Per esser di Firenze vanto e gloria!

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλά συγχαρητήρια που κρατάς την ομάδα δυνατή πάρα τους τόσους σοβαρούς τραυματισμός. Ο Hagi από ότι έχω δει στο προηγούμενο μου save εξελίσσεται σε μεγάλο παίκτη. Δώσε το χρόνο και δεν θα χάσεις. Ελπίζω το ροστερ να αντέξει τα πολλά παιχνίδια πάντως μιας και τώρα δυστυχώς έχει μικρύνει αισθητά

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

led_zeppelin wrote:Αγαπημενος παικτης εβερ ο Μπατι, διαχρονικη αγαπη η Φιορεντινα. Επισης γουσταρω τρελα το συστημα σου, κι εγω απο περσι παιζω με 3 πισω για αλλαγη, και φετος που το δουλεψα λιγο παραπανω διαπιστωσα οτι μπορεις να κανεις πολυ μεγαλα πραγματα. Με δυο παραλλαγες του 3-5-2 που παιζω, εχοντας 3 σταθερα πισω, μπορω να επιτεθω με 7 παικτες ταυτοχρονα και με 5 απο τον αξονα, γεγονος που δημιουργει υπεραριθμιες τις οποιες δυσκολα ο αντιπαλος αντιμετωπιζει, ειδικα οταν το χεις στο very fluid. Συνεχισε το κι αν το μαθει η ομαδα σου θα πεταει φωτιες. ;)
Γεια σου φιλε μου Led Zeppelin (αγαπημενη μπαντα :D ) .
Ειναι ναι και γι αυτο εφτιαξα μια ετοια ιστορια! Αυτο ακριβως που περιγραφεις φιλε μου και εγω γι αυτο το εψαξα γιατι ηθελα κατι διαφορετικο
αλλα παραλληλα να ναι και επιθετικο. Φυσικα ολα τα συστηματα εχουν και τα αρνητικα τους αλλα μεχρι στιγμης μου παει καλα.
Πιστευω και εγω πως αν το αφομοιωσει θα δουμε ακομη πιο ωραιο ποδοσφαιρο. Για μενα ειναι πληγμα η απουσια του Μπερνα.
BillHoudini wrote:Πολύ ωραία τακτική! Τυχαίνει να έχεις διαβάσει το 3-6-1 Very Fluid του O-zil to the Arsenal της Sports Interactive; Γενικά είμαι πολύ fan των σχηματισμών με Very Fluid φιλοσοφία. Πιστεύω μπορείς να κάνεις την έκπληξη αν έχεις βάθος στο roster και δουλευταράδες εξτρέμ.
Eυχαριστω πολυ Bill!! :) Ναι απο κει εμπνευστηκα την κυρια ιδεα απλα εκανα και καποιες μικροαλλαγες γιατι στα φιλικα του καλοκαιριου στην αμυνα ειχα θεματακια ειδικα
στις αντεπιθεσεις. Οποτε πειραξα λιγο τις οδηγιες των σεντερ μπακ και μου παει καλυτερα.
Δυσκολο να αντεξω μεχρι τελος αλλα αν ειχα Bernardeschi θα σου λεγα μπορω ανετα. Δυστυχως επεσε καταρα στην ομαδα απο κανα Γιουβεντινο :D
Alefantos.79 wrote:Πολλά συγχαρητήρια που κρατάς την ομάδα δυνατή πάρα τους τόσους σοβαρούς τραυματισμός. Ο Hagi από ότι έχω δει στο προηγούμενο μου save εξελίσσεται σε μεγάλο παίκτη. Δώσε το χρόνο και δεν θα χάσεις. Ελπίζω το ροστερ να αντέξει τα πολλά παιχνίδια πάντως μιας και τώρα δυστυχώς έχει μικρύνει αισθητά
Φιλε μου Αλεφαντε ευχαριστω για τα συγχαρητηρια! Προσπαθω να την κρατησω ορθια την ομαδα γιατι χασαμε 2 παικτες κλειδια. Ο Hagi εχει τα προσοντα απλα οπως ειπες
θελει χρονο. Ναι προσπαθω να κανω οσο πιο καλο rotation μπορω για να τα παμε σε ολες τις διοργανωσεις καλα! Να δουμε.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχιζουμε το δρομο μας για κατι καλο φετος με την Βιολα.

Το επομενο ματς ηταν εκτος εδρας για εμας με μια νεοφωτιστη ομαδα για την Serie A.

Image

Eιχαμε μια καλη ψυχολογια και πηγαιναμε για μια ακομη νικη.

5η αγων.
Spoiler: show
Image Προηγηθηκαν πρωτοι στο σκορ και καπου εκει ξυπνησαμε! Το γυρισαμε σε 2-1 αλλα εκανα ενα σοβαρο λαθος να γυρισω πισω ολη την ομαδα στα τελευταια λεπτα και το πληρωσαμε με δευτερο γκολ. Κακη ισοπαλια γιατι ειμασταν ανωτεροι.
Μετα το μη επιθυμητο μας αποτελεσμα με Cittadella υπηρχε ταξιδι στην Zorya για το Europa League.
Image

Επιτακτικη αναγκη η νικη. Φυσικα θα εκανα rotation σε ενα βαθμο γιατι το επομενο ματς ηταν η Ιντερ και η γκελα της προηγουμενης αγγωνιστικης δεν αφηνε
περιθωρια.
Spoiler: show
Image Ο Σαπο εκανε ματσαρα και πετυχε 2 γκολ και μια ασιστ. Φοβερος σε εξαιρετικη μερα καταφερε να παρει την ομαδα απο το χερι και να μας δωσει τους 3 βαθμους.
Και πλεον μας περιμενε το ματς με Ιντερ..Δυσκολο μιας και ο φιλος μου ο Σαμουελ με την ομαδα του την προηγουμενη αγωνιστικη ειχε ριξει 6αρα στην Σασουολο και ηταν σε καλη φορμα.
Ειχαμε ομως απο περυσι μια πολυ καλη παραδοση με μια νικη και μια ισοπαλια.

