SIMPLE PURE POSSESION 2-3-2-2-1

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
planet paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Fri Dec 20, 2013 11:09 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον καταρχην δεκτα σχολια - παρατηρησεις επειδη ειδα οτι αρκετοι τουλαχιστον τις βλεπουν τις τακτικες ειπα να κανω μια. Οπως καθε χρονο ανεβαζω μια τακτικη να βαλω και εγω ενα λιθαρακι στο καψιμο μας.
H τακτικη μας λοιπον ειναι η εξης:
https://www.sendspace.com/file/zx4220
OI s δεν χρησιμοποιω τζαβελλα εχει ακομα που να καταλαβει τι θελω :-D
Image


Οι θεσεις:
Image


Οι οδηγειες :
Image


Μερικα αποτελεσματα
Image
Image
Image

Στοχος μας η κατοχη με σωστες μεταβιβασεις οσο μπορουμε γιατι μην ξεχναμε ΠΑΟΚ εισαι :-D
παιχνιδι κεντρου και ερχεται το μυστικο τηε τακτικης μας οι μπακ μπαινουν στο παιχνιδι σαν ακραοι και γινεται στην ουσια ενα τριγωνο με τους 2 αμυντικους και το κκ στο κεντρο και εχουμε 5 παικτες στα ακρα και εξω απο την μεγαλη περιοχη σε ενα γαιτανακι φασεων με ωραια κυκλοφορια της μπαλας και το βασικοτερο 0 στην αμυνα γιατι ειδα και εδω και σε αλλ φορουμ του εξωτερικου πολλα παραπονα σχετικα με τις ανεπαφες εστιες. Αλιμονο δεν λεω οτι δεν θα τρωμε γκολ αλλα τουλαχιστον δεν 8α το καρφωσει ο Μπακασετας (:

Παιδες λοιπον αυτα τα λιγα για την ωρα 8α χαρω πολυ για σχολια - παρατηρησεις ακομα και βελτιωση της τακτικης εξαλλου μια παρεα ειμαστε αλλοι απο κοντα και αλλοι απο εδω ναστε καλα

ετσι ειμαι και εγω στο pc μπροστα.


Κατι για να γελασουμε ποσο δικιο εχει δειτε αλλα πριν, πατε τουαλετα καλυτερα (:
για Σαλπι
Last edited by planet paok on Fri Mar 03, 2017 4:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
planet paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Fri Dec 20, 2013 11:09 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

΄Καλα ρε παιδια η ειμαι ο Μουρινιο των τακτικων η τι αλλο να πω ουτε ενα σχολιο και ας μην αρεσε τουλαχιστον να το διορθωσουμε η εφτιαξα ενα τερας που δεν χειαζεται και πολλα να πεις μιλαει στο γηπεδο η τακτικη και παλι ομως ενα καλη ειναι δεν ειναι κακο το ιδιο εγινε και περσι με την ομαδα πρωτα8λητρια απο την πρωτη χρονια με την ιδια τακτικη μεσα και εξω και κανενας δεν ειπε εστω ενα ωραιος ρε φιλε ανατρεξτε και δειτε και οι ιδιοι αν νομιζετε οτι ειναι κακο οκ πασο καποτε θυμαμαι ηταν πιο φιλικο και παρειστικο το σιτε κριμα οπως και να χει εχει χα8ει αθτο που ηταν καποτε και φενεται και απο τον αριθμο των ιστοριων ο αλλος επαιζε παλια και το ζουσε και εμεις μαζι του να τελειωσουμε γρηγορα το φαγητο να δουμε αν ποσταρε και τη συνεχεια ειχε

Συγνωμη αν ενοχλησε καποιους οι παλιοι νομιζω καταλαβαν τι εννοω
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάλε και καμιά τελεία όμως :D
Τα πλάγια μπακ έχουν θέμα με την αντοχή τους;
Μπροστά ποιόν έχεις;Πιο πολύ θα μου κόλλαγε ενας ολοκληρωμένος επιθετικός-υποστήριξη.
Το πλάτος στο γήπεδο με τις κοντινές πάσες δεν μου κάθεται πολύ καλά.
User avatar
planet paok
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Fri Dec 20, 2013 11:09 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα μπακ δεν εχουν 8εμα γιατι το τεμπο ειναι χαμηλο εξαλου το παιχνιδι ειναι build up μεχρι να ερθουν στις θεσεις τους και να γινει η μπαλια προς αυτους
Αθανασιαδη - Pereyra χρησιμοποιω
Αν δεις την διαταξη ειναι οτι πρεπει γιατι υπαρχει παντα κενος παιχτης για πασα κοντινη. Οσο αφορα το πλατος ειδα οτι αποδιδει ετσι καλυτερα το συστημα μεσα απο τα φιλικα κατεληξα σε αυτο το πλατος παιζαμε πιο στενα και σιγα σιγα το μεγαλωνα και ειδα οτι δουλευει.εξαλλου δες και την κατοχη νομιζω τα λεει ολα ειμαστε στο 60% μεσο ορο μεχρι στιγμης
Ειχα ξεκινησει και το αριστερο μεσο οργανωτη αμυνα και τους ακραιους ως εξτρεμ επισης οι μπακ δεν ηταν ολοκληρωμενοι αλλα μπακ χαφ απλα με επι8εση φυσικα

Υ.Γ Εβαλα και τελειες για να μην λες :D
Σ ευχαριστω παντως που ασχολη8ηκες.
Post Reply

Return to “Τακτικές”