Αρχεία ενεργοποίησης Γ’ Εθνικής και Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Image

Για ακόμα μια χρονιά το fmgreece.gr σας προσφέρει το αρχείο ενεργοποίησης Γ’ Εθνικής και Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ. Κατεβάστε το και οδηγήστε την ομάδα της γειτονιάς σας από τα αλώνια στα σαλόνια!

Εγκαθιστώντας το αρχείο ενεργοποίησης Γ’ Εθνικής και Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ δίνεται η δυνατότητα να ενεργοποιήσετε στο FM2018 τη Γ’ Εθνική και την Α' Κατηγορία από κάθε ΕΠΣ της Ελλάδας.

Το συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ περιλαμβάνει μεταγραφές ή προσθήκη νέων παικτών στις ομάδες. Αρκετές ομάδες της Γ’ εθνικής έχουν πλήρη ρόστερ αφού γίνεται κανονικά έρευνα από την ελληνική ομάδα έρευνας. Σας δίνεται η δυνατότητα από το FΜ, πριν αρχίσει το παιχνίδι να συμπληρώσετε τα ρόστερ με random (τυχαίους) παίκτες ή να παίξετε με grey περιμένοντας να βγουν μικροί regens από τις ακαδημίες των ομάδων και να προχωρήσετε σε μεταγραφές. Η επιλογή είναι δική σας!

Γνωστά Προβλήματα – Παραδοχές:

- Στη Γ’ εθνική στην πραγματικότητα επιτρέπονται μόνο 5 ποδοσφαιριστές άνω των 33 ετών στην αποστολή αγώνα κάθε ομάδας. Ingame αυτό δεν συμβαίνει καθώς δεν μπορεί να οριστεί ο σχετικός περιορισμός από τον editor.
- Δεν γίνεται να περαστεί σωστά ο αριθμός των ομάδων που υποβιβάζονται από τη Γ' Εθνική στις τοπικές ΕΠΣ. Θα ανεβαίνουν κανονικά οι πρωταθλητές των ΕΠΣ (και οι δευτεραθλητές των ιδρυτικών ΕΠΣ) όπως στην πραγματικότητα αλλά αναγκαστικά θα υποβιβάζονται περισσότερες ομάδες τη σεζόν 2017/18 από το κανονικά από τη Γ' Εθνική.
- Ακυρώνεται η αναδιάρθρωση της Football League. Αυτό σημαίνει ότι από τη Γ’ Εθνική θα ανεβαίνουν 6 ομάδες και από τη Football League θα πέφτουν 6 κάθε χρόνο.
- Τα play off ανόδου της Γ’ Εθνικής θα διεξάγονται σε 1 όμιλο αντί για 2 ομίλους.

FAQ (Συχνές Ερωτήσεις/Απαντήσεις):

Πήρα την ομάδα του χωριού μου αλλά δεν έχει τους πραγματικούς παίκτες. Γιατί;
Διάβαστε ξανά την 2η παράγραφο

Κατέβασα το patch αλλά δεν έχει τα σήματα και τις φανέλες των ομάδων
Δεν περιλαμβάνει γραφικά αυτό το patch. Για γραφικά πηγαίνετε εδώ: http://www.fmgreece.gr/downloads/

Δεν έρχεται κανένας παίκτης στην ομάδα μου. Γιατί;
Πιθανόν αυτό να οφείλεται στην πολύ χαμηλή φήμη της ομάδας που επιλέξατε. Δοκιμάστε να φορτώσετε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη DB γίνεται για να βρίσκετε ευκολότερα παίκτες. Φορτώστε όλους τους Έλληνες παίκτες.

Μπορώ να φορτώσω στο FM Touch το αρχείο ενεργοποίησης Γ’ Εθνικής και Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ;
Όχι

Βλέπω αρκετά λάθη στην αγαπημένη μου ομάδα της Γ’ Εθνικής, που μπορώ να τα αναφέρω;
Εδώ: viewforum.php?f=80, διαβάζοντας πρώτα τις σχετικές οδηγίες

Ποια η διαφορά μεταξύ της 1ης και της 2ης έκδοσης του αρχείου;

Η διαφορά της έκδοσης v.01 με την έκδοση v.02 είναι ότι στην πρώτη οι ομάδες της ΕΠΣ θεωρούνται ερασιτεχνικές (άρα τα συμβόλαια παικτών είναι μηδενικά), ενώ στη δεύτερη ημι-επαγγελματικές οπότε υπάρχουν και ημι-επαγγελματικά συμβόλαια στις ΕΠΣ, όπου κάποιοι παίκτες πληρώνονται.

Δεν μπορώ να φορτώσω το αρχείο, μου βγάζει θαυμαστικό δίπλα στο όνομά του, γιατί;

Μπορείτε να φορτώσετε μόνο 1 από αυτού του είδους τα αρχεία, π.χ. αν έχετε τικαρισμένο αυτό της Γ' που κυκλοφόρησε στα μέσα Νοέμβρη θα πρέπει να το ξετικάρετε.

