Είναι μεγαλείο είναι χόρτο μαγικό...

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time


Off Topic:
Για τις ανάγκες της ιστορίας συνέδεσα γεγονότα της περσινής ιστορίας με την φετινή.Καλή σεζόν σε όλους!!!
20 Ιουλίου 2020

Κεντρικά Γραφεία Arsenal

Stan Kroenke(πρόεδρος της Arsenal,απευθύνεται στη γραμματέα του):Πες στον Κύριο Κονδύλη να περάσει στο γραφείο μου!

Αναμονή...

...

...

...


Χ.Κ:Πρόεδρε με ζητήσατε;

Stan Kroenke:Ναι γιατί θέλω να σου πω κάποια σημαντικά πράγματα.

Χ.Κ:Είμαι όλος αυτιά...

Stan Kroenke:Λοιπόν.Αρχικά έχω να σου πω πως είμαι πολύ περήφανος για τα κατορθώματα που έχεις πετύχει όσο ήσουν στην ομάδα.Ειλικρινά κανείς δεν περίμενε μια ομάδα η οποία μετρούσε έναν χαμένο τελικό να έχει ξαφνικά τρια ευρωπαϊκά και μάλιστα συνεχόμενα,χώρια οι εγχώριοι τίτλοι.Αλλά μεγαλώνω αγαπητέ μου και πρέπει κάποια στιγμή να αποσυρθώ.Μετά από επικοινωνία που είχα με τον επερχόμενο πρόεδρο δυστυχώς δεν έχει την πρόθεση να σε κρατήσει στον προπονητικό θώκο...

Χ.Κ:Μα έφερα τόσες διακρίσεις στην ομάδα γιατί να το κάνει αυτό;;; Θα τα κάνει αυτά με την ίδια ευκολία ο Αρτέτα;

Stan Kroenke:Δεν ξέρω παλικάρι μου όπως σου είπα και πιο πριν πρέπει να αποσυρθώ.Μεγάλωσα πια και σιγά σιγά φθίνω.Σε ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για όσα έκανες στην ομάδα

X.K:Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείτε την δουλειά μου έκανα

Και με αυτά τα λόγια έφυγα με την λύπη ζωγραφισμένη στο πρόσωπο μου και πήγα στο σπίτι μου να μαζέψω τα πράγματα μου και πάρω το αεροπλάνο για να γυρίσω στην Ελλάδα για να μείνω μέχρι κάποια ομάδα να εκδηλώσει το ενδιαφέρον της για μένα...

17:00 το απόγευμα,τοπική ώρα

Αεροδρόμιο Heathrow

Image

Μα γιατί να με διώξει ο νέος πρόεδρος και να φέρει κάποιον άλλο που μπορεί να τα κάνει χειρότερα από εμένα;Έφερα τόσες διακρίσεις στην ομάδα που υπό κανονικές συνθήκες θα περνούσαν κάμποσα χρόνια για να γίνουν πραγματικότητα και δεν περίμενα να ξηγηθεί ο πρόεδρος έτσι.Ας με κρατούσε τουλάχιστον ένα διάστημα και αν δεν του έκανα οκ δεν αρέσουμε σε όλους...τουλάχιστον έκανα μια προεργασία για ομάδες που μπορεί να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους...

Αυτές ήταν οι σκέψεις μου μέχρι που η φωνή του εκφωνητή διέκοψε τον διαλόγισμό μου...

Παρακαλούνται οι επιβάτες της πτήσης με προορισμό το Ελευθέριος Βενιζέλος να προσέλθουν στην πύλη...


Μεσάνυχτα 20ης προς 21η Ιουλίου

Φανερά κουρασμένος από την πτήση που προηγήθηκε πήγα στο ξενοδοχείο το οποίο θα με φιλοξενούσε για το διάστημα που θα έμενα χωρίς ομάδα.Τουλάχιστον θα έχω για πρώτη φορά λίγο χρόνο και για μένα γιατί η αλήθεια είναι έριξα πολύ δουλειά στην Arsenal και η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι λίγη ξεκούραση...

3 μέρες μετά...

Χτύπημα τηλεφώνου...

Άγνωστος αριθμός...ποιος να με παίρνει άραγε;Από καμιά Vodafone θα είναι να μου σπάσει τα νεύρα μεσημεριάτικα...

Αργότερα...

