Per esser di Firenze vanto e gloria!

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Αδερφέ μου δεν ξέρω τι να πω ... Δυστυχώς η πορεία σου δείχνει πόσο μεγάλο ρόλο παίζει στο παιχνίδι η ψυχολογία. Παρόλα αυτά παραμένεις κοντά στο κυνήγι του Europa. Για το σύστημα είναι η καλύτερη στιγμή να δοκιμάσεις κάτι καινούργιο που θα σε βοηθήσει και εν όψει της νέας σεζόν. Ήσουν όμως και άτυχως γιατί θεωρώ ότι οι τραυματισμοί σου χάλασαν τον σχεδιασμό. Αν τα πράγματα ήταν αλλιώς θα ήσουν καλύτερα. Εξάλλου το ξεκίνημα ήταν πολύ ελπιδοφόρο. Στο κύπελλο δώστα όλα θα είναι μεγάλο κατόρθωμα !
Συμφωνω σε αυτο που λες αδερφε πολυ μεγαλο ρολο και οι τραυματισμοι πραγματικα με σκοτωσαν. Στην αρχη δεν φανηκε τοσο αλλα οταν η ομαδα κουραστηκε και εκανε κοιλια ηρθε η καταστροφη με συνοπτικες διαδικασιες. Αυτο μας εμεινε και εκει θα τα πονταρουμε ολα!

____________________________________________________________

Παμε στο φιναλε του πρωταθληματος...

Eπομενος αντιπαλος η Genoa στο Αρτεμιο Φρανκι. Να πω οτι 3 παικτες μου οι Vecino , Bernardeschi και ο 20χρονος Militari μου ζητησαν να φυγουν το καλοκαιρι
μιας και η υποσχεση μου οτι θα βγαιναμε ΤΣΛ φετος δεν πργματοποιηθηκε. Φυσικα τους απαντησα οτι με τις καταλληλες προτασεις θα αποχωρησετε αλλα
τους ζητησα σε αυτους τους 7 τελευταιους αγωνες να τα δωσουν ολα.

Image

32η αγων.
Spoiler: show
Image Αλλαξαμε το συστημα και εμφανιστηκαμε καλυτεροι και χασαμε την νικη στις λεπττομερειες!Τρομερο γκολ ο Μπερνα!
Δεν υπηρχαν περιθωρια και πηγαιναμε στην Σασουολο για το επομενο ματς.

33η αγων.
Spoiler: show
Image Μπαλαρα η ομαδα με εναν Σιμεονε να κανει οργια! Χατ -τρικ το παλικαρι και με εξαιρετικα τελειωματα που μου θυμισαν τον εαυτο μου στα νιατα μου!
Ημουν πολυ χαρουμενος με την εμφανιση μας αλλα συγκρατημενος μιας και στο δευτερο γυρο δεν ειχαμε κανει 2 συνεχομενες νικες.
Ακομη ενα εκτος εδρας ματς στο Παλερμο.

Image

34η αγων.
Spoiler: show
Image Τους πατησαμε κατω με εναν Σιμεονε εκπληκτικο! 4 γκολ σε ενα ματς ειχαμε να δουμε χρονια απο την ομαδα μας και το παιδι σε 2 ματς πετυχε 7 γκολ!!! Απιστευτος ο Αργεντινος ισως ηταν η μεγαλη μας ελπιδα αν εφευγε ο Μπερνα.
Image
4 φορες πυροβολησε ο παικταρας και σε 2 αγωνες πετυχε 7 γκολ!!Σε τρελη φορμα!

Η Μιλαν του Ρανιερι εκανε φοβερη πορεια στο δευτερο γυρο και ερχοταν αρκετα φορμαρισμενη να μας αντιμετωπισει.
Image

35η αγων.
Spoiler: show
Image Ειμασταν πολυ καλυτεροι και την γλιτωσαν στις λεπτομερειες πραγματικα. Θα μπορουσαμε ανετα την νικη μιας και δεν απειληθηκαμε ουσιαστικα.
Επομενος αντιπαλος η Ναπολι...εδω δυσκολευε αρκετα το πραγμα αλλα επρεπε να παμε για την νικη.

Image

36η αγων.
Spoiler: show
Image Καναμε φοβερο ματς και ειδικα στο δευτερο ημιχρονο δεν περασανε το κεντρο! Φοβερη νικη και πλεον τα διναμε ολα για ολα μπας και προλαβουμε το ευρωπαικο εισητηριο.
Τα ασχημα νεα ομως ηρθαν...
Image

Χτυπησε ο Σιμεονε και θα εχανε το τελικο..Δυστυχως ασχημα τα νεα αλλα ηλπιζα οτι μπορει και να προλαβει εστω και σε μια ετοιμοτητα 85%.

