Per esser di Firenze vanto e gloria!

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνεχεια ειχε δυσκολες αναμετρησεις μια απο αυτες ηταν η Λατσιο η οποια δεν ειχε σχεση με το χαλι του πρωτου γυρου.
Ειχε ανεβει πολυ και κυνηγουσε το εισητηριο του ΤΣΛ.

Image

Ειμασταν οσο μπορουσαμε ετοιμοι και τους υποδεχτηκαμε στο Αρτεμιο Φρανκι.

23η αγων.
Spoiler: show
Image
Ο Αντει εκανε ενα μεγαλο δωρο στονε πιθετικο της Λατσιο μιας και τον εβγαλε τετ α τετ μετα απο λαθος πασα και ανοιξαν το σκορ. Ευτυχως αντιδρασαμε με Βιτουρινι να ναι ο καλυτερος
παρολο που εφαγε κοκκινη. Δειξαμε οτι ειμαστε και στην κακη μας μερα ετοιμοι για τα παντα.
Ο επομενος αντιπαλος ηταν ο κακος μου δαιμονας και ειχε ονομα Βιτσεντζο Μοντελα. Με ειχε κερδισει σε ολες τις μεταξυ μας αναμετρησεις
με την Τορο οποτε εκτος απο την ομαδα μου εψαχνα και εγω μια νικη απεναντι του ασχετα αν στα media ελεγα οτι δεν με ενδιαφερει.

Image

24η αγων.
Spoiler: show
Image
Τα καταφεραμε και το παραδοξο δεν χρειαστηκε να σκοραρει κανενας παικτης μου μια ςκαι τα εβαλαν μονοι τους! Πηραμε την νικη στο 94ο λεπτο μετα απο σουτ του Parigini και αυτογκολ
του Μπαρεκα. Σπουδαιο διπλο με πολυ τυχη.
Η Ουνιτνεζε παλευε για την σωτηρια της φετος και φυσικα δεν θα ερχοταν να παραδοθει ανευ ορων. Προετοιμασα την ομαδα και τους ειπα
οτι πρεπει να παιξουμε με παθος και συγκεντρωση για την νικη.

25η αγων.
Spoiler: show
Image Τελικα μπλοκαραμε και δημιουργησαμε ελαχιστες αξιολογες φασεις για γκολ. Δυστυχως η ομαδα δεν ηταν σε καλη μερα αλλα και παλι δεν χασαμε.
Το ματς πουε ρχοταν ηταν με ευκολο θεωρητικα αντιπαλο και φετος ξεραμε πολυ καλα να περνουμε τετοια ματς γι αυτο ειμασταν ψηλα.

Image

26η αγων.
Spoiler: show
Image Το καναμε ανετα και με στυλ! Πρωτο γκολ και για τον Μορ!! Παιξαμε πολυ καλα σε ενα ηλιολουστο απογευμα στην Φλωρεντια.
Ερχοταν ευρωπαικη αναμετρηση πολυ δυνατη με Σπαρτακ Μοσχας. Τα εισητηρια ειχαν ηδη εξαντληθει σχεδον οποτε ηταν ευκαιρια για μας για κατι καλο.
Image

Απο την αλλη η ειδηση της ημερας ηταν η απολυση του Ρανιερι απο την Μιλαν μετα απο καποια ασχημα αποτελεσματα.
Ο τυπος εκανε λογο πως εληγε το συμβολαιο του και δεν ηθελε να ανανεωσει.
Image

Ενας καλος φιλος εχανε την δουλεια του και ενας πολυ καλος προπονητης. Ειχα ματς ομως μπροστα μου και ετσι δεν του τηλεφωνησα.
Spoiler: show
Image Χασαμε με 2 ευκαιριες αυτοι 10 και εμεις κλασσικες και ομως το ποδοσφαιρο ετσι ειναι αδικο και ταυτοχρονα ομορφο γι αυτον πουκερδιζει ετσι. Το χα μαθει σαν ποδοσφαιριστης αλλα σαν προπονητης μου ηταν πιο δυσκολο να το δετχω. Ηττα και δυστυχως με πολυ δυσκολια θα περναμε την προκριση μιας και θελαμε 2 γκολ εκει.
Μετα το ματς την επομενη μερα ανοιγω το ιντερνετ να διαβασω νεα και βλεπω πως ανθρωπος της Μιλαν ειναι στην Φλωρεντια για λογαριασμο μου.
Το τηλ μου χτυπαει...οντως ο υπευθυνος των Ροσονερι ειχε ερθει και μου ειπε θελουμε να συζητησουμε για το ενδεχομενο αναληψης της τεχνικης ηγεσιας της Μιλαν.

Image

Κατσαμε μαζι σε ενα τραπεζι..δεχτηκα να παω γιατι θεωρουσα καλο ηταν να ακουσω τι εχουν να μου πουν μιας και η Μιλαν θα ηταν σκαλοπατι για την καριερα
μου. Μου ειπαν πως θελανε καποιον να παει την ομαδα ψηλα οπως παλια και να φερει το ΤΣΛ μεσα σε 3 χρονια. Μπατζετ αρκετα καλο καλυτερο συμβολαιο γυρω στα 1.4 εκ ευρω.
Ειπα θα το σκεφτω και εφυγα για την προπονηση.

Image

Ειχε διαρευσει αυτο στο τυπο και μαζευτηκαν αρκετοι οπαδοι να με δουν. Δεν θα μπορουσα να πω ψεματα δεν το κανα ποτε και τους ειπα οτι ναι μιλησα αλλα το πρωτο λογο τον εχει
η Φιορεντινα για μενα. Και καπου εκει ηρθε ο προεδρος της ομαδας μας να με δει και να μου προτεινει νεο συμβολαιο.

Image

Μιλησαμε αλλα δεν πηγε καλα..Μου δινανε ενα μκρο μπατζετ μελλοντικα γυρω στα 15-20 εκ ευρω και οι στοχοι ηταν απλοι του στυλ να βγαινουμε Europa
καθε χρονια. Οι φιλοδοξιες ειχαν χαθει συν τοις αλλοις οτι για να χτυπησω την Γιουβε θα πρεπε να μην πουλαμε τους καλυτερους μας παικτες αλλα να προσθετουμε ηδη
στο ροστερ καλυτερους. 1.5 ωρα και η συζητηση ειχε αναψει μιας και ειχα περισσοτερα επιχειρηματα. Η ομαδα ειχε κανει πωλησεις το καλοκαιρι 100 εκ ευρω και φετος θα βγαιναμε
και σιγουρα ΤΣΛ οποτε αλλα τοσα κερδη. Παρολα αυτα δεν υπηρξε κανενα κοινο σημειο στα οικονομικα.

Βγαινοντας απο τα γραφεια δεν μιλησα σε κανενα δημοσιογραφο και ειπα θα γινει μια συνεντευξη τυπου σε 3 μερες.

Προσπαθουσα να κρατησω τους παικτες εξω απο αυτο και να ναι συγκεντρωμενοι μιας και η Genoa ερχοταν στο Αρτεμιο Φρανκι.