Άντε πάλι ο ίδιος αριθμός...ας απαντήσω να δω τι θέλει...

Χ.Κ:Παρακαλώ;

(Πρόεδρος ομάδας):Ο κύριος Κονδύλης;

Χ.Κ:Ο ίδιος

(Πρόεδρος ομάδας):Επιτρέψτε μου να σας συστηθώ.Ονομάζομαι Μάνος Μαυροκουκουλάκης και είμαι ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού.Πριν μερικές μέρες λύσαμε το συμβόλαιο του προηγούμενου προπονητή και η θέση στην ομάδα έμεινε κενή.Μέσα στα εκατοντάδες βιογραφικά που έφτασαν στα γραφεία μας ήταν και το δικό σας και οφείλω να ομολογήσω πως έμεινα άναυδος από τα επιτεύγματα σας.Τι θα λέγατε να περνούσατε αύριο στις 10 από το γραφείο μου;

Χ.Κ:Πολύ ευχαρίστως!!!

Μ.Μ:Πολύ ωραία,θαυμάσια!!Σας περιμένω αύριο...΄

Την επόμενη μέρα υπέγραψα συμβόλαιο με τον Παναθηναϊκό και χαρά μου ήταν απίστευτη που θα προπονούσα την ομάδα που υποστηρίζω από μικρό παιδάκι(και όχι δεν είναι από τα κλασικά προπονητικά κλισέ...) αλλά ένα ακόμα γεγονός ήρθε να ολοκληρώσει τη χαρά μου...

Στα καπάκια έρχεται κι άλλο τηλεφώνημα αυτήν τη φορά από την ΕΠΟ.Εκεί που είχα μείνει στον άσο(και όχι στον Νάσο) βρέθηκα με δύο δουλειές καθώς ανέλαβα και την εθνική Ελλάδος στην προσπάθεια της να προκριθεί στο παγκόσμιο κύπελλο του 2022 στο Κατάρ...

Στο επόμενο post

:arrow: Παρουσίαση ρόστερ και των στόχων της ομάδας
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Image

Θεωρητικά ο Διούδης θα είναι βασικός και αναντικατάστατος τουλάχιστον για τις πρώτες δύο χρονιές.Φυσικά θα αξιοποιηθούν στο έπακρο και οι Ξενόπουλος και Χριστογέωργος,ανάλογα με το τι εξέλιξη θα έχουν οι δύο παίκτες θα αποφασιστεί στο μέλλον για το αν θα μείνουν και οι δύο η θα φύγουν.Τα πάντα είναι ρευστά εδώ

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Image

Juankar και Facundo Sanchez είναι τα φαβορί να υπερασπιστούν τα άκρα της άμυνας ενώ ευκαιρίες θα πάρουν 100% και οι Ζάγαρίτης και Χατζηθεοδωρίδης θα κάνουν τα ρεπό του Ισπανού και του Αργεντινού με τον Ζαγαρίτη να είναι ελαφρώς το φαβορί να πάρει παιχνίδια ως βασικός.Ο Αντονίτο λόγω ηλικίας (32) θα πάρει και αυτός ευκαιρίες μέσα στη χρονιά αλλά δεν θα είναι πολλές διότι θέλω να δώσω μεγαλύτερη βάση στα παιδιά από τις ακαδημίες.Στο κέντρο της άμυνας έχουμε μεγαλύτερη ευχέρεια και θα αξιοποιηθούν σχεδόν όλοι.Σένκελφελντ και Βέλεθ θα είναι βασικοί και αναντικατάστατοι χωρίς ωστόσο να αμφισβητείται η αξία των υπόλοιπων κεντρικών αμυντικών που θα έχουν και αυτοί τις ευκαιρίες τους

ΜΕΣΟΙ

Image


Σε ότι έχει να κάνει με το κέντρο Κουρμπέλης και Μαουρίσιο θα είναι βασικοί τουλάχιστον για φέτος,με τον Αγιούμπ να εναλλάσεται στην διάρκεια της χρονιάς με τον Έλληνα μέσο.Στο μέλλον τον Ισπανό θα διαδεχθεί ο νεαρός Αλεξανδρόπουλος.Ο Ηλιάδης θα δοθεί δανεικός κατα πάσα πιθανότητα ενώ ο Σερπέζης θα έχει ενεργό ρόλο μέσα στη χρονιά.Για την θέση του δεκαριού ο Μπουζούκης θα είναι αναντικατάστατος και θα χτίσουμε πάνω σε αυτόν και τις χρονιές που θα είμαστε στην Ευρώπη.Το ίδιο ισχύει και για τον Αθανασακόπουλο ο οποίος έχει όλο το μέλλον μπροστά του


ΠΛΑΓΙΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ(ΕΞΤΡΕΜ)

Image
Image

Μα απορώ πως θα τα μπλέξω την κική και την κοκό ποια να διαλέξω...ίσως το μεγαλύτερο λάθος του Ρόκα να υπερφορτώσει τα εξτρέμ αλλά θα τα βολέψουμε και εδώ μοιράζοντας τον χρόνο σε όλους.Μέχρι να επιστρέψει ο Βιγιαφάνες από τον τραυματισμό του το αριστερό άκρο θα υπερασπιστεί ο Σαβιέρ ενώ δεξία μετά τον Χατζηγιοβάνη το χάος...Μολό και Μπέκ δεν υπολογίζονται και τουλάχιστον ο ένας από τους δύο θα αποχωρήσει φέτος με φαβορί τον Μπεκ διότι οι τραυματισμοί του είναι πιο συχνοί και από τους γάμους του Απόστολου Γκλέτσου.Για τον Τζαβίδα είναι ακόμα φλου τα πράγματα και οι απόδοσεις του στην προπόνηση θα κρίνουν την παραμονή του στην ομάδα

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

Image

Σέχου και Κόναν δεν υπολογίζονται και θα γίνει προσπάθεια να ξεφορτωθούμε τα συμβόλαια τους.Οπότε τουλάχιστον για φέτος θα κινηθούμε με Καρλίτος,Μακέντα και Καμπετσή με τους δύο πρώτους να παίζουν εναλλάξ βασικοί



ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ

:arrow: Superleague:Ξεκάθαρα να τερματίσουμε στην τετράδα η οποία θα μας οδηγήσει στην Ευρώπη.Με το τωρινό ρόστερ πάμε κατα πάσα πιθανότητα στο Europa Confrence.Οτιδήποτε καλύτερο προκύψει καλοδεχούμενο

:arrow: Κύπελλο:Σίγουρα να φτάσουμε μέχρι τους 4 αλλά και η κατάκτηση του δεν μας χαλάει καθόλου...


ΤΑΚΤΙΚΗ

Image

Η συγκεκριμένη τακτική με έβγαλε ασπροπρόσωπο πέρσι και θα χρησιμοποιηθεί και φέτος τόσο με τον Παναθηναϊκό όσο και με την Ελλάδα ως λάτρης του επιθετικού ποδοσφαίρου


Στο επόμενο post

:arrow: Οι τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time


Off Topic:
Είναι η πρώτη απόπειρα για τη συγγραφή σεναρίου παράλληλα με την ιστορία.Ελπίζω να σας αρέσει!!!
[Δ](ημήτρης) Κοίτα ρε τι προπονητή πήγε και πήρε ο καράφλας!!!Αν είναι δυνατόν...

[Τ](άκης) Άραξε ρε μαν πως κάνεις έτσι;Πήρε πρωτάθλημα χωρίς μεταγραφές πήρε τρία σερί ευρωπαϊκά μιλάμε είναι θεός ο τύπος!!!Ακόμα δεν τον είδαμε γιάννη τονε βγάλαμε...

[Δ] Μόνο που ο συγκεκριμένος Γιάννης είναι κατσικωμένος πάνω από τα κεφάλια μας και δεν λέει να έρθει κάποιος να μας αγοράσει.Ικανό τον έχω άμα πάμε καλά να τον διώξει...

[Τ] Τι να πω ρε μητσάρα μακάρι να βγω ψεύτης και να τον κρατήσει η έστω αν έρθει καινούργιος να κάνει τουλάχιστον τα αυτονόητα...

[Δ] Δηλαδή;Για κάντο μου πενηταράκια...

[Τ] Να ανεβάσει λιγάκι το μπάτζετ και να βγαίνει μπροστά όποτε χρειάζεται.Έχουμε καταντήσει οι δημοσιογράφοι να μας μεταχειρίζονται λες και είμαστε καμιά ομαδούλα της σειράς.Εμείς που κάποτε μας προσκυνούσε όλη Ευρώπη για τα κατορθώματα μας και να είμαστε σε αυτή την κατάσταση;Δεν το δέχομαι αυτό...

