Football Manager 2018 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

https://sortitoutsi.net/downloads/view/ ... y-claassen
Αυτο βρηκα γκουγκλαροντας.
User avatar
naboo fighter
Trialist
Trialist
Posts: 99
Joined: Thu Nov 01, 2007 4:40 pm
Football Manager της ομάδας: AELARA kai AE Lemesou
Αγαπημένη Ομάδα: AELARA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

an exoume grexit tha exoume kai sto manager grexit?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει και βλέπουμε.

Υπάρχει χρόνος μέχρι το FM2019 έτσι και αλλιώς.

ΥΓ: Γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες παρακαλώ :)
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Για καποιο μαμημενο λογο και ενω ηταν ξεκαθαρο ποσο γτπ ηταν η φετινη εκδοση-τουλαχιστον για το μετριοκαλο λαπτοπ μου- αποφασισα να το τσιμπησω με ενα 20αρικο.

Μια αηδια απο το μενου και το χαρακτηρα που φτιαχνεις, απο οταν πατας κλικ για career. Βαρυ οσο δεν παει, αηδιαστικο interface που δεν καταλαβαινω καν πώς αποφασισαν να το κρατησουν, καθολου πρακτικο αφου σε αναλυση 1366x768 δε χωρανε πολλες πληροφοριες.

Πας στην τακτικη και ή θα την εχεις σε μεγενθυση με συνεπεια να βλεπεις μονο τα ονοματα των παικτων στα αριστερα χωρις καμια πληροφορια ή κανεις reduce την τακτικη ωσπου γινεται 1 pixel, φοβερη ιδεα οποιος το σκεφτηκε.

Πατας space και αρχισει και lagαρει, βλεπεις ενα slideshow ενω κανει process μεχρι που να εξαφανιστει σιγα-σιγα, πιξελ-πιξελ το παραθυρο του process και να συνεχισεις το amazing gaming experience που απολαμβανεις μεχρι τωρα.

Φτανει η ωρα για το πρωτο φιλικο. Μπαινεις και διαλεγεις 2D γιατι ετσι γουσταρεις ρε παιδι μου. Καλε πού ειναι η 2D? Τι ειναι αυτη η μαλακια που θυμιζει γραφικα early 90s? Φοβερη εμπνευση κυριε Μαιλς, συγχαρητηρια. Πραγματικα δε γινεται να χρησιμοποιησεις τη φετινη 2D, απαραδεκτη και σε φασεις που υπαρχει συνωστισμος( πχ κορνερ) δεν καταλαβαινεις τιποτα.Με το ζορι 3D δηλαδη.

Μια αηδια και μιση το φετινο παιχνιδι, κανονικο κλεψιμο. Πηραν το ασχημο interface του fm15, το εκαναν και αλλες 10 φορες πιο ασχημο, εβαλαν στοιχημα οι devs ποιος μπορει να κανει το παιχνιδι πιο βαρυ και λιγοτερο user-friendly, πηραν και τη 2D του FM07 αλλα 5 φορες χειροτερη και εφτιαξαν τη φετινη version με λιγες πινελιες καινουριων ιδεων τυπου medical center και νεο scouting και τροπο search μονο και μονο για να δημιουργησουν την ελπιδα οτι το FM19 θα ειναι λιγοτερο σκατενιο και θα εχει τις ιδεες αυτες ανεπτυγμενες σε μια λειτουργικη εκδοση.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το interface έχεις άδικο, αλλά γούστα είναι αυτά. Παίζει ρόλο και η ανάλυση που παίζεις, αλλά θα έπρεπε να είχαν σκεφτεί και το ενδεχόμενο να παίζει κάποιος σε αυτή. Προσωπικά το UI μου αρέσει αρκετά. Είναι από τα φετινά καλά του παιχνιδιού, και ενώ άλλες χρονιές κατέβαζα skin, φέτος δεν το έκανα.

Και το κόλλημα στο proccess είναι θέμα υπολογιστή. Εννοείται έχει γίνει πολύ βαρύ το παιχνίδι συγκριτικά με παλιά. Για το 2D έχεις δίκιο. Επίσης που να παίξεις αρκετά παιχνίδια, και 3-4 σεζόν, να δεις πόσο μέτρια είναι η match engine :D .