Image

27η αγων.
Spoiler: show
Image Simeone και Γκαμπια κανανε την διαφορα και πηραμε μεγαλη νικη! Η ομαδα επαιξε με παθος σε ενα παιχνιδι ιδιατερα σκληρο και με την Τζενοα να το παλευει μεχρι τελος να ισοφαρισει! Πηραμε μια μινι εκδικηση απο τον αποκλεισμο στο κυπελλο.
Πηραμε μεγαλη νικη και πλεον ειχε ερθει η ωρα να μιλησω στο τυπο και στους οπαδους μας. Την ιδια ωρα ο Εμερι εμπαινε δυνατα στο παιχνιδι για Μιλαν.

Iσως ηταν το πιο δυσκολο ματς που εδινα μιας και ολοι περιμεναν την απαντηση μου. Τα κυριοτερα απο αυτα που ειπα ηταν οτι:
- Οντως μιλησα με την Μιλαν
- Υπηρξε διαφωνια με την διοικηση της Βιολα και μαλιστα με τις σχεσεις να χαλανε
- Και πριν κανω την συνεντευξη τυπου η Μιλαν μου ανακοινωσε οτι θα μαι ο νεος προπονητης της αν το θελω.

Λυγισα μιας και εδω ειχε ερθει το τελος. Ζητησα μια συγνωμη απο τους οπαδους μας απο την ψυχη μου και ενα ευχαριστω δεν κατηγορησα κανεναν απο την διοικηση μιας και
δεν θα θελα να ριξω ευθυνες σε αλλους αλλα πλεον ειχε ερθει η ωρα να κανω το επομενο βημα στην καριερα μου. Μετα απο 3 χρονια εφτασε η ωρα

Image

Καποιοι με χειροκροτησαν απο τους οπαδους μας αλλοι με αποδοκιμασαν μιας και καταλαβαινα την πικρια τους. Παρολα αυτα ηθελα μια Φιορεντινα με βλεψεις για κατι μεγαλο
αλλα αυτοι που ειχαν την ομαδα μαλλον δεν ηθελαν τοσο ψηλα την ομαδα της Φλωρεντιας. Και να μην εφευγα τωρα στο μελλον στην πρωτη στραβη θα γινοταν το μπαμ οποτε εφευγα εχοντας την ομαδα οσο πιο ψηλα μπορουσα να την εχω.

Αποχαιρετισα εναν εναν τους παικτες μου με Σιμεονε, Κλοσε, Αντει να κλαινε και να μου λενε ευχαριστουμε για ολα. Δυσκολες στιγμες αλλα τους ειπα ισως στο μελλον να τα
ξαναπουμε. Παμε δυνατα στο Ευρωπαικο ματς με την Σπαρτακ δωστε τα ολα για τους οπαδους μας! Grazie ragazzi!

Image

Aνακοινωθηκα απο την Μιλαν μιας και ειπα το ναι. Μαζεψα αναμνησεις και βαλιτσες και πηραμε το αεροπλανο για Μιλανο.

Η τροπαιοθηκη της Μιλαν οταν μπηκα δεσποζε στα δεξια μου και ενα κασκολ μαζι για τις φωτογραφιες. Αρνηθηκα ευγενικα να το φορεσω
μιας και δεν ηθελα να το παιζω Μιλανεζος απο το πουθενα. Δεν υπηρξε προβλημα και πλεον τωρα αρχιζε κατι καινουργιο.

Image

H oμαδα της Μιλαν ειχε προκριθει στους 8 του ΤΣΛ και βρισκοταν στην 6η θεση του πρωταθληματος. Την επομενη μερα θα συναντουσα τους παικτες και θα ετοιμαζομασταν για την συνεχεια.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Δεν υπηρχε περίπτωση να πας απο το καλοκαίρι;; Δεν σου έδιναν αυτη την επιλογή ;; ειναι λιγο καβουρας ο προεδρας στους Βιολα..

Καλη αρχη στη Μίλαν!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είμαι από τους πρώτους που θα σου πουν ότι έκανες πολύ καλά. Πρώτον γιατί υποστηρίζω και στην πραγματικότητα Μιλαν και είμαι σίγουρος ότι θα φέρεις επιτυχίες στο σύλλογο και δεύτερον διότι όταν οι φιλοδοξίες του προπονητή δεν συμβαδίζουν με αυτές της διοίκησης δεν μπορείς να επιτύχεις πολλά πράγματα και υπάρχει ο κίνδυνος να μείνεις και εσύ στάσιμος. Καλή επιτυχία λοιπόν και αν γίνεται θα ήθελα και μια παρουσίαση του ρόστερ της Μιλανάρας !
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BuLLs3y3 wrote:Δεν υπηρχε περίπτωση να πας απο το καλοκαίρι;; Δεν σου έδιναν αυτη την επιλογή ;; ειναι λιγο καβουρας ο προεδρας στους Βιολα..

Καλη αρχη στη Μίλαν!
Δυστυχως οχι θελανε αμεσα προπονητη επειδη ειχαν και το ΤΣΛ στην μεση αν δεν υπηρχε αυτο θα μπορουσα να παω απο καλοκαιρι και να φτιαξω πιο αντετα την ομαδα.

Alefantos.79 wrote:Είμαι από τους πρώτους που θα σου πουν ότι έκανες πολύ καλά. Πρώτον γιατί υποστηρίζω και στην πραγματικότητα Μιλαν και είμαι σίγουρος ότι θα φέρεις επιτυχίες στο σύλλογο και δεύτερον διότι όταν οι φιλοδοξίες του προπονητή δεν συμβαδίζουν με αυτές της διοίκησης δεν μπορείς να επιτύχεις πολλά πράγματα και υπάρχει ο κίνδυνος να μείνεις και εσύ στάσιμος. Καλή επιτυχία λοιπόν και αν γίνεται θα ήθελα και μια παρουσίαση του ρόστερ της Μιλανάρας !
Ευχαριστω φιλε μου που με στηριζεις στην αποφαση μου να παω στην Μιλαν. Θα κανω μια μινι αναλυση απο κατω. Δυστυχως ο Ρανιερι εχει κανει μεγαλες πατατες και εχει αφησει την ομαδα
γυμνη σε πολλες θεσεις. Η δε διοικηση της Βιολα πραγματικα δεν το περιμενα να μου δωσει τοσα λιγα. Ηλπιζα μετα απο 2 χρονιες με τοσα κερδη να μου δωσουν ενα μπατζετ να δυναμωσω
περισοστερο την Φιορεντινα και να διεκδικησουμε τον τιτλο.

_______________________________________________

Νεα εποχη και νεες εμπειριες ειχε η επομενη μερα για μενα. Στο Μιλανελο το προπονητικο κεντρο της Μιλαν εγινε η πρωτη μου επαφη με τους παικτες της ομαδας.
Οι περισσοτεροι ειναι ονοματα και οχι οι παικτες που ειχα στην Φιορεντινα που δεν ειχαν την μυτη ψηλα. Εδω επρεπε να κανω λεπτους χειρισμους αλλα και να επιβληθω
ωστε να ελεγχω τα αποδυτηρια.

