Τεχνικά θέματα - Crashes

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
Tarnesto Falverde
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sun Nov 06, 2016 5:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Πήρα το καινούργιο παιχνίδι και όταν πάω να παίξω αγώνα, ενώ παίζει κανονικά, κάποια στιγμή κολλάει εντελώς και μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα: "Η εφαρμογή fm.exe έχει αποκλειστεί από την πρόσβαση στο υλικό γραφικών". Η κάρτα γραφικών μου είναι:"T24E390 on NVIDIA GeForce GTX 650", λειτουργικό Windows 10 και έχω κάνει όλα τα updates και στην κάρτα και στα windows. Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το φτιάξω; Ευχαριστώ.
zegidim
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Nov 11, 2016 5:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά έχει απαντηθεί αυτό το πρόβλημα κάπου αλλού γιατι έχω ακριβώς και εγώ το ίδιο θέμα με κάρτα γραφικών nvidia geforce 840m .?????Ευχαριστώ εκ των προτέρων
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

παραείναι τεχνική ερώτηση για να ξέρει κάποιος κάτι σίγουρα εδώ

καλύτερα να δείτε κατευθείαν στο σάιτ της εταιρείας
User avatar
Rocknrollallnight83
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Sep 30, 2012 11:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Το ιστορικο ολων των διοργανωσεων ειναι εξαφανισμενο εκτος απο την προηγουμενη χρονια. Εχω σβησει και ξαναβαλει το παιχνιδι ξανα και ξανα και τιποτα δεν φτιαχνει. Εχω ενεργοποιησει και απενεργοποιησει τα αρχεια του Nik και παλι τιποτα. Καποιος να δωσει μια γνωμη για το τι μπορει να φταιει; μπας και παιξω σωστα πια.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το έχεις ρωτήσει πόσες φορές σε πόσα διαφορετικά τόπικ. Ε προφανώς δεν ξέρει κανείς την απάντηση. Δοκίμασε να ρωτήσεις κατευθείαν στο forum της SI.
neithan83
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Dec 23, 2016 3:31 pm
Football Manager της ομάδας: SE KAMIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ CD/DVD ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΤΗΣΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ RUNNING ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΛΙ READY TO PLAY.
ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ?
neithan83
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Dec 23, 2016 3:31 pm
Football Manager της ομάδας: SE KAMIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΟ FM13 KAI 14 ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Μ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.
kostasmariou
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Dec 20, 2016 1:35 pm
Football Manager της ομάδας: sevilla
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα μαγκες και χρονια πολλα!!Εχω ενα θεμα με το save μου.Εχω αγορασει το παιχνιδι απο την πρωτη μερα που βγηκε και επαιζα κανονικα μεχρι που ειχα παρει τη Sevilla και ενω επαιζα εκανα save και μετα πηγα να το ανοιξω και εδειχνε σαν να μην υπηρχε Φορτωση τελευταιου παιχνιδιου και οταν εμπαινα στην Φορτωση παινιδιου εδειχνε κανονικα το save χωρις ομως να δειχνει διπλα την προεπισκοπηση παιχνιδιου.Μετα επειδη δεν μπορουσα να βρω λυση αρχισα αλλο και μετα απο 3-4 saves παλι το ιδιο.Ξερει κανεις κατι ? γιατι εχω τρελαθει...

Ευχαριστω εκ των προτερων
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

καταστράφηκε το αρχείο

έγινε crash όταν το αποθήκευσες?


υγ στις προτιμήσεις έχει επιλογή να κρατάει μπακαπ αρχείο του σέηβ, ενεργοποίησε την οπωσδήποτε
kostasmariou
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Dec 20, 2016 1:35 pm
Football Manager της ομάδας: sevilla
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οχι δεν εγινε crash αυτο ειναι το περιεργο.Μολις το εκανα uninstall και παλι install αλλα παλι τα ιδια!!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Συνέβη μετα απο αποθηκευση που την έκανες ταυτοχρονα με την εξοδο απο το παιχνιδι;

Γενικα γραψε στο φορουμ της εταιρειας για να σου δωσουν περισσοτερες πληροφοριες κι αν τους δωσεις το αρχειο ισως μπορεσουν να το επιδιορθωσουν.

Αλλα οπως ειπα βρες την επιλογή για να κρατάει μπακ απ
ariss
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Oct 26, 2016 8:37 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και χρονια πολλα..
εχω save με τον Ολυμπιακο και σχεδον ολοι οι παιχτες που φερνω απο εξωτερικο μου ζητανε να τους στειλω να μαθουν την γλωσσα...τελευταια ειχα ενα θεμα ομως καθως σε παιχτη που το ειχα βαλει ως υποσχεση δεν υπηρχε η επιλογη να τον στειλω και ως αποτελεσμα μου ξεσηκωσε την μιση ομαδα...στην επομενη μεταγραφικη εχω παλι το ιδιο θεμα...πηρα 5-6 παιχτες και τους εστειλα ολους εκτος απο εναν που παλι δεν υπηρχε η επιλογη send on intensive language course ουτε στο προφιλ του παιχτη ουτε στο ινμποξ οταν ανακοινωθηκε ο παιχτης...κανω κατι λαθος εγω ή ειναι καποιο bug?
radiohead3
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Mon Oct 29, 2007 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: bari
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: non mollare mai!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερω αν ειμαι οφ τοπικ αλλα στο save μου με ΑΡΗ ειμαι στο 2022 προκριθηκα ομιλους τσου λου απο πλει στα οποια συμμετειχαν 5 ομαδες και εχω φτασει σεπτεμβριο εχω ξεκινησει τσ.λ. και κυπελλο και το πρωταθλημα ακομη δεν εχει γινει κληρωση!!!!!!!! στην καρτελα εχει μεινει στην περσινη βαθμολογια. εχει συμβει σε κανεναν αλλο?
mitsakos293
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Mar 28, 2009 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια θα ηθελα λαποιοσ να με βοηθησει! εγκατεστησα κανονικα το παιχνιδι αλλα οταν ξεκιναω δεν μου εχει ενημερωμενο το παιχνιδι τι μπορω να κανω για αυτο! παραδειγμα: αγορασαμε μαζι με ενα φιλο μου το παιχνιδι, ξεκινησαμε παναθηνιακο και οι 2 αυτοσ εχει λυμπεροπουλο τεχνικο διευθηντη εγω zilberto silva!
akitc
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Mar 10, 2017 4:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα..Οταν ξεκιναω το παιχνιδι μου εξαφανιζεται ο κερσορας απο το ποντικι..καμια βοηθεια;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”