6η αγων.
Spoiler: show
Image Ανατροπη και νικη!!! Και παλι ο Σαποναρα μας οδηγησε σε αυτη!!! Φυσικα μας βοηθησε και η κοκκινη αλλα σε αυτο δεν φταιμε μιας και ηταν δικαιη.Ηταν καθοριστικη γιατι η Ιντερ μπηκε δυνατα και στο 1ο λεπτο σκοραρε. Αν δν ηταν ο Μπραβο ισως να ηταν και 0-3 στο πρωτο μερος. Βρηκαμε ομως τα αποθεματα και το γυρισαμε με παλικαρισια ανατροπη και φτασαμε στην νικη!
Μια νικη που μας αφησε ολους ικανοποιημενους και ειδικα εμενα!

Επρεπε ομως να παμε να περασουμε απο μια εδρα αρκετα δυσκολη οπως αυτη στο Ουντινε. Η Ουντινεζε ειχε βελτιωθει φετος ηταν πολυ καλη και ηδη στην 8η θεση.
Προετοιμασα τους παικτες μου οτι θα αντιμετωπισουμε ενα καλο αντιπαλο και μια εδρα αρκετα δυνατη.

7η αγων.
Spoiler: show
Image Και ετσι εγινε δυσκολευτηκαμε αρκετα στα πρωτα λεπτα αλλα μετα πηραμε τα ηνια. Εξαλλου τα σουτ προς την εστια το δειχνουν αλλα χρειαστηκε μια τρομερη εμπνευση του Μαροκινου Μπελχαντα να μας δωσει την νικη! Γκολαρα πραγματικα αυτος ο παικτης κανει σπουδαια πραγματα!
Πλεον αυτη η νικη μας εδινε φτερα...2 νικες συνεχομενες σε ενα καλο timing ενοψει ευρωπαικης αναμετρησης.

Image

Θελαμε νικη και κακα τα ψεματα ειμασταν το φαβορι. Η κουραση ηταν μεγαλη και εκανε ενα μικρο rotation για να κρατηθουμε φρεσκοι στο πρωταθλημα.
Spoiler: show
Image Χασαμε ενα καρο ευκαιριες αλλα ελειπε το φορ που θα τις κανει γκολ! Δυστυχως οι εμπνευσεις μας ηταν ελαχιστες και ετσι κολλησαμε στο 0 σε ακομη ενα παιχνιδι ευρωπαικο.
Το προγραμμα μας πλεον ειχε 3 αγωνιστικες. Τα 2 ματς με 2 νεοφωτιστες στην κατηγορια και ενα μεγαλο ματς με Λατσιο.

Image

Υποδεχομασταν την Νοβαρα λοιπον

8η αγων.
Spoiler: show
Image Καζο...απλα μια Ιταλικη λεξη που περιγραφει το αποτελεσμα. Ημουν απογοητευμενος πολυα πο τους παικτες μου μιας και δεν καταφεραμε να πιασουμε την αποδοση που επρεπε. Επισης εκανα και λαθος να ξεκουρασω τον Antei και να βαλω Douglas που το παιδι δεν κανει και εκτεθηκαμε.
Ηταν η πρωτη ηττα στο πρωταθλημα και καπου εκει ξεκινησε το αγχος η αμφιβολια ολα αυτα τα συναισθηματα σου περνανε απο το μυαλο.
Ηρθε επισης να συμπληρωσει την ηττα μας ενας ακομη σ οβαρος τραυματισμος.

Image

Ο Σαποναρα ο σημαντικοτερος μας παικτης μετα τον Μπερνα εμενε εξω για 3 εδομαδες..με αυτη την ψυχολογια πηγαιναμε εκτος στην Τραπανι.
Image

9η αγων.
Spoiler: show
Image Δεν περιμενα τιποτα καλυτερο...η ομαδα απλα δεν μπορουσε και σε δυναμεις και σε ψυχολογια. Μια καλη εδρα εκει μεσα με 8.000 κοσμο γεματο μας παιξανε καλα στην αντεπιθεση και μας προσθεσαν ακομη μια ηττα για φετος.
Πλεον η πιεση ηταν ακομη πιο εντονη...Στο επομενο ματς με την Λατσιο η οποια ηταν δευτερη και κανει μια τρομερη χρονια δεν αφηνε κανενα περιθωριο.
Ηδη οι ομαδες απο κατω Γιουβε, Ρομα, Μιλαν ειχαν μειωσει την διαφορα στους 2 βαθμους οποτε παιζαμε με την πλατη στο τοιχο.

Image

Πλεον χωρις Σαποναρα επρεπε να σχεδιασω πως θα παραταχθουμε. Αποφασισα να μην ξεκινησω Belhanda και Ganso και να βαλω Hagi και Militari ενα πιτσιρικα.

10η αγων.
Spoiler: show
Image Και στο πρωτο ημιχρονο το πληρωσαμε. Χαναμε ενα 0-1 απο πολυ νωρις και η Λατσιο εδειχνε ικανη για το διπλο. Ομως ριχνανε πολυ κλωτσια με αποτελεσμα να δεχτουν κοκκινη, Εκει περναω Μπελχανατα μεσα και Γκανσο και κανουμε ΑΝΑΤΡΟΠΑΡΑ! Πραγματικα δυο γκολ μαγικα το ενα με φαουλ το αλλο με σουτ μας οδηγησαν σε μια μεγαλη νικη που μας εστειλε κορυφη και παλι!
Μετα στην συνεντευξη τυπου δηλωσα το εξης :
Image

Και ολη η ομαδα εστειλε μηνυμα οτι δεν θα τα παρατησουμε παρα τις δυσκολιες.

Βαθμολογια
Image

Πλεον βγαινουν 4 ομαδες στο ΤΣΛ μιας και η Ιταλια κερδισε μια θεση ακομα. Οπως βλεπετε ομως 6 ομαδες μπορουν τον τιτλο σε αυτες τις 10 πρωτες αγωνιστικες.