Για αρχη τερματοφυλακες και αμυνα ειχαμε αρκετα καλα ονοματα αλλα τα ακρα μας ηταν τελειως γυμνα μονο με Corchia και τον 33αρη πλεον Antonelli.
Spoiler: show
Image
Στα χαφ ειχαμε αρκετη ποιοτητα με Matuidi, Biglia και Bonaventura να ξεχωριζουν. Δυστυχως οι 2 πρωτοι ηταν σε μεγαλη ηλικια και ειχαν τρελα συμβολαια.
Spoiler: show
Image
Στην επιθεση ο Aguero δεσποζε. Παικταρας ο Αργεντινος αν και η χρονια του ηταν πολυ μετρια παρολα αυτα στα 32 του πλεον θα προσπαθουσα να παρω οτι καλυτερο
απο αυτον. Ο Bacca παρεμενε πολυ καλος εστω και στα 34 ενω οι Πρατο και Σαντρο α αποτελουσαν για μενα παρελθον το καλοκαιρι.
Spoiler: show
Image
Το συστημα που προτιμησα ηταν αυτο.
Spoiler: show
Image
Αφου καναμε καποιες προπονησεις το πρωτοματς μου με την Μιλαν ηταν κοντα. Η Σαμπντορια θα ερχοταν στο Σαν Σιρο κα η νικη
ηταν αναγκαια.
Image

31η αγων.
Spoiler: show
Image Δεν καταφεραμε να πετυχουμε γκολ με τιποτα. Δυστυχως η ομαδα ηταν ακομη επηρεασμενη απο τις αλλαγες και
παρολο που ειχαμε τις ευκαιριες μας δεν τις καναμε γκολ. Κακο ξεκινημα.
Η εβδομαδα αυτη ειχε και κληρωση για μας για το ΤΣΛ στην φαση των 8. Ενα νεο εσκασε επισης σαν σοκ μιας και η Αρσεναλ αποκλειστηκε απο την Ναπολι
και ο Βεγκερ αποχαιρετησε.
Image

Η κληρωση εγινε και μας εφερε αντιμετωπους με την Παρι.
Image

Η ομαδα του Παρισιου ειχε χαλασει 150 εκ ευρω τον Γεναρη και ειχε φερει Μπελοτι (ο οποιος εκανε τρομερα πραγματα με την ΑΤλετικο και Douglas Costa απο Bayern.)

To πρωτο ματς θα γινοταν εντος. Ωραια ολα αυτα αλλα για να τα ξαναζησουμε επρεπε να κερδισουμε την Παλερμο και γενικα
στο πρωταθλημα.

Image

32η αγων.
Spoiler: show
Image Κερδισαμε κα μαλιστα με σωστο πλανο και ωραιο ποδοσφαιρο. Επιτελους ο Αγκουερο ξυπνησε και θυμηθηκε να τελειωνει σωστα τις φασεις και με εναν εκπληκτικο Κορχια πηραμε ενα σημαντικο τριποντο στην προσπαθεια μας που κανουμε για την 3η θεση.
Καλη νικη αλλα πλεον επρεπε να σκεφτουμε και την Παρι.
Τα εισητηρια ειχαν γινει sold out και 76.000 Μιλανεζοι θα ηταν διπλα μας να μας στηριξουν!! Υπηρχαν και 4.000 παριζιανοι και θα ηταν μια
μεγαλη βραδια ΤΣΛ.

Image
Spoiler: show
Image Παιξαμε φοβερα χασαμε πολλες ευκαιριες αλλα ο Oblak στο τερμα μας ελεγε σε ολα οχι. Απιστευτος τους κρατησε ορθιους σε μια κολαση απο 70.000 ροσονερι να χανουμε την μια ευκαιρια πισω απο την αλλη. Για την Παρι βασει αποδοσης ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσε να χε παρει.
Ημουν πολυ ευχαριστημενος απο τα παιδια τα ειχαν δωσει ολα και πλεον η προκριση θα παιζοταν στο Παρισι. Αυτη σιγουρα ειχαν τα λεφτα αλλα την φανελα μας θα την
βλεπουν μονο στα ονειρα τους.

Την ιδια ωρα ο Ρανιερι εσταζε φαρμακι για την ομαδα που ο ιδιος ειχε φτιαξει και στην συνεντευξη τυπου δεν σχολιασα καν οσα ελεγε.
Image

Η Νοβαρα ερχοταν με σκοπο να παρει οτι καλυτερο και εμεις ειχαμε κανει αρκετες αλλαγες.
Image

Το μυαλο των παικτων μας επρεπε να κρατησω σε επαγρυπνηση και να μην σκεφτονται τοματς με την Παρι.

33η αγων.
Spoiler: show
Image Δυστυχως κατι οι χαμενες μας ευκαιριες κατι το ροτεησον κατι οτι το μυαλο δεν ηταν εκει χασαμε ακομα 2 πολυτιμους βαθμους και το ονειρο συμμετοχης στο επομενο ΤΣΛ πετουσε μακρια.
Την ιδια ωρα πληροφορηθηκα οτι ενας μεγαλος παικτης αναλαμβανε την Φιορεντινα. Τον πηρα τηλ και του ευχηθηκα τα καλυτερα !
Image

Ταξιδευαμε στο Παρισι και σχεδιαζα τα πλανα ωστε να μπορεσουμε να κανουμε την εκλπηξη και να παμε στους 4!
Image

Το γηπεδο κοχλαζε απο τους οπαδους της Παρι και διψουσαν για κατι καλο μιας και το ΤΣΛ τα 3 τελευταια χρονια τα χε σηκωσει
η Μπαρσα και 2 φορες η Μπαγερν.
Spoiler: show
Image Η Παρι δν ειχε καμια σχεση με το ματς στην Ιταλια και ο Μαρσιαλ πεταγε φωτιες!!! Κανανε το 1-0 αλλα στο 1-1 του Αγκουερο το πανηγυρισα εξαλλα μιας και μας εβαζε σε θεση οδηγου!Τελικα η ομαδα λυγισε και το 3-1 ηρθε με ενα σοου του Μαρσιαλ στο δευτερο μερος. Το παλεψαμε αλλα δυστυχως ουτε καλυτερη ομαδα ειχαμε
ουτε τους παικτες που χρειαζεσαι τετοιες βραδιες.
Απογοητευμενοι γυρισαμε στην Ιταλια αλλα η Μιλαν ειχε κανει ηδη ενα μικρο βημα και ειχε βγει απο την μετριοτητα του παρελθοντος. Πλεον θα επικεντρωνομασταν στο
πρωταθλημα μιας και ειχαμε 5 παιχνιδια τελικους μπας και προλαβουμε το εισητηριο του ΤΣΛ.

Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν , βλέποντας το ρόστερ έχω να πώ τα εξής :
1. Από τερματοφύλακες είσαι κομπλέ δεν το συζητάμε. Η πρόκληση θα είναι για πόσο διάστημα θα μπορέσεις να κρατήσεις τον Ντοναρούμα στο Μιλάνο.
2. Από αμυντικούς δεσπόζει ο υπερπαίκτης Ρομανιόλι για τον οποίο ισχύει επίσης το ίδιο όπως και για τον Ντοναρούμα χα χα ! Επίσης ο Τάφα είναι μια καλή επιλογή για πάγκο. Θεωρώ πάντως ότι σε κεντρικούς αμυντικούς είσαι καλά
3. Στα πλάγια μπακ όντως όπως λες και εσύ θα πρέπει να πέσει το βάρος εν όψει μεταγραφών καλοκαιριού. Στο σύστημα που παίζεις ο Γκορτσια πάει γάντι πάντως αλλά θέλεις τουλάχιστον τρεις παίκτες στα μπακ σου.
4. Στο κέντρο είσαι επίσης καλά και αν καταφέρεις και ξεφορτωθείς τα γερόντια (πιθανόν σε καμιά Αραβία) θα εξοικονομήσεις χρήματα για μεταγραφές. Ο συνύπαρξη Μάουρι με Λοκατέλι μου αρέσει πολύ πάντως.
5. Στην επίθεση για μένα θα πρέπει να τους ξεφορτωθείς όλους (αν γίνεται φυσικά). Επειδή παίζεις με έναν επιθετικό θεωρώ ότι θα πρέπει να ψαχτείς για δύο καλούς παίκτες συν ένα ταλεντάκι που δεν μπορεί θα υπάρχει στις ακαδημίες.

Εννοείται φυσικά πως όλα τα παραπάνω θα εξαρτηθούν από τα λεφτά που είναι διατεθειμένοι να σου δώσουν.
Στο σύστημα σου τώρα οι δικές μου προτάσεις είναι οι εξής :
1. Στο κέντρο η τριάδα σου θα μπορούσε να είναι Λοκατέλι αριστερά ή δεξιά ως προωθημένος οργανωτής (με καθήκον υποστήριξη) , Μαουρί στο κέντρο ως κεντρικός κόφτης επίσης με υποστήριξη (χρειάζεται γιατι θέλεις δύναμη και πνευμόνια στο κέντρο σου) και Μπερτολάτσι ως οργανωτής με καθήκον άμυνα.
2. Δοκίμασε να παίξεις με το Ρομανιόλι ως δημιουργικό αμυντικό (μπορεί να το κάνει έχει καλά στοιχεία.
3. Θεωρώ ότι ο Αγκουέρο δεν έχει τα σωματικά προσόντα για να παίξει ως ολοκληρωμένος επιθετικός (αυτός ο ρόλος πάει πιο πολύ στο σουλούπι του Μπάκα). Θα τον δοκίμαζα ως κυνηγό η ακόμα και ως ψεύτικο εννιάρι (λόγω τεχνικής κατάρτισης).
4. Μποναβεντούρα και Σούσο θα τους δοκίμαζα ως μεσοεπιθετικούς (έναν με υποστήριξη και έναν με επίθεση αναλόγως τα χαρακτηριστικά τους)
Αυτά έχω να σου προτείνω φίλε μου (καλοπροαίρετα πάντα). Όσα για αποτελέσματα θα σου έλεγα να μην απογοητευτείς από τα σκαμπανεβάσματα που σίγουρα θα δεις στην ομάδα μιας και τώρα πειράματα θα κάνεις μέχρι να δεις τι μπορούν να σου προσφέρουν οι παίκτες σου.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Λοιπόν , βλέποντας το ρόστερ έχω να πώ τα εξής :
1. Από τερματοφύλακες είσαι κομπλέ δεν το συζητάμε. Η πρόκληση θα είναι για πόσο διάστημα θα μπορέσεις να κρατήσεις τον Ντοναρούμα στο Μιλάνο.
2. Από αμυντικούς δεσπόζει ο υπερπαίκτης Ρομανιόλι για τον οποίο ισχύει επίσης το ίδιο όπως και για τον Ντοναρούμα χα χα ! Επίσης ο Τάφα είναι μια καλή επιλογή για πάγκο. Θεωρώ πάντως ότι σε κεντρικούς αμυντικούς είσαι καλά
3. Στα πλάγια μπακ όντως όπως λες και εσύ θα πρέπει να πέσει το βάρος εν όψει μεταγραφών καλοκαιριού. Στο σύστημα που παίζεις ο Γκορτσια πάει γάντι πάντως αλλά θέλεις τουλάχιστον τρεις παίκτες στα μπακ σου.
4. Στο κέντρο είσαι επίσης καλά και αν καταφέρεις και ξεφορτωθείς τα γερόντια (πιθανόν σε καμιά Αραβία) θα εξοικονομήσεις χρήματα για μεταγραφές. Ο συνύπαρξη Μάουρι με Λοκατέλι μου αρέσει πολύ πάντως.
5. Στην επίθεση για μένα θα πρέπει να τους ξεφορτωθείς όλους (αν γίνεται φυσικά). Επειδή παίζεις με έναν επιθετικό θεωρώ ότι θα πρέπει να ψαχτείς για δύο καλούς παίκτες συν ένα ταλεντάκι που δεν μπορεί θα υπάρχει στις ακαδημίες.

Εννοείται φυσικά πως όλα τα παραπάνω θα εξαρτηθούν από τα λεφτά που είναι διατεθειμένοι να σου δώσουν.
Στο σύστημα σου τώρα οι δικές μου προτάσεις είναι οι εξής :
1. Στο κέντρο η τριάδα σου θα μπορούσε να είναι Λοκατέλι αριστερά ή δεξιά ως προωθημένος οργανωτής (με καθήκον υποστήριξη) , Μαουρί στο κέντρο ως κεντρικός κόφτης επίσης με υποστήριξη (χρειάζεται γιατι θέλεις δύναμη και πνευμόνια στο κέντρο σου) και Μπερτολάτσι ως οργανωτής με καθήκον άμυνα.
2. Δοκίμασε να παίξεις με το Ρομανιόλι ως δημιουργικό αμυντικό (μπορεί να το κάνει έχει καλά στοιχεία.
3. Θεωρώ ότι ο Αγκουέρο δεν έχει τα σωματικά προσόντα για να παίξει ως ολοκληρωμένος επιθετικός (αυτός ο ρόλος πάει πιο πολύ στο σουλούπι του Μπάκα). Θα τον δοκίμαζα ως κυνηγό η ακόμα και ως ψεύτικο εννιάρι (λόγω τεχνικής κατάρτισης).
4. Μποναβεντούρα και Σούσο θα τους δοκίμαζα ως μεσοεπιθετικούς (έναν με υποστήριξη και έναν με επίθεση αναλόγως τα χαρακτηριστικά τους)
Αυτά έχω να σου προτείνω φίλε μου (καλοπροαίρετα πάντα). Όσα για αποτελέσματα θα σου έλεγα να μην απογοητευτείς από τα σκαμπανεβάσματα που σίγουρα θα δεις στην ομάδα μιας και τώρα πειράματα θα κάνεις μέχρι να δεις τι μπορούν να σου προσφέρουν οι παίκτες σου.
Πολυ καλη η αναλυση σου και την φανταζομαι με φωνη μεγαλου Αλεφαντου :D Περα απο την πλακα με βοηθησε πολυ η αποψη σου. Δυστυχως η Μιλαν δεν τερματισε καλα στο πρωταθλημα
μιας και καποιοι τραυματισμοι και καρτες συν τηνε λλειψη βαθους το πληρωσαμε. Θα το δεις στο επομενο ποστ. Τωρα για το συστημα θα επιμεινω στο ιδιο με καποιες αλλαγες που θα τις δεις
και θα επενδυσω στην ακαδημια της Μιλαν μιας και εχουμε 2-3 παικτες αρκετα καλους συν οτι θα ψαξω στην Ιταλικη αγορα να φερω οτι καλυτερο υπαρχει αποδεσμευοντας πολλους παικτες
με υψηλα συμβολαια και σε μεγαλη ηλικια. Ο Ρομανιολι στην αμυνα ειναι το ατου μου οπως και ο Ντοναρουμα. Ο Μαουρι δεν ειναι για επιπεδο Μιλαν για μενα αλλα ο Λοκα ειναι. Επιθετικα θα κρατησω σιγουρα Αγκουερο μιας και ξερει μπαλα απλα θα προσπαθησω να φερω και ακομη ενα φορ που ναμας κανει την διαφορα και να χει και μελλον. Ο Σουσο τον εβαλα εκει γιατι ηλπιζα να δω να βγαινει σαν κρυφος φορ μιας και εχει ντριμπλα και τελειωμα καλο. Θα πειραματιστω ομως να δω τι του ταιριαζει στα φιλικα. Αυτα φιλε μου στο επομενο ποστ τα υπολοιπα ;)
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5 αγωνες για το τελος και τα περιθωρια στενευαν πολυ μιας και η 6η θεση δεν εδινε πλεον εισητηριο για το Europa League.

