FM2017: Συχνές Ερωτήσεις - Απαντήσεις (FAQ)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
KswTiko
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sun Nov 07, 2010 1:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια, εχω παιξει το παιχνιδι 3 φορες απο τοτε που βγηκε, η τελευταια ηταν το 2016 περσι.. αλλα ειμαι σχετικα νεος σε σχεση με την παλια φλουρα που το παιζει καθε χρονο! περσι το επαιξα offline γιατι απλα διασκεδαζα να περναω την ωρα μου στον ελευθερο χρονο μου οταν βρισκομουν σπιτι.. φετος θελω μαζι με τον κολλητο μου να το παιξουμε μαζι online αλλα δεν εχω ιδεα αν γινεται αυτο που σκεφτομαστε και αν γινεται πως ακριβως λειτουργει οποτε ειπα να ρωτησω πριν τον βαλω και αυτον να το αγορασει.
Μπορουμε εγω και αυτος να ξεκινησουμε πρωταθλημα μαζι; οπως δηλαδη οταν παιζεις μονο απλα να ειμαστε εμεις οι 2. αυτος π.χ. να παρει ΠΑΟΚ και εγω Αρη και να ξεκινησουμε την φαση. επισης μετα πως λειτουργει; πρεπει να μπαινουμε μαζι τις ιδιες ωρες ονλαιν; πως περνανε δηλαδη οι μερες και οι αγωνες.. εγω μπορει να εχω παιξει 15 ματς γιατι μπορει να ειμαι ολη μερα μεσα και αυτος να εχει παιξει μονο ας πουμε 3 ματς; ξερω γελατε οι παλιοι αλλα δεν εχω ιδεα και θα ηθελα αν εχει καποιος την καλοσυνη να με ενημερώσει για το πως θα παιξουμε με το κολληταρι μου..
georgino1998
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 19, 2016 8:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τους κανονες των financial fair play !! συγκεκριμενα εχω ξεκινησει με liverpool και ενω ποτε πριν δεν ειχα προβλημα με τους κανονες FFP ξαφνικα μολις ξεκινησα την δευτερη σεζον μου λεει οτι δεν πληρω του κανονες FFP της Premier League !! ξερεις κανεις να μου πει γιατι γινεται αυτο και αν μπορω να κανω κατι ωστε να διορθωθει ??
dentro_dasos
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Nov 22, 2016 8:45 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα παιδια.
Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι δεν πολυ κατεχω. Θα παρω λαπτοπ και με ενδιαφερει μονο να σηκωνει το fm. Επειδη ομως δεν γνωριζω θα ηθαλα να μου πειτε τι πρεπει να κοιταξω.
Βασικα απο επεξεργαστες. Για παραδειγμα λαπτοπ με i3 το σηκωνει; Ποιοι επεξεργαστες το σηκωνουν κοινως; Εχω διαβασει τις απαιτησεις που λεει η εταιρεια αλλά θα θελα να με κατευθυνετε ωστε με οσο λιγοτερα λεφτα να παρω κατι που να παιζει το παιχνιδι.
Εχω ενα λαπτομ acer απο το 2009/10 και δεν μου σηκωνει το τελευταιο. Σκεφτειτε πως με δυσκολια παιζω το 14,15. Αυτο εχει intel pentium 2.1 επεξεργαστη και καρτα γραφικων ati radeon 4570.
Ευχαριστω παντως και να στε καλα.

υγ. Λινουξ εχω.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Μια γρήγορη ερώτηση, έδωσα το steam μου σε ένα φίλο μου για να εγκαταστήσει το παιχνίδι, όταν θα τύχει να παίζουμε ταυτόχρονα, αν αυτός το έχει σε offline mode, εγώ θα μπορώ να είμαι από το πισί μου συνδεδεμένος κανονικά στο steam?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ναι
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα! προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση τα real name fixes και το better team view. ΤΑ κατεβάζω κανονικά αλλά όταν πάω να τα ανοίξω με το winrar έχω πρόβλημα. πιο ακριβώς μπορεί να είναι το λάθος μου??
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

το λάθος σου είναι ότι ενώ δεν λέει πουθενά στις οδηγίες να τα ανοίξεις με το winrar, εσύ για κάποιον λόγο προσπαθείς να το κάνεις :P

απλά κατεβάζεις τα αρχεία και όπως είναι τα βάζεις στους αντίστοιχους φακέλους που γράφουν οι οδηγίες τους
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

προσπάθησα να κατεβάσω και να εγκαταστήσω όλα τα faces, skins packs data εδώ και λίγη ώρα, με έπιασε η νύστα και έκανα βλακειες!! ευχαριστώ πολύ πάντως!!!
Blackjohn1930
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Oct 27, 2016 12:23 am
Football Manager της ομάδας: Southampton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα. Επειδή είμαι λίγο καινούργιος σε όλο αυτο θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Αγόρα το FM2017 και έχω εγκαταστήσει και το touch στον υπολογιστή. Υπάρχει τρόπος να παίζω από το ipad το FM 2017 TOUCH, αφού είναι κυρίως για τα ταμπλετ? ή πρεπει να το αγοράσω ξανά απο το app store?
User avatar
ezio ioannis
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 595
Joined: Wed Feb 13, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-JUVE
Status: Εγινε η......ΚΕΝΤΑ...!!!!!
Location: Kως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδιά αγόρασα το παιχνίδι από instant gaming, το έκανα εγκατασταση στο laptop μέσω steam και όταν μου ανοίγει γράφει fm 2017 touch. είναι το σωστό ή αγόρασα άλλη έκδοση από τη κανονική???
edit : άκυρο είχα κατεβάσει χωρίς να το καταλάβω μόνο το touch από το steam
zaracrow
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Nov 30, 2016 9:42 am
facebook προφίλ: Mixalis.Tsatsaronis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ερωτηση ενω βλεπω το αρχειο για τα real name fix δεν μπορω να βρω το λινκ να το clickaro για να τα κατεβασω (ναι ειμαι τοσο χαζος μαλλον :P ) Μπορω να εχω ενα download link?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

οπου κι αν πατησεις πανω στο πλαισιο που ειναι το αρχειο θα κατεβει
zaracrow
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Nov 30, 2016 9:42 am
facebook προφίλ: Mixalis.Tsatsaronis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και γιατι δεν κατεβαινει.. μηπως φταιει ο browser μου?

εντιτ: o browser ητανε οκ ολα κομπλε
Last edited by zaracrow on Thu Dec 01, 2016 1:32 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

δες μηπως θελει να επιτρεπονται τα αναδυομενα παραθυρα
User avatar
ManouhL
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Thu Oct 27, 2016 11:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια ερώτηση παιδια.θελουμε να ξεκινησουμε με εναν φιλο μου online game αλλα δεν βλεπουμε καπου την επιλογη οι αγωνες μας να γινονται την ιδια μερα. νομιζω στο περσινο υπηρχε αυτη η επιλογη( αν δεν κανω λαθος βαζαμε τα ματς κυριακη τεταρτη κατι τετοιο). Ευχαριστω εκ των προτερων
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”