Για να δουμε....συνεχιζουμε FORZA VIOLA!
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τραίνο την πας την ομάδα! Μόλις δύο ήττες πάρα τις αναποδιές. Αναφορικά με το κάζο έχω να πω ότι αυτά συμβαίνουν. Πρέπει να υπολογίσεις ότι λόγω περιορισμενου ροστερ και πολλών παιχνιδιών θα υπάρχουν και μέρες όπου η ομάδα δεν θα τραβάει. Επίσης μπορεί να είχες μια κακή ήττα αλλά σκέψου και τα μεγάλα αποτελέσματα που έχεις πάρει ως τώρα. Αυτό πρέπει να σου λέει κάτι και για την ποιότητα της ομάδας και για την τακτική σου!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H συνεχεια ειχε ενα ματς αρκετα δυσκολο για εμας. Πηγαινανε Πολωνια για το ματς με την Λεγκια. Η νικη ηταν επιτακτικη!
Image
Spoiler: show
Image Την πηραμε στα τελευταια λεπτα μιας και χαναμε ευκαιριες αλλα δεν εμπαινε με τιποτα. Τελικα ο Hagi ηταν αυτος που μας ενεπνευσε και καταφεραμε με το Νολιτο να τους τελειωσουμε.

Υστερα ταξιδευαμε στο παντα αφιλοξενο Μπεργκαμο να παιξουμε με την Αταλαντα η οποια
εκανε καλη πορεια για να εξασφαλισει ενα εισητηριο για την Ευρωπη.

Για μενα η Αταλαντα ηταν η ομαδα με τις πιο καλες αναμνησεις οταν ημουν ποδοσφαιριστης μιας και μαζι της ειχαμε παιξει τελικο κυπελλου σε διπλους
αγωνες και κατακτησαμε το 6ο κυπελλο της Βιολα.

Στο τωρα ομως προετοιμαζομασταν για ενα πολυ δυσκολο ματς.
Image

Τα media μας εβγαζαν και παλι φαβορι κατι το οποιο φορτωνε με αγχος τους παικτες.

11η αγων.
Spoiler: show
Image ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ νικη!!!!! Το τριτο γκολ ηρθε στο τελος και το πανηγυρισα εξαλλα!Ενα λαθος του τερματα της Αταλαντα εδωσε την ευκαιρια στο Νολιτο ο οποιος εκανε τρομερο ματς να σκοραρει και να φυγουμε με το τριποντο! Ο Ισπανος τα εδωσε ολα σε αυτο το ματς μαζι με ολα τα παιδια!
Μετα την συνεντευξη τυπου ημουν ιδιαιτερα χαρουμενος
Image

Η ομαδα ειχε σαν στοιχειο το παθος και την επιμονη μου που ειχα σαν ποδοσφαιριστης στο DNA της. Το ειχα μεταδωσει εδω και 1.5 χρονο και πλεον το βγαζαμε
και στο γηπεδο.

Μετα την Αταλαντα υπηρχε 15 μερες διακοπη. Η διοικηση με καλεσε στο γραφειο της και με ρωτησε το εξης :

Αν θα ηθελα να μου δωσουν μεταγραφικο μπατζετ ενοψει Γεναρη ή να χρησιμοποιησουν τα χρηματα που υπαρχουν για κατι αλλο στο συλλογο. Εγω απαντησα
πως επειδη ειναι αναλωσιμος σε αυτην την ομαδα και το μεταγραφικο μπατζετ δεν μου χρειαζοταν να πω την αληθεια αφου σκεφτομουν να κλεισω καποιους που ληγουν τα συμβολαια τους
και υστερα να ρχοταν κανας δανεικος μεχρι τον Μαιο. Ετσι ζητησα να αναβαθμιστουν οι προπονητικες εγκαταστασεις του συλλογου.

Image

Το δεχτηκαν με μεγαλη χαρα και ετσι 4.2 εκ ευρω θα χρειαστουν για τις νεες προπονητικες μας εγκαταστασεις.

Τα καλα νεα ηταν οτι ο Σαποναρα επεστρεψε...ή μαλλον οχι...2 μερες μετα μου ρχεται αυτο.
Image

Ακομη 2 εβδομαδες εξω.

Θα πρεπε να προετοιμαστουμε για το ματς με την Τορινο.
Image

12 η αγων.
Spoiler: show
Image Δυσκολευτηκαμε αρκετα και ευτυχως μια ακομη φαουλαρα η 4η! φετος του Belhanda μας εδωσε την λυση! Αυτος ο παικτης πργματικα σαν απο μηχανης θεος φετος. Σημαντικη νικη ακομη και στην κακη μας μερα.
Image

Τι να πω γι αυτο τον παικτη που σε μια αναμετρηση ακομα μας εδωσε την λυση. Ισως η καλυτερη μου κινηση το καλοκαιρι.

3 μερες μετα ταξιδευαμε στην Γαλλια για το ματς με την Λιλ.

Η Λιλ ηταν πρωτη στην βαθμολογια και θα επρεπε να κερδισουμε για να εξασφαλισουμε την προκριση.
Spoiler: show
Image Τι να πω απο τoν παραδεισο στην κολαση βρεθηκαμε. Προηγουμασταν 0-1 με τον Μπελχαντα απο το 5ο λεπτο αλλα μεσα σε 1 λεπτο εκαναν ανατροπη και 2-1!!! Μειναμε να τους κοιταμε..η ομαδα μετα δεν μπορουσε να βγαλει αντιδραση δεν ειχε τις δυναμεις.
Ευτυχως για μας στο αλλο ματς με την Λεγκια η Ζορυα μας εκανε δωρο και ειμασταν παλι σε θεση ισχυος. Τωρα εμενε ακομη ενα ματς στην εδρα μας το τελευταιο με την Zorya
για να παρουμε την προκριση.
Image

Επρεπε να ανασυνταχθουμε και παρα τα προβληματα μας να παμε να παιξουμε στην Γενοβα με την Genoa η οποια ηταν σε καλη φορμα. Παιζαμε Δευτερα οποτε
ειδα ολα τα αποτελεσματα των αντιπαλων μας. Χασανε η Γιουβε, η Ναπολι η Ρομα και η κερδισμενη ηταν μονο η Μιλαν. Αν κερδιζαμε περναγαμε πρωτοι με 2 βαθμους διαφορα.