Γενικά για το fm19 δεν θα πρέπει να βάλουν ΚΑΜΙΑ νέα προσθήκη για να δουλέψουν την φετινή match engine και οτιδήποτε άλλο έχει να κάνει με το καλύτερο game optimisation.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το interface και το πώς εμφανιζεται στην αναλυση μου(που ειναι καραστανταρ αναλυση για τα περισσοτερα λαπτοπ) μου φαινεται αθλιο συγκριτικα με αυτο του 17 που φαινοταν μοντερνο(σε συνεχεια του φμ16) και πολυ clean ενω τιποτα δεν κρυβοταν στην αναλυση αυτη. Επισης το 17 σαν παιχνιδι φαινεται παναλαφρο και φοβερα optimised σε σχεση με το 18. Σιγουρα παιζει ρολο και το rig του καθενος αλλα η διαφορα απο τη μια εκδοση στην αλλη, στο δικο μου λαπτοπ, ειναι χαωδης. Παιζω στο συγκεκριμενο λαπτοπ απο το fm15 και καθε νεα εκδοση ηταν εξισου playable με αποκορυφωμα το fm17 που ετρεχε καλυτερα και απτα προηγουμενα. Ειναι σιγουρα περισσοτερο θεμα αθλιο optimization και λιγοτερα θεμα λαπτοπ. Θα δοκιμασω να παιξω και το touch μπας και τρεχει εστω και λιγο πιο smooth. Δεν εχω μετανιωσει περισσοτερο για αγορα απο αυτη, απλα δε γινεται να παιξω απτο ποσο βαρυ φαινεται το παιχνιδι. Με επηρεασε ο συναισθηματισμος και το αγορασα.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1960
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Καλησπέρα team. Έκανα φορμάτ χθες το πισί και σήμερα εγκατέστησα το παιχνίδι. Προ φορμάτ το install του Steam ήταν αποθηκευμένο στον C, ενώ τα γραφικά, saves κτλ ήταν αποθηκεύμενα στο 2ο σκληρό "S". Σήμερα λοιπόν, και αφού το άνοιξα 1η φορά μου φόρτωσε το προφίλ μου (δλδ έβλεπα την μάπα μου στην Main Screen). Βγαίνω, κάνω αλλαγή στις ρυθμίσεις το steam για να φορτώνει τα αρχεία από τον S και όταν ξαναμπαίνω στο γκέιμ, δεν υπάρχει το προφίλ μου. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά το τέλος του Παγκοσμίου κυπέλλου,πάρα πολλοί προπονητές παραιτούνται.Είναι bug?
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Αυτο θυμαμαι να γινεται απο το FM07.
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τις τελευταίες μέρες όταν βλέπω το ματς σε 3D ο ήχος είναι 1-2 δευτερόλεπτα μπροστά από την εικόνα. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Faith is all we need
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

alexakoss wrote:Μετά το τέλος του Παγκοσμίου κυπέλλου,πάρα πολλοί προπονητές παραιτούνται.Είναι bug?
Συμβαίνει και στην πραγματικότητα...

Στάλθηκε από το LG-V20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένας παίχτης μου θέλει να φύγει γιατί δεν του έδωσα τον αγαπημένο του αριθμό.Εεεε κύριοι στην SI,μήπως το χουμε παραχέσει λίγο?
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10060
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Αν ήταν ο Νεϊμαρ μπορεί και να είναι ρεαλιστικό. :P
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

alexakoss wrote:Ένας παίχτης μου θέλει να φύγει γιατί δεν του έδωσα τον αγαπημένο του αριθμό.Εεεε κύριοι στην SI,μήπως το χουμε παραχέσει λίγο?
Εμένα μου αρέσουν αυτά, και τα κατανοώ πλήρως :D

Βάλε σκριν της ντίβας
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Μού έκανε και κουβέντα ότι θέλει να αποχωρήσει,δεν ξέρω πως μπορεί να αλλάξει η κατάσταση μιας και το 16 που θέλει έχει δοθεί.Μα το 16 ρε φίλε? :D
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”