FMGreece Youth Only Challenge 2018

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος 2ης σεζόν:

Θέση στο Πρωτάθλημα: 8η (Γ' Βραζιλίας (10 ομάδες))
Πολιτειακό Πρωτάθλημα: Α' Γύρος: 5η (6 ομάδες)
Β' Γύρος: 5η (6 ομάδες)
Επίδοση Κυπέλλων: Κύπελλο Βραζιλίας: Αποκλεισμός στον 5ο Γύρο (σ΄αυτόν ξεκινήσαμε)
Επίδοση Ηπειρωτικής Διοργάνωσης: -
Πρώτος Σκόρερ: William Paulista, 19 γκόλ
Πρώτος σε Average Rating: William Paulista, 7.31
Επίπεδο Junior Coaching: Average
Επίπεδο Youth Recruitment: Established
Επίπεδο Εγκαταστάσεων: Training: Below Average, Youth: Below Average
Balance οικονομικών: -20 χιλιάδες

Δυστυχώς η αποχώρηση των δύο καλύτερων μας παικτών μας στοίχισε και η ομάδα παρουσιάστηκε χειρότερη φέτος. Από τους περσινούς μικρούς έπαιξαν Luiz Alberto 15 παιχνίδια (3,5 αστέρια), Μarcelo Henrique 22 (3 αστέρια), Jailson Severiano 5 (5 αστέρια), Jeferson 13 (3,5 αστέρια), Lugas Galdino 15 (5 αστέρια). Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι ο μοναδικός μου τερματοφύλακας αποσύρεται στο τέλος της χρονιάς και έπρεπε να πάρει παιχνίδια υποχρεωτικά ο Alvaro Ramos (4,5 αστέρια). Πήρε 15, έφαγε 35 γκολ και ίσως κι αυτό συνέβαλε στην κακή μας πορεία.

Και πάμε στο δια ταύτα. Η πολύ χαμηλή ποιότητα της πρώτης ομάδας σε συνδυασμό με το υπερβολικά καλό πλέον youth recruitment μας οδήγησαν σε αυτό το μικρό θαύμα:

Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος 2ης σεζόν και από μένα, τα πράγματα πήγαν καλά, όχι τέλεια όπως στην πρώτη σεζόν, αλλά βρισκόμαστε σε οκ σημείο.

Ξεκινήσαμε εξαιρετικά στο πρωτάθλημα και δεν πατήσαμε φρένο ποτέ. Παίζοντας ακριβώς το ίδιο 4-1-3-2 με πηγή έμπνευσης τον Zinedine Zidane διατηρηθήκαμε πρώτοι όλη τη χρονιά και καταλήξαμε να παίρνουμε την πρώτη θέση και την άνοδο με 10 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Llanelli Town.
Image

Στα κύπελλα τίποτα το ιδιαίτερο, αποκλεισμοί στον δεύτερο γύρο και από τα 2, έτσι κι αλλιώς δεν αφήνουν ουσιαστικά χρήματα για να χρειαστεί να ρισκάρω τους βασικούς μου ποδοσφαιριστές.

Το Youth Intake δεν ήταν ιδιαίτερα καλό, με μόνο 1 ποδοσφαιριστή να μπορεί να μας βοηθήσει άμεσα, τον Gary Bowen (YP02a).
Image
Αγωνίζεται ως Κεντρικός Αμυντικός, έχει εξαιρετικά Mental Attributes για το επίπεδό μας, αρκετά καλά σωματικά προσόντα, αλλά υστερεί πολύ στα τεχνικά του. Παίρνει φανέλα βασικού για να εξελιχθεί όσο πιο γρήγορα γίνεται. Λάθη θα κάνει, στην πλάτη μας θα μάθει, αλλά σε ένα Youth Challenge πρέπει να κοιτάμε μακριά. (Όλη η δεύτερη φουρνιά είναι στις ρεζέρβες εκτός από τον Bowen)
Image

