Γενική Συζήτηση για τις Τακτικές

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά τα νεύρα μου τα χάπια μου φέτος με το FM.
Ότι ομάδα και να πάρω δεν μπορώ να σταυρωσω νίκη από ένα σημείο και μετά...είτε είμαι στο save με την Liverpool είτε με τον Παναθηναϊκό ξεκινάνε φορτσάτοι πάντα την σεζόν και μετά τα πρώτα 3-4 επίσημα παιχνίδια τρώνε τέτοια κοιλιά και δεν μπορούν να ορθοποδήσουν με τπτ...έχω δοκιμάσει ένα καρό τακτικές είτε δικές μου είτε έτοιμες και πάλη τα ίδια χάλια.
Προετοιμασίες εχουμε πάντα καλές αλλα μετά στα επίσημα είμαι να σπάσω καμία οθόνη από τα νεύρα μου.
Πχ με τον Παναθηναϊκό νέο save καλή προετοιμασία περνάω άνετα σε ομίλους Europa...στον 2ο προκριματικό μάλιστα από τον ερυθρό Αστέρα με νίκη μέσα έξω σύνολο 4-1 ξεκινάει το πρωτάθλημα μαζεύω 2 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια ένα εντός ένα εκτός παίζω πρώτη αγωνιστική Europa μέσα σε μένα με την ρομα παίζω ταμπούρι και παίρνω Χ 1-1...από εκεί και μετά η κατρακύλα...ενώ μέχρι τότε εκτός από τον αγώνα με την ρομα η ομάδα έμπαινε μέσα πίεζε είχε κατοχή και κλείναμε τους αντιπάλους πισω μετά την ρομα είτε εντός είτε εκτός ένα και το αυτό...ποδόσφαιρο πουθενά...Οχι δεν έχω κάνει αλλαγές στο σύστημα με το ίδιο που ξεκίνησα με αυτό γίναμε διαφορετική ομάδα...λες και πήραν τους παίχτες μου και ήρθαν τπτ παίχτες από γ ερασιτεχνικό.
Γενικότερα στα περισσότερα save φέτος αυτό μου συμβαίνει μπορείτε κάπως να με βοηθήσετε;
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μήπως τους είπες κάτι και έπεσε το ηθικό τους; μήπως είχες τραυματισμούς στο 1-1;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

αφομοίωση τακτικής -> αρκετά φιλικά, να δουλεύεις τακτικές αγώνα στο δεξί κομμάτι της προπόνησης [δεν έχω fm τώρα μπροστά μου], να δουλεύεις εντατικά αυτό το κομμάτι πριν τους αγώνες [πχ 2 μέρες] και μπορεί να βοηθήσει και η συνοχή ομάδας στη γενική προπόνηση
από εκεί και πέρα όσο παίζουν οι παίκτες μαθαίνουν κ δυστυχώς ένας μεγάλος τραυματισμός τους "ξεμαθαίνει" τα επί μέρους της τακτικής

επίσης καλό είναι να φτιάξεις 3 τακτικές στην αρχή ώστε να δουλεύουν και τις τρεις. Μπορεί να είναι η ίδια με μικρές αλλαγές [αμυντική, επιθετική, έλεγχος, κοντινές πάσες, μεικτό στυλ κτλ]. Νομίζω ότι είναι καλύτερα αυτό από το να έχεις μία και να κάνεις μικρές αλλαγές ανά αγώνα, έτσι δε βοηθάει να τη μάθουν.
DarthFiesta
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 12, 2014 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαιρετω την παρεα...Εχω μια απορια...μπορουμε οταν εχουμε την κατοχη η ομαδα να παιζει πχ 4-4-3..κ οταν αμυνομαστε να γυρναει σε 4-5-1?
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δυστηχως αυτο που λεει το παληκαρι πιο πανω ισχυει...ενω ξεκινας καλα μετα απο λιγο καιρο κ χωρις κανενα λογο δεν μπορεις να παρεις αποτελεσμα..ισχυει δυστηχως σε πολλα save που εχω δοκιμασει,,,
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ερώτηση για να δώσουμε και ζωή στον τομέα. Έχει καταφέρει κανείς να παίξει με έναν επιθετικό στην περιοχή και αυτός να είναι Target Man; Κι αν ναι πως;
I LOVE THIS SITE!!!
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

υπαρχει κανενας που εκτος απο τα μαρκαρισματα σε παικτες (πιεση, στενο μαρκαρισμα, επιπεδο σκληροτητας τακλιν και ποδι) να χρησιμοπιει "μαρκαρισμα θεσης" ? Αν ναι ας μας πει 2 λογια και σε ποιες θεσεις το βαζει γενικα και γιατι. Εγω μεχρι τωρα μονο
στο ΕΠ Κ (επιθετικος κεντρο θεση) ωστε οποιος εκτος του επιθετικου κεντρου βρεθει εκει να μαρκαριστει π.χ ενας εξτρεμ η ενας κεντρωος.
shen1986
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri May 04, 2018 9:56 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Where is a files of old cm-games?
I can't download files for CM0304 game

For example:

Not Found

The requested URL /download/CM0304/Tactics/4-4-2 by ilias/4-4-2 by ilias.zip was not found on this server.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Online storage servers erase stale links after some time that's why all/most links are broken.
If I were you I would ask the authors with a PM in case they have their tactics still available (though it seems unlikely).
Post Reply

Return to “Τακτικές”