Football Manager 2017 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το κομματι προπονησης γιατι σας ενδιαφερει τοσο πολυ? οι κανονικοι προπονητες το αναθετουν στους γυμναστες ετσι και αλλιως. Γιατι να χανουμε τοσο χρονο εκει? εγω στην Barcelona το εχω στο βοηθο και δεν ασχολουμαι καν ειδικα απο τοτε που συμπληρωσα τις θεσεις με 4 και 5 αστερια.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

μετά αναρωτιέσαι για τους πολλούς τραυματισμούς όμως
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν εχει να κανει με αυτο... ειδα και αλλους που σκιζονται στην προπονηση να ειναι ολα τελεια, μια χαρα εχουν ενα σωρο. Απλα
το "random" του παιχνιδιου οταν κατσει ΣΚΙΖΕΙ! οπως σκιζει το Random του ζαριου στο ταβλι μεσω Ιντερνετ. Μπορει να δεις κατι εξαρες σερι παλαβες η και αναποδο ζαρι μεχρι αηδιας!
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

με -25% στο steam στα 41 ευρώ (από 54 ευρώ) για προπαραγγελία..
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε να δούμε τις αλλαγές... δεν πιστεύω σε κάτι εντυπωσιακό οπότε κρατάω μικρό καλάθι. ΑΝ όμως...
λεω ΑΝ γίνει κανένα ΜΠΑΜ τότε θα το εξετάσω ξανά το θέμα. Εγώ νομίζω σε αυτούς που το αγοράζουν κάθε
χρόνο έπρεπε να κοστίζει ΤΟ ΠΟΛΥ 30 ευρώ ώστε να έχουν κίνητρο να το πάρουν ξανα.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

greeneye1976 wrote:δεν εχει να κανει με αυτο... ειδα και αλλους που σκιζονται στην προπονηση να ειναι ολα τελεια, μια χαρα εχουν ενα σωρο. Απλα
το "random" του παιχνιδιου οταν κατσει ΣΚΙΖΕΙ! οπως σκιζει το Random του ζαριου στο ταβλι μεσω Ιντερνετ. Μπορει να δεις κατι εξαρες σερι παλαβες η και αναποδο ζαρι μεχρι αηδιας!
είσαι λάθος γύρω στα 127,4% αλλά πραγματικά δεν αξίζει να δώσουμε παραπάνω εξηγήσεις... μείνε στο ότι το παιχνίδι σε κυνηγάει
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sponis wrote:
greeneye1976 wrote:δεν εχει να κανει με αυτο... ειδα και αλλους που σκιζονται στην προπονηση να ειναι ολα τελεια, μια χαρα εχουν ενα σωρο. Απλα
το "random" του παιχνιδιου οταν κατσει ΣΚΙΖΕΙ! οπως σκιζει το Random του ζαριου στο ταβλι μεσω Ιντερνετ. Μπορει να δεις κατι εξαρες σερι παλαβες η και αναποδο ζαρι μεχρι αηδιας!
είσαι λάθος γύρω στα 127,4% αλλά πραγματικά δεν αξίζει να δώσουμε παραπάνω εξηγήσεις... μείνε στο ότι το παιχνίδι σε κυνηγάει
προφανώς φίλε δεν διάβασες σωστά. Εχω καταλάβει 100% ότι κανέναν δεν κυνηγάει το παιχνίδι, παλιά ναι πίστευα ότι κάτι δεν πάει καλά. Το "φταίξιμο" το έριξα στο "random" του
παιχνιδιού. Αμα σου κάτσει στραβά μπορεί να έχεις και πολλούς μαζεμένους. Επίσης και εμείς αμα βαζουμε παικτη τραυματια 90 λεπτα πιθανως θα τραυματιστει ξανα και χειροτερα.
Φετος ας πουμε η Real τωρα στο τελος ειδα οτι εχει ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ με το Ronaldo σπασιμο και 3-4 μηνες εξω. Επισης για αρκετο διαστημα και ο Bale εξω. Μηπως το
παιχνιδι ξαφνικα δεν τους "προπονει σωστα" ?! οχι βεβαια, απλα το Random του παιχνιδιου σε τραυματισμο τους εκατσε στραβα. Οπως εκατσε σε μενα τοτε που πηγα τελικο τσου-λου και
ξαφνικα 7 βασικοι τραυματιες! Αυτο πιστευω πλεον, αυτο διαπιστωνω και αν κανω λαθος ασε με να κανω λαθος απλα. Αν παλι πιστευεις αλλα πραγματα και εχεις επιχειρηματα και εχεις
ορεξη να πεις 2 κουβεντες, σε forum ειμαστε ας ακουσουμε. Ουσιαστικά λοιπον και χοντρικα για να κατανοησουν ολοι λεμε οτι το 3% (περιπου) σε τραυματισμους σε αλλους
μπορει να μην κατσει και ποτε σε αλλους μπορει να κατσει και 2 και 3 φορες. Η απλα να κατσει σε παικτες της Β ομαδας και Κ19 και οχι της Α. Μετα απο 3 χρονιες αυτο καταλαβα.
(αν εμεις κανουμε και χοντραδες με χρησιμοποιηση κουλων παικτων το ποσοστο θα ανεβει και αλλο φυσικα!) - Φετος πηγε πολυ καλα σχετικα απο τραυματισμους.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