[Δ] Δεν έχεις κι άδικο...είναι κάτι που το ζούμε τα τελευταία τρία χρόνια.Μακάρι ο καινούργιος προπονητής να φέρει επιτυχίες στην ομάδα

[Τ] Κι εγώ ρε μάγκα αλλά με τον σουλτάν Αλ Αφούζ απίθανο το βλέπω...

[Δ] Μακάρι...


Οι αρχικοί χαρακτήρες της ιστορίας

Δημήτρης:Όλα του φταίνε.Από τον προπονητή μέχρι το το προπονητικό τιμ.Είναι αρκετά καχύποπτος με τον καινούργιο προπονητή αλλά αγαπάει τον Παναθηναϊκό όσο τίποτε άλλο...

Τάκης:Το ακριβώς αντίθετο με τον Δημήτρη αλλά αν δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζανε.Στηρίζει τον νέο προπονητή και είναι αρκετά παθιασμένος με το τριφύλλι

Με την πάροδο του χρόνου θα προστίθενται και καινούργιοι χαρακτήρες...
.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καινούργιος η όχι γράφε εσυ ακολουθούμε εμείς δε βαράμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

georgekolokotronis wrote: Fri Nov 27, 2020 6:37 pm Καινούργιος η όχι γράφε εσυ ακολουθούμε εμείς δε βαράμε ImageImage


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλά αυτό εννοείται.Απλά περιμένω να βγουν όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα που δεν έχει το παιχνίδι που βγάζει ο timo κάθε χρόνο.Θα είναι σίγουρα πιο εύκολη για μένα η ιστορία να την γράψω λόγω του ότι έχω γνώση της ελληνικής πραγματικότητας
User avatar
panemean13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Fri May 19, 2017 12:07 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Pannemeatikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραίο φίλε , ως Παναθηναϊκός έχω ένα ενδιαφέρον παραπάνω να δω πως θα εξελιχθεί , αναμένουμε!
Θα πεθάνουμε γι ' αυτούς τους αλήτες ρε ; 'Οχι δε θα πεθάνουμε!
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κανονικά θα περίμενα μέχρι να βγει το patch για τα τοπικά αλλά επειδή μάλλον θα αργήσει απ'ότι έχω καταλάβει λόγω το ότι ο κορονοιός έχει φέρει τούμπα τα σχέδια θα ξεκινήσω με ενεργοποιημένη μέχρι τη Β Εθνική.Επίσης λόγω το ότι έχει και σενάριο η ιστορία μερικές φορές θα αργούν να ανεβαίνουν τα ματς...
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

26/08/2020

Ώρα 22:45


(Ακούγονται κλειδιά)

- Μηηηη!!! Σφουγγάρισα!

- Ραντάρ έχει ρε φίλε; Εντάξει!

- Τι έγινε Δημητράκη;Καλή η ισοπαλία απο τη Βασιλεία;

- Και τι είναι η ισοπαλία για να είναι καλή; Κοκα κολα; Και για να χουμε καλό ερώτημα πως το έμαθες;

- Αν κατάλαβα από τις αγριογκαρίδες του πατέρα σου πρέπει να ήταν γροθιά στο στομάχι...

- Καλά μάγος είσαι;



- Μπαιλντισμένο σε βλέπω.Είναι αυτό που νομίζω;

- Στην άμυνα καλοί είμασταν δεν αντιλέγω αλλά βλέπει ο τελεμές ότι μας έχουνε πάρει το κέντρο βάλε Αλεξανδρόπουλο...

- Πες το ψέματα...ο Μητσοτάκης τον ευλόγησε και τραυματίστηκε ακόμα δεν ξεκίνησε η σεζόν...

- Εναμίσης μήνας δεν είναι και λίγος...

- Ντάξει μωρέ μικρός είναι θα πάρει τα τσαγια του,θα πάρει τα πάνω του δεν τον φοβάμαι...

- Μπύρες που έχει;;;

- Τσεχω ζγκαταψυξ...


Αργότερα...


- Παναγιωτάκη τι έγινε κατάπιαμε τη γλωσσίτσα μας;

- Δημήτρη τσίλαρε μη μασάς φιλικό παίξαμε στο κάτω κάτω προετοιμασία κάναμε...

