Υ.Γ.Morisson Και picolli πουληθηκαν ηδη με 30 και 20 μυρια αντιστοιχα σε αγγλικες ομαδες...ο Picolli βγηκε λιρα εκατο..καθως αγοραστηκε με 3 μυρια και πουληθηκε με 20...και οι 2 ισως πιαναν και παραπανω...αλλα ζητησα τοσα στην αρχη,τα δωσαν ατοφια αμεσα οι ομαδες και μετα δεν ηθελα να κανω πισω...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα τον πρωτο μεγαλο στοχο(Νταμπλ στην Ελλαδα) που πετυχα...εκπληρωθηκε και ο δευτερος(κατασκευη γηπεδου)...μενει ο τριτος(ευρωπαικος τιτλος)...αν πετυχω και τον 3ο τοτε πραγματικα αυτο το save θα ειναι μεσα στα top3 στην 20ετια που παιζω fm...
Image





Υ.Γ.Ο morisson αρνηθηκε να παει στην Φουλαμ...χασαμε τα 30 μυρια...ευχομαι να πιασουμε εστω 20-25....
Υ.Γ.Η Paris τελικα εκανε αυτο που ελεγα και κατεκτησε το cl...!!
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι αγοραπωλησιες μας...κλεισαμε μεταγραφες ηδη απο πρωτη Ιουλιου...κρατησαμε λεφτα για μια καλη μεταγραφη τον Ιανουαριο αν χρειαστει...πηρα αποφαση να μικρυνω το ροστερ κατα 1 παικτη καθως ολοι θελουν να παιζουν...και εχω θεμα...ηδη εχουν στραβωσει και 2 παικτες(o rodriguez γιατι δεν τον αφησα να παει στην paris(και εγω θα στραβωνα) καθως ζητησα τρελα λετα και ο renier γιατι δεν τον αφησα να παει στον Ολυμπιακο(ελεος....τον εχω 4 χρονια στην φαπα τον Ολυμπιακο))...
Image

Υ.Γ.πλησιαζοντας η εναρξη της χρονιας δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω με την Ευρωπη...εσεις τι λετε?να παλεψω για cl απο φετος(σιγουρα στην τελευταια χρονια στο καινουριο ''παλατακι'' θα το παλεψω) ή να παω εντεχνως στο europa league που το ονειρο του ευρωπαικου τιτλου ειναι πολυ πιο εφικτο?
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καποιες τελευταίες εξελιξεις….
Αχρικα ηθελα να δειξω τα αποτελέσματα του να δουλευεις τις ακαδημιες(βελτιώνοντας εγκαταστασεις και δικτυο οποτε μπορεις)….
Σας ειχα δειξει τον παικτη που είχαμε βγαλει και με μια συμμετοχη πουληθηκε στην Μπενφικα με 10μυρια....δειτε πως είναι τωρα..
Image

Και επισης δειτε ένα ταλεντο που βγαλαμε φετος..εχουν βγει και αλλα ταλεντα...απλα επειδή η ομαδα πλεον εχει πολύ ποιοτητα,πρεπει να είναι εξαιρετικα για να σταθουν….το συγκεκριμενο όμως από του χρονου θα είναι στην πρωτη ομαδα….
Image

Επισης μετα απο πολυ ξυλο για εναν μηνα με τον rodriguez για να μην φυγει....οι σχεσεις μας φτασαν στα ακρα...και φοβουμενος οτι θα χαλασει το κλιμα στην ομαδα τον εβαλα για πουλημα…φυσικα ειχε χαθει χρονος και χρημα...γιατι τα μεγαλα ονοματα ειχαν φυγει απο την διεκδικηση του...αλλα τελικα πηρα 17,5 μυρια απο σασουολο και εφυγε....ενας σημαντικος παραγοντας που δεν τον κρατησα με το ετσι θελω ειναι και το οτι πετυχα εναν απο τους αγαπημενους μου παικτες στο fm αλλα και στην πραγματικοτητα(οσοι εχουν δει τι κανει με σοσιαδαδ ξερουν τι θα κανει σε λιγα χρονια στις κορυφαιες ομαδες της Ευρώπης) να είναι στην transfer list και να θελει να ρθει(αρχικα δεν ηθελε...αλλα πλακωθηκε και εκεινος με προπονητη,βγηκα και εγω και παρακαλαγα στα ΜΜΕ...)….ιδου η μεγαλυτερη μεταγραφη που εχω κανει σε αυτην την ιστορια…
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”