Καριερίστας...!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε να δούμε τι έγινε τον πρώτο 1,5 μήνα στον Παναθηναϊκο...

Αρχικά τα 3 ματς που δώσαμε πριν την έναρξη της μεταγραφικής περιόδου...να αναφέρω ότι αυτόν τον 1,5 μήνα είχαμε θέματα τραυματισμών αρκετά και γίναν και πάρα πολλές αλλαγές στο ρόστερ...οπότε ψάχναμε την χημεία μας...η αρχή δεν ήταν κακή ούτε και πολύ καλή όμως...
Image

Ξεκινώντας την μεταγραφική περιόδου του Ιανουαρίου στόχος ήταν ο εξορθολογισμός του ρόστερ που θα μας έδινε την δυνατότητα να φέρουμε παίκτες σε θέσεις που πονάγαμε(κυρίως δεξί μπακ και επιθετικό ήθελα...και κάποιες επιπλέον λύσεις σε εξτρέμ και επίθεση)....
Αρχίσαμε με πάρα πολλές πωλήσεις...δυστυχώς επειδή η διοίκηση ήθελε συγκεκριμένα λεφτά για κάποιους παίκτες δεν με άφηνε να πουλήσω κάμποσους...οπότε φύγαν δανεικοί για να γλιτώσουμε τα βαριά συμβόλαια τους...
Image
Image

Και παράλληλα προχωρήσαμε σε αγορές...2 βασικές ξένων και κάποιες συμπληρωματικές...
Image

Image

Image

Το ρόστερ δεν είναι όπως θα το ήθελα αλλά νομίζω ότι το καλοκαίρι αν καταφέρω να πουλήσω-διώξω όσους είναι δανεικοί θα μπορέσω να φτιάξω την ομάδα που θέλω...και να μπορώ να μιλήσω για πρωτάθλημα...έχω κλείσει ελεύθερους για το καλοκαίρι τον πασαλίδη και έναν 17 χρόνο επιθετικό από Παοκ...

Πάμε και στα ματς Φεβρουαρίου...στην αρχή αισθάνθηκα ότι μπορώ φέτος ακόμα και 2αδα να κοιτάξω...αλλά έκανα μια μικρή κοιλιά και ήρθα στην πραγματικότητα...νομίζω τώρα που το ρόστερ ήρθε στα ίσια του και που γύρισαν βασικοί παίκτες από τραυματισμούς θα έχω και πιο σταθερή απόδοση...
Image
Image

Και η εικόνα της ομάδας για το υπόλοιπο της χρονιάς...11αδα--18αδα--κτλ...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε στον Φεβρουάριο και στο τέλος της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος....επειδή είναι πρώτη φορά που παίζω ανεργία και αναλαμβάνω ομάδες στην μέση της χρονιάς μου κάνει πολύ εντύπωση η κακή κατάσταση που βρίσκω τις ομάδες από φυσική κατάσταση...πάντα έκανα τις προπονήσεις μόνος αλλά νόμιζα ότι δεν παίζει και τόσο ρόλο...τελικά μάλλον έπαιζε...

Αρχικά ένα ακόμα δίπλωμα...δυστυχώς για το τελευταίο μου αρνήθηκαν προς το παρών...
Image

Αγωνιστικά βλέπω ότι πάει μέτρια η ομάδα με σκαμπανεβάσματα...αλλά ευτυχώς οι αρχικοί στόχοι έχουν επιτευχθεί...είμαι στους 4 του κυπέλου και μπήκα στα Play off πρωταθλητισμού...τώρα ο στόχος είναι είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον το europa league...ώστε να έχουμε περισσότερες ελπίδες να βρεθούμε σε ευρωπαϊκούς ομίλους που θα μας βοηθήσουν οικονομικά...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε για 2 ποστ με αρκετά δεδομένα....στο πρώτο θα δείξουμε την αγωνιστική κατάληξη της χρονιάς...