- Ναι ρε φίλε αλλά με τέτοια εμφάνιση θα σε κερδίζει μέχρι και ο Κεραυνός Κάτω Καρδιτσομαγούλας...

- Tι να πω έχουν δύο εβδομάδες να ανακάμψουν.12 του Σεπτέμβρη ξεκινάει το πρωτάθλημα...

- 'Εχουμε και εθνικές φίλε...

- Και μια που το πες έχεις καμια ιδέα τι αποστολή θα κατεβάσει ο κόουτς;

- Δεν έχω ιδέα αλλά αν γίνει δάκτυλος των μάνατζερ καήκαμε με πετρέλαιο...

- Και κυρίως να βρεθεί λύση στο επιθετικό κομμάτι γιατί αν περιμένουμε από τον Κουλούρη σωθήκαμε...

- Γιατί ρε ο Γιακουμάκης δε σου κάνει;

- Καλός είναι μωρέ δε λέω αλλά αν δεν τραβήξει ούτε αυτός τότε τι κάνουμε πατριώτη;

- Τάματα στον Άγιο Ραφαήλ ξέρω γω;

- Άλλος Αναστασιάδης μας βρήκε τώρα τι φάση;

- Τι να πω μακάρι να τα πάμε καλά...

- Με το αίσθημα πως τα πας;

- Μου κάνει τη δύσκολη αλλά θα τα καταφέρω...


Με λαδί χρώμα ο πατέρας του Δημήτρη

Με πορτοκαλί χρώμα η μαμά του Δημήτρη

Με πράσινο ο Τάκης

Με μαύρο χρώμα ο Δημήτρης



Συνεχίζεται...
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κραξε καραφλουζο φουλ στις συνεντευξεις μπας και...
γιατι με προεδρο γιαννο δυσκολη η ευρωπη
Solo Mango

Image
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

stratosav7 wrote: Mon Nov 30, 2020 8:49 pm κραξε καραφλουζο φουλ στις συνεντευξεις μπας και...
γιατι με προεδρο γιαννο δυσκολη η ευρωπη
Θα γίνει και αυτό αλλά σε βαθμό που θα μπορέσω να μείνω στην ομάδα θα πετάω μπηχτές όπου χρειάζεται...για την ώρα με ενδιαφέρει να φύγουμε αλώβητοι από Κόσοβο και Σλοβενία και αναφέρομαι στην εθνική Ελλάδος και το Nations League...μακάρι πάντως να τον ξεφορτώθουμε σύντομα τον γιαννάκη και να έρθει ένας κανόνικος πρόεδρος αν και στο σημείο που βρίσκομαι τώρα έχω ένα αξιοπρεπές μπάτζετ...τα υπόλοιπα σε επόμενα ποστ
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time


Off Topic:
Εν συντομία τα του Παναθηναϊκού πριν προχωρήσουμε στην εθνική Ελλάδας

Μείναμε χωρίς τρίτο τερματοφύλακα για φέτος καθώς ο Νίκος Χριστογέωργος υπέστη κάκωση στους χιαστούς και θα χάσει όλη τη σεζόν και ενδεχομένως την αρχή της επόμενης(8-10 μήνες).Οπότε 99% πάμε για τρίτο τερματοφύλακα του χρόνου

Τον Γιασίν Αγιούμπ θα τον δούμε να αγωνίζεται γύρω στα τέλη Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτώβριου γιατί υπέστη θλάση στον τετρακέφαλο και θα μείνει στα pits για 1,5 μήνα

Σέχου,Μολό,Ιωαννίδης παραχωρήθηκαν δανεικοί σε Τρίκαλα,Αστέρα Τρίπολης και Δόξα Δράμας αντίστοιχα.Ο Μπεκ πωλήθηκε έναντι 250.000 ευρώ στην Μίντιλαντ

Η αρχική μας 23αδα για τα παιχνίδια με Κόσοβο και Σλοβενία


ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (26,Benfica)
Σωκράτης Διούδης (27,Παναθηναϊκός)
Βασίλης Μπάρκας (26,Celtic)