Το ματς με την Κιεβο δεν χωρουσε αλλο αποτελεσμα εκτος απο την νικη.
Image

37η αγων.
Spoiler: show
Image Την πηραμε με τον Vecino να σημειωνει το γκολ της χρονιας!!! Θα το ανεβασω στο τελος της σεζον στην ανασκοπηση!Απιστευτο τερμα!
Μεγαλη νικη και πλεον το εισητηριο ειχε 3 διεκδικητες πριν την τελευταια αγωνιστικη με μεγαλο φαβορι την Σαμπντορια.
Image

Θελαμε 2 ηττες μια της Λατσιο μια της Σαμπ και νικη δικη μας μεσα στην Ρομα. Απιθανο αλλα ελπιζαμε..

Image

38η αγων.
Spoiler: show
Image Κερδιζαμε μεχρ το 90 αλλα δεν ειχε σημασια...η Σαμπ κερδιζε 3-0 απο το ημιχρονο οποτε τυπικα ειχε τελειωσει το παραμυθι...Το ιδιο και η Λατσιο που εκανε το καθηκον της...οποτε μονο το κυπελλο μας εδινε ελπιδα για Ευρωπαικο εισητηριο.
Τελικη βαθμολογια
Image

Η Γιουβεντους παλι το σηκωσε και πλεον εμεις ειμασταν εκτος Ευρωπης με ολες τις ελπιδες μας πλεον να στρεφονται στο τελικο κυπελλου.


Το πιο μεγαλο ματς ερχοταν και ειχα δηλωσει στην διοικηση οτι σε περιπτωση μη κατακτησης θα εφευγα απο το συλλογο. Τα καλα νεα για εμας οτι η Γιουβε θα παιξει
χωρις Dybala, Higuain και Πιανιτς. Κομβικης σημασιας η αναμετρηση.....να δουμε τι θα γινει.

Eνα απο τα πιο σημαντικα μου γκολ και απο τις πιο ωραιες νικες μας...Μακαρι να συνεβαινε το ιδιο.
Image

Στο επομενο ποστ τα παιζουμε ολα για ολα!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κρίμα για την κοιλιά φίλε μου που σου στοίχησε την έξοδο στην Ευρώπη μέσω του πρωταθλήματος κατ΄αρχάς και αφετέρου και τη διεκδίκηση ίσως του πρωταθλήματος, αλλά το Κύπελλο είναι η καλύτερη ευκαιρία να πετύχεις τον στόχο της Εξόδου και της Κούπας. Forza Viola!
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:Κρίμα για την κοιλιά φίλε μου που σου στοίχησε την έξοδο στην Ευρώπη μέσω του πρωταθλήματος κατ΄αρχάς και αφετέρου και τη διεκδίκηση ίσως του πρωταθλήματος, αλλά το Κύπελλο είναι η καλύτερη ευκαιρία να πετύχεις τον στόχο της Εξόδου και της Κούπας. Forza Viola!
Γιαννη σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις ενοψει τελικου! Τωρα πλεον αυτο εμεινε και ευχομαι να τα παμε καλα!!

_______________________________________________

Ημερα τελικου....στο ποδι η Ρωμη η οποια θα φιλοξενουσε 25.000 οπαδους των Βιολα και αλλους τοσους της Γιουβε.

Οπως ειχα πει η Γιουβε ειχε απωλειες 3 ποδοσφαιριστες κλασης αλλα και εμεις λογω εθνικων ομαδων χαναμε τους Vecino , Βravo 2 παικτες βαρομετρο στην ομαδα μας.
Αναγκαστικα η ευκαιρια δοθηκε σε ενα 18χρονο να παιξει για πρωτη φορα στο τελικο.

Απο νωρις οι οπαδοι μας ειχαν συγκεντρωθει στο πεταλο στο ζεσταμα και οι παλμοι μου ανεβαιναν συνεχως μιας και η αγωνια μας ηταν μεγαλη.
Image

To συστημα που θα διαλεγα ητανα υτο που επαιξα και στα τελευταια 5 παιχνιδια. 4-3-2-1 ειχα διαλεξει με βαθος στην αμυνα πολυ πιεση και επιθετικα very fluid.

Και ετσι το ματς εφτασε στην εναρξη του..Φοβερη ατμοσφαιρα και οι 2 ομαδες παραταχθηκαν στον αγωνιστικο χωρο.