Ο τελικος κυπελλου θα γινοταν αναμεσα σε Καλιαρι και Μπολονια! Και ομως συνεβη και αυτο το απιστευτο.!

Επρεπε να κυνηγησουμε οπωσδηποτε την 5η θεση.

Ξεκινημα απο την Βερονα.
Image

Ηξερα οτι ειχαμε ενα πολυ δυσκολο ματς μπροστα μας και σε μια καλη εδρα σχετικα. Αυτο που με προβληματιζε ηταν η φορμα της ομαδας μιας και ολοι
εμοιαζαν να χουν μεινει απο δυναμεις.

34η αγων.
Spoiler: show
Image Κατι τετοιες γκελες πραγματικα μας ροκανιζαν τιες ελπιδες μας για Ευρωπη και μια καλη θεση στην βαθμολογια. Ελαχιστες ευκαιριες και η ομαδα ψυχολογικα να χει εξαντληθει και να μην εχει εμπνευση και δημιουργια στο παιχνιδι της.
Επομενος αντιπαλος ηταν η Λατσιο η οποια μαζι με μενα κυνηγουσε την Ευρωπη οποτε κατι λιγοτερο απο ηττα θα ηταν και ενα προωρο τελος.

Την ιδια ωρα ο Αντσελοτι ενας μεγαλος προπονητης και κεφαλαιο γι αυτη την ομαδα εξεφραζε την ανησυχια του για την αγαπημενη του Μιλαν.
Image

Εμεις επρεπε να κλεισουμε τα αυτια μας και να συγκεντρωθουμε στο επομενο ματς.
Image

35η αγων.
Spoiler: show
Image Μακαρι να παιζαμε ετσι σε καθε παιχνιδι δεν θα ειχα καμια ανησυχια! Φοβερο ποδοσφαιρο με ηγετη τον Αγκουερο να μας οδηγει.Ο Corchia εκανε τα παντα δεξια και ηταν ο νουμερο 1 κινδυνος για την Λατσιο η οποια μετα την ισοφαριση του ματς κατερρευσε. Σπουδαια νικη και ωραιο πατημα.
Παρολο που ηταν ο μεγαλος μας αντιπαλος δεν θα μπορουσα να μην μεινω εκπληκτος απο αυτη την ανατροπη.
Image

Ειχε χασει 3-0 στο Μπερναμπεου και το εκανε 6-1 η Γιουβεντους στο Τορινο παιρνοντας και την προκριση στο τελικο του ΤΣΛ με την Ατλετικο Μαδριτης. Ειχε ξεφυγει επικινδυνα
η Γιουβεντους και αυτο επρεπε να αλλαξει.

Επομενος αντιπαλος για μας η Τορινο.
Image

36η αγων.
Spoiler: show
Image Ενας δανεικος μας παικτης και μεγαλο ταλεντο μολις 20 ετων φροντισε να βαλει μια μικρη ταφοπλακα στα ονειρα μας για Ευρωπη. Αθλια εμφανιση απο την ομαδα χωρις να κανουμε ουτε μια κλασσικη ευκαιρια. Τραγικοι.
Το επομενο ματς για μενα ηταν ιδιαιτερο γιατι η Φιορεντινα ερχοταν να μας επισκεφθει. Εμεις καιγομασταν για την νικη και ετσι επρεπε να γινει παρα τα οποια συναισθηματα
ετρεφα για την ομαδα.

Image

Δυστυχως τα κακα νεα ηρθαν μαζι...
Image

για 4 μηνες εξω Αγκουερο και Αντονελι...

37η αγων.
Spoiler: show
Image Δυστυχως ισοφαρισαμε στο δευτερο ημιχρονο αλλα η Φιορεντινα εδειχνε πιο ομαδα και πιο ικανη να παρει αυτη την νικη σε ολο τον αγωνα. Εμεις απλα κλωτσησαμε και την τελευταια ευκαιρια για την 5η θεση μιας και τελευταια αγωνιστικη θα επρεπε η Ναπολι να χασει.
Τελευταιος αγωνας για μας με την SPAL.
Image

38η αγων.
Spoiler: show
Image Κλεισαμε με εμφατικο τροπο ομως η Ναπολι κερδιζε και εμεις στην 6η θεση πλεον χαναμε και τυπικα το εισητηριο της Ευρωπης.
Το κυπελλο το πηρε η Καλιαρι και το ΤΣΛ η Γιουβεντους.

Τελικη βαθμολογια
Image

Ηρθαν και τα βραβεια ομως για την ομαδα μας απο τους οπαδους μας που ψηφισαν μεσω της επισημης ιστοσελιδα μας.
Image

Αυτα για φετος στην τελευταια μου ομιλια στην ομαδα τους ειπα οτι την επομενη χρονια θα στοχευσουμε στον τιτλο.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν απογοητευόμαστε. Η ομάδα δεν έχει αξιόλογο και βάσει αυτού η θέση που κατέλαβε θεωρείται αρκετά καλή. Η νέα σεζόν έρχεται και μπορείς να αναμορφώσεις την ομάδα. Τα καλύτερα έρχονται. Τουλάχιστον ελπίζω να χάρηκες για την αγαπημένη σου Φιορεντίνα που τερμάτισε αρκετά ψηλά. Άλλωστε η ομάδα ήταν δικό σου δημιούργημα !
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alefantos.79 wrote:Δεν απογοητευόμαστε. Η ομάδα δεν έχει αξιόλογο και βάσει αυτού η θέση που κατέλαβε θεωρείται αρκετά καλή. Η νέα σεζόν έρχεται και μπορείς να αναμορφώσεις την ομάδα. Τα καλύτερα έρχονται. Τουλάχιστον ελπίζω να χάρηκες για την αγαπημένη σου Φιορεντίνα που τερμάτισε αρκετά ψηλά. Άλλωστε η ομάδα ήταν δικό σου δημιούργημα !
Απογοητευτηκα με την συγκυρια του να μην παιξουμε Ευρωπη αλλα τι να κανεις αδερφε θα το παλεψουμε και θα βαλουμε στοχο τον τιτλο.

