Νέος στο FM

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
Bomberakis
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Feb 26, 2017 6:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά...
Είμαι νέος στο FM έχω πλήρη άγνοια και ζητάω τα φώτας σας πριν κάνω οτιδήποτε..
1. Επειδή μου αρέσουν τέτοιου είδους παιχνίδια, μου είπαν να κατεβάσω το football manager από το magico..
θέλω να ρωτήσω αν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα όσο αναφορά τη λειτούργια του παιχνιδιού (όχι τόσο για τις απαιτήσεις συστήματος, αυτές τις έχω) , αλλά επειδή δεν θα είναι πληρωμένο...και.2ον
2. Σε αυτό το παιχνίδι επιλέγεις-παίρνεις μια ομάδα και απλά παίζεις με bot ή είσαι σε ένα πρωτάθλημα που συμμετέχουν και άλλοι;
γιατί αν παίζεις μόνο με τη μηχανή είναι λίγο ξενέρωμα (κάτα την άποψή μου)..Το λέω γιατί τα browser based managers soccer έχουν αυτό το χαρακτηριστικό, ότι δηλαδή σε μια λίγκα συμμετέχουν και άλλοι χρήστες και αυτό και μόνο το κάνει ενδιαφέρον...
Σας ευχαριστώ....
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

λοιπόν... αντιπαρέρχομαι το πειρατικό (επισήμως το σάιτ δεν το δέχεται, καθώς αποτελεί επίσημο σάιτ στην Ελλάδα) αλλά μπορώ να σου πώ το εξής: πέρα από τα Bug τα οποία δεν θα διορθώνονται, και πέρα από το γεγονός ότι δεν θα λαμβάνεις ενημερώσεις του παιχνιδιού (π.χ. τις μεταγραφές του Ιανουαρίου) έτσι και στον εαυτό σου κάνεις κακό και σε εμάς, καθώς δεν στηρίζεις το παιχνίδι άρα δεν θα εξελιχθεί... μπορείς να κατεβάσεις το demo να δεις αν θα σου αρέσει και μετά να το πάρεις.. επίσης αν δεν μπορείς οικονομικά, μπορείς να ζητήσεις από κάποιον εδώ να σου πουλήσει μία από τις άδειές του, οπότε και να το καταφέρεις να το αγοράσεις έτσι.. μην ξεχνάς ότι συχνά τα σπασμένα έχουν και άλλα προβλήματα, τα οποία δεν μπορεί να προβλέψει κανείς.... ακόμη και στο κατά πόσο το παιχνίδι θα τρέχει ή θα χάσεις το σέιβ σου στην καλύτερη στιγμή του...
2) μην το συγχέεις με τα ίντερνετ... έχει τόσο βάθος, που δεν κατατάσσεται πια στα παιχνίδια, αλλά στους εξομοιωτές... φυσικά μπορείς και να παίξεις με άλλους στον νετ, αλλά θέλει να είναι αυθεντικό... κατέβασε όμως το demo, και δες αν σου αρέσει... και αν σου αρέσει αγόρασέ το, είτε μόνος σου είτε με άλλους φίλε μου...
Bomberakis
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Feb 26, 2017 6:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ φίλε μου...και βέβαια θέλω να το κατεβάσω...
Από που όμως;
Δηλαδή, τι εννοείς παίζεις με άλλους on line, απλά παιχνίδια;
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Steam είναι δωρεάν... μπορείς να παίξεις ό,τι θέλεις απλά παιχνίδια, κύπελλο πρωτάθλημα... αλλά αφού το αγοράσεις... αλλά θα δεις που δεν θα το βαρεθείς ούτε μόνος...
Bomberakis
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Feb 26, 2017 6:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτσε μπερδεύτηκα...
Κάτσε, γιατί μου λες ότι μπορώ να παίξω αλλά αφού το αγοράσω ;
Στο demo τι κάνω, δεν μπορώ να παίξω;
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορείς
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

φίλε μου απλά εκφράστηκα ελλιπώς...εννοούσα ότι διαδικτυακά δεν μπορείς να παίξεις με το demo... με το αυθεντικό μπορείς να παίξεις στο νετ απλά παιχνίδια, πρωτάθλημα, κύπελλο, φανταστικά δικά σας ή πραγματικά, ό,τι θέλεις... αλλά με το demo θα παίξεις μόνος σου (όχι με άλλους δλδ) για ένα παιχνίδι το πολύ έξι μηνών μέσα στο παιχνίδι (δλδ μέχρι να φτάσει το παιχνίδι σε ημερομηνία 31-12-2016... καθώς αρχίζει το καλοκαίρι) και σε συγκεκριμένες ημερομηνίες... να ξέρεις πάντως πως όσοι το ξεκίνησαν κόλλησαν... αρκεί έστω και λίγο να τους αρέσει το κόνσεπτ του μάνατζερ, κολλάς... για χρόνια....
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το μονο παιχνιδι παγκοσμιως που αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιο ευρω. Μπορεις να παιζεις για ολη σου τη ζωη με αυτο το παιχνιδι, δεν τελειωνει ποτε!!!! δεν μηδενιζει πως το λενε! εγω ειμαι 3η χρονια και ειμαι ποιο καβλωμεν*ς απο ποτε! Φτιαχνω καθε χρονια την ομαδα οπως τη θελω, εχει και την 3D απεικονιση που δινει απιστευτο ρεαλισμο, εχει το ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟ, οποτε ειναι ολα τα λεφτα!!! Καμια γκομενα δεν αξιζει τα λεφτα 2-3 ποτα, δωστα στο FM2017! Ελπιζω να σε φωτησα!!!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φούτμπολ Μάνατζερ, κι ας μην γ@μήσω ποτέ δηλαδή...
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
οχι οχι... ριχνεις εναν γρηγορο και μετα αραζεις στο Football Manager αντι να κοιμηθεις και να φωναζει η γυναικα...
-foumarw -doublekiss
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω παντως με το που βρηκα γκομενα το παρατησα το παιχνιδι.... :D και μιλαμε για φανατικο πoυ ειχε ξεκινησει απο τα πρωτα cm στα 90'ς.... η πραγματικη ζωη δε συγκρινεται με τιποτα! ;)
giannistriantafylou
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Jul 01, 2017 8:09 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να βρω το password δεν μου το κατεβάζει..ξερεται κάτι?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο steam ? κανε ανακτηση...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”