Image
Image
Spoiler: show
Image ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ!!!?!?!?!?! ΕΠΟΣ ΓΡΑΨΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 35Ο ΛΕΠΤΟ!!!Μεγαλος Berna και Σαποναρα οδηγησαν την ομαδα μας στο τιτλο!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Μετα την αποβολη επαιξα εξυπνα με αντεπιθεση και μπροστα πραγματικα ο Μπερνα τους χορεψε! Εγραψε ιστορια και θα μεινει για παντα στο μυαλο καθε οπαδου της ομαδας μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στο τελος γιναμε ολοι ενα κουβαρι!
Spoiler: show
Image ΑΠΟΘΕΩΣΗ!


Ημουν συγκινημενος και χαρουμενος οχι μονο γιατι το σηκωσαμε αλλα με 4αρα στην Γιουβεντους!!!!!!! Μυθικη νικη!

Image

Αγκαλιασα τον Μπερναρντεσκι και του ειπα ενα μεγαλο ευχαριστω!! Αυτος ο παικτης τα δωσε ολα στο τελικο και εδειξε γιατι φοραγε το βαρυ 10 που ειχαν τιμησει
οι Αντονιονι και Μπατζιο.

Image

Πηραμε και απευθειας προκριση στους ομιλους του EL.
Image

Το πουλμαν κατευθυνονταν μετα το αεροδρομιο στην Φλωρεντια και το τι γινοταν δεν περιγραφεται...!
Το Μπατιγκολ δονουσε την ατμοσφαιρα!
Image

Πραγματικα ζουσαμε ενα ονειρο μετα απο 18 χρονια ενας τιτλος για την Βιολα!!

Tελος ο κοσμος μας ψηφισε την καλυτερη εντεκαδα!
Και ο καλυτερος παικτης εστω και με μολις 10 αγωνες φετος ο Βernardeschi!
Image

Ημουν χαρουμενος που θα εμενα στην ομαδα και πλεον ο στοχος μας θα ηταν να παμε στο ΤΣΛ του χρονου διεκδικωντας οτι μπορουμε!

Image

FORZA VIOLA!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την κατάκτηση του Κυπέλλου! Παρότι έπαιζες με 10 παίκτες για πάνω από ένα ημίχρονο, δεν κλείστηκες στα καρέ σου και πήρες μια δικαιότατη νίκη απέναντι στη Juventus. Του χρόνου πιστεύω την κατάκτηση θέσης που οδηγεί στο Τσου λου την έχεις στο τσεπάκι σου και γιατί όχι και την να κοντράρεις και για πρωτάθλημα. Αρκεί να μην είσαι άτυχος με μεγάλες κοιλιές και τραυματισμούς ;)
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με το που αλλαξες το 3-5-1-1 κατερρευσες, τα ειπαμε αυτα ρε Μπατι. :D
Θα σου προτεινα να πουλησεις αυτους που θελουν να φυγουν και να επενδυσεις τα χρηματα σε θεσεις κλειδια. Ενα κορυφαιο στοπερ για το κεντρο της 3αδας, ενα φορ που να κανει τον Σιμεονε απλα αναπληρωματικο και (αν δεν φυγει ο Σαποναρα) εναν-δυο ακραιους χαφ επιπεδου. Μην φερνεις δανεικους και ρολιστες, θα σε πανε μεχρι ενα σημειο και μετα τελος. ;) Δες τι θες να παιξεις, τι χαρακτηριστικα χρειαζεσαι και χτυπα στοχευμενα.
There are some who call me...Tim?
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά το έκανες το θαύμα σου Μπατιγκολ! Πολλά συγχαρητήρια και για τον τρόπο που το πέτυχες. Όσες απουσίες και αν έχει ο αντίπαλος όταν παίζεις με δέκα και βάζεις τέσσερα γκολ δεν είναι λίγο πράγμα! Αναφορικά με τη νέα σεζόν συμφωνώ και εγώ ότι με κάνα δυο πωλήσεις θα μαζεψεις πολύ χαρτί για να φτιάξεις μια ομάδα μούρλια. Αρκεί βέβαια να πουλήσεις και όχι να ξεπουλήσεις αν με πιάνεις...

