PALERMO -"λαϊκός νότος, κακιά φτώχεια και υπομονή"

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

25 Οκτωβρίου του 2020, 21:00

Nίκη εκτός έδρας με σκόρερ το Valente και το Lucca με σουτ εντός περιοχής και τα δύο. Καλή εμφάνιση.
Image

Στα μεταγραφικά, προχωράμε με τις αποδεσμεύσεις των ανεπιθύμητων παικτών!
Ημερομηνία αποδεσμεύσεων είναι η 4 Ιανουαρίου του 2021! Ωραία!

Fallani, τερματοφύλακας-τροχονόμος από την ακαδημία φεύγει για serie B.. αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι οτι τον πήρε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.. ίσως έχει προοπτικές εξέλιξης και έκανα λάθος, ίσως έκανε λάθος η Cittadella που έδωσε 3.000euro, θα δείξει ο χρόνος! -1500euro από το μισθολόγιο!
Image

Santana, εξτρεμ τελευταίων ενσήμων φέυγει για την Imolese serie C για 1.200euro. -3000euro από το μισθολόγιο!
Image

Floriano, εξτρεμ τελευταίων ενσήμων φεύγει για την Modena serie C για 9.000euro. -5000euro από το μισθολόγιο!
Image

Martin, επιθετικός μέσος λίγο πιο αργός από τη βάρκα του Χάροντα φέυγει για Virtus Francavilla για 9.000euro. -3000euro από το μισθολόγιο!
Image

Doda, δεξί μπακ φεύγει για Vibonese για 18.000euro. -3000euro από το μισθολόγιο!
Image

Ο Peretti, ενώ είχα πρόταση με 24.000euro δε τη δέχτηκε, αλλά θα ξαναπροσπαθήσω να τον πουλήσω!
Image

και τελικά αμέσως η Livorno κάνει πρόταση 18.000euro μετρητά, τα οποία δε θα αρνηθώ!
Image
Last edited by amarianos on Wed Jan 20, 2021 10:26 pm, edited 3 times in total.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

28 Οκτωβρίου του 2020, 21:00

Ισοπαλία εντός έδρας με τη Bari. Δεν ήταν καλή εμφάνιση και πιο δίκαιο αποτέλεσμα δυστυχώς θα ήταν να κέρδιζε η ομάδα από το Bari.. ίσως έφταιγε ο σχηματισμός της ομάδας, ίσως οτι οπισθοχώρησε η ομάδα μετα το αυτογκόλ με το οποίο προηγηθήκαμε, ή ίσως οτι απλά παίξαμε με καλύτερο αντίπαλο.
Image

Στα μεταγραφικά έχω ήδη κανονίσει τις έξι μεταγραφές παικτών που δεν χρειαζόμουν στις 4 Ιανουαρίου του 2021 και θα έχω εξοικονομήσει 57.000euro και -18.500euro μικρότερο μισθολόγιο κάθε μήνα.
'Εγινε ωραία δουλίτσα νομίζω.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1 Νοεμβρίου του 2020, 22:00

forza PALERMO!!
https://youtu.be/V3p_F8EUVaU

τρίμπαλο με δύο γκολ του ψηλού Lorenzo Lucca! ενός παίκτη που είχα μπανίσει κατευθείαν οτι θα έβαζε γκολ και αν και είναι αρχή, βλέπω οτι δεν έκανα λάθος. Κατά τα αλλά ήταν μια κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο η ομάδα έπαιξε καλύτερα.
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου του 2020, 09:00

ο Lucca το πουλέν μου μπήκε και στην ενδεκάδα της αγωνιστικής
Image

οι καλές εμφανίσεις μάλλον μας έχρισαν φαβορί στο επερχόμενο ματς με την ομάδα-επιτραπέζιο Monopoli.
Image

Dybala! μια μέρα θα σε φέρω πίσω παλικάρι μου..
Image



Τετάρτη 4 Οκτωβρίου του 2020, 09:00

Νίκη με 1-0 με την ομάδα-επιτραπέζιο, αλλά διαφωνώ με τα στατιστικά.. δεν ήταν καλή η εμφάνιση της Palermo παρά τις αρκετές τελικές, γιατί δεν παίζουμε vertical passing game σε καμία περίπτωση. Θυμίζουμε ομάδα από την Ελληνική σούπερ-λιγδ που δε μπορούνε να κάνουνε πέντε συνεχόμενες πάσες.. Ο Odjer αποβλήθηκε γιατί έκανε δολοφονικό φάουλ σε μια φάση που δε χρειαζόταν καν να μαρκάρει... θύμισε παίκτη Αφρικάνικης ομάδας σε μουντιάλ του 20ου αιώνα. Δεν είμαι ευχαριστημένος, πρέπει να πάρω παίκτες.
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σάββατο ή Σαββάτο 7 Νοεμβρίου του 2020, 23:00

Σε δύο μέρες τελειώνουν τα δοκιμαστικά συμβόλαια που είχα κάνει σε αρκετούς ελεύθερους παίκτες και στο προπονητικό κέντρο θα επιστρέψει η ηρεμία και η τάξη.
Το αποτέλεσμα τους εγχειρήματος κρίνεται θετικό καθώς βρήκα και υπέγραψα τέσσερις παίκτες. Προσπάθησα να πάρω από το "επάνω ράφι" αλλά κανείς δε δέχθηκε ούτε να ακούσει την προσφορά μου, οπότε απέκτησα τους εξής παίκτες:
Francesco Karkalis
Image
μια ακόμη λύση στη θέση του αριστερού μπακ χαφ χρειαζόταν, γιατί ο Marconi παίζει κεντρικός αμυντικός και θέλω στα μπακ χαφ να έχω τρεις επιλογές να γίνεται ροτέισον και να μην κάνω το φακίρι σε τραυματισμούς.