MVP της σεζόν βγήκε αδιαμφισβήτητα ο James Jones (YP01b), σκόραρε, πάσαρε και έγινε από την πρώτη του σεζόν το σημείο αναφοράς μας. Θα σπάσει πολλά ρεκόρ, εκτός και αν μας τον πάρουν νωρίς. Ορίστε και η καρτέλα του ώστε να κάνετε μία σύγκριση με την περασμένη σεζόν.
Image
Εδώ η πρώτη του χρονιά
Spoiler: show
Image
Το ίδιο θα κάνουμε και με τον Kyle Delaney (YP01a), ο οποίος έπαιξε εξαιρετικά πέρσι σε έναν σχετικά άχαρο ρόλο και ήδη έχουμε απορρίψει 2 προτάσεις της TNS για την απόκτησή του. Αν μπορέσουμε να τον κρατήσουμε θα βοηθήσει πάρα πολύ.
Image
Εδώ η πρώτη του χρονιά
Spoiler: show
Image
Ο τρίτος καλύτερος της φουρνιάς του 2018 είναι ο Steven Bowen(YP01g). Τεράστια βελτίωση απόρροια των πολλών συνεχόμενων παιχνιδιών που πήρε. Θα κάνει δίδυμο μαζί με τον συνεπώνυμό του Gary. Ελπίζω για πολλά χρόνια.
Image
Εδώ η πρώτη του χρονιά
Spoiler: show
Image
Ξεκινάμε λοιπόν την τρίτη χρονιά του save, αυτή τη φορά στην κορυφή της Ουαλικής πυραμίδας. Αν καταφέρουμε να παραμείνουμε στην κατηγορία θα πάνε όλα ωραία και στρωτά, αλλιώς μπαίνουμε σε περιπέτειες με δυσαρεστημένους παίκτες και αρπακτικά όπως η TNS. Fingers Crossed!

Season 2:
Θέση στο Πρωτάθλημα: 1η (Β' Ουαλίας) ----> Άνοδος
Επίδοση Κυπελλων: Αποκλειστήκαμε στον 2ο γύρο (Expectation ήταν ο 2ος)
Επίδοση Ευρώπης: -
Πρώτος Σκορερ: James Jones (YP01b), 22 γκόλ
Πρώτος σε Assists: James Jones (YP01b) και Richie Letheren(YP01d) με 15
Πρώτος σε Average Rating: James Jones (YP01b), 7.55
Επίπεδο Junior Coaching: Good
Επίπεδο Youth Recruitment: Average
Επίπεδο Εγκαταστάσεων: Training: Below Average, Youth: Poor
Balance οικονομικών: -53k
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η 3η σεζόν ήταν με διαφορά η χειρότερη μέχρι τώρα. Στην αρχή αποφάσισα να πουλήσω τους δυο καλύτερους παίκτες για να στηριχτώ στους μικρούς. Να σημειώσω ότι είχε ήδη φύγει ο πρώτος σκόρερ γιατί δεν ανανέωνε. Δεν είχα υπολογίσει όμως στον πρόεδρο που πούλησε 3 από τους 9 περσινούς πεντάστερους. Και δεν είναι το θέμα ότι τους πούλησε. Το θέμα είναι ότι πήραμε 150 χιλιάδες σύνολο. Δυστυχώς έφτασα στο σημείο που οι ακαδημίες παραείναι καλές. 3 εκ. τον χρόνο ξοδεύω, το 1,5 είναι για τις ακαδημίες, η άνοδος γίνεται επιτακτική. Aστείο να μιλάμε για άνοδο όταν οριακά σώθηκε ομάδα αλλά το ταλέντο υπάρχει.