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GIANNIS511 wrote:Συγχαρητήρια για την κατάκτηση του Κυπέλλου! Παρότι έπαιζες με 10 παίκτες για πάνω από ένα ημίχρονο, δεν κλείστηκες στα καρέ σου και πήρες μια δικαιότατη νίκη απέναντι στη Juventus. Του χρόνου πιστεύω την κατάκτηση θέσης που οδηγεί στο Τσου λου την έχεις στο τσεπάκι σου και γιατί όχι και την να κοντράρεις και για πρωτάθλημα. Αρκεί να μην είσαι άτυχος με μεγάλες κοιλιές και τραυματισμούς ;)
Ευχαριστω πολυ Γιαννη οντως ηταν μια εμπνευση της στιγμης! Σκεφτηκα πως αν κλειστω θα χασω και αυτοι αφηναν κενα γιατι με 10 λογικο και το σκορ να ναι 1-1 να θελουν να
μας κερδισουν! Μακαρι φιλε μου ειδικα αυτο με τους τραυματισμους μας λυγισε!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

led_zeppelin wrote:Με το που αλλαξες το 3-5-1-1 κατερρευσες, τα ειπαμε αυτα ρε Μπατι. :D
Θα σου προτεινα να πουλησεις αυτους που θελουν να φυγουν και να επενδυσεις τα χρηματα σε θεσεις κλειδια. Ενα κορυφαιο στοπερ για το κεντρο της 3αδας, ενα φορ που να κανει τον Σιμεονε απλα αναπληρωματικο και (αν δεν φυγει ο Σαποναρα) εναν-δυο ακραιους χαφ επιπεδου. Μην φερνεις δανεικους και ρολιστες, θα σε πανε μεχρι ενα σημειο και μετα τελος. ;) Δες τι θες να παιξεις, τι χαρακτηριστικα χρειαζεσαι και χτυπα στοχευμενα.
Βασικα αδερφε με το που αλλαξα το 3-5-1-1 πηρε μπρος η ομαδα! Ειχαν μαθει την τακτικη μου και οι υπολοιποι και μας χτυπουσαν με αντεπιθεσεις
επειδη η αμυνα μας ηταν αρκετα ψηλα. Τωρα για τις μεταγραφες και τις πωλησεις θα τα δειτε στο αυριανο ποστ. Συμφωνω 100% σε αυτο που λες οτι οι δανεικοι
και οι ρολιστες δεν σε πανε πολυ μακρια. Απλα σε αυτα τα 2 χρονια στην αρχη επειδη δεν υπηρχε ρευστο επρεπε να ρθουν δανεικοι.
Τελος για Σιμεονε που λες θα στηριχτω στην επιθεση πανω του τον πιστευω 100%. Για Σαποναρα δυσκολο να φυγει εβγαλε ψυχη στα δυσκολα.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Τελικά το έκανες το θαύμα σου Μπατιγκολ! Πολλά συγχαρητήρια και για τον τρόπο που το πέτυχες. Όσες απουσίες και αν έχει ο αντίπαλος όταν παίζεις με δέκα και βάζεις τέσσερα γκολ δεν είναι λίγο πράγμα! Αναφορικά με τη νέα σεζόν συμφωνώ και εγώ ότι με κάνα δυο πωλήσεις θα μαζεψεις πολύ χαρτί για να φτιάξεις μια ομάδα μούρλια. Αρκεί βέβαια να πουλήσεις και όχι να ξεπουλήσεις αν με πιάνεις...

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ρε φιλαρακι το καναμε το θαυμα μας επιτελους :) !
Να σαι καλα πραγματικα δεν το περιμενα οτι με 10 θα βαζαμε 4αρα στην Γιουβεντους. Αν ειναι ετσι στα μεταξυ μας αυτο θα κανω θα ξεκιναμε με 10 :D
Συμφωνω σε καμια περιπτωση δεν θα ξεπουλησω ισα ισα οι πωλησεις που θα γινουν θα χουν στοχο η ομαδα να μεγαλωσει οικονομικα και να ενισχυθει καταλληλα.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H 3η μου πλεον χρονια στους Βιολα ξεκινουσε καλυτερα απο τις πρωτες 2 εχοντας ηδη ενα τροπαιο στην συλλογη μου σαν προπονητης και η
χαρα που ειχα δωσει στους οπαδους μας σε ενα ματς που θα θυμουνται για χρονια ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσε να ειχε συμβει σε μια χρονια
που ξεκινησαμε καλα αλλα κατεληξε σε τραγωδια στο πρωταθλημα.

Ετσι λοιπον επρεπε να κανουμε αρκετες κινησεις και ηδη ειχα μπλοκακι για το ποιοι θα φυγουν. Πριν απο αυτο ομως η Μπαρσελονα ηρθε να
συζητησουμε για το ενδεχομενο να αναλαβω την ομαδα τους μιας και ειχαν τερματισει 5οι!
Image

Eννοειται πηγα τετοιες ευκαιριες δεν χανονται αλλα δεν προτιμηθηκα και ανελαβε ο Μπενιτεθ.

