Football Manager 2017 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vitriolis192837465 wrote:
vitriolis192837465 wrote:Στο προφίλ του παίκτη.
Χρησιμοποιώ το πακέτο DF11 και ενώ στο fm16 ήταν στο κανονικό τους μέγεθος, στο 17 τις εμφανίζει μικρότερες.

Η λύση που βρήκα προς το παρόν είναι ότι κατέβασα από εδώ τα panels και τα πέρασα στο opz skin και όντως μεγάλωσαν οι φωτό.
Spoiler: show
Image
Δηλαδη αν βαλω αυτο στα πανελς θα μπορω να βλεπω μεγαλες τις φωτογραφιες των παικτων αμα χρησιμοποιω το dark default skin του παιχνιδιου?

ευχαριστω
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
vitriolis192837465
Indispensible
Indispensible
Posts: 1596
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίταξε, στην αρχή έβαλα τα αρχεια στο φάκελο panels του opz skin.
Αλλά επειδή δε με ψήνουν τα dark skins, κατέβασα τα base skins από εδώ
και έβαλα τα "player" και "non_player" στη διαδρομή:

C:\Users\user name\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\skins\base17light\panels
So this is how liberty dies... with thunderous applause

29.10.2001 - 19.07.2013
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια στις μεταγραφες επιλεγω να κανω exchange player εναν που δεν εχω στη λιστα (other player squad δηλαδη)
και εκει τους βλεπω ολους μεν, αλλα ΠΟΥΘΕΝΑ δε βρηκα το κουμπι επιλογης για να τον βαλει. Ακομα και δεξι κλικ δεν εχει κατι
που διαολο ειναι!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1960
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Έχω παρατηρήσει μερικά λαθάκια αλλά επειδή παίζω μικρές κατηγορίες Αγγλίας (τώρα league 2) δεν δίνω πολύ βάση. (Πολλά σουτ από πολύ πλάγια θέση, που οδηγούν σε κόρνερ, το πλάγιο μπακ που δεν έχω καθαρή αλλαγή για την θέση του (δλδ αν έχω πάρει σαν αλλαγή κεντρικό μπακ και δεξί μπακ, θα το κάνει το αριστερό μπακ) σχεδόν σε κάθε αγώνα έχει μειωμένη απόδοση, οδηγώντας με σε αλχημείες)

Ωστόσο μου συνέβη κάτι που δεν έχει λογική. Έχουν κερδίσει οι αντίπαλοι φάουλ όπως επιτίθενται ανάμεσα σε σέντρα και ημικύκλιο περιοχής μου και λίγο δεξιά. Κάνει πάσα ακριβώς δεξιά του που δεν τον κάλυπτε κανένας (το αριστερό μου μπακ ήταν στο ημικύκλιο). Βγαίνει προς τα δεξιά για να κάνει σέντρα και το αριστερό μου μπακ τον κυνηγάει. Κάνει σέντρα όπου δέχομαι γκολ διότι στα δεξιά μου υπάρχουν 2 αμαρκάριστοι παίχτες. Κοιτάω το ριπλέι και βλέπω ότι το δεξί μου μπακ, παρότι δεν έχω κατοχή σε κανένα σημείο της φάσης ξεκινάει σπριντ προς το κέντρο του γηπέδου. Έμεινα -άκας!
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οι αμυνες εχουν θεμα? 3 και 4 μπαλακια αρπαω... με πικε αμυνα και μασερανο... περιεργο! κακη αρχη για να δουμε!
2-4 μεσα στη Σεβιλη. Για να δουμε και επαναληπτικο! Στα φιλικα επισης απο καλες ομαδες τυπου μπαγερν παντα 3 γκολ.
μονο ασκολι κερδισα! Εχει γουστο...Εσεις πως πατε απο αμυνες? εχω πειραματιστει βεβαια αρκετα και κανω απειρες αλλαγες
για να βρω σωστες οδηγιες-συστημα και αυτο κοστιζει.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Γενικά δεν έχω πρόβλημα στην άμυνα για να χάσω παιχνίδια.
Αυτό που συμβαίνει συχνά όμως σε εμένα είναι ότι αν κερδίζω 1-0 σχεδόν τις μισές φορές το τρώω στο τέλος.
Από τότε που ξεκίνησα το save, κέρδισα 13 φορές 1-0 ενώ με ισοφάρισαν 11 φορές (5 φορές ισοφάρισα εγώ σε 1-1), η πλειοψηφία των οποίων ήταν με γκολ μετά το 75.
Αυτό μου συμβαίνει με αντιπάλους κάθε δυναμικότητας (CL, derby, SL, Κύπελλο), αλλά ακόμα δεν έχω βρει τι το προκαλεί.

