Football Manager 2017 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Στις 4 Νοεμβρίου το Football Manager 2017, με loyalty pre-order bonus.

Λογικά σύντομα screenshots, features κτλ.

Είναι μεγάλη μας χαρά να σας ενημερώσουμε ότι το Football Manager 2017 θα κυκλοφορήσει την Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου. Όλες οι προαγορές ή οι προπαραγγελίες του FM17 από συμμετέχοντες ψηφιακούς πωλητές συνοδεύονται από πρώιμη πρόσβαση Beta που θα διατεθεί περίπου 2 εβδομάδες πριν την πλήρη κυκλοφορία. Τόσο τα ψηφιακά όσο και τα συσκευασμένα αντίγραφα που συμμετέχουν συνοδεύονται επίσης από μια πικοιλία δωρεάν περιεχομένου διαθέσιμου για λήψη για το Football Manager Touch, καθώς και 3 ολοκαίνουργιες προκλήσεις στη λειτουργία «Πρόκληση».

Επειδή μια σειρά από νέες και ενημερωμένες λειτουργίες θα αποκαλυφθεί τις ημέρες πριν την κυκλοφορία της έκδοσης Beta στον ιστότοπό μας και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσής μας, να μας παρακολουθείτε για να μένετε ενήμεροι.

Ως ένδειξη της ευγνωμοσύνης μας προς όλους τους αφοσιωμένους λάτρεις της σειράς, προσφέρουμε μια έκπτωση 5% για κάθε τίτλο Football Manager που έχετε αγοράσει σε PC, Mac ή Linux από το 2013, η οποία μπορεί να εξαργυρωθεί στο Steam* όταν αγοράζετε το Football Manager 2017. Αυτό σημαίνει ότι προσφέρεται έκπτωση έως και 20% στους λάτρεις της σειράς που έχουν αγοράσει τις τελευταίες 4 εκδόσεις.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή ΦΜική σεζόν έστω και νωρίς... Άντε να έρθουν τα πρώτα screenshots....
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

άντε σιγά σιγά να ζεσταινόμαστε...να δούμε και τι καινούργιο έχει να μας δώσει το ΦΜ17
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγο καλύτερο player/board interaction και μερικές βελτιώσεις στην Match Engine (Full Backs κυρίως και σέντρες) και θα έχουμε το πληρέστερο παιχνίδι ever της σειράς.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε με το καλό
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Με το που ειδα την ειδηση καρφι το προπαραγγηλα απο το steam για 2 λογους.
1ον δεν ειναι να μπλεκεις με τους Ασχετους με το Α κεφαλαιο των Public και Πλαισιο γιατι οταν θα πας μεσ την τρελη χαρα και οσο ποιο γρηγορα γινετε να παρεις το Beta key απο αυτα τα μαγαζια θα σου πουνε ιστοριες του τυπου δεν ξερουμε δεν μας ειδοποιησανε και τετοιες αλλες βλακειες.Απο το steam ξερεις οτι καρφι θα σου γινει απο μονο του κιολας download.
2ον και συμαντικοτερο μενω Μελβουρνη.

2 και κατι μηνες.Θα περασουν....
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το προπαραγγειλω και εγω λογω οτι θα μου ερθει πιο οικονομικα
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν ειδα καλα αν το παρεις μεσω στεαμ ακομα και με την εκπτωση πηγαινει 42+ ευρω. Δεν βγαινει πιο οικονομικα. Στα μαγαζια βγαινει γυρω στα 35-38 ευρω.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ είμαι ρομαντικός και θέλω και το κουτί για την συλλογή μου... Ελπίζουμε και σε κάποια προσφορά από το fmgreece και φέτος να ενισχύσουμε και το φόρουμ :)
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει βγει τι καινουριο προσφερει το φετινο? πανω απο ολα παιδια χρειαζομαστε μια ΣΩΣΤΗ match engine... με το 2014 ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ...
30 τελικες 2 γκολ με το ζορι, 2 οι αντιπαλοι 2 γκολ. 5 φασεις οι αντιπαλοι παντα γκολ, τριπλασιες εγω με το ζορι 1-2 γκολ.
Ο Μεσι ξεχασε να σκοραρει. ο Πικε ξεχασε να μαρκαρει, ο τσαβι ξεχασε να πασαρει. Ο Ινιεστα ξεχασε να δινει ασιστ.
Η ομαδα δοκιμασε 4 συστηματα μαζι μου με αρκετες παραλλαγες, σε ΟΛΕΣ ετρωγα γκολ για πλακα και σε ολες δεν εβαζα τα γκολ που επρεπε
με αποτελεσμα στη δευτερη χρονια ενω εκανα μεταγραφες γαματες να περασω με το ζορι ομιλους, αλλα στο πρωταθλημα να σερνομαι και να κινδινευω
με απολυση κιολας!!!!!!! Ευτυχως χτυπησε ενας σκληρος στον υπολογιστη, εκανα backup τα αρχεια που νομιζα οτι ειχε τα saves μεσα αλλα τελικα ΔΕΝ τα ειχε.
Ετσι χωρις να το θελω απαλλαχτηκα απο το καρκινωμα που λεγεται match engine 2014. Οποτε σκεφτομαι να παρω το 2017 ΜΗΠΩΣ και παιξω.
Αν και αυτο βγει μαπα θα ξαναγυρισω κουκιδες και 2008 που επαιζε αψογα η match engine και αντε γεια!

