Πασάς στα Γιάννενα.....

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 συντομα σημεια....

1)ο ομιλος στο cl....τον λες και δυσκολο...πριν 2 χρονια ειχα πεσει πανω στην λεβερκουζεν στο europa league II....εχασα 2 φορες και τελικα πηρε και το κυπελο....τωρα λογικα θα παλεψω μαζι της για να συνεχισω στο europa league....
Image

2)ενα ματς που επαιξα...ο conolly εκμεταλευτηκε πληρως την απουσια του Picolly για τραυματισμο και στα 2 πρωτα ματς πρωταθληματος εβαλε 4 γκολ!!!φετος οι οι λυσεις ειναι πολλες σε ολες τις θεσεις...η μεταγραφη του 10αριου μας εδωσε πλεον την δυνατοτητα να εχουμε 5 11δατους μεσοεπιθετικους...κρατησαμε τσιρογιαννη και ανεβασαμε ακομα ενα 19χρονο ταλεντο στους μεσοεπιθετικους...
Image

3)οι scouts κανουν φοβερη δουλεια γενικα...χαρακτηριστικο παραδειγμα ο τερματοφυλακας που εχουμε που πηραμε με 800χιλιαριακα και πραγματικα δεν υπαρχει....ο ορισμος του ''κατεβαζω ρολα''...τωρα βγαλαν ενα απιστευτο ταλεντο...δεν ξερω...μου φαινεται ή τα στατιστικα του ειναι τρελα?κλεισαμε στα 6μυρια αλλα τα χαλασαμε στον ρολο που θα εχει...μεχρι χριστουγεννα θελω να πιστευω οτι θα εχει κλεισει...αλλα ειναι μεγαλο θεμα που θα παει και ποιος θα φυγει...γιατι εχω 5 μεσοεπιθετικους φωτια...ισως ηρθε η ωρα ο μποτος να μας δωσει καποια εκατομυρια στα ταμεια...
Image

Υ.Γ.φετος η χρονια εχει ξεκινησει με αρκετους τραυματισμους...ευτυχως οχι σοβαρους...ευχομαι να μην συνεχιστει πολυ αυτο...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δύσκολος όμιλος, ωραίες κινήσεις και ο μικρός πολύ καλός!

Ελπιζω οι τραυματισμοί να μη συνεχίσουν!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα επομενα 6 ματς....
Image


Σχολια για καποια ματς....
vs ΠΑΟΚ....ενας Παοκ που φετος δειχνει να ειναι ο μεγαλος μας αντιπαλος...αποκτησε kramaric και el shaaraway,αν και ειναι 30+ πετανε φωτιες....μας εχει αφησει πισω ηδη 5 βαθμους(εχει κανει το 6 στα 6) και εχει διαφορα τερματων +18!!!!!....στο ματς μεχρι το 57 που εγινε το 2-0 δεν υπηρχαμε ...εκει ομως δειξαμε οτι εχουμε αλλαξει επιπεδο...στο 60 και στο 63 γινεται αμεσως το 2-2 και στα καπακια 2 κλασικες ευκαιριες για να γυρισουμε το ματς μεσα στην τουμπα...δυστυχως στο 80 μια τραγικη γκαφα μεταξυ τερματζη και στοπερ μας εκανε να χασουμε το παιχνιδι....
vs Λεβερκουζεν....δυστυχως δεν πηραμε τον βαθμο που δικαιουμασταν....προγηθηκαμε...μειναμε πισω 2-1(ειχαμε τεραστιο προβλημα στα στημενα σε αυτο το ματς)...αλλα στο 78 καναμε το 2-2 και πιστεψαμε ακομα και στην πληρη ανατροπη....δυστυχως στο 90 χασαμε το ματς...φαγαμε χατ τρικ απο εναν 21χρονο επιθετικο με αξια 66μυρια!!!!...το τρελο...τον ειχε αποκτησει η λεβερκουζεν με 14,5 μυρια στα 17 του χρονια...
vs Απολλωνα...η επιλογη να παιξουμε με πολλες αλλαγες γιατι πιστευαμε οτι μπορουμε να κοντραρουμε την city(ε ρε γελια!!!!) μας κοστισε...πολλες χαμενες ευκαιριες....και απωλεια εκτος προγραμματος...
vs City...πιστευα οτι μπορω να την κοντραρω...χαχαχαχαχαχαχαχα.....ξεκινοντας το ματς ειδα οτι στην 11αδα της δεν χωραει ο sterling...λεω τι γινεται εδω...κοιταω 11αδα...haaland-de jong-mbappe ηταν μερικα απο τα ονοματα που ειδα και καταλαβα τι θα γινει....παλι καλα μονο 4 φαγαμε...
vs ΑΕΚ....αδικο το 1-0...επρεπε τουλαχιστον 3-0....

