Προτάσεις Ομάδων

Post Reply
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Εδώ οι ερωτήσεις για ποια ομάδα να αναλάβετε.
Οι ερωτήσεις καλό είναι να περιέχουν και κάποια κριτήρια ώστε να μπορεί κάποιος να "διαβάσει" τα γούστα σας

πχ δεν θέλουμε κάτι τέτοιο: "παιδιά τι ομάδα να πάρω?"
θέλουμε κάτι τέτοιο: "Ψάχνω ομάδα από Ευρώπη, αλλά όχι μεγάλο πρωτάθλημα, να έχει καλά οικονομικά και ακαδημίες και να αγωνίζεται στο Europa League"


Φυσικά όταν θέλετε να κάνετε μια πρόταση ομάδας, μπορείτε να γράψετε μια ανάλυση σε ξεχωριστό τόπικ ώστε να "μένει" αλλά και να μπορεί να μεταφερθεί ευκολότερα ως άρθρο στην αρχική του site. Εννοείται πως δεν επιτρέπεται η δημιουργία τόπικ για να ζητηθεί ανάλυση μιας ομάδας παρά μόνο αν έχετε γράψει μία.
Tόπικ ανάλυσης μπορείτε να ανοίξετε και για εθνική ομάδα αλλά και για κάποιο πρωτάθλημα (βλ. viewtopic.php?f=376&t=40474 ή viewtopic.php?f=442&t=42315)
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά Χριστούγεννα σε όλους μας με υγεία, χαρά, ευτυχία και ότι άλλο ποθεί ο καθένας μας! Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε μια ομάδα είτε από Αγγλία είτε από Ιταλία είτε από Γερμανία που να τερματίζει στις πρώτες 6-7 θέσεις αυτών των πρωταθλημάτων (δηλαδή μέτρια προς τα πάνω δυναμικότητα) να έχει πολύ καλά οικονομικά και πολύ καλές ακαδημίες. Σας ευχαριστώ πολύ!
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

gladbach
Spoiler: show
Image
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Agent Of Chaos wrote:gladbach
Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου Agent Of Chaos από Γερμανία δεν μπορώ να πάρω άλλη ομάδα παρά μόνο την ομάδα μου, την Dortmund. Η αλήθεια είναι πως ενδιαφέρομαι περισσότερο για Αγγλία, για West Ham, Southampton ή κάποια παρόμοια τι λέτε; Στο μυαλό μου μπήκε και η Leicester απλά κολλάω στο ότι πέρσι πήρε το πρωτάθλημα, όπως και η αγαπημένη μου ομάδα η Liverpool αλλά θεωρείται "δυνατή". Αν προσθέσω στις επιλογές μου και ομάδες από Ισπανία η Valencia, Sevilla, Celta πως σας ακούγονται έχουν έχουν καλά οικονομικά και ακαδημίες; Από Ιταλία καλοβλέπω Napoli, Roma, Inter και Milan. Δυστυχώς είμαι αναποφάσιστος και δεν ξέρω τι να επιλέξω...
User avatar
John19
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2005 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Torino
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juve, Man Utd
facebook προφίλ: IoannisPapargiriou
twitter: johnny_salonica
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Valencia ή Fiorentina. Και οι δύο θεωρούνται μεσαίου βεληνεκούς και έχουν κατακτήσει πρωτάθλημα στην χώρα τους πριν χρόνια.
Προσπάθησε να γιγαντώσεις τα κλαμπ με γηγενείς παίκτες και να πλησιάσεις (και να ξεπεράσεις) την Valencia των 2 πρωταθλημάτων αρχές '00s, είτε την Fiorentina του Batistuta, του Rui Costa και των άλλων αστέρων της εποχής.
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

