Καριέρα προπονητή.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Όσοι ξεκινάτε μια καριέρα από την χαμηλότερη ομάδα πως ανεβαίνετε? Όσο προχωράς και ανάλογα την πορεία σου ανεβαίνει η φήμη σου αλλά και αναβαθμίζεις το δίπλωμα σου. Όταν έρθει η ώρα να αλλάξεις ομάδα, να πάρεις μια πιο μεγάλης φήμης, πως το κάνεις? Περιμένεις να σε καλέσουν για συνέντευξη η αρχίζεις σωριδόν τις αιτήσεις? Μπορεί πχ να εχεις εδώ μια ομάδα ΕΠΣ και να σε ρωτήσει δημοσιογράφος πως αισθάνεσαι που ακούγεται το όνομα σου για την Λάρισα που έπεσε στη football league και έδιωξε τον προπονητή. Τρέχεις να δηλώσεις και ενδιαφέρον και να κάνεις αίτηση? Απαντάς ότι θες να πας αλλά περιμένεις αυτοί να σε καλέσουν για να μην χαλάσει ο "επαγγελματισμός" σου??
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 356
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Κοίτα εγώ που παίζω με Φωστήρα στην γ εθνική οσο περνούν τα χρόνια και ανάλογα την πορεία της ομάδας και τα διπλώματα που ζητάω να μου πληρώσει η διοίκηση τόσο ανεβαίνεις και σαν προπονητής μετά επειδή θέλω να πάω κάπου ποιο ψηλά κοιτάω της ομάδες που δεν έχουν προπονητή και τους κάνω αίτηση μετά σε καλούν αλλά είναι καλα να μην κάνεις δηλώσεις στον τύπο ότι ενδιαφέρεσαι για την θέση σε άλλη ομάδα γιατί μετά σε καλή η δικιά σου ομάδα να απολογηθειςαπολογηθεις- να συμφωνήσεις να σταματήσεις να μιλάς με άλλες ομάδες και να παραμείνεις εκεί....
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”