Θέση στο Πρωτάθλημα: 8η (Γ' Βραζιλίας (10 ομάδες))
Πολιτειακό Πρωτάθλημα: Α' Γύρος: 3η (6 ομάδες)
Β' Γύρος: 3η (6 ομάδες)
Επίδοση Κυπέλλων: Κύπελλο Βραζιλίας: Αποκλεισμός στον 5ο Γύρο (σ΄αυτόν ξεκινήσαμε)
Επίδοση Ηπειρωτικής Διοργάνωσης: -
Πρώτος Σκόρερ: Paulinho, 9 γκόλ
Πρώτος σε Average Rating: Lucas Galdino, 7.22
Επίπεδο Junior Coaching: Excellent
Επίπεδο Youth Recruitment: Established
Επίπεδο Εγκαταστάσεων: Training: Below Average, Youth: Below Average
Balance οικονομικών: -80 χιλιάδες

Τουλάχιστον τα λεφτά που ξοδεύουμε πιάνουν τόπο. Δεύτερη σερί χρονιά κάνει παπάδες η ακαδημία. Kρατάω βέβαια μια πισινή γιατί το 3άστερο αριστερό μπακ της πρώτης φουρνιάς είναι πλέον 5άστερο λόγω των αποχωρήσεων βασικών.

Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βγάζεις παίκτες, ειναι θεμα χρόνου να γίνει το μπαμ, αρκεί να μπορέσεις να τους κρατήσεις.

Στάλθηκε από το CRO-U00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιο challenge αλλα δεν μου ερχεται κατι της προκοπης να αναλαβω..καμια προτασουλα?
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα Κροατία, Σερβια, Ρωσια, Σκωτία, Βόρεια Ιρλανδία, Ελλάδα αν εισαι μερακλής και κάποια μεγάλη χώρα (Ισπανία, Αγγλία, Ιταλία, Γερμανία) αν έχεις υπομονή στις χαμηλές κατηγορίες.

Στάλθηκε από το CRO-U00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4η σεζόν

Ο πρόεδρος πήγε να μας την κάνει πάλι, πούλησε τον καλύτερο μας παίκτη για 50 χιλιάδες. Επειδή το περίμενα όμως είχα ήδη αρχίσει να ετοιμάζω τον αντικαταστάτη. Επίσης, το καλό στη Γ Βραζιλίας είναι πως πρέπει απλά να βγεις στους πρώτους 4 (από τους 10 σύνολο) του ομίλου για να μπεις πλέι οφ. Κι εκεί χρειάζεται να περάσεις μόνο έναν γύρο για να ανέβεις. Βγήκα 3ος στον όμιλο, ήμουν λίγο τυχερός στο νοκ άουτ και μετά από 4 χρόνια χαιρετάμε, ελπίζω μόνιμα, την τρίτη κατηγορία.

Θέση στο Πρωτάθλημα: 3η (Γ' Βραζιλίας (10 ομάδες)) - Άνοδος μέσω πλέι οφ
Πολιτειακό Πρωτάθλημα: Α' Γύρος: 6η (6 ομάδες)
Β' Γύρος: 3η (6 ομάδες)
Επίδοση Κυπέλλων: Κύπελλο Βραζιλίας: Αποκλεισμός στον 1ο Γύρο (σ΄αυτόν ξεκινήσαμε)
Επίδοση Ηπειρωτικής Διοργάνωσης: -
Πρώτος Σκόρερ: Paulinho, 19 γκόλ
Πρώτος σε Average Rating: Reinaldo, 7.24
Επίπεδο Junior Coaching: Excellent
Επίπεδο Youth Recruitment: Established
Επίπεδο Εγκαταστάσεων: Training: Below Average, Youth: Below Average
Balance οικονομικών: -100 χιλιάδες

Image

Τρεις 5άστερους στόπερ σ΄αυτή τη φουρνιά. Μ΄αρέσει πολύ ο Baby, νομίζω πως θα ταιριάξει πολύ με τον αριστεροπόδαρο Joao Paulo που ήρθε πέρσι και είναι ο στόπερ με τον οποίο θέλω να πάρω πρωτάθλημα. Σύνολο πλέον 25 5άστερους έχω στην ομάδα, ελπίζω να κρατήσω όσους μπορώ χωρίς να τους πουλήσει ο πρόεδρος.
tanasis1990
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Nov 22, 2006 1:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μίλαν,Λίβερπουλ, Βαλένθια
Location: Νίκαια-Leicester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια ερώτηση: όταν ξεκινάμε παιχνίδι, tickάρουμε το add players to playable teams? Γιατί αν όχι, τι κάνουμε σε περίπτωση όπως του rimini, να ξεκινήσουμε δλδ με ελάχιστους παίχτες (ειδικά αν δεν καλύπτονται όλες οι θέσεις έστω από ένα παίχτη)? Παίζουμε με τους γκρι μέχρι το πρώτο youth intake?