Ετσι συνεχισαμε εδω που ειμασταν και η διοικηση μου ανακοινωσε νεα σχεδια για το γηπεδο οσο αφαορα την υπογεια θερμανση.
Image

Πολυ καλη κινηση μπας και εκσυγχρονιστουμε και εκει. Παμε στα μεταγραφικα εκει που ο Μπερναρντεσκι θα αποτελουσε παρελθον.

Απερριψα 2 προτασεις της Παρι γι αυτον αλλα η τριτη ηταν πολυ καλη γιατι τον πουλησα με 54 εκ ευρω.

Τον ευχαριστησα και του ειπα καλη τυχη στην νεα του ομαδα! Φυσικα οι οπαδοι μας ειχαν απογοητευτει αλλα πως να κρατησεις ενα παικτη που δεν ηθελε
να μεινει? Μαζι του εφυγαν και αλλοι 6 παικτες.

Maksimovic, Belhanda (τον ειχα αποκτησει ελευθερο και τον πουλησα 12 εκ ευρω!) αλλα και ο Hagi ο οποιος ηθελε να παει Ατλετικο Μαδριτης και εφυγε με ενα ποσο
στα 36 εκ ευρω!
Image

Εδω αναλυτικα...και εμεις με ενα μπατζετ πλεον γυρω στα 70 εκ ευρω επρεπε να φτιαξω μια ομαδα με καλες προσθηκες με εμπειρια και νιατα.

Οποτε ξεκινησαμε...

Πρωτος ενας μεγαλος παικτης της Τουρκιας ηρθε σαν ελευθερος.
Spoiler: show
Image Πιστευω θα μας βοηθησει παρα πολυ με την ποιοτητα του και ειδικα οταν ο Σαποναρα δεν θα τραβαει τοσο.
Spoiler: show
Image Ο νεος Λουκα Τονι...ο πιτσιρικας βγηεκ πρωτος σκορερ στην Serie B και ειπα να τον αποκτησω με ενα ποσο στα 4.5 εκ ευρω.
Spoiler: show
Image Ο Βραζιλιανος Wendell απο τις καψουρες μου ηρθε με ελαχιστα χρηματα, Με 3.5 εκ ευρω μιας και η Λεβερκουσεν δεν τον ηθελε πλεον. Τρομερο αριστερο μπακ χαφ περιμενω πολλα.
Spoiler: show
Image Επρεπε να βρουμε εναν αντι-Μπερναρντεσκι και τον βρηκαμε οχι ομως στα επιπεδα του πρωην παικτη μας. Πιστευω ομως θα μας βοηθησει αρκετα.
Spoiler: show
Image Με 6.5 εκ ευρω τον πηρα σε πολυ καλη τιμη μιας και η Παρι δεν τον ηθελε! Τρομερο χαφ πιστευω ανεβαινουμε επιπεδο στο κεντρο!
Spoiler: show
Image Με 4.5 εκ ευρω φεραμε και εναν νεο ελπιδοφορο δεξι μπακ. Τον χρειαζομασταν και τον αποκτησαμε!
Πιστευω η επομενη μεταγραφη ηταν το μπαμ που καναμε!
Spoiler: show
Image Ο Μανολο επεστρεφε στην Ιταλια μετα απο μια χρονια με την Southampton μαγικη πετυχαινοντας 25 γκολ! Δαπανησαμε 17 εκ ευρω να τον φερουμε και πιστευω θα μας βοηθησει αρκετα!
Spoiler: show
Image Ο Αμπντενουρ ηρθε απο την Βαλενθια με σκοπο να βοηθησει με ενα ποσο στα 1.8 εκ ευρω. Τιμη ευκαιριας για εμας.
Το δευτερο μπαμ που καναμε αφορουσε εναν παικτη στην αμυνα...εμεινε ελευθερος απο την Γιουβε αλλα καποτε το 2004 ειχε παιξει και για μας.
Spoiler: show
Image Παικταρα ο Κιελινι και προσωπικοτητα!!! Ειναι ο ηγετης μας στην αμυνα και πλεον μαζι με τον Κλοσε περιμενω πολλα απο αυτους!
Τελος πηραμε και ενα τερματοφυλακα απο την Σεβιλλη.
Spoiler: show
Image Με 3.5 εκ ευρω πηραμε εναν αρκετα καλο τερματοφυλακα και καλυψαμε και αυτη την θεση.
Το συστημα μας θα ναι το 3-5-1-1 το περσινο με καποιες αλλαγες αλλα και αυτο εδω σαν νεο συστημα που μου δωσε και το κυπελλο.
Image

Αυτα στην μεταγραφικη μας αγορα. Δεν νομιζω να αποκησουμε καποιον αλλο. Δαπανησαμε 39.5 εκ ευρω ενω τα εσοδα μας ηταν στα 99 εκ ευρω!