Από την άλλη μου έδωσε κίνητρο να καθαρίζω ματς νωρίτερα :D
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poniros89 wrote:Το Τελευταίο φίλε μου... που όλες οι ομάδες είναι semi -pro . Απορώ που δεν το έπαθε κάνεις άλλως ως τώρα. Το έστειλα στην SI να το τσεκάρουν κι ελπίζω να βρεθεί λύση (με patch?) ώστε να μη χάσω το save μου ...
Δεν κατάλαβες καλά. Λέω ποιά έκδοση κατέβασες;; Πότε βασικά την κατέβασες; Γιατί στην αρχή είχαμε βγάλει κάτι δοκιμαστικές που είχαν πρόβλημα. Τζάμπα το έστειλες στην SI, είναι λάθος στο αρχείο και δεν διορθώνεται
greeneye1976 wrote:οι αμυνες εχουν θεμα? 3 και 4 μπαλακια αρπαω... με πικε αμυνα και μασερανο... περιεργο! κακη αρχη για να δουμε!
2-4 μεσα στη Σεβιλη. Για να δουμε και επαναληπτικο! Στα φιλικα επισης απο καλες ομαδες τυπου μπαγερν παντα 3 γκολ.
μονο ασκολι κερδισα! Εχει γουστο...Εσεις πως πατε απο αμυνες? εχω πειραματιστει βεβαια αρκετα και κανω απειρες αλλαγες
για να βρω σωστες οδηγιες-συστημα και αυτο κοστιζει.
Από ένα επίσημο το συμπέρασμα;; Όχι, δεν έχουν πρόβλημα οι άμυνες.
User avatar
Erellond
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 498
Joined: Tue Apr 29, 2008 5:44 pm
Football Manager της ομάδας: Torino FC , Ross County
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool , PAOK , FC Bayern
Location: Αγ.Θεόδωροι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χμμ από πολλά επίσημα;
Spoiler: show
Image
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Δε μπορώ να δω την εικόνα, αλλά αφού είμαι στα μισά της 3ης σεζόν και έχω καταφέρει με ΠανσερραΙκό και Τρίκαλα να κάνω σερί 5 αγώνων χωρίς να φάω τέρμα , μπορώ να πω ότι ίσως δεν έχουν πρόβλημα όλες οι άμυνες
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ έτρεξα σήμερα 21 αγωνιστικές με Real στο Τouch, 9 γκολ παθητικό. Και πριν πείτε ότι είναι Real, να θυμήσω ότι και ο φίλος που παραπονέθηκε Barcelona είχε ;)
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Και με ΑΕΚ έχω καταφέρει να κρατήσω το 0 σε 5 ματς σερί σε όλες τις διοργανώσεις στην 3η χρονιά μου (επίσης είχα 3 γκολ παθητικό στα πρώτα 15 ματς της SL).

Μου συνέβει το εξής:
Έπαιζα με την Porto CL, το ματς ήταν 0-0 περίπου στο 65 και ένας επιθετικός της Porto βγήκε offside. Αντί για την κανονική "καρτέλα" για offside (που εμφανίζεται στο κάτω μέρος της οθόνης), εμφανίστηκε η καρτέλα του γκολ και το ματς ξαφνικά έγινε 0-2! Χρησιμοποιώντας την μπάρα κάτω, είδα ότι ξαφνικά είχα φάει γκολ στο 41 και στο 52 :P

Το έχει πετύχει κανείς άλλος; Αν ναι, πως το κάνουμε report σε SI (π.χ. εκτός από το PKM θέλει κάτι άλλο);
User avatar
fiorentinos
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Sun Sep 12, 2004 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τον ingame editor υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω κάποιον νέο παίκτη στο παιχνίδι;
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δε γελαει κανεις!

Image

* πριν ακουσω καμια μπανανα... αυτα τα πετυχα με αρκετες δοκιμες, κλειστο,ανοιχτο σχημα, με φραπε, με φρεντο εσπρεσο, με ελεγχο, με αμυνα, με επιθεση
με διαφορους συνδιασμους. Μαζεμενες αλλαγες εκανα ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ στο Β ημιχρονο. Παρατηρησα αρκετα γκολ πισω με το παραμικρο και αρχιζω και εκνευριζομαι...
Ειδα και του φιλου 5 σερι ηττες σε μια φαση, θα συνεχισω φυσικα τωρα ξεκινανε τα επισημα, αλλα για να δουμε...!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό είναι μπανάνα ή όχι;; ;)

Image
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα μου μοιαζει για photoshop... αααααααααααχαχαχαχα

θα σπασω πληκτρολογια μην ανεβαζεις τετοια!!!!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”