Αρχικά η παρουσία μας στα play off πρωταθλητισμού κρίνεται πολύ καλή...ξεκινήσαμε μουδιασμένα με 1 νίκη- 1 ισοπαλία - 1 ήττα....αλλά μετά πήγαμε σφεντόνα με 7 σερί νίκες...περνώντας με διπλό από Τούμπα-Καραϊσκάκη-Ο.Α.Κ.Α.....αποτέλεσμα ήταν να πάρουμε την 3η θέση και να βγούμε europa league...προλάβαμε γιατί από του χρόνου όπως και στην πραγματικότητα θα βγαίνουν 4 ομάδες Ευρώπη(1 cl Και 3 europa league 2) .... παράλληλα περάσαμε(αν και δύσκολα) στον τελικό του κυπέλου....
Image

Image

Στην όλη πορεία βοήθησαν πολύ οι 2 11αδατες μεταγραφές ξένων που έκανα τον Ιανουάριο....
Image
Ήρθε Ιανουάριο και αφού ζεστάθηκε αποτέλεσε μια πολύ αξιόπιστη πηγή γκολ....πρόλαβε με μισή χρονιά να βγει και 3ος σκόρερ στο πρωτάθλημα...

Image
Πάρα πολύ καλή δουλειά σε όλους τους τομείς...σημαντικό ότι μοίρασε και 5 ασίστ...

Η χρονιά πήγε πολύ καλά...και είχε έρθει η ώρα να διεκδικήσω τον πρώτο τίτλο... τελικός κυπέλου με ΑΕΚ....
Image

Με μια τεράστια εμφάνιση του Διούδη σήκωσα την πρώτη κούπα της καριέρας μου, η οποία πάει ανέλπιστα καλά...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάποια επιπλέον δεδομένα....

Αρχικά φτάνουμε κοντά στο ανώτατο δίπλωμα...θα βοηθήσει και αυτό πιστεύω ώστε στο τέλος ή της επόμενης ή της μεθεπόμενης χρονιάς να κάνω το βήμα για το εξωτερικό...
Image

Κάτι όμως που δεν μ άρεσε ήταν ο υποβιβασμός του Πλατανιά...θέλω φεύγοντας από τις ομάδες να συνεχίζουν να πηγαίνουν καλά...θέλω να δω το εξτρέμ που είχα δανεικό από Μπενφίκα και έκανε παπάδες στην superleague,τι θα κάνει στην superleague 2....τον Πλατανιά τον άφησα 6ο και στρωμένο και ο καινούριος προπονητής κατάφερε να τον ρίξει...αλλάζοντας τελείως το σχήμα και σε μεγάλο βαθμό και την 11αδα που επέλεγα...μάλιστα στο τέλος της χρονιάς υπήρχε η ακριβώς αντίθετη κατάληξη από την προηγούμενη...
Image

Επίσης στο κλείσιμο της χρονιάς τα οικονομικά μας πλέον είναι πολύ καλά...οπότε μας δόθηκε η ευκαιρία να προχωρήσουμε με κάποιες βελτιώσεις...
Image

Image

Image

Και είχαμε και κλήρωση για το πρωτάθλημα εθνών Β΄ Κατηγορία και τα πρώτα 2 ματς....
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπαίνουμε στην πιο δύσκολη fmική χρονιά κατ' εμέ....την χρονιά του παγκοσμίου κυπέλου στο Κατάρ....μια χρονιά που η λογική στον ρυθμό αγώνων δεν υπάρχει...και είναι και η πρώτη χρονιά που ξεκινάω με τον Παναθηναϊκό....πάμε λοιπόν να δούμε αρκετές εξελίξεις...