Τελος μετα τα φιλικα μας ερχεται και το Super Cup με την Γιουβεντους!
Image

Στο επομενο ποστ!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίες μεταγραφες εκανες, παμε για τετραδα και μια καλη πορεία στην Ευρώπη.
Απο τις ακαδημίες δεν εχεις βγάλει τπτ αξιόλογο?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου στηρίζω πολύ τις μεταγραφικές σου κινήσεις . Θεωρώ ότι ο Wendel θα σε βοηθήσει πάρα πολύ τόσο με τα καλά επιθετικά του χαρακτηριστικά όσο και με τα αμυντικά του (τον είχα πέρυσι σε ένα save με την Στουτγγάρδη και ήταν εξαιρετικός). Αν μου επιτρέπεις μια πρόταση μιας και βλέπω ότι θέλεις να έχεις στην ομάδα σου επιθετικά μπακ κινήσου αν γίνεται για τον Davide Calabria. Στο save μου με τη Milan το παιδί έκανε πραγματικά παπάδες. Γενικά κινήθηκες πολύ καλά και διαχειρίστηκες σωστά τις προτάσεις για τους παίκτες σου. Δεν απορρίπτεις προτάσεις από 50 εκατομμύρια και πάνω ! Πάντα υπάρχουν αντικαταστάτες εκεί έξω !

ΥΓ: Μπάρτσα ε ? Οκ δελεαστική πρόταση αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν θα βαριόσουν μετά από μια ή δύο σεζόν πχ ?

Καλή επιτυχία εν όψει νέας σεζόν !
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Ωραίες μεταγραφες εκανες, παμε για τετραδα και μια καλη πορεία στην Ευρώπη.
Απο τις ακαδημίες δεν εχεις βγάλει τπτ αξιόλογο?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Παμε ναι για τετραδα ελπιζω να βγουμε δηλαδη. Αν και οι θεσεις μειωθηκαν παλι στο ΤΣΛ σε 3 οποτε δυσκολευει πιο πολυ.
Ναι απο ακαδημιες εχουμε καποια στιγμη θα τους παρουσιασω ειδικα στην επιθεση.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Φίλε μου στηρίζω πολύ τις μεταγραφικές σου κινήσεις . Θεωρώ ότι ο Wendel θα σε βοηθήσει πάρα πολύ τόσο με τα καλά επιθετικά του χαρακτηριστικά όσο και με τα αμυντικά του (τον είχα πέρυσι σε ένα save με την Στουτγγάρδη και ήταν εξαιρετικός). Αν μου επιτρέπεις μια πρόταση μιας και βλέπω ότι θέλεις να έχεις στην ομάδα σου επιθετικά μπακ κινήσου αν γίνεται για τον Davide Calabria. Στο save μου με τη Milan το παιδί έκανε πραγματικά παπάδες. Γενικά κινήθηκες πολύ καλά και διαχειρίστηκες σωστά τις προτάσεις για τους παίκτες σου. Δεν απορρίπτεις προτάσεις από 50 εκατομμύρια και πάνω ! Πάντα υπάρχουν αντικαταστάτες εκεί έξω !

ΥΓ: Μπάρτσα ε ? Οκ δελεαστική πρόταση αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν θα βαριόσουν μετά από μια ή δύο σεζόν πχ ?

Καλή επιτυχία εν όψει νέας σεζόν !
Και εγω πιστευω ο Wendel ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσα να εχω παρει και το λεω βασει των εμφανισεων που εχει κανει μεχρι στιγμης και που θα δεις παρακατω.
Ναι ο Καλαμπρια παικτουρα απο τις ακαδημιες της Μιλαν αλλα μας τον προλαβε η Παρι. Οτι καλο κυκλοφορει το παιρνουν αυτοι δυστυχως.
Ε ναι οι προτασεις πανω απο 50 εκ ευρω ειναι δυσκολο να πεις οχι. Πραγματικα ειναι απωλεια ο Μπερνα αλλα θα προσπαθησουμε να ζησουμε χωρις αυτον.
Μπαρσα θα μου αρεσε μιας και θελει δουλεια για να φτασει εκει παλι στην κορυφη αλλα οκ δεν το επιδιωκα 100% γι αυτο και στην συνεντευξη απαντουσα και λιγο βλακειες
γιατι δεν ημουν ψημενος να παω εκει.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα τα φιλικα μας ειμασταν ετοιμοι να παιξουμε το πρωτο ματς επισημο της σεζον απεναντι στην πρωταθλητρια Γιουβεντους.