από Αγγλία προτείνω και εβερτον που πιστεύω πληρεί τα θέλω σου.
Spoiler: show
Image
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είχα στο μυαλό μου να κάνω σέιβ με ομάδα από τα χαμηλά της Αγγλίας (φάση Τσάμπιονσιπ/League One) αλλά δεν ψήνομαι λόγω Brexit... αξίζει κι αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάτι συγκεκριμένο?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Εγώ από μέρους μου να προτείνω τις 2 ομάδες του Μοντερέι, δηλαδή τις Monterrey και Tigres.Η Tigres ειδικά έχει τραβήξει τα ευρωπαικά βλέμματα με την απόκτηση του Gignac αλλά γενικά έχουν και οι δύο Sugar Daddy ιδιοκτήτες και μπορούν να φέρουν παίκτες πουλέν, κυρίως από αργεντινή, που είναι πιασάρικες μεταγραφές στο fm όπως ο Cubas, Pavon, Cervi, Maia κτλ. Οπότε είναι ιδανικές ομάδες για σέηβ στο πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα του Μεξικό και γενικά για σέηβ εκτός Ευρώπης.
User avatar
John19
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Wed Jul 13, 2005 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Torino
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juve, Man Utd
facebook προφίλ: IoannisPapargiriou
twitter: johnny_salonica
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και εμένα με τράβηξε το γεγονός πως απο πέρυσι έχει Gignac, ενώ υπάρχει και ο έταιρος Γάλλος Delort! Δύο Γάλλοι στο Μεξικό! Πολύ κουλό για να περάσει έτσι. Αφού είπες ότι υπάρχει και προεδράρα, θα ρίξω μια ματιά σίγουρα!
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πειτε μία γνώμη για πρώτο save γιατί ειμαι σε τετράλημμα:

1) AFC Winbledon, για να την ανεβάσω καταρχάς, και κυρίως για τους αγώνες με αντίπαλο την MK Dons.

2) Burton Albion γιατί είναι αστείο το πόσο μικρό μπάτζετ έχει (λιγότερο από το μισό wage budget της 23ης ομάδας της Championship), έχει state of the art training facilities επειδή χρησιμοποιεί το προπονητικό κέντρο της εθνικής Αγγλίας, είναι ωραίο ποδοσφαιρικό παραμύθι γιατί προέρχεται από 2 σερί ανόδους.

3) Milwall γιατί σας γαμάμε σε γενικές γραμμές, και "nobody likes us, we don't care" ειδικότερα

4) Leeds utd για ευνόητους λόγους, sleeping giants κλπ.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Leeds έχουν κάνει πολλοί φέτος. Θα είσαι τουλάχιστον μπαναλ αν κάνεις κι εσύ.
User avatar
k_cobain_4
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Thu Nov 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Newcastle upon Tyne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν θες απο league 1, θα σου προτείνω την Μπόλτον που είναι αρκετά καλό Τσάλεντζ με βάθος χρόνου και απο αυτές που έβαλες την Burton για championship

Sent from my A0001 using Tapatalk
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9107
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

milwall ψηφίζω εγώ και δικιά μου πρόταση και η portsmouth γιατί δεν ανήκει στην League 2!!
Spoiler: show
Image
AntonisTer
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Dec 30, 2014 9:27 am
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά από μικρές ομάδες Αγγλία έχω να προτείνω την Maidenhead United στην Vanerama National south θα είναι ένα ωραίο save με πολύ χαβαλέ και πόλες αλλαγές ιδιοκτητών κατά τις αν το καταφέρετε σαν και εμένα ανοδους.
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειτα απο ενα χορταστικο save με Newcastle απο τη β' Αγγλιας στα σαλονια του τσου λου και την κατακτηση ενος κυπελου FA cup
θα ηθελα να μου προτεινετε ομαδα απο πρωταθλημα τυπου Αγγλιας (εννοω καπως ανταγωνιστικο και δυνατο πρωταθλημα)

κατηγορια : δεν με ενδιαφερει η κατηγορια,θα μου αρεσε να μπορω να παρω μια μικρη ομαδα και με τα χρονια και τις πορειες της ομαδας να χτισω και το γηπεδακι μου

ομαδα : δεν με ενδιαφερει αν ηταν καποτε μεγαλο ονομα ή αν ειναι ομαδα τυπου RB Leipzig (εννοω ομαδα με λιγα χρονια ζωης)

προεδρος : καλο θα ηταν να μην ειναι τσιγγουνης αλλα ουτε και αραβας

ελπιζω να μην σας μπερδεψα...
Post Reply

Return to “Αναλύσεις ομάδων”