Αρχικά το πως κινηθήκαμε μεταγραφικά....
Image

Και το πως θα είναι η ομάδα φέτος...
Image

Και προχωράμε με τους αγώνες του Αυγούστου....πήγαμε εξαιρετικά στην Ευρώπη και χάλια στην Ελλάδα...στην Ελλάδα βέβαια στα ματς με Οσφπ-Άρη-Πανιώνιο ήμουν σε όλα καλύτερος...είχα χαμένα πέναλντι-δοκάρια-κυριαρχία....αλλά πήρα μόνο 1 βαθμό...πολύ γρήγορα έμεινα πίσω και ο ρυθμός αγώνων από εδώ και πέρα είναι τρελός...εύχομαι να ισορροπήσουμε...
Image

Και η κλήρωση για τους ομίλους του Europa League...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα ματς του Κοσόβου που δεν πήγαν καθόλου καλά...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Σεπτέμβριος μας πήγε αρκετά καλά αν εξαιρέσεις το τελευταίο ματς...εκεί νομίζαμε ότι θα περάσουμε αέρα αλλά η rio ave έχει παραδόξως ένα ακριβό και πολύ ποιοτικό ρόστερ...
Image

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φτάσαμε στην διακοπή για το παγκόσμιο κύπελο...οπότε ας δείξουμε τι έχει γίνει...πήγαμε αρκετά καλά...

Αρχικά με Κόσοβο...
Image

Image

Και με Παναθηναϊκό...
Image

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετές εξελίξεις....
Αρχικά είχαμε και άλλη αναβάθμιση...
Image

Επίσης είχαμε αρκετές αποχωρήσεις...ένας γύρισε από δανεισμό και έφυγε όπως ήταν(luis)....έναν επιτέλους κατάφερα και του έλυσα το συμβόλαιο γιατί δεν έφευγε με τίποτα(mollo)...και 3 επειδή είχαν θέμα με τον χρόνο συμμετοχής(goncalves-perea-αλμπάνης)...αλλά το μεγάλο πλήγμα ήταν ότι δεν μπόρεσα να συμφωνήσω με Αλεξανδρόπουλο για νέο συμβόλαιο(το πάλευα από όταν ανέλαβα) χωρίς ρήτρα...οπότε οι κινέζοι σκάσαν 4 μύρια και τον πήραν...μεγάλο πλήγμα...άλλαξα όλον τον σχεδιασμό της 11αδας....
Image

Μεταγραφικά κινηθήκαμε μόνο για 2 παίκτες...βρήκαμε ελεύθερο τον Πέλκα και δεν χάσαμε την ευκαιρία...και για ένα στόπερ...γιατί πλέον ο Κουρμπέλης αλλάζει θέση...παρακάτω φαίνονται τα στοιχεία του στόπερ(μέτριος...έφαγα πολλά άκυρα) αλλά και οι νέες συνθήκες 11αδας-18αδας κτλ...
Image

Image

Είναι αλήθεια ότι έχω ακόμα 4-5 μύρια(σύνολο) προς διάθεση για μεταγραφές-συμβόλαια...αλλά επειδή όπως θα φανεί παρακάτω είμαι σχεδόν εκτός στόχων(εκτός κυπέλου από έναν εξαιρετικό φετινό Ολυμπιακό..10 βαθμούς πίσω στο πρωτάθλημα από Ολυμπιακό....και από 2ος μέχρι 4ος όλοι του χρόνου θα παίζουν europa league 2...και με πολύ δύσκολη κλήρωση στο europa league) αποφάσισα να κρατήσω τα χρήματα για καλοκαίρι που θέλω 3 11αδατους...dc-aml-amc...
Image

Image

Image

Και μία σημαντική εξέλιξη σε επίπεδο εθνικής ομάδας...έχω πει ότι θέλω να αναλάβω την εθνική Ελλάδος...αλλά δεν αδειάζει η θέση...οπότε βολιδοσκοπούσα δεξιά αριστερά όταν δινόταν η ευκαιρία...και τελικά έφτασα να συμφωνήσω με την Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης....
Image