Emanuele Rovini
Image
μου άρεσαν τα χαρακτηριστικά του και σκέφτηκα οτι θα τον χρησιμοποιώ σίγουρα σαν αριστερό εξτρέμ, αλλά και όταν προσθέσω δεύτερο σχηματισμό με δύο επιθετικούς, θα μπορώ να τον χρησιμοποιώ σαν επιθετικό υποστήριξης.

Yusupha Bobb
Image
είχα μια σκέψη να φτιάξω την Palermo με μόνο Ιταλούς νεαρούς παίκτες, αλλά τα χαρακτηριστικά του παίκτη αυτού μου άρεσαν και επίσης έχει ήδη πάνω από πέντε χρόνια στην Ιταλία οπότε η υπηκοότητα είναι κοντά αν και Ιταλικά μιλάει τα βασικά.

Ivan De Stefano
Image
αυτό το εξτρεμ το πήρα περισσότερο γιατι μου φάνηκε καλό ταλέντο και προέρχεται από την ακαδημία της Palermo, οπότε λογίζεται σαν γηγενής παίκτης κάτι που είναι αρκετά χρήσιμο για τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς και όχι μόνο.
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρίτη 10 Νοεμβρίου του 2020, 12:00

Φαβορί στα χαρτιά, αλλά στον αγώνα ένα κουτί οφθαλμικό ορό σε κάθε μασχάλη έχω και δυό αμπούλες σε κάθε χέρι...
Image

Νίκη και πειστική εμφάνιση με εξαίρεση το κωμικοτραγικό γκολ που δεχτήκε η ομάδα και με απουσία του τιμωρημένου Odjer!
Image

πέρασα στον αγώνα για περίπου μισή ώρα και δύο καινούργιες προσθήκες, τον Bobb και τον De Stefano και τα πήγαν καλά, ειδικά ο πιτσιρικάς ο De Stefano αλώνισε!
Last edited by amarianos on Sun Jan 24, 2021 11:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 15 Νοεμβρίου του 2020, 19:00

Νίκη απέναντι σε μια ομάδα που έπαιρνε κάρτες για σκληρά φάουλ!
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 22 Νοεμβρίου του 2020, 21:00

Νίκη και με αρκετές αλλαγές!
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 29 Νοεμβρίου του 2020, 18:40

Η Palermo κερδίζει με ευκολία τις ομάδες χαμηλά στη βαθμολογία!
Image

οι φίλαθλοι παρακολούθησαν επιθετικό ποδόσφαιρο και η εκδήλωση "ημέρα φιλάθλου" ΄στέφθηκε με επιτυχία!
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου του 2020, 18:00

Ακολουθεί ο αγώνας με το Catanzaro που δείχνει σε καλή κατάσταση.
Image
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σάββατο 5 Δεκεμβρίου του 2020, 23:45

Νίκη με καλή εμφάνιση και εντυπωσιακό ντεμπουτο του Emanuele Rovini και με ημι-κατάλληλο αμυντικό χαφ λόγω μικροτραυματισμού του Odjer!
Image
Last edited by amarianos on Sun Jan 24, 2021 11:11 pm, edited 2 times in total.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 13 Δεκεμβρίου του 2020, 22:00

Η ομάδα παρά το οτι κερδίζει φαινομενικά εύκολα, δεν έχει φτάσει σε καλό επίπεδο κυκλοφορίας της μπάλας και επιθετικής ανάπτυξης. Δεν γίνεται κάθετο tiki-taka, απλώς κατα διαστήματα γίνονται κάποιοι ωραίοι συνδυασμοί στη μεσαία γραμμή και στα εξτρέμ και δημιουργούνται κάποιες ευκαιρίες. Υπάρχουν μεγάλα "νεκρά" διαστήματα που κυλάει ο χρόνος..
Μεγάλη νίκη όμως σε ένα ματς που χαρακτηρίζεται ντέρμπυ για βαθμολογικούς λόγους καθώς η Ternana είναι στην 3η θέση!
Image
Last edited by amarianos on Sun Jan 24, 2021 11:41 pm, edited 1 time in total.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου του 2020, 23:00

Μεγάλη νίκη απέναντι στην πολύ φορμαρισμένη Avellino που έπαιξε κάποτε και ο Νίκος Αναστόπουλος... και με αλλαγές στα εξτρέμ λόγω μικροτραυματισμών.
Η Palermo κερδίζει και αρχίζω να πιστεύω οτι, παρά τη γκρίνια μου, θα καταφέρω να οδηγήσω την ομάδα στο πρωτάθλημα και στην απευθείας άνοδο στη serie B!
Image

Η ομαδάρα μου δε χάνει με τίποτα!!
Image

Πάμε για το τελευταίο αγώνα του 2020 και μετά μίνι προετοιμασία και προσπάθεια για μεταγραφικές κινήσεις..
Last edited by amarianos on Sun Jan 24, 2021 11:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
amarianos
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sat Nov 10, 2007 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: PALERMO
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου του 2020, 20:00

Δεν ήταν καλή ούτε κακή εμφάνιση, κάναμε και πάλι τις γνωστές ευκαιρίες αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα με τίποτα... στα θετικά οτι τουλάχιστον ισοφαρίσαμε.
Image

'Ετσι πάμε στην διακοπή του πρωταθλήματος με τη βαθμολογία ως εξής:
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”