Image

13η αγων.
Spoiler: show
Image Με ενα σικε πεναλτι πηραν την νικη...Δυστυχως το ματς θα κρινοταν στο γκολ μιας και οι 2 ομαδες παιζανε κλειστα. Αυτοι καταφεραν να το βρουν με την βοηθεια απο την διαιτησια και κερδισανε.
Ημουν εκνευρισμενος με την διαιτησια. Απο το Τορινο δινανε εντολες.
Image

Βαθμολογια
Image

Η συνεχεια ειναι αρκετα δυσκολη και πλεον σιγα σιγα μπαινουμε Δεκεμβρη.
Last edited by Diego91 on Sat Mar 18, 2017 1:01 pm, edited 2 times in total.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Τραίνο την πας την ομάδα! Μόλις δύο ήττες πάρα τις αναποδιές. Αναφορικά με το κάζο έχω να πω ότι αυτά συμβαίνουν. Πρέπει να υπολογίσεις ότι λόγω περιορισμενου ροστερ και πολλών παιχνιδιών θα υπάρχουν και μέρες όπου η ομάδα δεν θα τραβάει. Επίσης μπορεί να είχες μια κακή ήττα αλλά σκέψου και τα μεγάλα αποτελέσματα που έχεις πάρει ως τώρα. Αυτό πρέπει να σου λέει κάτι και για την ποιότητα της ομάδας και για την τακτική σου!
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Οντως δεν γινεται να κανουμε μονο νικες και αυτο που λες ειναι σωστο. Πρεπει να λεω και ευχαριστω με βαση αυτα που εχουμε καταφερει μεχρι τωρα και τους τραυματισμους που εχουμε. Ευχομαι να το παμε ετσι μεχρι τελος και να βγουμε τουλαχιστον ΤΣΛ.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχας συγχαρητήρια για την ιστορία σου, την παρακολουθώ απ την αρχή.
Εχεις ξεκινήσει δυνατα φετος, στο πρωτάθλημα τα πας πολυ καλα, στην Ευρώπη ελπίζουμε σε πρόκριση στην επόμενη φαση και μετα βλέπουμε.
Εκανες καλες κινησεις το καλοκαίρι και αυτο φαίνεται στα αποτελέσματα, αν δεν ειχες και τους τραυματιες θα ησουν πολυ καλύτερα.
Καλη συνέχεια ευχομαι στον μπατιγκολ!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Καταρχας συγχαρητήρια για την ιστορία σου, την παρακολουθώ απ την αρχή.
Εχεις ξεκινήσει δυνατα φετος, στο πρωτάθλημα τα πας πολυ καλα, στην Ευρώπη ελπίζουμε σε πρόκριση στην επόμενη φαση και μετα βλέπουμε.
Εκανες καλες κινησεις το καλοκαίρι και αυτο φαίνεται στα αποτελέσματα, αν δεν ειχες και τους τραυματιες θα ησουν πολυ καλύτερα.
Καλη συνέχεια ευχομαι στον μπατιγκολ!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ευχαριστω πολυ φιλε μου vorxis για το ενδιαφερον σου στην ιστορια μου! :)
Ναι καλα τα παω μεχρι στιγμης..θα δουμε ομως γιατι με τοσους τραυματισμους καπου θα σκασει η ομαδα πιστευω.
Ναι σαι καλα φιλε μου ελπιζω να παει ετσι μεχρι τελος και να σηκωσουμε καποιο τροπαιο ειτε Ιταλικο ειτε ευρωπαικο.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμασταν ετοιμοι πλεον να υποδεχτουμε εντος εδρας την Σασουολο μια ομαδα παντα ικανη να μας μπλεξει.
Image

Η ομαδα επρεπε να αντιδρασει μετα την ηττα με Τζενοα στο πορηγουμενο ματς.

14η αγων.
Spoiler: show
Image Οπως βλεπετε δεν βρισκαμε με τιποτα το τροπο να σκοραρουμε. Η Σασουολο μας χτυπησε εξυπνα στην αντεπιθεση και εκει τελειωσαν ολα.
Υπηρχε προβληματισμος αλλα οχι χρονος για να σκεφτουμε τι θα κανουμε μιας και ερχοταν μια κρισιμη ευρωπαικη αναμετρηση. Σε αυτη θα μας βοηθουσαν επιτελους 2 παικτες που ειχαν τραυματιστει και πλεον θα ηταν διαθεσιμοι.
Image

Και Σαποναρα ο αλλος. Το πιο σημαντικο ηταν ο Simeone μιας και μας ελειπε ενα καλο φορ.

Image

Ειμασταν ετοιμοι μαζι με 40.000 κοσμο να κερδισουμε να παμε στην επομενη φαση.
Spoiler: show
Image ΕΥΤΥΧΩΣ ξυπνησαμε εστω και αργα! Για 75 λεπτα δεν μπορουσαμε να φτασουμε στο γκολ μεχρι που περασα μεσα τον Simeone και εκει σκοραρε στο πρωτο του παιχνιδι μετα απο 5 μηνες απουσιας. Την ανατροπη ολοκληρωσε ο Vecino και το πανηγυρισα μιας και επρεπε καπως να ξεκολλησουμε.
Ημουν ευχαριστημενος και το δηλωσα στην συνεντευξη τυπου.
Image

Προκριθηκαμε και η κληρωτιδα εβγαλε μια γερμανικη ομαδα στο δρομο μας για την φαση των 32.
Image

Δεν πανηγυρισαμε ουτε και κλαψαμε γι αυτη την κληρωση. Επρεπε να μεινουμε συγκεντρωμενοι και τωρα ερχοταν η Παλερμο στην εδρα μας.

Εδω εκανα μια αλλαγη στο συστημα απο 3-5-1-1 το μετετρεψα σε 4-3-2-1 παλι με την ιδια φιλοσοφια very fluid και πιεση ψηλα.

15η αγων.
Spoiler: show
Image Και κερδισαμε με ωραιο ποδοσφαιρο. Μπελχαντα Σιμεονε και Νολιτο μας οδηγησαν στην νικη και το καθαρισαν μεσα σε 15 λεπτα. Πολυ καλη νικη και πανω απο ολα αυτο που με ευχαριστησε ηταν η εμφανιση.
Ο Δεκεμβρης θα εβγαινε με ενα δυσκολο ματς απεναντι στην Μιλαν και επρεπε να ειμαστε αρκετα προσεκτικοι μιας και ηδη χαναμε εδαφος στην βαθμολογια.