__________________________________________________

Η 4η προπονητικη μου χρονια ξεκινουσε διαφορετικα σε αλλο συλλογο πιομεγαλες οι απαιτησεις η πιεση για αμεσα αποτελεσματα επιτακτικη μιας και η Μιλαν
ειχε μεινει στην σκια εδω και περιπου 10 χρονια της Γιουβεντους.

Πρωτες μου κινησεις ηταν να αποδεσμευσω 2 βαρια συμβολαια των Bacca και Biglia.

Και φυσικα φροντισα να πουλησω ολους αυτους που δεν χρειαζομουν την επομενη μερα. Το μπατζετ των Κινεζων ηταν μικρο και επρεπε να το διαχειριστουμε σωστα.
Image

Οι παικτες που αποχωρησαν ηταν αυτοι.
Image

Πιο σημαντικη αποχωρηση αυτη του Javi Matinez μιας και τα 27 εκ ευρω ειναι πολλα.

Οι προσθηκες μας θα επρεπε να ναι σωστες και με μελλον. Ηθελα 2 παικταραδες Ιταλους απο την Αταλαντα αλλα Ρεαλ και Γιουβεντους τους απεκτησαν.
Ετσι στραφηκαμε σε αλλες λυσεις.
Spoiler: show
Image Το μηχανακι και το μεγαλυτερο ταλεντο της Ακτης Ελεφαντοστου! Ηθελα να τον μετατρεψω σε νεο
Seedorf και με αμυντικα προσοντα.
Spoiler: show
Image Εδω δωσαμε λιγα χρηματα στην Μπαρσελονα και τον φεραμε αντικαταστατη του Μαρτινεζ με το ιδιο ονομα. Αγαπημενος παικτης και ευχομαι να πιασει.
Spoiler: show
Image Ελευθερος και με πολυ καλες οικονομικες απολαβες ηρθε ενας μεγαλος παικτης και ενας παικτης που μπορει να βρει το σπουδαιο του ταλεντο ξανα στην ομαδα μας!!! Λατρεια ο Χαμες!!!!
Spoiler: show
Image Ακομη ενας παικτης απο Μπαρσα και με ενα πολυ καλο ποσο γυρω στα 8 εκ ευρω! Σπουδαιος παικτης και με τιτλους και εμπειρια θα μας βοηθησει αρκετα.
Spoiler: show
Image Περυσι αριστερα ειχαμε θεμα. Και ετσι ο Αλγερινος με 9 εκ ευρω ηρθε απο την Μαντσεστερ να μας δωσει ποιοτητα και ταχυτητα στα ακρα!
Spoiler: show
Image Ο ξανθος διαβολος απο τον Αγιαξ ο παικτης που θα στηριζαμε τομελλον της επιθεσης μας! Ο Doolberg ο Δανος στα 22 του ηταν ο εκλεκτος και επειδη ξερω την θεση θεωρω οτι ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσαμε να αποκτησουμε με ενα ποσο στα 18 εκ ευρω!
3 Δανεικοι ηρθαν να μας βοηθησουν επισης.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Αυτα λοιπον και ιδου το σχημα μας για την νεα χρονια.
Image

Ειχαμε και 3 ταλεντακια απο ακαδημιες που θα στηριζαμε πολλα επανω τους.
Spoiler: show
Image Αριστερο εξτρεμ Αργεντινος μολις 20 ετων! Απο τις μεγαλες μας ελπιδες.
Spoiler: show
Image Σεντερ μπακ 20 ετων απο τα σπλαχνα της Μιλαν.
Spoiler: show
Image Και αυτος εδω προιον της ακαδημιας μας 19 ετων.
Ειχα διαμορφωσει πλεον το ροστερ μας ειχαμε παιξει και τα φιλικα μας βγαζοντας τα συμπερασματα μου και πλεον η εναρξη της Serie A ηταν κοντα!
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικες μεταγγραφες. Μια μονο ενσταση, Εχεις τον Κεσι σε προωθημενο ρολο και τον Γκομες να κραταει καπως την θεση και να αμυνεται αρκετα. Βασει χαρακτηριστικων νομιζω οτι θα επρεπε να ειναι αναποδα.
There are some who call me...Tim?
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτές είναι μεταγραφές για Μίλαν. Συγχαρητήρια φίλε μου. Αν μη τι άλλο η ομάδα με Λοκα, Γκόμεζ και Χαμες θα κενταει. Με εντυπωσιασες!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

led_zeppelin wrote:Εξαιρετικες μεταγγραφες. Μια μονο ενσταση, Εχεις τον Κεσι σε προωθημενο ρολο και τον Γκομες να κραταει καπως την θεση και να αμυνεται αρκετα. Βασει χαρακτηριστικων νομιζω οτι θα επρεπε να ειναι αναποδα.
Ευχαριστω για το σχολιο!!Ναι δικαιολογημενα το λες αυτο αδερφε αλλα κοιτα πως το σκεφτηκα. Επειδη σε προηγουμενες ομαδες μου φετος στο fm εχω προτιμησει τον Kessie σε αυτη την θεση παταγε περιοχη και σκοραρε συνεχεια συν οτι εχει ενα 17αρι στην αντοχη πραγμα που μπορει να τον κανει να καλυπτει πολλα χιλιομετρα στο γηπεδο. Ο Γκομες αντιθετα ειναι πιο βαρυς για υτο τον εχω βαλει εκει αλλα σιγουρα υπαρχουν περιπτωσεις αναλογα με τον αντιπαλο που το αλλαζω.
Alefantos.79 wrote:Αυτές είναι μεταγραφές για Μίλαν. Συγχαρητήρια φίλε μου. Αν μη τι άλλο η ομάδα με Λοκα, Γκόμεζ και Χαμες θα κενταει. Με εντυπωσιασες!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαιρομαι που αρεσαν τοσο σε ενα Μιλανεζο οποτε παει να πει οτι κανω κατι καλα :D

___________________________________________________________________________

Η ομαδα πλεον ηταν ετοιμη να ξεκινησει το πρωταθλημα και βλεποντας το προγραμμα ειχαμε την ευκαιρια να ξεκινησουμε με 3 νικες μιας και οι αντιπαλοι μας ηταν
βατοι εως και ευκολοι βασει ροστερ.

Image

To πρωτο μας ματς ηταν με την νεοφωτιστη Ασκολι που μετα απο χρονια επιτελους ανεβαινε στην πρωτη κατηγορια. Τα εισητηρια τους ειχαν γινει καπνος
και φυσικα μας περιμεναν μιας και θα ηταν οτι καλυτερο γι αυτους να ξεκινησουν με τριποντο απεναντι στην ομαδα μας.

Image

Ο αγωνιστικος χωρος δεν ηταν και ο καλυτερος για παικτες με τεχνικη και αυτο με προβληματισε αρκετα.