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ

Πραξιτέλης Βούρος (25,ΟΦΗ)
Δημήτρης Γιαννούλης (24,ΠΑΟΚ)
Κώστας Μανωλάς (29,Napoli)
Μιχάλης Μπακάκης (29,ΑΕΚ)
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (32,Arsenal)
Παναγιώτης Ρέτσος (22,Saint-Etienne,δανεικός από Bayer Leverkusen)
Δημήτρης Σιόβας (31,Leganes)
Κώστας Τσιμίκας (24,Liverpool)

ΜΕΣΟΙ

Δημήτρης Κουρμπέλης (26,Παναθηναϊκός)
Δημήτρης Λημνιός (22,Koln)
Πέτρος Μάνταλος (28,AEK)
Γιώργος Μασούρας (26,Ολυμπιακός)
Ανδρέας Μπουχαλάκης(27,Ολυμπιακός)
Ανδρέας Σάμαρης (31,Benfica)
Κώστας Φορτούνης (27,Ολυμπιακός)
Ταξιάρχης Φούντας (24,Rapid Wien)
Κάρλος Ζέκα (31,Kobenhavn)

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ

Τάσος Δώνης (23,Reims)
Ευθύμης Κουλούρης (24, Toulouse)
Βαγγέλης Παυλίδης (21,Willem II)


2020/21 UEFA Nations League C-1η Αγωνιστική

Κόσοβο-Ελλάδα 1-2 (43' Rashica-25' Δώνης,47' Σιόβας)

Αρχικές Ενδεκάδες

Image


Aποφάσισα να φυλάξω κάποιους βασικούς παίκτες ενόψει Σλοβενίας και λίγο έλειψε να το πληρώσουμε ακριβά.Παρότι νικήσαμε και φύγαμε με το διπλό από την Πρίστινα δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την απόδοση μας στα τελευταία 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου καθώς σε αυτό το διάστημα ήταν ζήτημα να είχαμε περάσει τη σέντρα με αξιώσεις δύο φορές χώρια το ότι μας έπαιζαν μονότερμα οι Κοσοβάροι...παρόλα αυτά κρατάμε τους τρεις βαθμούς και την εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ-μισό γκολ του Κώστα Φορτούνη με την μπάλα να βρίσκει το κεφάλι του Σιόβα ο οποίος μας έδωσε τη νίκη...πάμε γερά!!!



2020/21 UEFA Nations League C-2η Αγωνιστική


Σλοβενία-Ελλάδα 0-3 (54' Φούντας,90' Μασούρας,90+2' Μπακάκης)

Ενδεκάδες

Image


Πήρα το ρίσκο να δοκιμάσω τον Φούντα στην κορυφή της επίθεσης και ευτυχώς μου βγήκε αφήνοντας στήλη άλατος τον Όμπλακ σημαδεύοντας την αριστερή γωνία της εστίας του ανοίγοντας έτσι τον δρόμο για ένα τεράστιο διπλό το οποίο η αλήθεια είναι δεν το περίμενα και ειδικά με ένα μεγάλο σκορ.Με προβλημάτισε ωστόσο η απόδοση του Σιόβα ο οποίος μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους είχε μ.ο 6,4 με συνέπεια να μπει στην θέση του ο Ρέτσος που έκανε πολύ καλύτερο παιχνίδι σε σύγκριση με τον 31χρονο αμυντικό της Λεγκάνιες.Φυσικά αυτό δεν με χαλάει γιατί με τη νίκη αυτή κάναμε το απόλυτο και πλέον μπορώ άφοβα να κάνω τα πλάνα μου για την επόμενη διακοπή τον Οκτώβριο όπου ενδεχομένως να έχουμε διαφοροποιήσεις στην αρχική 23αδα ανάλογα το τι εξέλιξη θα έχουν οι παίκτες στα πρωταθλήματα που αγωνίζονται...

Και τέλος η βαθμολογία...

Image
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time


Off Topic:
Ακούγεται μουσική στη διαπασών...

- Κανας κάγκουρας που φλεξάρει και καλά τα σούπερ ηχεία του θα ναι ναούμε...

Λίγα δευτερόλεπτα μετά...

- Δε θα μάθεις ποτέ,πόσο πόνεσα κι έκλαψα,δε θα μάθεις ποτέ πόσο μόνος μου ένιωσαααα....