Υ.Γ.το κλεισαμε με 6 μυρια το εξτρεμ...θα δουμε τον Ιανουαριο ποιος θα φυγει...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριν παω να κοιμισω τον μικρο καναμε μια τεραστια νικη.....νικη που νομιζω μας βοηθαει πολυ να παιξουμε και τον Φεβρουαριο Ευρωπη καθως η Ναπολι εκτος απο εμας εχασε στην εδρα της και απο την Λεβερκουζεν και μοιαζει ο φτωχος συγγενης(τι ειπα....η ναπολι σε ομιλο με Πας Γιαννενα....μοιαζει φτωχος συγγενης)....
Image


Image
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τέλειο αποτέλεσμα!!! Το χρειαζόταν αυτή η ομάδα..μπράβο σου

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα....λιγα σημερινα παιχνιδια...η ομαδα παει καλα σε γενικες γραμμες και ειναι εντος των στοχων....ειναι αληθεια οτι χρονιες που παιζεις Ευρωπη ειναι δυσκολο να κανεις σερι νικων και να εισαι συνεχομενα καλος...
Image

και οι βαθμολογιες...
Image

θα ηθελα να δειξω 2 παιχνιδια...
Το πρωτο με Παο καθως καναμε ενα τρομερο γυρισμα..
Image

και το δευτερο με ΑΕΛ γιατι αυτο το απιστευτο ματς ειναι η αιτια που δεν ειμαι στην κορυφη με Παοκ....η πρωτη φαση που δειχνει ειναι στο γκολ τους...και πριν εχω χασει τα αχαστα...
Image

Υ.Γ.Την πρωτη παρουσια στο cl την κρινω ως επιτυχημενη καθως ο βασικος μου στοχος να συνεχισω στο europa league εγινε πραγματικοτητα...και αν εξαιρεσω το ματς με city σε ολα τα αλλα ματς σταθηκα παρα πολυ καλα...οι ελπιδες για 16 cl(δεν ξερω αν θελω...στο europa θεωρω οτι μπορω να το παω αρκετα μακρια αν εχω λιγο τυχη στις κληρωσεις) ειναι ελαχιστες καθως τελευταια αγωνιστικη παιζω στην city και η λεβερκουζεν εντος με ναπολι...
Υ.Γ.εκτος απο το εξτρεμ εχω παρει την αποφαση τον Ιανουαριο να ρθει ενα παρα πολυ δυνατο box to box χαφ...ο ιατρουδης θα μοιραζεται την θεση με αυτο γιατι δυστυχως ενω επιθετικα ειναι παρα πολυ καλος υστερει αμυντικα...και στην Ευρωπη το πληρωνω αυτο...οπως και στα ματς με τους μεγαλους στην Ελλαδα...ο δωνης θα παει για αλλες πολιτειες μαζι με εναν μεσοεπιθετικο που δεν εχω αποφασισει ακομα...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λιγα σημερινα ματσακια που επαιξα...η ομαδα παει καλα...χαρακτηριστικο η πολυ ανετη επικρατηση με Ολυμπιακο...
Στο πρωτο ημιχρονο στο ματς με τον Ολυμπιακο πραγματικα δεν ηξεραν απο που τους ερχοντουσαν....το ματς ξεκινα και μεχρι το 2 ειχα 2 κλασικες ευκαιριες,ομως στο 3 γινεται το 0-1....δειτε ομως τι ειχε γινει μεχρι το 26....8 τελικες στην εστια!!!!...σχεδον ολες τεραστιες ευκαιριες...
Image

Τα αποτελεσματα γενικα...στο cl εγινε αυτο που φανταζομασταν...ηττα εμεις και ανετη νικη η Λεβερκουζεν...παμε Europa League...
Image

Και οι βαθμολογιες...
Image

Οπως βλεπετε στο Europa League η κληρωση ηταν καλη...οχι ευκολη αλλα καλη...οι Τουρκοι εχουν αρκετους παικτες με μεγαλη χρηματιστηριακη αξια αλλα χωρις καποιο μεγαλο ονομα...νομιζω η προκριση ειναι 50-50....
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στην παρθενική σου εμφανιση στο τσου λου προκριση σε τέτοιο όμιλο? Είσαι παρα πολύ καλά.. μπράβο σου!

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φτασαμε τελος Δεκεμβρη....παμε για καποια νεα...