1η αγων.
Spoiler: show
Image Δυστυχως δεν παιξαμε καθολου καλα. Προηγηθηκαν γρηγορα και γενικα δεν βρισκομασταν στο γηπεδο. Ηρθε και η χαζη κοκκινη του Καρμονα που με εβγαλε απο τα ρουχα μου με αποτελεσμα το 1-1 με γκολ του Χαμες απο την ασπρη βουλα να ναι για μας οτι καλυτερο θα μπορουσαμε να παουμε βασει αποδοσης.
Υπηρξε προβληματισμος μιας και περιμενα πραγματικα να κανουμε ενα ανετο περασμα αλλα δυστυχως η ομαδα δεν ειχε δεσει ακομη. Συν ολα αυτα στην προπονηση της Τεταρτης ηρθε και αυτο το νεο.
Image

3 μηνες εξω ενας παικτης για μας πολυ σημαντικος.

Επομενη αναμετρηση ηταν εντος εδρας με την Κιεβο Βερονα.

Image

Ειμασταν ετοιμοι να τα δωσουμε ολα για την νικη!

2η αγων.
Spoiler: show
Image Μας εστειλαν και μαλιστα πηραν ενα πολυ μεγαλο διπλο. Ακομη μια εμφανιση που σημαδευτηκε απο κοκκινη και αλλαξε εντελως το παιχνιδι για εμας. Παρολο που βρεθηκαμε 0-1 πισω στο σκορ ο Dolberg συστηθηκε στο κοινο της Μιλαν με γκολ αλλα απο κει και περα ηταν αρκετα τυχερη η Κιεβο και σε μια αντεπιθεση εκαναν το 1-2 το οποιο δεν αλλαξε γιατι απλα δεν μπορουσαμε να βγουμε σωστα μπροστα.
Οι γκρινιες ειχαν αρχισει ηδη απο τους οπαδους μας μιας και μιλαγανε για μια ακομη αποτυχημενη χρονια και πως δεν εκανα για το παγκο της Μιλαν.
Στην συνεντευξη τυπου επισης κατηγορησα ευθεως τους διαιτητες για την κοκκινη και αυτο μου εκρυβε μια τιμωρια μιας αγωνιστικης απο την ομοσπονδια.

Ετσι στο επομενο εκτος εδρας ματς δεν θα καθομουν στο παγκο και θα εβλεπα το ματς απο την κερκιδα χωρις να μπορω να δωσω οδηγιες ή να κανω αλλαγες κατα την διαρκεια
του αγωνα.

Image

Η SPAL ηταν μια ομαδα πολυ σκληροτραχηλη στην εδρα της και χωρις εμενα στο παγκο τα πραγματα γινοντουσαν ακομη πιο δυσκολα. Εδωσα το συστημα πουθα παιξουμε
στο βοηθο μου και τις οδηγιες μου για το ματς και ειμασταν ετοιμοι για την σεντρα.

Image

3η αγων.
Spoiler: show
Image Αποφυγαμε ακομη μια ηττα με τον Dolberg να σκοραρει ξανα και να μας δινει ενα βαθμο τον οποιο δεν αξιζαμε με την εμφανιση που καναμε. Δυστυχως το να μην μπορεις να επικοινωνησεις με τους παικτες σου εντος αγωνιστικου χωρου ηταν κατι που μας κοστισε και γι αυτο πιστευω δεν παιξαμε τοσο καλα.
Το τι γινοταν στα social media δεν περιγραφεται...μας ειχαν σταυρωσει ολους και φυσικα το επομενο παιχνιδι με την Γιουβεντους μας εβγαζαν ηδη ηττημενους με 4 γκολ.
Το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να πω στην ομαδα 2 λογια. Μιλησαμε μεταξυ μας ολοι αναλαβαμε τις ευθυνες μας και τους ζητησα να παιξουν με παθος για την νικη στο ματς
διχως αυριο με την Γιουβεντους.

Η Γιουβε εδειχνε πραγματικα σε τρομερη κατασταση περνοντας διπλο στο Λονδινο μεσα στην Αρσεναλ μια Αρσεναλ με Πογκμπα και Ρενατο Σαντσες και ενα σωρο παικταραδες.

Ο κοσμος μας παντως θα μας στηριζε και αυτο μας εδινε δυναμη!
Image

Image

4η αγων.
Spoiler: show
Image Εδω ειναι Μιλανο!!!!!! ΜΠΑΛΑΡΑ απο την ομαδα!!! Τους πατησαμε μια Μιλαν διαβολεμενη πραγματικα οπως την ηθελα και την ειχα στο μυαλο μου! Ο Χαμες μας πηρε απο το χερι και ο Γκουλαμ κερναγε με ωραιες μπαλιες απο τα αριστερα! Θα μπορουσαμε ανετα ενα 4-0 γιατι με το που μπηκε ο Αγκουερο σκοραρε και εχασε και αλλες 2 καλες ευκαιριες. Μεγαλη νικη και το πανηγυρισαμε εξαλλα!!!
Επιτελους θα αναπνεαμε για λιγο χωρις αγχος!!!! Η ομαδα σε αυτα τα επιπεδα ειναι και σε τιποτα λιγοτερο! Δεν ειχαμε ομως χρονο για πανηγυρια
μιας και μας περιμενε η Τορινο 2 μερες μετα στην εμβολιμη αγωνιστικη.

Image

Δυσκολη αναμετρηση αλλα θα προσπαθουσα να πονταρω στο καλο μας μομεντουμ!

5η αγων.
Spoiler: show
Image Στο πρωτο ημιχρονο ηταν 0-4!! Ενας Dolberg απιστευτος με χατ-τρικ εκπληκτικο!!! Στο δευτερο το καναμε 1-5 με Αγκουερο και αυτοι απλα μειωσαν σε 3-5! Ανετη επικρατηση πραγματικα σε δαιμονισμενη φορμα η ομαδα με τα την Γιουβεντους.
Ο Dolberg αρχισε να αποθεωνεται απο τους οπαδους μας και στο προσωπο του βλεπαν πλεον εναν νεο ηγετη στην επιθεση μας.!

3 μερες μετα η Σαμπντορια ερχοταν με καλη φορμα μιας και ειχε φερει χ με την Γιουβε στην προηγουμεη αγωνιστικη.

Image

6η αγων.
Spoiler: show
Image Η αποβολη του Αντρε Γκομες μας κοστισε. Δυστυχως ακομη μια κοκκινη μας στερει την νικη μιας και μετα το 1-1 κυριαρχησαμε στο γηπεδο και χαναμε τα αχαστα! Ακομη και με 10 παικτες ειμασταν αρκετα καλοι και η Σαμπ εφυγε με πολυ τυχη με τον βαθμο της ισοπαλιας.
Δεν ειχαμε ξεκινησει καλα θα ομολογησω αλλα και στην βαθμολογια κανεις δεν επαιρνε ακομη διαφορα και ετσι οι 5 βαθμοι απο την κορυφη μας αφηνε ελπιδες για την συνεχεια!
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλες γκελες δυστηχως και πολλες κοκκινες, καπως πρεπει να το φτιαξεις αυτο, μήπως να χαλαρωνες τις οδηγιες στο μαρκάρισμα?
Dolberg αρρωστια, ελπιζω να σκοραρει ανελλιπώς.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vorxis wrote:Πολλες γκελες δυστηχως και πολλες κοκκινες, καπως πρεπει να το φτιαξεις αυτο, μήπως να χαλαρωνες τις οδηγιες στο μαρκάρισμα?
Dolberg αρρωστια, ελπιζω να σκοραρει ανελλιπώς.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Nαι δυστυχως εχει επηρεασει πολλους αγωνες μου και να φανταστεις δεν εχω βαλει καν σκληρα μαρκαρισματα δεν ξερω.
Dolberg φιλαρακι μου αρρωστεια οπως το ειπες!!! Μεγαλη παικτουρα!