Ηταν το πρωτο μεγαλο μας τεστ για την φετινη σεζον και φυσικα το πρωτο τροπαιο. Σαν ποδοσφαιριστης ειχα την χαρα να το κατακτησω
με την Φιορεντινα με την τοτε πρωταθλητρια Μιλαν. Οποτε το επιδιωκα και παλι να δωσουμε ακομη μια χαρα στους οπαδους μας.
Spoiler: show
Image Καλο ματς ειχαμε ευκαιριες και εμεις αλλα στην τελικη προσπαθεια ηταν πιο ετοιμη η ομαδα της Γιουβεντους με αποτελεσμα να σκοραρουν και να παει το τροπαιο σε αυτους.
Μετα το ματς ειχε ερθει η ωρα να παμε παλι Ελβετια για την κληρωση του Europa League.
Image

Η κληρωση ηταν σχετικα καλη και στα μετρα μας οποτε βαζαμε παλι στοχο την προκριση στους 32.
Image

Πριν το τελος των μεταγραφων απεκτησα ακομη εναν με δανεισμο απο την Τσελσι για την θεση του δεξιου μπακ. Ειχαμε μονο ενα παικτη για εκει και φεραμε ακομη εναν
εξισου πολυ καλο παικτη!
Spoiler: show
Image
Image
Ετσι η εναρξη του πρωταθληματος ηταν πολυ κοντα και το πρωτο ματς το παιζαμε εντος εδρας με αντιπαλο την Palermo. Ακομη μια χρονια με ονειρα και στοχους για την ομαδα μας ξεκινουσε με στοχο να παρουμε το εισητηριο για το ΤΣΛ. Οι θεσεις παντως ειχαν μειωθει ξανα σε 3 απο 4 οποτε δυσκολευε πιο πολυ.
Image

1η αγων.
Spoiler: show
Image Πιεζαμε παιζαμε καλα και ο Simeone εκανε το γκολ με πολυ ωραια κεφαλια. Δυστυχως η αμυνα μας μας προδωσε σε ενα στημενο και το 1-1 ηρθε γρηγορα σχετικα. Πιεσαμε χασαμε φασεις αλλα δεν καταφεραμε να κερδισουμε.
Η πρεμιερα δεν μας αφησε και πολυ χαρουμενους. Δεν ειχαμε πολυ φαντασια επιθετικα αλλα ακομη ηταν πολυ αρχη για να κρινω.
Εστιασαμε ολοι στο επομενο ματς που ηταν εκτος εδρας με την Νοβαρα.

Για μενα το επομενο ματς ηταν ιδιαιτερης σημασιας.
Image

Συμπληρωνα 100 ματς στο παγκο της ομαδας και τα συναισθηματα ηταν υπεροχα! Χαρες, λυπες ολα εδω στο παγκο της ομαδας που αγαπω!!

Image

2η αγων.
Spoiler: show
Image Τον ειχα χρησει ως νεο ηγετη μας μετα την φυγη του Μπερναρντεσκι και με δικαιωσε! Ο Σιμεονε το γυρισε με 2 γκολ σε 4 λεπτα σε ενα ματς που φαινοταν οτι δεν μας πηγαινε καλα! Το γκολ που πετυχαν πρωτοι μας αγχωσε αλλα καταφεραμε να το γυρισουμε με υπομονη και πηραμε ενα πολυ σημαντικο τριποντο!


Η πρωτη νικη στο πρωταθλημα εφερε χαμογελα και ηρεμια ωστε να δουλεψουμε για την συνεχεια. Επομενο ματς με Κιεβο Βερονα.
Image

Ειμασταν σε καλη κατασταση και ελπιζαμε σε νικη.

3η αγων.
Spoiler: show
Image Την πηραμε με πολυ ωραιο ποδοσφαιρο και μετα απο καιρο ειμασταν συμπαγης στην αμυνα. Vecino και Κρυχοβιακ τα γκολ μας με την αποβολη τους να μας βοηθαει πολυ! Σημαντικοτατη νικη!
Το πρωτο ευρωπαικο μας ματς για φετος ηταν γεγονος.
Image

Η Γερμανικη Λειψια ερχοταν στο Αρτεμιο Φρανκι.
Spoiler: show
Image Με μια αντεπιθεση ξαφνικη σκοραραμε με το δεξι μας μπακ τον Βενουτι και απο κει και περα παιξαμε οσο επρεπε να κρατησουμε το αποτελεσμα! Η ομαδα ξεκινησε με πολλες αλλαγες μιας και ερχοταν δυσκολο ματς απεναντι στην Λατσιο.
Η συνεχεια ειχε δυσκολο ματς με Λατσιο στην Ρωμη.
Image

Ειμασταν ομως σε καλη ψυχολογια μετα απο 3 νικες σε πρωταθλημα και Ευρωπη.