Edit: Επειδή διαβάζω διάφορα για το challenge σε άλλα φορουμ, μπορούμε να αναλάβουμε ομάδες από πρωταθλήματα που βάλαμε με data packs? Για παράδειγμα, έχω ψηθεί να αναλάβω Borussia Βερολίνου (5η Γερμανίας), η οποία όμως δεν είναι διαθέσιμη από το παιχνίδι. Μπορώ να βάλω αρχείο, ή πρέπει να περιμένω με on holiday να ανέβει?

Και τους παίχτες που ήδη έχουμε τους χρησιμοποιούμε μέχρι να πουληθούν/ μείνουν ελεύθεροι, ή πρέπει να τους πουλήσουμε κατευθείαν?

(Ναι ξέρω, πολύ ψείρισμα χωρίς λόγο...)
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το Challenge ειναι εμπνευσμένο απο εκείνα του εξωτερικού, αλλα ειναι πιο χαλαρό σε μερικούς κανόνες για να μην αποθαρρύνονται νέοι παίκτες.

Και εγω και ο Ρίμινι ξεκινήσαμε με 11 παίκτες. Σε περίπτωση τραυματισμού βαζεις γκρι παικτη. Δεν προσθέτεις απο πριν παίκτες, ούτε κανεις οποιαδήποτε μεταγραφη. Χρησιμοποιείς οποίους κανονικούς ή γκρι παίκτες εχεις στη διάθεση σου. Τους προϋπάρχοντες παικτες τους πουλάς ή τους αποδεσμεύεις οποτε θελεις.

Τρίτον, κατέβασε οποίο data pack θελεις και ξεκινα με οποια ομάδα θελεις. Καλη επιτυχία και περιμένουμε να δούμε τη Μπορούσια Βερολινου!


Sent from my iPad using Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφήνω αυτό εδώ :shock: :shock:

Image

Αναλυτικό report μόλις βγάλω 2-3 κεφάλαια από το μάθημα που δίνω. :D
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
rossonero
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Mon Nov 10, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AC Milan
facebook προφίλ: kogigr
twitter: kogigr
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πώς ξεκινήσατε με 11 παίκτες; Εγώ έχω 4 τοπ στις ομάδες που διαλέγω και προφανώς δεν παλεύεται με 7 γκρι στην ενδεκάδα μέχρι να βγουν οι μικροί..
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάλε στις ρυθμισεις πριν αρχισεις να σου φορτωσει ολους τους παικτες απο την αντιστοιχη χώρα, ή ακομα καλυτερα απο την ευρυτερη περιοχή.

Στάλθηκε από το CRO-U00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Haverfordwest County FC, Season 3:

Τι να πρωτοπώ για αυτή τη σεζόν. Ξεκινήσαμε αναμενόμενα, μία ζέστη, μία κρύο. Κάθε φορά που κερδίζαμε και αναθαρρούσα μας περίμενε κατραπακιά την επόμενη αγωνιστική. Κάποια στιγμή στρώσαμε, εκείνη η στιγμή ήταν η πιο κατάλληλη, στα τελειώματα της season, όπου και καταφέραμε και φτάσαμε στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος, η οποία παίζει αναμεταξύ της για τα Ευρωπαϊκά εισιτήρια. Ούτε σκέψη για υποβιβασμούς και play out δηλαδή. Είχαμε αρκετούς τραυματισμούς σε σημαντικούς και εξελίξιμους παίκτες, θα τα πούμε στην πορεία αναλυτικότερα. Η 5η θέση την πρώτη χρονιά μας στα μεγάλα σαλόνια είναι μια τρομερή παρακαταθήκη για το μέλλον, αλλά μας προσθέτει και πίεση για του χρόνου.
Image