_______________________________________________________________________________

Η συνεχεια ηταν εξισου δυσκολη και απαιτητικη..Παιζαμε με την Τζενοα εκτος εδρας και επρεπε οπωσδηποτε να παρουμε την νικη για πολλους λογους.

Image

7η αγων.
Spoiler: show
Image Παιξαμε πολυ ωραιο ποδοσφαιρο και δεν υπηρχε περιπτωση να παρουμε τιποτα λιγοτερο απο τους 3 βαθμους της νικης! Δικαιη επικρατηση με φοβερο Suso.
Αυτη η νικη μας εδωσε φτερα στην ψυχολογια μας και πλεον ανεβαιναμε και βαθμολογικα δυνατα. Επομενος αντιπαλος ηταν η Ρομα η οποια ηταν εκεινη την στιγμη
πρωτη στην βαθμολογια της Serie A.

Image

Θα πρεπει να διναμε το 100% μας για να τους κερδισουμε ειχαν αρκετα καλη ομαδα.

8η αγων.
Spoiler: show
Image Ειναι βαρια η φανελα μας και η ποιοτητα μας μεγαλη με εναν εξαιρετικο Ρομανιολι να ειναι ογκολιθος στα μετοπισθεν πηραμε μια νικη παναξια!
Δεν ξεμπλεξαμε ομως με τις ομαδες απο την Ρωμη μιας και τωρα ταξιδευαμε εμεις στην πρωτευουσα της Ιταλιας να παιξουμε με Λατσιο.

Image

9η αγων.
Spoiler: show
Image Ειχαμε την χρυση ευκαιρια να μπουμε δευτεροι αλλα και παλι δεν ξερω τι τους επιασε..κερδιζαμε ανετα 0-2 τους καναμε πλακα και μεσα σε 20 λεπτα το γυρισαν τουμπα...Πραγματικα ημουν εξαλλος και στα αποδυτηρια εγινε χαμος.
Ειχα εκνευριστει με την νοοτροπια καποιων ποδοσφαιριστων μας και τους μιλησα σκληρα..Αυτο εφερε και ρωγμες αναμεσα στις σχεσεις μας με καποιους και ηρθαν να μιλησουμε κατ'ιδιαν.
Το υφος μου ηταν στον ιδιο τονο οποτε συγκεκριμενα οι Andre Gomes , Corchia , Aguero ειχαν θεματα απεναντι μου και μεσα σε ολα αυτα η γκρινια του Inigo Martinez οτι δεν πηρα αρκετους
παικτες στην επιθεση. Ολα τα ειχαμε μας ελειπε κ αυτο τωρα.

Επρεπε να προετοιμαστουμε για την Ναπολι μιας και ερχοταν με αγριες διαθεσεις. Ηταν πρωτη και εδειχνε ικανη για κατι καλο.

Image

10η αγων.
Spoiler: show
Image Eνα καρο ευκαιριες αλλα δεν καταφεραμε να σκοραρουμε δυστυχως. Το παλεψαμε αρκετα χασαμε και 2 δοκαρια αλλα η τυχη ηταν με το μερος της Ναπολι.
Μετα τον αγωνα δεν εδωσα καμια συνεντευξη σε κανεναν δημοσιογραφο και πηγα σπιτι. Χαλαρα εβαλα να παιζει μουσικη και καθισα να σκεφτω πολλα. Ανοιξα το ιντερνετ οι κριτικες
ηταν αρκετες και μαλιστα πολλοι οπαδοι της ομαδας μας ζητουσαν την απολυση μου πριν να ναι αργα. Να πω την αληθεια μου απο την αρχη δεν με εκαναν να νιωσω σαν το σπιτι μου.

Υστερα απο ενα βραδυ σκεψεων η αποφαση ειχε παρθει.

Πηγα στα γραφεια της Μιλαν και σαν κυριος ειπα οτι παραιτουμαι απο την θεση μου. Η παραιτηση μου εγινε δεκτη φυσικα και ετσι περνουσα στην ανεργια για λιγο.

Image

Η Μιλαν 2 μερες μετα ειχε βρει ηδη τον προπονητη και αυτο εδειχνε οτι ψαχνανε καιρο και ειχαν στο stand by μια λυση ετοιμη.
Image

Οι μερες περνουσαν και πλεον ημουν 1.5 μηνα στο ψυγειο. Αρχες Δεκεμβριου και ειχα γυρισει Αργεντινη για να ξεκουραστω και να μαζεψω δυναμεις. Μου ειχε λειψει η θαλασσα, το τανγκο
και το φαγητο της χωρας μου.

Στην Ιταλια παρακολουθουσα στενα τις εξελιξεις οπως και σε ολα τα πρωταθληματα καμια ομαδα ομως δεν εψαχνε προπονητη. Αυτο μεχρι που μου ηρθε ενα email αργα το βραδυ απο
Τορινο. Οχι φυσικα απο Γιουβεντους αλλα απο την αλλη ομαδα της πολης.

Μου ελεγαν οτι θα ηθελαν να μιλησουμε για να αναλαβω την Granata και θαυμαζαν το εργο μου στην Φιορεντινα
και την κατακτηση του κυπελλου. Δεν το σκεφτηκα καθολου ετοιμασα βαλιτσες και πεταξα για το Τορινο.

Image

Εφτασα στα γραφεια της Τορινο και μπηκα να μιλησουμε. Ο Μοντελα ηταν ηδη στην πορτα της εξοδου μιας και η ομαδα πηγαινε ασχημα και αφου μιλησαμε τα
πραγματα δεν ηταν καθολου ευκολα. Ειχαν ενα μπατζετ πολυ μικρο γυρω στο 1.5 εκ ευρω για Δεκεμβρη αλλα ειχαν καλο μπατζετ για συμβολαια ελευθερων παικτων.
Η ομαδα να πω ποιοτικα ηταν η χειροτερη απο τις προηγουμενες 2 και το συμβολαιο μου θα ηταν γυρω στα 650 χιλιαδες ευρω ετησιως για 3 χρονια.

Απαντησα καλυτερα να το κανουμε το συμβολαιο μεχρι το καλοκαιρι να δουμε πως θα πανε τα πραγματα και μετα βλεπουμε. Δεχτηκαν και ετσι αρχιζε κατι καινουργιο αυτη την φορα
στην Τορινο!!

Image

Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουάου αδερφέ τι εξελίξεις είναι αυτές ? Εννοείται πως σου εύχομαι κάθε επιτυχία στην νέα σου ομάδα αλλά μήπως βιάστηκες λίγο να φύγεις από το Μιλάνο ? Είχες φτιάξει μια πολύ καλή ομάδα με καλές προσθήκες απλά οι παίκτες δεν είχανε δέσει ακόμη. Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είσαι περισσότερο υπομονετικός. Όπως και να έχει αναμένω με μεγάλο ενδιαφέρον τη συνέχεια.
Post Reply

Return to “Ιστορίες”