Οδηγίες εγκατάστασης/ενεργοποίησης του Patch:

Μετακινήστε το αρχείο στον φάκελο που αντιστοιχεί στο λειτουργικό σας σύστημα:
Win Vista/7/10: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data
Win 2000/XP: C:\Documents and Settings\<username>\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data
Win 98/ME: C:\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data
Mac OS X: /Users/<username>/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2018/editor data

*εκτός αν έχετε αλλάξει τον user data φάκελο σας, οπότε το βάζετε εκεί που έχετε ορίσει εσείς.

Το αρχείο ενεργοποιείται αυτόματα. Μπορείτε να το ελέγξετε και εσείς από ΚΑΡΙΕΡΑ > Βάση Δεδομένων > Τσεκ Patch Γ’ Εθνικής και ΕΠΣ v.01 (ή v.02)

Κατεβάστε μια από τις εκδόσεις του αρχείου τώρα:

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2018 ... ata-files/

Καλή διασκέδαση!
Andreas A.
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Tue Jan 18, 2005 12:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποια η διαφορά μεταξύ των δύο αρχείων με τα πρωταθλήματα των ΕΠΣ ?? Ερασιτεχνικών και ημιεπαγγελματικών ;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πες μου απλά ότι μου κάνεις χαβαλέ. Σε παρακαλώ πολύ.
Andreas A.
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Tue Jan 18, 2005 12:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βλέπω δύο αρχεία, ένα με πρωταθλήματα ερασιτεχνών, και ένα με πρωταθλήματα ημιεπαγγελματιών......
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στο πρώτο post αναφέρουμε το εξής:
Ποια η διαφορά μεταξύ της 1ης και της 2ης έκδοσης του αρχείου;

Η διαφορά της έκδοσης v.01 με την έκδοση v.02 είναι ότι στην πρώτη οι ομάδες της ΕΠΣ θεωρούνται ερασιτεχνικές (άρα τα συμβόλαια παικτών είναι μηδενικά), ενώ στη δεύτερη ημι-επαγγελματικές οπότε υπάρχουν και ημι-επαγγελματικά συμβόλαια στις ΕΠΣ, όπου κάποιοι παίκτες πληρώνονται.
dragoARIS
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Oct 27, 2017 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια τα εκανα ολα παω καριερα βαση δεδομενων και δεν μου εμφανιζει τιποτα
Andreas A.
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Tue Jan 18, 2005 12:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή είναι η μόνη διαφορά; Κατά τα λοιπά, οι ομάδες και οι κατηγορίες είναι οι ίδιες;
Σε κάθε περίπτωση, ένα μεγάλο ευχαριστώ για την προσπάθεια και τις διευκρινήσεις σου.......
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ναι, είναι πολύ σημαντική διαφορά όμως.
george8
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Nov 23, 2017 10:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια καλησπερα, μπραβο για τη δουλεια. θα υπαρξει και patch με τις αλλες κατηγοριες ερασιτεχνικου? π.χ. ο αστερας εξαρχειων απουσιαζει απο το παιχνιδι
doxamos
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Thu Oct 26, 2017 9:29 am
Football Manager της ομάδας: qpr
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/DoxaM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να προστεθεί logo της ομάδας μου, μιας και βλέπω πως απουσιάζει από το pach?

(Δόξα Μοσχοχωρίου ΕΠΣ Φθιώτιδας) το έχω ανεβάσει
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

george8 wrote:παιδια καλησπερα, μπραβο για τη δουλεια. θα υπαρξει και patch με τις αλλες κατηγοριες ερασιτεχνικου? π.χ. ο αστερας εξαρχειων απουσιαζει απο το παιχνιδι
Θα υπαρξει, απλα λιγη υπομονη μεχρι να το δοκιμασουμε
akaliptos
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Nov 05, 2004 9:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα γιατι στο παιχνιδι δεν μου εμφανιζει τα πρωταθληματα σαν "ΕΠΣ" αλλα σαν "D' Ethniki" και με αγγλικους χαρακτηρες?
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις βαλει καποιο αρχειο διορθωσης ονοματων απο αλλο site
akaliptos0
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Nov 16, 2008 1:35 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν εχω βαλει καποιο αρχειο διορθωσης ονοματων απο αλλο site...Μου κανει εντυπωση που φορτωνω το patch στον editor και μου δειχνει το ιδιο αντι "ΕΠΣ" "D' ETHNIKI"....
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Έχεις βάλει κάποιο πολύ outdated αρχείο διόρθωσης ονομάτων. Στο γράφουμε για 2η φορά...

Βάλε μόνο του αυτό: http://www.fmgreece.gr/columns/ck119-do ... ames-2018/
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”