Image

16η αγων.
Spoiler: show
Image Μια κακη εξοδος του Μπραβο μας στερησε να παρυμε εστω και το χ. Μετα πιεσαμε αλλα χωρις αποτελεσμα και ακομη μια ηττα ηρθε και αυτο μας δημιουργουσε σε ολους προβληματισμο και πιεση.
Επρεπε να κρατησω την ομαδα στις διακοπες σε ετοιμοτητα μιας και ερχοταν ακομη ενα μας μετα πολυ δυσκολο με Ναπολι. Τα χειροτερα ομως δεν ειχαν ερθει.
Για 2 μηνες χαναμε τον Gersbach ενα αριστερο μπακ χαφ που εχω απο Τσελσι δανεικο θα πηγαινε με την Εθνικη Αυστραλιας να παιξει και το ιδιο με τον Belhanda με την ομαδα του Μαροκο.

Μαζι με αυτα ο γιατρος της ομαδας μου ειπε οτι ο Νολιτο για ενα μηνα εκτος. Μαζι και ο Σαποναρα πακετο...ο οποιος εμοιαζε σαν γυαλινος.
Image
Image

Ημουν ιδιαιτερα προβληματισμενος...ηρθε και η κληρωση για το κυπελλο με εναν ευκολο σχετικα αντιπαλο (Σιενα) . Αλλα και ενα νεο καλο μιας και η διοικηση θα μας εδινε διαθεσιμο μπατζετ.
Image

Ετσι με αυτα και με αυτα φτασαμε ετος 2019 και η Ναπολι ερχοταν στο Αρτεμιο Φρανκι με ψυχολογια μιας και ηταν πρωτη και μια πολυ καλη ομαδα.
Image

17η αγων.
Spoiler: show
Image Μας παιξανε χαλαρα και ανετα στο πρωτο ημιχρονο και το 0-3 ηταν ηδη βαρυ. Μειωσαμε με τον Σιμεονε και στο δευτερο μερος παιξαμε αρκετα καλα χανοντας απιστευτες ευκαιριες που δεν το πιστευα! Ειχα απελιστει δεν εμπαινε με τιποτα η μπαλα
Η ομαδα δεν εβγαζε αντιδραση το συστημα που χρησιμοποιουσα ειχε πλεον μελετηθει καλα απο τους αντιπαλους και χαναμε σοβαρα ατου μας για την συνεχεια.
Οι τραυματισμοι συνεχιζοντουσαν με αμειωτο ρυθμο.

Image

Ο Γκανσο 2 μηνες εξω! Τι να πω αλλο...δεν θα μπορουσαμε να φτιαξουμε εντεκαδα. Πηρα ηδη 2 παικτες απο την Κ20 για να μπορεσουμε να χουμε λυσεις.

Πηγαιναμε στην Βερονα να παιξουμε με την Κιεβο. Δεν ημουν καθολου αισιοδοξος μιας και ειχαμε απουσιες και με δυσκολια θα παιρναμε και χ.

18η αγων.
Spoiler: show
Image Αναμενομενο...0 φασεις και γενικα ανυπαρκτοι τοσο ψυχολογικα οσο και παικτικα. Η ομαδα ιειχε ηδη κατρακυλησει και οι τραυματισμοι μαζι με τις απουσιες σημανιτκων μας παικτων ειχαν φτιαξει ενα καταστροφικο μειγμα.
Κοιτουσα την βαθμολογια μετα το ματς και δεν το πιστευα. Ειχαμε φτασει 6οι...εκει που ειχαμε ονειρα πλεον ειχαμε προσγειωθει σε μια κολαση. Η αναμετρηση του κυπελλου θα μας βοηθουσε ισως λιγο να παρουμε μια νικη.
Spoiler: show
Image Και αυτο εγινε με μια καλη εμφανιση πηραμε την νικη και πηγαμε στον επομενο γυρο.
Εκει θα μας περιμενε η Ναπολι.
Image

Επομενο ματς με Καλιαρι εντος εδρας. Επρεπε να παιξουμε καλα και να παρουμε μια νικη επιτελους.

19η αγων.
Spoiler: show
Image Τι να πω ειμασταν τυχεροι. Αν δεν περνανε κοκκινη δεν το γυριζαμε με τιποτα. Στο πρωτο μερος μπηκαμε κ αλα σκοραραμε και μας το γυρισαν τουμπα σε 1-2. Κερδισαμε μια αποβολη και μετα απο κει πιεσαμε βγαλαμε παθος και το γυρισαμε σε 3-2! Μεγαλη νικη ετσι οπως εξελιχθηκε το ματς μιας και μια ακομη γκελα θα ηταν καταστροφη.
Πηραμε λιγο ψυχολογια αλλα η Ρομα που ερχοταν μετα δεν μας αφηνε και πολλα σημαδια αισιοδοξιας. Σε ανοδικη πορεια η ομαδα της Ρωμης ηταν στις θεσεις που οδηγουσαν ΤΣΛ και εμεις απλα επρεπε να παιξουμε μονο για νικη μπας και ανεβουμε λιγο στην βαθμολογια.

20η αγων.
Spoiler: show
Image Τιποτα δεν μας βγηκε και πραγματικα με μιση ομαδα τι να περιμενεις? Απλα παλεψαμε μεχρι το 1-2 μετα τα παρατησαμε και το 3ο γκολ του Περοτι ηρθε σαν ταφοπλακα για ονειρα φετος για κατι καλυτερο.
Προβληματισμος...μιλησαμε με την ομαδα με σκοπο να την ανεβασω ψυχολογικα γιατι καταρρεαμε...Οι φιλαθλοι μας μας ειχαν γυρισει πλατη και εκει που τα εισητηρια σε καθε εντος ηταν γυρω στα 35.000 πλεον ειχαν μειβθει στα 25.000 και η χρονια στραβωνε επικινδυνα. Το χειροτερο? Παιζαμε με Γιουβεντους εκτος εδρας.
Image

Τα καλα νεα ηταν οτι επεστρεψε ο Μπελχαντα απο την εθνικη του ομαδα και οι Σαποναρα Νολιτο επανηλθαν σε αγωνιστικη δραση. Και πηγαμε εκει με διαφορετικη τακτικη προσεγγιση
που δουλευαμε ολη την εβδομαδα με σκοπο να εμποδισουμε μια τριαδα θανατου μπροστα Ισκο-Ντυμπαλα-Ιγκουαιν.