Υ.Γ.Καθώς παίζω save καριέρας κοιτάω πάντα τις κενές θέσεις εργασίας...ξαφνικά ήδη κενό σε Ιντερ...και έκανα αίτηση να δω τι παίζει...φτάσαμε μέχρι την συνέντευξη....σιγά σιγά αρχίζω και βλέπω την πρώτη ''έξοδο''.....
Υ.Γ.Η χρονιά του παγκοσμίου είναι πραγματικά έκτρωμα...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις τελείωσα μια από τις πιο βαρετές χρονιές που έχω παίξει στο fm....ο συνδιασμός της απίστευτα καμένης χρονιάς σε ρυθμό αγώνων λόγω παγκοσμίου κυπέλου και του ότι έμεινα νωρίς εκτός στόχων με έκανε να παίξω τα ματς στο γρήγορο όλα και να μην με νοιάζει αν θα βγω 2ος-3ος-4ος....

Τα συνοπτικά αποτελέσματα...
Image

Image

Παράλληλα όμως είδα λίγο παίκτες για να ενισχύσω την ομάδα και του χρόνου ώστε να σηκώσω το πρωτάθλημα πριν φύγω για τα ξένα...και επειδή θέλω αυτόν τον στόχο πριν φύγω είπα όχι σε προτάσεις από Λέστερ-Έβερτον-Σαουθάμπτον.....2 παίκτες που έχω κλείσει ως ελεύθερους...
Image

Image

Και ολοκλήρωσα και τις σπουδές μου...
Image

Και η πορεία μου με Γαλλία στα προκριματικά για το Euro...
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτές τις μέρες το προχωρήσαμε αρκετά(το επέτρεψαν οι περιστάσεις)...πάμε να δούμε πως κινηθήκαμε γιατί κάναμε αρκετές αλλαγές στο ρόστερ...

Αρχικά 3 ακόμα αναβαθμίσεις...τελειώνοντας όλες αυτές που είναι σε εξέλιξη η εικόνα του συλλόγου θα είναι πάρα πολύ καλή...
Image

Και οι μεταγραφές-πωλήσεις μας...δείχνω μόνο παίκτες που πιθανόν να είναι άγνωστοι...
Image

Image

Image

Και έτσι θα πορευτούμε φέτος...
Image
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Έχεις φτιάξει μια πολύ ωραία ομάδα, ελπίζω πως θα μπορέσει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις και να κάνεις το βήμα παραπάνω.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ξεκίνημα της χρονιάς...
Image

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στους μήνες του φθινοπώρου είχαμε σκαμπανεβάσματα με Παναθηναϊκό (έχουμε τύχει και σε ένα save που ο Ολυμπιακός κάνει φοβέρες επιλογές παικτών και έχει πάρα πολύ καλή ομάδα) και την αναμενόμενη πρόκριση με Γαλλία....
Γαλλία...
Image

Image

Παναθηναϊκός...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθώς φτάσαμε στην 1 Ιανουαρίου πάμε να δούμε κάμποσες εξελίξεις...

Αρχικά θέλω να δείξω την δουλειά που έχει γίνει με τις εγκαταστάσεις...
Η τωρινή μορφή τους είναι η εξής....
Image

Και συμφωνήσαμε για ακόμα 2 αναβαθμίσεις...
Image

Image

Επίσης η αγωνιστική δράση του Δεκεμβρίου που πήγε αρκετά καλά...
Image

Image

Και πάμε στα μεταγραφικά ενώ ο Sylla πάει αρκετά καλά όταν είδα στο scouting τον παρακάτω επιθετικό δεν κρατήθηκα και έδωσα ότι είχα για να το αποκτήσω...και επειδή δεν υπάρχει χώρος για 2 βασικούς επιθετικούς μάλλον ο Sylla θα χαιρετίσει...
Image

Παράλληλα όμως γίναν και κάποιες ακόμα αλλαγές στο ρόστερ...γενικά κινήθηκα για να βελτιώσω τον πάγκο μου με καλές ελεύθερες επιλογές...πιθανόν μέχρι τέλος του μήνα να κάνω και άλλες τέτοιες κινήσεις...
Ήρθαν..
Image
Έφυγαν...
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”