Καριερίστας...!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

To ρήμαξες το καημένο το Λίχτενσταϊν. :shock: :D
-nani
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διώξαμε 2 ακόμα παίκτες....
Image

Ο Ιανουάριος πήγε πολύ καλά αγωνιστικά....σε επόμενο ποστ θα δείξω και βαθμολογίες...
Image

Υ.Γ.Έχω πλέον αρκετές προτάσεις για συνέντευξη από μεσαίες ομάδες top πρωταθλημάτων, αλλά θέλω να τελειώσω αυτήν την χρονιά στον Παναθηναϊκό και μετά να το σκεφτώ...
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Στο FM20 το save με τον Παναθηναϊκό έχει πάντα δύσκολη αρχή γιατί τα οικονομικά δεν είναι καλά.Μετά όμως από μερικές προκρίσεις στην Ευρώπη αυτό φτιάχνει και γίνεται καλύτερο με την έλευση νέας διοίκησης με σκοπό να ρίξει μπόλικο χρήμα στην ομάδα.Στην θέση σου θα καθόμουν ακόμα 1-2 χρονιές στον Παναθηναϊκό να δω αν θα μπορέσω να κάνω κάτι καλύτερο και σε περίπτωση που συμβεί το απευκταίο θα έψαχνα για κάτι καλύτερο έξω...γιατί τα βιογραφικά ελέγχονται εξονυχιστικά στις μέρες μας!!!
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικά είναι ένα save που έχω προσεγγίσει πολύ διαφορετικά...save-καριέρα...έχω πάντα στόχο να βελτιώνω τις ομάδες που αναλαμβάνω αλλά δεν λειτουργώ στο στήσιμο της ομάδας όπως λειτουργώ σε ένα save-ομαδας...όπως είχα πει στους στόχους που έθεσα θέλω να είμαι σε Ευρωπαϊκή ομάδα στο τέλος της 5ης ή έστω στην αρχή/μέση της 6ης χρονιάς...θα είναι ιδανικό να έχω φύγει βέβαια έχοντας κατακτήσει το ελληνικό πρωτάθλημα πριν πάω Ευρώπη αλλά αυτό θα φανεί στο τέλος της χρονιάς...αλλά στην προσέγγιση που έχω στο save αλλά και στον τρόπο που διαμορφώνω τα ρόστερ θέλω να είμαι στην κάθε ομάδα το πολύ μέχρι 2,5 χρόνια...ώστε στην 10ετία(εκεί που συνήθως χάνεται το ενδιαφέρον λόγω έλλειψης γνωστών παικτών) να έχω προλάβει να περάσω από 4 έστω ομάδες...βέβαια κρατάω το στοιχείο που μου αρέσει να έχω σε όλα τα save...δηλαδή να αναλαμβάνω ομάδες που δεν είναι φαβορί για τον τίτλο...για να έχει πάντα την πρόκληση...ίσως επιλέξω τεράστιο όνομα μόνο για την τελευταία ομάδα που θα διαλέξω...

Υ.Γ. Επειδή ανέλαβα τον Παναθηναϊκό στα μέσα της 3η χρονιάς είχε ήδη γίνει αλλαγή ιδιοκτήτη...οικονομικά ήταν στο όριο...αλλά τώρα πλέον οικονομικά είναι αρκετά καλά η ομάδα..με τόσες αναβαθμίσεις που έχω κάνει και έχουμε κεφάλαιο κοντά στα 7μυρια...απλά έχουμε πέσει πάνω σε έναν εξαιρετικό Ολυμπιακό σε αυτό το save...αλλά φέτος είμαι πολύ κοντά του και λογικά όλα θα κριθούν στα Play off(την ώρα που γράφω είμαι στο -1)..

Υ.Γ.Σε 2 save με τον Παναθηναϊκό επειδή την ξέρω πολύ καλά την ομάδα και έχει εξαιρετικό υλικό όταν ξεκινάς, πήρα πρωτάθλημα από την πρώτη χρονιά...το δύσκολο είναι ότι πέφτουν τα κοράκια πάνω και τα βρίσκουν με διοίκηση και παίρνουν όλους του καλούς παίκτες....πριν ξεκινήσω το save-ανεργίας μάλιστα είχα ξεκινήσει save με Παο για τρίτη φορά και ήμουν την πρώτη χρονιά αήττητος μέχρι τον Ιανουάριο που σταμάτησα...και με κλεισμένες φοβερές μεταγραφές ταλέντων...αλλά με κέρδισε το save-ιστορία ανεργίας...ίσως κάποια στιγμή συνεχίσω εκείνο το save γιατί είχε φοβερές προδιαγραφές(αν και για το κλείσιμο του fm20 βλέπω μακροχρόνιο save Με την μεγάλη μου αγάπη-Νίκη Βόλου και Εθνική Ελλάδος ταυτόχρονα)...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα πάει όλο και καλύτερα...αν δεν είχαμε χάσει στο τελευταίο ματς του Φεβρουαρίου(ήττα μετά από πολύ καιρό) θα είχαμε μπει στα Play off με πλεονέκτημα(αν και μένει μια αγωνιστική ακόμα)....όμως είμαστε μέσα και στους 3 στόχους...και μπαίνουμε στον σημαντικότερο μήνα...
Image

Image
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το μόνο καλό είναι ότι έχεις φτιάξει καλή διαφορά με τους υπόλοιπους κι έχεις μόνο τον Ολυμπιακό έννοια εις διπλούν απ'ότι βλέπω.Η Zlatibor έχει σχέση με τη γνωστή Maribor που είχε παίξει ο Zahovic η είναι διαφορετική ομάδα;


ΥΓ-Δεν πέφτουν πάντα τα κοράκια στους καλούς σου παίκτες αν κινηθείς έξυπνα στις ανανεώσεις των συμβολαίων τους και κυρίως στις ρήτρες τους.Ένα πράγμα που κάνω στους καλούς μου παίκτες σε όποια ομάδα κοουτσάρω είναι να βάζω δύο ρήτρες μια τις εγχώριες ομάδες και μια για ομάδες του εξωτερικού.Πάντα θα πρέπει να υπάρχει διαφορά μεταξύ τους ώστε να αποκομίσεις το μέγιστο δυνατό κέρδος σε περίπτωση που ο παίκτης πάει στο εξωτερικό...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ευκαιρία που ήθελα μου παρουσιάστηκε και ακριβώς όπως την ήθελα...
Image

Μέχρι τότε όμως θέλω να πετύχω τον στόχο μου με τον Παναθηναϊκο...στο πρωτάθλημα συνεχίζω χέρι με χέρι με Ολυμπιακό...στο κύπελο τα πράγματα γίναν δύσκολα μετά το 3-1 αλλά θα το παλέψουμε...στο europa league 2 περάσαμε στους 8 και τώρα πέσαμε πάνω στην Χέρτα που απέκλεισε τον Παοκ και έχει πάρα πολύ καλή ομάδα καθώς τα τελευταία χρόνια έχει δώσει πάνω από 100 μύρια για μεταγραφές...και έχει αποκτήσει παίκτες όπως ο aouar & neto....
Image

Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”