- Να σε μυρίσω...καλέ βρωμάς σαν αποστακτήριο τι έγινε;

- Καλά είχα τον Γονίδη τέρμα στο αμάξι κουφός είσαι;

- Που να καταλάβω ρε φίλε τι έγινε τα παράθυρα τα είχα κλειστά.Για λέγε για να έρχεσαι τύφλα στο μεθύσι κάτι κακό συνέβη τι έγινε;

- Χώρισα...

- Όταν μιλάει ο Τάκης να τον ακούς αφού το βλέπεις σε παίζει τι το συνεχίζεις;;;

- Μ'άρεσε ρε φίλε ήταν σκέτο κουκλί!!!

- Ήλπιζα ότι θα είχες έστω μισό δράμι μυαλό αλλά μάλλον κάνω λάθος...

- Δηλαδή με θεωρείς βλάκα θες να μου πεις;

- Όχι ακριβώς αλλά νόμιζα ότι θα έπραττες το σωστό αλλά απ'ότι κατάλαβα η θεώρια επαναλαμβάνεται...δύο κεφάλια δύο μυαλά...και σκέφτηκες με το κάτω ως συνήθως...

- Άσε ρε...αν δε με θέλει αυτή μια εγώ δε τη θέλω εγώ δέκα!!!!

- Θαύμα θαύμα λειτούργησε το μυαλό του Δημήτρη!!

- Λίγα λόγια για το μυαλουδάκι μου...

- Γιατί ρε θα το πάρουνε στη ΝΑΣΑ για μελέτες ρε βλαχάκο;;;

- Άντε ρε...

- Πες μου ότι δεν θα έρθεις γήπεδο με Παναιτωλικό να σφαχτούμε εεε;;;

- Αυτά δε χάνονται ρε πας καλά;;;

- Πάλι καλά...
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

20/09/2020

Γήπεδο "Γεώργιος Καμάρας",Ριζούπολη

Ώρα 19:30


- Παναγία μου βόηθα πως τη βγάλαμε ρε δύο ώρες μέσα στον ήλιο ρε συ;;;

- Στην ΠΑΕ πάνε πες τα που πήραμε εισιτήρια και μας έβαλαν σε θύρα χωρίς σκέπαστρο...

- Όταν το κάρφωσε ο Καρλίτος το γκολάκι μου άλλα έλεγες μη κάνεις τώρα την πάπια αφού σε έχω γεννήσει...

- Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να νικήσουμε με τέτοια άνεση το ομολογώ...

- Κάτσε αρχή είναι ακόμα τα ντέρμπι δεν ήρθαν...μη μας έρθει από εκεί που δεν το περιμένουμε...

- Υπονοείς δηλαδή ότι θα χάσουμε μέσα στο Καραϊσκάκη;;;

- Δεν το υπονοώ καθόλου αλλά συγκρίνεις τα πυρηνικά με τα νεροπίστολα;Αυτοί έχουν κοντά 100 εκατομμύρια μπάτζετ και εμείς ούτε καν 10...με τάματα και προσευχές μπορεί...


...


...


...


...



- Δημήτρη;;;Δημήτρη;;; Είσαι καλά;;;

- Σε χωρισμένο μιλάς εσύ τι λες να είμαι καλά;

- Για έλα εδώ... τι έγινε ρε και είσαι σα τη μεγάλη Παρασκευή;

- Σαν τι θες να έχει γίνει; Εκεί που είχα ελπίδες να τη ρίξω με έσπρωξε στα κρύα του λουτρού...αλλά καλά να πάθω αφού έβλεπα ότι πάω με μαθηματική ακρίβεια στον γκρεμό...

- Στα έλεγα εγώ,στα έλεγε ο Τάκης αλλά εσύ εκεί αγύριστο κεφάλι...μη φοβάσαι ρε άλλες τόσες υπάρχουν εκεί έξω μη κολλάς...απλά την επόμενη φορά να σκέφτεσαι και με τα δύο κεφάλια και όχι με το κάτω μόνο...η πανάθα πως τα πήγε;;;

- Δώσανε ένα μαϊμού πέναλτι στον Ντάουντα αλλά το ντουγάνι την έστειλε στο δοκάρι τη μπάλα.Κατά τα άλλα παίξαμε μπαλάρα δεν μπορώ να πω έμεινα ευχαριστημένος...

- Στα άλλα ματς πως πήγαμε;

- Ας αφήσουμε τον κόουτς να μιλήσει...