Πάμε τώρα στο κύπελλο. Δεν το υπολόγιζα, μιας και δεν πίστευα ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι, συν ότι δεν δίνει αρκετά χρήματα για να μας βοηθήσει να σταθούμε οικονομικά στα πόδια μας. Παρ'όλα αυτά, με καλές κληρώσεις και φορμάρισμα τη σωστή στιγμή φτάσαμε στον τελικό, απέναντι στη Bala, μία ομάδα που μας έχει καρπαζώσει πολλάκις. Ήξερα ότι είναι καλύτερη ομάδα, οπότε κατέβηκα προσεκτικά, με σκοπό να παίξουμε κάθετα, direct και με πολλές σέντρες προς τους 2 μας επιθετικούς, οι οποίοι είναι εξαιρετικά ποιοτικοί.

Στο 3ο λεπτό του αγώνα όμως ο skipper της ομάδας, ο ήρωας της πρώτης season, ο παίκτης πολυεργαλείο, ο τελευταίος πραγματικός παίκτης που αγωνίζεται βασικός στην ομάδα μας,Spencer Williams, έκανε μια τρομερή κάθετη κίνηση μέσα στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον αντίπαλο GK, με το 7 Finishing να είναι και με διαφορά το υψηλότερό του Attribute στα Τεχνικά Χαρακτηριστικά. Το ματς τελείωσε εκεί. Τους κλειδώσαμε, παίξαμε πολύ αμυντικά και προσπαθήσαμε να βγούμε όποτε είχαμε την ευκαιρία στην κόντρα. Από μία ευκαιρία έχασαν οι 2 ομάδες και το τελικό 1-0 μας έδωσε τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της Haverfordwest και παράλληλα τη συμμετοχή στο Europa League.
Image

Η πορεία μας σε αυτές τις 2 διοργανώσεις, αψηφώντας κάθε δυσκολία και χρησιμοποιώντας πλέον 10 παίκτες από την ακαδημία στη βασική εντεκάδα, μου έδωσαν και το πρώτο μου προσωπικό βραβείο.
Image

Youth Intake, Season 2019-2020:
O RNGeebus ήταν καλός μαζί μας και έδωσε πολλούς παίκτες που θα στελεχώσουν την ομάδα τα επόμενα χρόνια και με λίγη τύχη θα την πάνε στο επόμενο επίπεδο. Από αυτό το Intake ξεχωρίζω 3, αν και όπως θα δείτε λίγο παρακάτω, πάντα υπάρχει κάποιος που δεν υπολογίζεις και μέσα σε 6 μήνες γίνεται παίκτης βαρόμετρο.
Image

Ο λόγος που βγάλαμε παιδιά με πολύ υψηλότερο Determiation και καλύτερες προσωπικότητες είναι ο νέος Head of Youth Development. Αυτός παίζει ρόλο κυρίως (και αρκετά λιγότερο το staff) για τις προσωπικότητες και το Determination των παικτών που τραβάει η ομάδα στα Youth Intakes. Ο δικός μου -που ήρθε φέτος- έχει 20 Determination και Driven προσωπικότητα. Τα υπόλοιπα Attributes προς το παρόν δε με ενδιαφέρουν και δεν έχουν σημασία, γιατί τα αναπληρώνω με άλλα μέλη του staff.
Image