Αρχικα τελειωσαν οι αναβαθμισεις στις εγκαταστασεις....η εικονα τους πλεον ειναι μεγαλης ευρωπαικης ομαδας...
Image

Παιξαμε 2 ματς ακομα...
Image

Και η βαθμολογια...πλεον ειμαστε μονοι πρωτοι στον κορυφη και η εικονα μας δειχνει οτι μπορουμε να επαναλαβουμε τις επιτυχιες της προηγουμενης χρονιας...
Image

Επιτηδες στα βραβεια εβαλα και τις αξιολογησεις των παικτων...οπως φαινεται το δεκαρι που φεραμε κανει παπαδες...τρομερη μεση αποδοση και φοβερος σε ασιστ....θελω να αναφερθω και στον karamoh...οταν τον πηρα πιστεψα οτι θα κανει την διαφορα που ηθελα...6,5 μυρια για μεταγραφη και 2,5 μυρια για συμβολαιο θα εδιναν μονο για καποιον που πιστευα πολυ....την πρωτη χρονια λιγο ελειψε να του βαλω πωλητηριο....ηταν τραγικος...στα τετ α τετ η μπαλα κοντευε να βγαινει κορνερ....απο την δευτερη χρονια ομως κανει παπαδες..και ειδικα φετος δεν παιζεται...αποκορυφωμα το χατ τρικ στο ντερμπυ με Παοκ...Δειτε και το τι εχει κανει μεχρι τωρα...
Image

Υ.Γ.και μια τελευταια διακριση που δεν την περιμενα για karamoh...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 ακομα ματς που επαιξα σημερα....
Image

Στα μεταγραφικα....αφου ηρθε και το εξτρεμ που ειχα δειξει σε προηγουμενα ποστ δεν υπηρχε χωρος για ολους τους μεσοεπιθετικους μου....το αποτελεσμα ηταν να φυγει ο μποτος με 7 μυρια(ειχε ερθει με 2 μυρια)...κατι που με χαροποιει ειναι οτι για πολλους Ελληνες ειχα δωσει καποια ποσα που φαινονταν υπερβολικα(και σε εμενα)...αλλα η εξελιξη τους ειναι απιστευτη...και δικαιωθηκα σε εναν βαθμο...για μιχελη και βαγιαννιδη γινεται χαμος απο προτασεις που φτανουν στα 20μυρια...ειδικα ο βαγιαννιδης εχει πλεον χαρακτηριστικα top player...αλλα δεν φευγει κανεις...γιατι πλεον ο στοχος μου ειναι το Ευρωπαικο κυπελο...
Το κακο ειναι οτι μετα απο παρα πολλες προτασεις δεν εχω βρει ενα box to box που ηθελα για να μοιραζεται την θεση με Ιατρουδη...ο ενας μου ξυνιζει ο αλλος μου φαινεται υπερβολικα ακριβος...δεν ξερω...ευχομαι να βρω κατι...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Αν δεν εχεις διωξει τον Δωνη ακομα απο την ομαδα δοκιμασε τον σαν box to box κανει τιμια τη δουλεια του και φερε αμ.χαφ τον Αλεξανδροπουλο
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω βασικους αλεξανδροπουλο που παιζει amc(οργανωτης) και ιατρουδη που παιζει mc(box to box)....αλλαγες δωνη-γροσδανη...ο δωνης που ειναι παντα στην αποστολη δινει ανασες και σε αλεξανδροπουλο και σε ιατρουδη γιατι παιζει καλα και στις 2 θεσεις...απλα ηθελα εναν παικτη top επιπεδου για την θεση του box to box....ο ιατρουδης ειναι φοβερος και παιζει πλεον και στην εθνικη βασικος,αλλα θελω και εναν να τον βαζω σε δυσκολα ματς σε Ευρωπη και Ελλαδα οταν θελω να κρατησω σκορ ή να παω συντηρητικα...γιατι ο ιατρουδης στα αμυντικα στατιστικα ειναι χαλια...επιθετικα εχει γινει φοβερος,αλλα αμυντικα υστερει...αν βρω αυτον τον παιχτη θα φυγει ο δωνης....βρηκα εναν-δυο που με ικανοποιουσαν αλλα οχι τοσο για να δωσω 15-20 μυρια που θελαν...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πάρα πολύ καλά πας, είναι σημαντικό που έχουν δέσει όλοι οι παίκτες μεταξύ τους!

Μπορείς να ανεβάσεις ένα σκριν με την καρτέλα του αλεξανδρόπουλου και του karamoh?
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα σας δειξω πως ειναι πλεον καποιοι παικτες...
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μπορώ να πω ότι εξελίχθηκαν τρομερά οι παίκτες σου και έπαθα τεράστιο σοκ με Βαγιαννίδη,Αλεξανδρόπουλο,Μιχελή,Piccoli και Ιατρούδη.

Υ.Γ:Για Box to Box προτείνω με επιφύλαξη γιατί μπορεί να έχει φύγει για ομάδα του εξωτερικού τον Mady Camara δεν κοστίζει πάρα πολλά αλλά έχει τίμια καρτέλα για τον ρόλο αυτό
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”