21η αγων.
Spoiler: show
Image Για 52 λεπτα ειμασταν φοβεροι αλλα ο Μaksimovic εκανε ενα τραγικο λαθος-δωρο στον Ντυμπαλα και μας τιμωρησε ο Αργεντινος. Μετα δεν υπηρχε ελπιδα για τιποτε αλλο και το 2ο γκολ του Ιγκουαιν εβαλε τελος στην αναμετρηση.
Στην συνεντευξη τυπου δεν πηγα καν...καμια ορεξη να πω το οτιδηποτε η ομαδα βυθιζοταν και δυστυχως οι τραυματισμοι μας ειχαν λυγισει σε μια χρονια που ξεκινησε ομορφα
και απο οτι φαινεται εξελισσοταν εφιαλτικα.

Βαθμολογια
Image

Πλεον θα παλευαμε για εξοδο στο EL και με στοχο το κυπελλο και οτι κανουμε Ευρωπη. Επισης ακουγοντουσαν δημοσιευματα οτι η Βιγιαρεαλ εψανε προπονητη και θα με προσεγγιζε αλλα η απαντηση μου σε σχετικη ερωτηση απο Ισπανο δημοσιογραφο ηταν οτι ''θελω να μεινω στην Φλωρεντια.''

Η διοικηση εσπευσε να μου δωσει τα ευσημα της
Image

Αυτα...στο επομενο ποστ μεταγραφες και ο προημιτελικος με Ναπολι.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι σε πολύ κρίσιμο σημείο φίλε μου. Το πίο σημαντικό είναι να κρατήσεις το ηθικό των παικτών ψηλά. Ότι και να δοκιμάσεις τακτικά αν δεν πάρουν οι παίκτες τα πάνω τους δεν θα πιάσει. Μια δύο έξυπνες μεταγραφικές ίσως βοηθήσουν. Στο τέλος της σεζόν ίσως να σκεφτείς να πουλήσεις τον Σαπονάρα γιατί άρχισε να βγάζει πολλούς τραυματισμούς.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Είσαι σε πολύ κρίσιμο σημείο φίλε μου. Το πίο σημαντικό είναι να κρατήσεις το ηθικό των παικτών ψηλά. Ότι και να δοκιμάσεις τακτικά αν δεν πάρουν οι παίκτες τα πάνω τους δεν θα πιάσει. Μια δύο έξυπνες μεταγραφικές ίσως βοηθήσουν. Στο τέλος της σεζόν ίσως να σκεφτείς να πουλήσεις τον Σαπονάρα γιατί άρχισε να βγάζει πολλούς τραυματισμούς.
Aδερφε μου σε οσα γραφεις εχεις απολυτο δικιο. Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα η ψυχολογια ειναι πραγματικα πολυ ασχημη και μονο οι νικες την γιατρευουν αλλα το πραγμα εχει στραβωσει απιστευτα πολυ και ανεξηγητα. Ναι το σκεφτηκα να το κανω απο το Γεναρη αλλα ειπα ας τον αφησω μεχρι το καλοκαιρι.
Παντα σ εοσα εγραψες με βρισκεις συμφωνο 100%.

___________________________________________________

Συνεχιζουμε την ιστορια μας....

Γι' αρχη θα παρουσιαζα τις 3 μεταγραφες που εκανα με ενα μπατζετ 8 εκ ευρω. 2 με κανονικη μεταγραφη και 1 δανεικος απο την Ατλετικο Μαδριτης.
Spoiler: show
Image Πηρα ενα αριστερο μπακ γιατι ο Κολαροφ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΣ! Τον απεκτησα με 900.000 ευρω απο την Παλερμο και ελπιζω να βοηθησει.
Spoiler: show
Image Εδωσα για τον συγκεκριμενο παικτη 5.5 εκ ευρω και τον απεκτησα απο την Τοτεναμ. Βαση στατιστικων ειναι ενας καλος παικτης με εμπειρια και ταλεντο. Ευχομαι να μας βγει.
Spoiler: show
Image Για 6 μηνες θα μας βοηθουσε ο Schelotto ενας Ιταλος δεξι μπακ με καλα προσοντα που ελειπε απο την εντεκαδα μας.
Αυτα στην παρουσιαση υπηρχε ενα κλιμα απογοητευσης και εγω ο ιδιος δεν ειχα πολυ ορεξη με τις ερωτησεις των δημοσιογραφων.

Το ματς που ερχοταν ηταν πραγματικα για εμας ευκαιρια να παμε να κανουμε κατι καλο στο κυπελλο μιας και στον αλλο προημιτελικο το Αταλαντα-Ιντερ ειχε εκπληξη με την ομαδα του Μπεργκαμο να περναει στα ημιτελικα και να περιμενει το αντιπαλο της απο το ζευγαρι το δικο μας.

Image

Ο κοσμος θα ηταν γυρω στις 35.000 διπλα μας σταθερα φετος και εμεις επρεπε να τα δωσουμε ολα μετα απο 4 συνεχομενες ηττες στο πρωταθλημα.
Spoiler: show
Image Πραγματικα ειμασταν πολυ τυχεροι αλλα επιτελους και μεις λιγο τυχη!!! Επικη προκριση ειδικα στο τελος η ομαδα εβγαζε παθος και το πιστεψε και ο 20χρονος Σενεγαλεζος μας χαρισε μεγαλη νικη και προκριση!
Πλεον ο αντιπαλος μας στα ημιτελικα δεν τρομαζε και μετα απο πολλα χρονια ειχαμε την ευκαιρια να παμε τελικο σε μια διπλη αναμετρηση!

Η Αταλαντα θα μου ξυπνουσε μνημες!

Στο πρωταθλημα ομως επρεπε να ανεβουμε οπωσδηποτε...
Image

Ομαδα που βρισκοταν απο πανω μας βαθμολογικα και κυνηγουσε Ευρωπαικο εισητηριο.

