Πρόβλημα με τα Logos

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
vasilis_salonika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παίδες...Αγόρασα πρόσφατα το καινούργιο fm2017 αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με την φόρτωση των γραφικών... Ενώ έχω βάλει και φορτώσει τα kits και τα facepacks μέσα στο φάκελο graphics και γενικότερα στο παιχίδι, έχω βάλει και τον φάκελο Logos μέσα στα graphics δεν μου φορτώνει όλα τα Logos. Για παράδειγμα μου φορτώνει όλα τα πολύ μικρά σήματα των ομάδων όπως φαίνονται στην βαθμολογία των πρωταθλημάτων αλλά όταν μπαίνεις στην σελίδα των ομάδων που εμφανίζει μόνο κάποια απο αυτά. Στο ελληνικό πρωτάθλημα για παράδειγμα μου εμφανίζει μόνο τα σήματα του Ατρομήτου, ΠΑΟΚ, Κερκυρας, Πλατανιά και Ξάνθης. Αντίστοιχα και στα υπόλοιπα πρωταθλήματα. Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει?
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ακούγεται για cache θέμα. Την καθάρισες;
vasilis_salonika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν εννοείς πάνω απο τα Reload skins μέσα στο παιχνίδι, ναι το έκανα....
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις ξετικάρει την επιλογή Χρήση Προσωρινής Αποθήκευσης;
vasilis_salonika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι το έκανα αυτό... Απεγκατέστησα και το παιχνίδι και το εγκατέστησα ξανά...Πάλι τα ίδια....
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποια σήματα έχεις περάσει;
vasilis_salonika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρασα και απο sortinoutsi και τα δικά σου... Τίποτα απο τα δικά σου... Διαβάζει μόνο κάποια Metallic logos που έχω.... Να τα σβήσω όλα και να τα ξανακατεβάσω? Τι να κάνω ρε γμτ? Στον ίδιο φάκελο μέσα(graphics) ειναι τα facepacks, και τα kits. Εκείνα όλα κομπλέ, πως γίνεται αυτό??
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα δικά μου δουλεύουν κανονικά.
Σβήστα όλα και μετά δοκίμασε μόνο τα δικά μου.Κατέβασε τα ξανά για να είσαι σίγουρος.
Αν σου δουλεύουν τα δικά μου, μετά πέρασε τα άλλα να δεις αν δουλεύουν και εκείνα.
vasilis_salonika
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν παίδες όλα κομπλέ... Μέσα σ'ένα φάκελο απο τα Kits ήταν ένας με logos που δεν ξέρω τι conflict δημιουργούσε... Μόλις τον διέγραψα επανήλθαν όλα, κομπλέ... Ευχαριστώ...
avgolemonos
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Dec 09, 2016 12:33 pm
Football Manager της ομάδας: Bonner SC (Regionalliga West)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά ,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Ενώ είχα εγκαταστήσει κανονικά και έπαιζα κανονικά το save μου και είχα όλα τα kits και όλα τα logos και τα faces , πριν απο 2-3 μέρες ( μετά από αποχή καμιάς βδομάδας - το παραθέτω δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο ) φορτώνω το save μου και δεν εμφανίζει τίποτα απολύτως , ούτε faces ούτε kits logos κτλ. Τα σημεία που θα έπρεπε να είναι , συνεχίζουν και είναι διαδραστικά , π.χ. πάνω στο σημείο που θεωρητικά θα έπρεπε να είναι το logo μιας ομάδας και τώρα έχει κενό , πατώντας πάνω σε πάει στην ομάδα ( και αντίστοιχα ο κέρσορας γίνεται "χεράκι" όταν το πας πάνω ). Έχω δοκιμάσει λοιπόν κάθε είδους μαϊμουδιά π.χ reload , cache κτλ αλλά δεν γίνεται τίποτα , τι προτείνεται γιατί είναι μεγάλη ξενέρα , τα megapacks που είχα είχαν faces kits και logos ακόμα και απο Regionalliga West που παίζω και τώρα είναι κάπως γυμνό.

Ευχαριστώ
Post Reply

Return to “Γραφικά”