4η αγων.
Spoiler: show
Image Εμφανιση με πολλα καρυδια!!!! Η ομαδα μουε βγαλε παθος και με ηγετη τον Ουρουγουανο Vecino ο οποιος συμπληρωνε 7 χρονια παρουσιας στην ομαδα μας μας οδηγησε στην νικη!!!! Ειμασταν καλυτεροι απο το πρωτο λεπτο!
Image

Εδωσα συγχαρητηρια στο Βεσι γιατι πραγματικα τα δινει ολα και ειναι ο ηγετης μας στα χαφ!!
Αποδειχθηκε η αποφαση μου σωστη να τον κρατησω το καλοκαιρι παρολο που ηθελε να φυγει μιλησαμε μεταξυ μας και το κλιμα αλλαξε πειθοντας τον να μεινει μια χρονια ακομη.


Η Τορινο θα ηταν αντιπαλος μας για την επομενη αγωνιστικη.
Image

Περιμενα ενα ματς ιδιαιτερα δυσκολο και επικινδυνο μιας και ο Μοντελα ειχε φτιαξει ενα καλο συνολο.

5η αγων.
Spoiler: show
Image Ειχαν πολυ τυχη μιας και κανανε 3 επιθεσεις σοβαρες και πετυχαν 3 γκολ. Εμας μας ελειπε η ευστοχια στην τελικη προσπαθεια και το πληρωσαμε ακριβα. Κακη ηττα και κακη εμφανιση.
Ημουν σιγουρος ομως οτι η Τορινο ηταν αρκετα τυχερη και περιμενα η ομαδα μου να βγαλει αντιδραση και να δειξουμε οτι ηταν μια κακη παρενθεση αυτη η ηττα.

Πηγαιναμε στην SPAL η οποια ειχε παρει ξανα την ανοδο μετα απο μια χρονια υποβιβασμου.
Image

6η αγων.
Spoiler: show
Image Με Vecino ηγετη πηραμε μια μεγαλη νικη και με το πρωτο γκολ του Gabbiandini να μας δινει ωθηση να φτασουμε στην νικη!! Σπουδαια εμφανιση και 3 υπερπολυτιμοι ποντοι!
Στην συνεντευξη τυπου ειπα πως η εμφανιση μας απεναντι στην Τορινο ηταν μια κακη παρενθεση και πως η ομαδα εχει πλανο και δουλευουμε καθημερινα.

Ταξιδευαμε στην Brondby για την δευτερη αγωνιστικη του EL.
Image

Εκανα πολλες αλλαγες ωστε να φρεσκαρω την ομαδα μας γιατι υπηρχε αρκετη κουραση.
Spoiler: show
Image Ενα κακο χ για μας μιας και στο δευτερο ημιχρονο παιξαμε φοβερο ποδοσφαιρο και χασαμε ενα καρο ευκαιριες! Δυστυχως κολλησαμε στο 0 και δεν καταφεραμε να κερδισουμε.
Μετα το μεγαλο μας ταξιδι πηγαιναμε παλι εκτος εδρας στο Φριουλι στην Ουντινεζε.
Image

Η κουραση απο τα ταξιδια με ανησυχουσε ιδιαιτερα απο την αλλη ομως η Ουντινεζε δεν εδειχνε σε καλη κατασταση. Φυσικα θα χαλαγε η παραδοση αν δεν ειχαμε και εναν σοβαρο τραυματισμο και σε αυτη την χρονια.
Image

Ο Πολωνος και 2ος τερματοφυλακας μας θα εμενε εξω για 3-4 μηνες.

7η αγων.
Spoiler: show
Image Περασαμε αερας με φοβερο ποδοσφαιρο η ομαδα ηταν πολυ σοβαρη και σε πολυ καλη ψυχολογικη και αγωνιστικη κατασταση! Περιμενα οτι θα κερδισουμε αλλα οχι με τοσο εμφατικο τροπο! Ο Σαποναρα ηταν ο μαεστρος μας στην αναμετρηση αυτη και φυγαμε με τους 3 βαθμους! Ο Vecino εκανε χατ τρικ!!!
Με τους Vecino και τον Simeone σε αυτς τις πρωτες 7 αγωνιστικες ειμαστε σε καλο δρομο και μας οδηγουν ψηλα. Με το συστημα 4-3-2-1 πραγματικα ειμαστε καλυτεροι αμυντικα μεχρι στιγμης και δειχνουμε πιο ισορροπημενοι σε ολες τις γραμμες.

Βαθμολογια
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Post Reply

Return to “Ιστορίες”