22η αγων.
Spoiler: show
Image ΝΤΡΟΠΗ....Πραγματικα δεν ειχαμε ξαναχασει απο ομαδα ετσι με κατεβασμενα τα χερια. Η ομαδα τι και να προηγηθηκηε η ψυχολογια επεσε στο ναδιρ μετα την ισοφαριση σαν να εσβησαν τα παντα ολα.
Μετα τον αγωνα δεν πηγα καν στην συνεντευξη τυπου και στα αποδυτηρια ειχα γινει εξαλλος...Τους ειπα αν νομιζετε οτι καποιοι απο εσας θα κανετε την πλακα σας με αυτη την φανελα ειστε γελασμενοι.
Image

Επρεπε ομως να μαζεψουμε τα κομματια μας και να υποδεχτουμε την Gladbach για την φαση των 32.
Image

Το ματς ηταν sold out και υστερα απο μια 4αρα εδειχνε το μεγαλειο της ομαδας μας. Ετσι εινια μια ομαδα μεγαλη απο το λαο της.

Τους ειπα μπειτε μεσα και δωστε τα ολα!
Spoiler: show
Image Καλα πηγαμε δεν μπηκαμε οπως θα πρεπε γιατι υπηρχε αγχος αλλα μετα την ισοφαριση κυριαρχησαμε και δικαιουμασταν την νικη 100%!!Κριμα γιατι το γκολ εκτος εδρας παντα σου δημιουργει το αγχος του να σκοραρεις εκει πρωτος.
Μετα απο αυτο το ματς φυγαμε με μια ικανοποιηση..αλλα ειχαμε το πρωταθλημα που εκει ειμασταν αγνωριστοι.

23η αγων.
Spoiler: show
Image Δεν μας θελει με τιποτα να χανουμε 3 δοκαρια και αυτοι μια φαση απο κορνερ και γκολ....Δυστυχως στο πρωταθλημα δεν υπηρχε ελπιδα να κανουμε τιποτα...Για μενα ειχε τελειωσει.
Ακομη μια ηττα αλλα τα νεα απο την επανοδο του καλυτερου μας παικτη ηταν γεγονος!
Image

Μας ειχε λειψει ο παικταρας μας...και τωρα ετοιμαζοταν σιγα σιγα να μας βοηθησει. Για μενα υπηρχε ακομη ενα καλο νεο ειχα παρει με επιτυχια το διπλωμα προπονητικης το ανωτερο της κατηγοριας.
Image

Και ταξιδευαμε Γερμανια και στο Βεστφαλεν εκει που η Gladbach μας περιμενε.
Spoiler: show
Image Το παλεψαμε το πηγαμε παραταση αλλα η κουραση μας λυγισε...αυτοι ειχαν και το κοσμο τους και πηραν δυναμη..Δεν ειχα κανενα παραπονο ολοι δωσαν το 100% τους και ημουν χαρουμενος παρα τον αποκλεισμο.
Ετσι και αυτο το ταξιδι τελειωνε για φετος και το επομενο ματς ηταν
Image

Ευκολο θεωρητικα εψαχνα μια νικη λιγο να παρουμε τα πανω μας..

24η αγων.
Spoiler: show
Image Ουτε τωρα και μαλλον ουτε ποτε...Δεν μπορω να το εξηγησω δεν μπορουσε κανεις να σκοραρει στο πρωταθλημα ειχαν παθει ενα ανεξηγητο κομπλεξ ενα τρελο blackout! Δεν ειχα καν κουραγιο να τους μιλησω μετα το ματς.
Μεσα σε ολα αυτα ηρθε και ο προεδρος της Ιντερ να μου προτεινει την θεση του προπονητη. Ειχα αγωνιστει παλιοτερα με την Ιντερ και την φανελα της αλλα αρνηθηκα ευγενικα.
Δεν αφηνεις την οικογενεια σου.
Image

Επομενο ματς παλι εντος με Udinese.
Image

25η αγων.
Spoiler: show
Image Ουτε τωρα παλι στο 0 ολα...Δεν εχω κατι να σχολιασω και εδω καναμε φασεις αλλα δεν εμπαινε και παραλιγο να χασουμε και στο τελος.
Πλεον η προσοχη μας ηταν στο ματς του Coppa Italia.

O κοσμος παντως εκανε ακομη μια φορα το καθηκον του...
Image

43.000 εισητηρια δεν το λες λιγο..το λες ευθυνη και υποχρεωση μας να παρουμε σκορ προκρισης ενοψει του επαναληπτικου.
Image
Spoiler: show
Image Τους παιζαμε στο μισο γηπεδο πραγματικα εμαφνιση απο αυτες που ηθελα να βλεπω! Την λυση την εδωσε ποιος αλλος ο ανθρωπος που φετος μας δινει γκολ στα πιο κρισιμα σημεια ο Nolito! Ωραια γυρισμα ο Schelotto και το τελειωσε ιδανικα! Πρωτη εμφανιση και για τον Berna και πλεον πηγαιναμε με προβαδισμα σημαντικο στον επαναληπτικο.
Στο αλλο ζευγαρι Juventus-Torino ηρθε 2-0 και η Γιουβε θα ηταν απο οτι φαινεται ηδη η πρωτη ομαδα του τελικου.

Πλεον η ομαδα θα τα δινε ολα για το κυπελλο...στο πρωταθλημα η βαθμολογια δεν μας αφηνε ελπιδες για κατι καλο παρολο που ειχαμε ενα ματς λιγοτερο.

Image

Στο επομενο ποστ η ρεβανς και η συνεχεια.....
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχιζαμε με την ψυχολογια μας να μην ειναι στα καλυτερα επιπεδα.

Η Ιντερ μας περιμενε στο Μιλανο για μια αναμετρηση με καινουργιο προπονητη τον Λεβ τον Γερμανο. Ηταν ενα εξ αναβολης ματς και επρεπε να παρουσιασουμε ενα καλο προσωπο.

Image

26η αγων.
Spoiler: show
Image Αντεξαμε για ενα ημιχρονο μετα ομως καταρευσαμε σαν χαρτινος πυργος. Δεν υπηρχε καμια σωτηρια η Ιντερ ηταν φωτια μπροστα με αποτελεσμα να μας τελειωσουν.
Δεν μπορουσα να σταθω σε αυτο το ματς οταν μπροστα μας ειχαμε την ρεβανς με Αταλαντα και επρεπε να παρουμε τουλαχιστον την προκριση στο τελικο.

