Λιγοτεροι τραυματισμοι/ Συστημα

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
Hirigoyen
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμασα για 15 μερες στην pre season υψηλη ενταση προπονησης, μετα στο μεσο επιπεδο για 10 μερες (συνοχη, τακτικη) και μετα απο τις 25 Ιουλιου το γυρισα στο χαμηλο ισορροπημενη.
Θυσιασα τις 3 πρωτες αγωνιστικες Champions League βαζοντας ολους τους αναπληρωματικους, εφαγα οπως ηταν φυσικο τα ταλιρακια μου μεσα εξω. Κυπελλο αναπληρωματικοι...παραλιγο να αποκλειστω απο τον ομιλο!
Κοιτωντας το medical centre συνεχως και δινοντας rest σε παιχτες που ηταν ετοιμοι για τραυματισμο, πετυχα να ειμαι πρωτος στο πρωταθλημα τον Δεκεμβρη, και 3ος με 6 βαθμους στην Ευρωπη.

Ομολογω δεν το περιμενα!
Στο medical centre μου λεει 30% μειωση τραυματισμων!

Παιζω με τρεις κεντρικους αμυντικους Kaoutari, Engels, Nikolaou,2 μπακ χαφ El Abdellaoui και Tagliafico, 2 μεσους ο ενας σε ρολο οργανωτη Vukcevic και ο αλλος box to box Sergio Oliveira η Ofoe, αριστερο inside forward Pavon, δεξι εξτρεμ Φορτουνη και μπροστα Laoutaro Martinez.

Αν προλαβω θα ανεβασω screen shots.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδέεται το σύστημα με τη μείωση των τραυματισμών πάντως.
User avatar
Hirigoyen
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ rimini
Μπορει να ειναι τελειως ασχετο, να μην εχει βαση, αλλα μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση πως για να ισορροπησω την χειροτερη φυσικη κατασταση λογω μειωσης της εντασης της προπονησης οταν χρειαστηκε κατα τη διαρκεια της σεζον, παιζοντας με 3 στην αμυνα το καταφερα.
Post Reply

Return to “Τακτικές”