βλέπεις τι είδους τραυματισμοί είναι; κάνεις κάποιο συσχετισμό στο μυαλό σου; καταλαβαίνεις ότι διαφορετικό είναι ένα κάταγμα χεριού από ένα τράβηγμα/θλάση; κοιτάς ποιοι παίκτες περιγράφονται ως "επιρρεπής στους τραυματισμούς"
υπάρχουν τοοοοοοοόσες πολλές παράμετροι και εσύ απλά το εξηγείς ως το random του παιχνιδιού
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Παρεμβάλλομαι, με τις απαιτήσεις συστήματος του FM 2018.

Windows Requirements

Operating Systems (64-bit or 32-bit):
Windows Vista (SP2)
Windows 7 (SP1)
Windows 8/8.1
Windows 10 (1703/Creators Update)
Processor: Intel Pentium 4, Intel Core or AMD Athlon
2.2 GHz or higher

Memory: 2 GB RAM

Graphics Cards: Cards equal to or better than the following:
Intel GMA X4500
NVIDIA GeForce 9600M GT
AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650
256MB VRAM
DirectX Version 9.0c or higher

Hard Drive Space: 7 GB available space

Κάποιος να μου απαντήσει σχετικά με την κάρτα γραφικών. Με NVIDIA GeForce 820M θα έχω θέμα;
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συμφωνω οτι υπαρχουν πολλες παραμετροι, μερικες ανεφερα και εγω. Ομως ειτε το θες ειτε οχι υπαρχει και το "random".
Δεν θυμαμαι να εχω ιδιους τραυματισμους π.χ θλασεις... τοτε που ειχα 7 ολοι ηταν διαφορετικοι.
Τωρα ο Πικε ηταν αρρωστος ξαφνικα για 3-4 μερες... αυτο δεν λεγεται Random? η μηπως δεν τον σκεπασα καλα το βραδυ?
Σε λιγο θα με πεισεις οτι προσεχοντας τελεια τα παντα δε θα εχουμε κανεναν... αυτο ΔΕΝ παιζει φυσικα. Οσο υπαρχει αυτο το 3% ας πουμε ποσοστο τραυματισμων τοσο θα υπαρχουν λιγο πολυ αυτοι. Απο εκει και περα οσο κανουμε λαθη και εμεις τοσο θα μεγαλωνουν σε αριθμο παικτων και αριθμο ημερων-μηνων. Ας μας πει και αλλος τη γνωμη του γιατι βλεπω διαφωνια ενω λιγο πολυ λεμε το ιδιο πραγμα.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν λέτε το ίδιο. Σου λέει οτι εφ'οσον αφήνεις την προπόνηση στον βοηθό, αυξάνονται οι πιθανότητες τραυματισμών. Αν το ψάξεις μόνος σου θα μειωθούν. Μπορεί να σου κάτσουν πολλοί τραυματισμοί χωρίς να φταις και να είναι ατυχία, όπως γίνεται και στην πραγματικότητα.
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την πρώτη χρονιά είχα εγω την προπονηση και ειχα τους περισσοτερους. (μαζεμενους). Ενω ολη η χρονια πηγε γενικα σχετικα καλα ξαφνικα βρεθηκα ακριβως λιγο πριν τον τελικο του τσου-λου με τους παικτες να πεφτουν μαζεμενοι κατω σαν τα κοτοπουλα... ( μιλαμε για 7 και παικτες ολκης κιολας) - αυτο λενε ατυχια? Αν ναι το δεχομαι. Εγω το ονομαζω "random" τραυματισμοι και απλα εκατσαν εκει μαζεμενοι. Αν εκανα κατι χοντρο σε λαθος δεν επρεπε νωριτερα μεσα στη χρονια να εχω μερικους κουτσους...? λογικα ΝΑΙ. Και για να σας προλαβω
παντα κανω rotation ομορφο, πολλες φορες και σε αντιθεση με την αποδοση αλλαζοντας και αρκετους παικτες και οχι μονο 1 εως 3. Πιστευω οτι ο βοηθος τα παει καλα τουλαχιστον σε μενα και τον εχω αφησει εκει να κανει τη δουλεια του. Αλλος που να εβαλε βοηθο να μας πει?! :)
rozgatos
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Tue Oct 20, 2015 4:06 pm
Football Manager της ομάδας: panetolikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει κανένα πατσάκι με τις μεταγραφές που έχουν γίνει έως τώρα στην Σούπερ Λίγκ???
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

rozgatos wrote:Υπάρχει κανένα πατσάκι με τις μεταγραφές που έχουν γίνει έως τώρα στην Σούπερ Λίγκ???
Mπορείς να αξιοποιήσεις τα data updates του sortitoutsi που έχουν μεταγραφές σε παγκόσμια κλίμακα

https://sortitoutsi.net/football-manager-data-update
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Με συνοπτικες διαδικασιες προπαραγγελια.Ειναι κοντα 3 μηνες ελπιζω να περασουνε γρηγορα.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”