Η ομαδα βουλιαζε χωρς τελος και το Μπεργκαμο ηταν ηδη sold οut! Επρεπε να παιξουμε εξυπνα και να διαχειριστουμε το 1-0 του πρωτου αγωνα.
Spoiler: show
Image Την γλιτωσαμε πραγματικα σε εναν αγωνα με το φιναλε να το γραφουμε με μια επικη προκριση! 2-0 ηδη πολυ γρηγορα και να σας πω την αληθεια δεν υπηρχε ελπιδα οτι θα περασουμε. Χανανε δοκαρια φασεις και καπου στο 76ο λεπτο μενουμε με 10! Ομως απο δω και περα επρεπε να ρισκαρω και βαζω φουλ επιθεση και ο Μπερνα με ενα πολυ δυσκολο γκολ μας δινει αυτο που χρειαζομασταν!!!!!!! Μεγαλη προκριση και ειμαστε στο τελικο!
Πανηγυριζαμε με ολη την ομαδα στα αποδυτηρια παρα την κακη εμφανιση! Ειχαμε παρει την προκριση και θα διεκδικουσαμε ενα τροπαιο επιτελους.

Ο αντιπαλος γνωστος παρολο που το παλεψε η Τορινο.
Image

Καπακι υποδεχομασταν την Αταλαντα για το πρωταθλημα

27η αγων.
Spoiler: show
Image Ευτυχως ο Μπερνα εκανε φοβερη σεντρα και ο Σιμεονε το καρφωσε και αποφυγαμε ακομη μια ηττα. Κακη εμφανιση και η κατρακυλα συνεχιζοταν.
Η Νοβαρα μας φιλοξενουσε για το επομενο ματς και οποιος επαιζε μαζι μας ηταν και φαβορι.
Image

28η αγων.
Spoiler: show
Image Τιποτα τα ιδια ακομη μια ηττα με κατεβασμενα τα χερια.
Επομενο ματς με Τραπανι εντος εδρας..Πριν το ματς ειχαν προηγηθει σκηνικα...οι παικτες ζητουσαν συναντηση και τους ειπα κανονιστε να αναλαβετε τις ευθυνες σας.
Αυτο βοηθησε ισως..
29η αγων.
Spoiler: show
Image Απλα αναλαμπη...θυμηθηκαν πως παιζεται το ποδοσφαιρο και πηραμε μια παναξια νικη!
Αναθαρρυνα λιγο μεσα μου και ειπα οτι ισως μπορουσαμε να αλλαξουμε την μοιρα μας...Επομενο ματς στην Ρωμη με την Λατσιο.
Image

30η αγων.
Spoiler: show
Image Σε οτι ηλπιζα ε διαψευστηκα...η ομαδα καλα σταθηκε αλλα και παλι της ελειπε αυτο το κατι παραπανω που θα αλλαζε την κακη μας πορεια στο δευτερο γυρο του πρωταθληματος.
Μετα την ηττα ηξερα οτι πλεον το τρενο για την Ευρωπη εφευγε και κακα τα ψεματα στο τελικο με την Γιουβε ειμασταν outsider.

Εκανα επισης ενα νεο συμβολαιο στον Marc Roca εναν 22χρονο Ισπανο πολυ καλο παικτη με μελλον και μας εχει βοηθησει αρκετα φετος!
Image

Επομενη επισκεψη στο Τορινο
Image

Επαιζε για την σωτηρια η ομαδα τους και ξεραμε οτι θα μπουν με παθος.
31η αγων.
Spoiler: show
Image Αυτο δεν το περιμενα πραγματικα...3-0 απο το πρωτο ημιχρονο και θα μπορουσε να ηταν και πολυ χειροτερα..Ειχα απελπιστει πλεον και δεν ηξερα τι αλλο να κανω μιας και δοκιμαζαμε τακτικες αλλα απο οτι φαινεται ολες πηγαιναν στο καδο των αχρηστων.
Η βαθμολογια ειχε εξελιχθει σε μαρτυριο για εμας και στις επομενες 7 αγωνιστικες θα διναμε την τελευταια μαχη μας για την Ευρωπη και τα παντα ολα για το κυπελλο Ιταλιας...
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προλαβαίνεις να πέσεις κατηγορία παντως αν συνεχίσεις αυτες τις εμφανίσεις
Περα απ την πλάκα πρεπει να το ξαναπάρεις λιγο απ την αρχη το θεμα γιατι εχει στραβωσει τελείως.
Φτιαξε καινούργιο συστημα, καλους παικτες εχεις, δεν δικαιολογηται να χανεις απ όλους.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Προλαβαίνεις να πέσεις κατηγορία παντως αν συνεχίσεις αυτες τις εμφανίσεις Image
Περα απ την πλάκα πρεπει να το ξαναπάρεις λιγο απ την αρχη το θεμα γιατι εχει στραβωσει τελείως.
Φτιαξε καινούργιο συστημα, καλους παικτες εχεις, δεν δικαιολογηται να χανεις απ όλους.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
χαχα παιζει αν συνεχισουμε ετσι :D Tραγικοι φιλε μου δεν θα διαφωνησω σε τιποτα. Ναι για το συστημα το εψαξα και θα χρησιμοποιησω κατι καινουργιο.
Ελπιζω να βγει κατι καλο.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφέ μου δεν ξέρω τι να πω ... Δυστυχώς η πορεία σου δείχνει πόσο μεγάλο ρόλο παίζει στο παιχνίδι η ψυχολογία. Παρόλα αυτά παραμένεις κοντά στο κυνήγι του Europa. Για το σύστημα είναι η καλύτερη στιγμή να δοκιμάσεις κάτι καινούργιο που θα σε βοηθήσει και εν όψει της νέας σεζόν. Ήσουν όμως και άτυχως γιατί θεωρώ ότι οι τραυματισμοί σου χάλασαν τον σχεδιασμό. Αν τα πράγματα ήταν αλλιώς θα ήσουν καλύτερα. Εξάλλου το ξεκίνημα ήταν πολύ ελπιδοφόρο. Στο κύπελλο δώστα όλα θα είναι μεγάλο κατόρθωμα !
Post Reply

Return to “Ιστορίες”