* Επισης δεν καταφερα να εξαλειψω το εκνευριστικο θεμα να κρασαρει το παιχνιδι μετα απο εξοδο. Ευτυχως το save γινοταν κανονικα.
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@greeneye1976

Ρε φίλε, εγώ γιατί με ΟΛΑ τα FM δεν είχα κανένα θέμα με ΜΕ, ποτέ όμως;
Όσα χρόνια με θυμάμαι να παίζω, όλα good. Ειδικά το 14, είχα γράψει και μια ιστορία εδώ στο forum και μάλιστα χρησιμοποιούσα τακτικές που είχαν και 2-3 λάθη (τώρα που τις βλέπω, μεγαλώνοντας όμως τις κατάλαβα καλύτερα) αλλά τα πήγαινα πολύ καλά. Δεν είχα θέμα με ME. Κι ούτε φέτος που λένε κάποιοι ότι έχουν θέμα με το crossing όταν αμύνονται.
Και η λογική "έκανα 30 τελικές, άρα, με τη λογική πάντα, θα έπρεπε να είχα σκοράρει 5-10 γκολ" δε στέκει...

Εμένα τα "παράπονά" μου έχουν να κάνουν για θέματα εκτός ME:
-Το interaction με παίκτες και διοίκηση. Δηλαδή, αν δε δεχτούν ένα αίτημα, κάνοντας Load Game και ξαναπροσπαθήσω θα το δεχτούν... Ή λες στον παίκτη να απολύσει τον ατζέντη του, αρνείται και κάνοντας Load Game και ξαναπροσπαθήσεις το δέχεται...
-Δε στέκει να ζητούν συνέχεια νέο συμβόλαιο οι ποδοσφαιριστές μετά από κάθε πρόταση που απορρίπτω... Μανατζάρω Ολυμπιακό, κάνει πρόταση η Celta στον Μαζουακού, την απορρίπτω κι αυτός θέλει νέο συμβόλαιο ενώ το υπάρχον λήγει σε 3 χρόνια; Σιγά τη Θέλτα...
-Στο scouting, που δεν έχεις την επιλογή να στείλεις τον scout σε συγκεκριμένες χώρες κι αυτός να κάνει roaming. Γίνεται μόνο με "Scout Region", εγώ όμως θέλω scouting π.χ. μόνο από Αγγλία και Σκωτία, γιατί να πάει και στην Ιρλανδία και την Ουαλία (UK&Ireland);
-Στην προπόνηση, θέλω να έχω τη δυνατότητα να ορίσω το πόσο % θα δουλεύει ο εκάστοτε ποδοσφαιριστής. Θέλω ας πούμε να του μάθω νεα θέση, να τον προπονήσω στο crossing και να μην είναι "very heavy workload", να μπορώ να ρυθμίσω, π.χ. "εκεί δώσε το 40%, εκεί το 30%".
-Στα Finances->Projection θέλω να μετράει και τα λεφτά από την (στάνταρ) είσοδο στο Ch.League από τον μήνα Ιούλιο κι όχι να περιμένω 25 Αυγούστου να τα πάρω, για να δω τότε που βρίσκομαι οικονομικά. Ναι, οκ, δεν είναι δύσκολο να υπολογίσεις τα οικονομικά σου μετά από τόσα χρόνια με fmική εμπειρία, αλλά τί το'χουν εκεί το projection;
-Αλλαγή στις διάφορες συνεντεύξεις, επειδή, μετά από τόσα χρόνια, καταντάει λίγο "παιδιάστικο" το να απομνημονεύεις τη "σωστή απάντηση"...

*FM 2016 και παίζω ακόμη με κουκίδες,...
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ikork... ψαχνοντας στα γρηγορα στο google μετα την απαντηση σου ειδα 100αδες αποτελεσματα στο
"δεν σκοραρουν οι επιθετικοι" . Μονο αυτο φτανει, αν τωρα εσενα σου εκατσε σωστα το game που αρχισες τι να πω.
Ο καθε τελειωμενος επιθετικος ητανε μαραντονα σε μενα και ετρεχε απο το κεντρο,σουταρε απο κοντα η μακρια και σκοραρε παντα οταν Νευμαρ και Μεσι δεινοπαθουσαν. Με κορυφαιους αμυντικους ετρωγα σε συνεχομενους αγωνες γκολ.
Επεζα με κατι κολοπετινιτσες που χωρις συστημα καν τις κερδιζεις και εχανα απο 1-0 σε 1-2!
Προσεξε, με barcelona!!!  3 σερι αγωνες εχασα απο 1-0 σε 1-2... προφανως μετα απο τοσα χρονια manager
ξεχασα να παιζω!!!
με το ζορι βαζανε γκολ αφου χανανε ενα σωρο ευκαιριες,δοκαρια κτλ.