Top 3 Prospects, Γενιά 2019-2020

1) John Holland (YP03b): Εξαιρετικός τερματοφύλακας για το Ουαλικό πρωτάθλημα, με εξαιρετική προσωπικότητα για να βελτιωθεί περισσότερο. Από τη νέα χρονιά παίρνει τα γάντια σπίτι του.
Spoiler: show
Image
2) Sion Stephens (YP03a): Center Back 1.86 ύψος και 13 Jumping Reach; Ιδανικός για το style παιχνιδιού μας, πολύ καλά Τεχνικά Χαρακτηριστικά για την ηλικία του και καλός αθλητής. Το απαίσιο Determination του είναι πρόβλημα, αλλά αναμενόμενο στα πρώτα Intakes. Θα βοηθήσει πολύ.
Spoiler: show
Image
3) Dylan Jones (YP03n): Όπως θα είδατε και παραπάνω, είχα παιδιά με καλύτερο CΑ από αυτόν. Τον πιστεύω πολύ όμως γιατί έχει 19 Determination, Driven προσωπικότητα και αρκετά ανεπτυγμένα Ψυχικά Χαρακτηριστικά. Βλέπω σε αυτόν το στυλοβάτη του κέντρου για τουλάχιστον 5 χρόνια και μελλοντικό tutor για όλα μου τα χαφ. Βασικός από την ώρα που ήρθε στην ομάδα.
Spoiler: show
Image
Κεφάλαιο "Late Bloomers:
Ποτέ μη διώχνετε παίκτες σε αυτό το Challenge. Μπορεί στην πορεία να βελτιωθούν και να σας εκπλήξουν. Ορίστε δύο παραδείγματα.

Ο Tim Griffiths (YP01e) ήταν παίκτης που τις πρώτες 2 χρονιές ήταν 4ος τη τάξει επιθετικός. Έπαιζε καλά, αλλά χωρίς να κάνει τη διαφορά. Φέτος τραυματίστηκαν αρκετές φορές οι 2 "βασικοί" επιθετικοί και ήρθε η σειρά του. Το αποτέλεσμα; 24 γκολ, 13 ασσίστ και 7 βραβεία MVP. Θα έχω τρομερό πρόβλημα να διαλέξω επιθετικούς του χρόνου.
Spoiler: show
Image
Ο John Edwards (YP01m) ήταν από τους τελευταίους παίκτες που θα κοιτούσα αυτές τις 3 χρονιές. Αλλά τα συμπαθητικά Mental σε συνδυασμό με τα εξαιρετικά Φυσικά του προσόντα έκαναν το θαύμα τους και την τρίτη του χρονιά στην ομάδα έλαμψε. 1 γκολ, 12(!) assists ως Carrilero και 6 βραβεία MVP. Εξαιρετικός, μακάρι να ανέβει κι άλλο και να συνεχίσει να με διαψεύδει που δεν του έδωσα από την αρχή σημασία.
Spoiler: show
Image
Συνοπτικά μετά τη σεντονάρα:

Season 3:
Θέση στο Πρωτάθλημα: (Premier League Ουαλίας)
Επίδοση Κυπελλων: Κατάκτηση (Expectation ήταν ο 3ος)
Επίδοση Ευρώπης: -
Πρώτος Σκορερ: Tim Griffiths (YP01e), 24 γκόλ
Πρώτος σε Assists: Tim Griffiths (YP01e), 15 assists
Πρώτος σε Average Rating: John Edwards (YP01m), 7.47
Επίπεδο Junior Coaching: Good
Επίπεδο Youth Recruitment: Above Average
Επίπεδο Εγκαταστάσεων: Training: Below Average, Youth: Poor
Balance οικονομικών: + 42k
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
kollitos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 311
Joined: Thu May 15, 2003 11:00 pm
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bill Houdini, ωραιο challenge! Ειχα ξεκινησει 1 παρομοιο περυσι με ηρακλή που ήταν άδειος με τα τελευταια patch.
ερωτηση : γιατι μας νοιαζει το determination τοσο κ όχι το judging player potential?
παντα εχω προβλημα με τα intakes μου και βγαζω μπουρδες παρολο που παντα τα ανεβάζω οσο καλυτερα μπορώ
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Μπιλ δώσε ανάλυση για τα γιουθ γενικά μιας και το έπαιξες (και ο Κώστας δηλαδής) τι ρόλο βαραει ο head youth development., οι προπονητες στους μικρούς, εθνικότητες και νουμερα προπονητών τι. Ρόλο παίζουν. Εγκαταστάσεις.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”