Image


12/09/2020


1η Αγωνιστική:vs Παναιτωλικός,4-0


Image

Carlitos is on fire!!!Ακόμα δεν ξεκίνησε καλά καλά το πρωτάθλημα πήρε το κουμπούρι του ο Ισπανός και άρχισε να βαράει προς πάσα κατεύθυνση.Άψογη λειτουργία στην άμυνα με μοναδική ατασθαλία το μέτριο παιχνίδι του Αιτόρ και ίσως ήταν λάθος που δεν τον έβγαλα έγκαιρα.Συμπληρωματικό ρόλο στην νικηφόρα πρεμιέρα είχε ο Τάσος Χατζηγιοβάνης ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το κενό που άφησε στην εστία του ο Μελισσάς και σημείωσε το 3-0 πριν ο Carlitos σημειώσει το τελικό 4-0.Ήταν αναμφίβολα ένα ματς το οποίο είχαμε την υπεροχή καθ'όλη την διάρκεια του 90λεπτου το οποίο αποτυπώνεται και στα στατιστικά του παιχνιδιού με 18 τελικές από πλευράς μας έναντι μόλις δύο του Παναιτωλικού που κατέβηκε με ένα συντηρητικό σχήμα κάτι που το περιμέναμε από την αρχή


20/09/2020


2η Αγωνιστική:vs Απόλλων Σμύρνης,1-3

Image

Όπως καταλάβατε από τον διάλογο πιο πάνω είχαμε ένα πανεύκολο απόγευμα στην Ριζούπολη αν και ψιλοαγχωθήκαμε λιγάκι προς το τέλος του ματς ωστόσο το δοκάρι σταμάτησε την πορεία της μπάλας και η ψυχή μας πήγε στην θέση της.Είχαμε καθαρίσει ωστόσο το παιχνίδι πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο στο παιχνίδι και μάλιστα με άρωμα Ισπανικό καθώς τα κάστανα από τη φωτιά ανέλαβαν να βγάλουν οι Aitor και Juankar με τον δεύτερο να πετυχαίνει ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ το οποίο πήρε αναδείχθηκε ως το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής αφήνοντας πίσω τον Μάνταλο της ΑΕΚ και τον Νινούα του ΠΑΟΚ στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα.Όσον αφορά την ελαφρά ταξιαρχία δεν αποτέλεσε ιδιαίτερη απειλή για εμάς και πέρα από το γκολ του Ντάουντα δεν έκανε κάτι παραπάνω.Στο φίλαθλο κοινό συστήθηκε το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας Antonitο ο οποίος πέρασε αλλαγή στην θέση του Juankar στο ημίχρονο.Δεν απέδωσε όμως τα αναμενόμενα και έτσι ολοκλήρωσε το δεύτερο 45λεπτο με Μ.Ο 6,7...


27/09/2020

3η Αγωνιστική: vs Λάρισα,2-0

Image

Τα πράγματα εδώ ήταν σαφώς πιο δύσκολα σε σύγκριση με τα παιχνίδια με τον Παναιτωλικό και τον Απόλλωνα καταφέραμε ωστόσο να πάρουμε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι σε μια ομάδα με πολυπρόσωπη άμυνα και την διασπάσαμε,με δυσκολία ναι μεν αλλά αποστολή εξτελέσθη.Λόγω του ότι ο Juankar αγωνίζεται με προστατευτικό εξοπλισμό λόγω ενός τραυματισμού στον αγκώνα ο Antonito έπαιξε ολόκληρο το 90λεπτο βγάζοντας μάλιστα έναν πολύ ικανοποιητικό μέσο όρο(7,8).Ντεμπούτο στο φετινό πρωτάθλημα έκαναν και οι Αλεξναδρόπουλος,Macheda με τον πρώτο να αντικαθιστά τον Κουρμπέλη στο 75' και τον δεύτερο να παίζει βασικός σε όλο το ματς αλλά τελικά δεν σκόραρε


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Image
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυνατο ξεκινημα,τρεχτο οως λιγο,γιατι μας βγηκε η πιστην με το νιμου
Solo Mango

Image
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Παίζω και ανεβάζω όταν έχω χρόνο για τον απλούστατο λόγο ότι έχω και σχολή και πρέπει να είμαι και εκεί συνεπής...το επόμενο επεισόδιο θα είναι δυνατό όπως και να χει...
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”