* και το κορυφαιο, εκνευριστηκα και επαιξα με κολοπετινιτσα 4-5-1 full αμυνα ετσι... ουτε φαση ουτε φαση.... φτανουμε 90...
τους ειχα 1-0, και ειπα, οχι ρε μαλεα δε θα φας γκολ, οποτε επαιξα ολο το game ετσι.... μαντεψε... στο 90 φευγα 1 φαση
στημενο, κεφαλια γκολ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και 1-1 !!!!!!!!!!!! χαχαχα τρολ απο τα λιγα!
*  H Ρεαλ  στα ημιτελικα παει μεσα στο city και χανει 1-0 και λεω ωραια μπορει να αποκλειστει... μαντεψε
στον επαναληπτικο κερδισε 10 - 1 !!!!!!!! (κριμα που χτυπησε ο δισκος και δεν εχω τα saves να σας τα δειξω να γελασετε
με την ψυχη σας)
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Πάντως πλέον υπάρχει κι η ανάλυση τπυ αγώνα από την prozone οπότε μπορείς σε αντιστοιχες περιπτώσεις να δεις και που πραγματικά πάνε τα εκάστοτε σουτ και άλλα πολλά. Τωρα για το φμ14 τι να πουμε; Έχουν βγει άλλες 2 εκδόσεις και πάμε φουλ ολοταχώς για την 3η από τότε.
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@greeneye

Κοίτα φίλε μου, ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν άτομα που "έχουν θέματα" με την ME κι όντως η ME μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα. Την τελειότητα δεν μπορεί να την αγγίξει κανένα video game.
Το θέμα είναι να ψάχνεσαι συνεχώς στο internet για οδηγούς. Κανένας δεν τα ξέρει όλα, ούτε εγώ. Κι εγώ έκανα λάθη (και χοντρά), τώρα όμως έχω μάθει από αυτά και δεν τα κάνω. Κάθε χρόνο μαθαίνω και κάτι καινούργιο για το παιχνίδι, δεν γίνεται να τα γνωρίζεις όλα. Υπάρχουν λεπτομερείς οδηγοί για ΟΛΑ (είναι στα αγγλικά).

Ένα παράδειγμα (ίσως σου λύσει και τα χέρια στο αμυντικό πρόβλημα που έχεις).
Χρησιμοποιούσα παλιά θυμάμαι το τεχνητό οφσάιντ μόνο και μόνο επειδή "Είμαι Ολυμπιακός, έχω την καλυτερή ομάδα, δεν θα παίζω εγώ με τεχνητό οφσάιντ;" και δεν ήξερα τις λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά.
Τι εννοώ; Ψηλή αμυντική γραμμή και οι ρόλοι των 2 στόπερ στην άμυνα. Υπάρχουν συνδυασμοί που λειτουργούν και συνδυασμοί που δεν λειτουργούν. Το τεχνητό οφσάιντ αποδίδει καλύτερα αν έχεις 2 στόπερ σε ρόλο Defend. Central Defender(Defend)-Central Defender(Defend). Μπορείς να έχεις και Central Defender(Defend)-Ball Playing Defender(Defend). Το key εδώ πέρα είναι ο ρόλος "Defend". Μπορείς να παίζεις και με Central Defender(Stopper)-Ball Playing Defender(Cover), δε θα αποδώσει όμως όσο το πρώτο duo.
Καλά, το Stopper-Stopper και το Cover-Cover, δεν το συζητάω καν. Όποιος παίζει έτσι ας διαγράψει το FM καλύτερα (αν δεν γνωρίζει ότι είναι λάθος αυτοί οι συνδυασμοί, τώρα το έμαθε).
Ή το "opposition instructions" το οποίο αν το χρησιμοποιείς σου γ@μ@ει την αμυντική λειτουργία (μην πω την τακτική γενικότερα). Εγώ δεν το χρησιμοποιώ ΠΟΤΕ.
Ή το "close down-much more" για το οποίο γράφουν κιόλας στην περιγραφή ότι "το μειονέκτημά του είναι ότι η ομάδα μπορεί να χάσει το σχήμα της".

Ψάξε στο ίντερνετ για οδηγούς. Να δεις ποιοι συνδυασμοί είναι οι ιδανικοί για το εκάστοτε σύστημα. π.χ. δε γίνεται να ζητάς κατοχή και να έχεις επιλέξει το "more direct passing" αντί του "shorter passing".
Ψάξου φίλε. Κατέβασε κι αυτόν τον οδηγό, είναι αρκετά ενδιαφέρον https://community.sigames.com/topic/303 ... 5-updated/

Υ.Γ. Ελπίζω να επιτρέπεται αυτό που έγραψα με @, αν όχι το διορθώνω.
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1919
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Υπάρχει κάτι νεότερο για τα καινούργια στοιχεία του παιχνιδιού; Έτσι κάτι πολύ συνοπτικό για να αρχίσουμε να χαιρόμαστε :-)
Last edited by Konstantinos84 on Mon Aug 22, 2016 2:35 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”