Δέκα χρόνια και κάτι ψιλά [Part V]

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FM2018, Σεζόν 2018 - 19, 10η αγωνιστική

Κρύο, ζέστη, ζέστη, κρύο. Ετσι το πήγαμε, Σα το νέα σύστημα εκτελέσεων πέναλτι. Στα δύσκολα, με Ζενίτ και Μπαρσελόνα, κωλώσαμε. Στα εύκολα, με Γρανάδα και Λόρκα, περάσαμε αέρα. Φτάσαμε πλέον στην 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα και στην 3η στο Γιουρόπα Λιγκ...
Spoiler: show
Image

Το -9 από τη πρώτη θέση δεν είναι άσχημο. Νορμάλ θα το έλεγα. Το -1 από την 4η θέση είναι καλό. Ελεγχόμενα όλα προς το παρών.
Spoiler: show
Image
Οι ποδοσφαιριστές σε τίτλους...

Ο Moreno παστελώνει, ο Jese μας αφήνει με χιαστους, ο Baptistao οφείλει να τον καλύψει, ο Adegbenro παραπονιέται και μου βάζει γυαλιά, ο Bardhi αρχίζει και ανεβαίνει, ο Grujic είναι εργαλείο, ο Aaron είναι πουλέν.
Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FM2018, Σεζόν 2018 - 19, 19η αγωνιστική

Το πόδι στο γκάζι και ένα σερι 5Χ5 με φτιάχνει άσχημα. Τρια μεγάλα διπλά σε Αγία Πετρούπολη, Σεβίλλη και Κορούνια είναι ο,τι καλύτερο. Βίκτορ Σάντσες και Πάλμερ αρχίζουν και δένουν στη μεσαία γραμμή, και αυτό με ηρεμεί. Είναι καλύτερο το να πεις «αυτοί είναι βασικοί μου, τους δίνω χρόνο και μετά βλέπω» από το να αλλάζεις ανά τρία παιχνίδια δίδυμα, να έχει φτάσει Δεκέμβριος και να μη βλέπεις στο πινακάκι ενδεκάδας καμία γραμμή επικοινωνίας.

Αυτές οι γραμμές επικοινωνίας, το φετινό feature του FM έχει αλλάξει τα δεδομένα. Σε προβληματίζει – προϊδεάζει όταν κάνεις πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα. Για παράδειγμα είναι φορές που σε παιχνίδια κυπέλλου έχω κάνει ροτέισον αλλά προσπάθησα τουλάχιστον μια γραμμή επικοινωνίας να υπάρχει στην ομάδα.

Το σερί νικών κόπηκε όταν παίξαμε το δεύτερο παιχνίδι με την Λόρκα. Εκεί έβαλα όλη την πιτσιρικαρία διότι είχαμε κρίσιμο ματς με την Σοσιεδάδ στο καπάκι. Και υποδεχθήκαμε την Σοσιεδάδ και μας έκανε ένα 0-3 περιποιημένο, με απ' όλα... Στο καπάκι, δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα, με την Ρεάλ Μαδρίτης. Αλλο ένα 0-3 με απ' όλα, και χειρόφρενο.

Ενδιάμεσα στα δυο τρίμπαλα είχαμε πάει στην Ολλανδία, εκεί που στο 89' χάναμε 3-2 και τελικά κερδίσαμε 3-5.

Στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι για το 2018, κερδίσαμε την Χετάφε. Κουλή νίκη ρε φίλε. Προηγηθήκαμε στο 34ο δευτερόλεπτο με αυτογκολ και μετά δεν κουνήθηκε φύλλο.


Το 2019 ξεκίνησε με ήττα από την Βιγιαρεάλ, εκτός έδρας. Κρίμα ισοφαρίσαμε δυο φορές, αλλά προηγήθηκαν τρεις... Γυρίσαμε στην έδρα μας για τρία σερί παιχνίδια 2Χ2 στο πρωτάθλημα και ήττα από την Ρεάλ Μαδρίτης στο κύπελλο.



Συνολικά, τα αποτελέσματα
Spoiler: show
Image

Βαθμολογίες, πορεία σε κύπελλο, Ευρώπη
Spoiler: show
Image

Και ενώ όλες οι ομάδες του κόσμου ξέρουν πως έχουν ένα ματς εντός και ένα ματς εκτός, εμείς έχουμε να κάνουμε κάτι σερί εκτός και κάτι σερί εντός... Μυστήρια πράγματα.

Επόμενοι αγώνες
Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό με τις ''γραμμές επικοινωνίας'' για πες λίγο, γιατί δεν το κοιτάω/με νοιάζει καθόλου.
Βασίζομαι στα αποτελέσματα για το καλό κλίμα αλλά πολύ φοβάμαι επειδή έχω κάτι μουρμούρες του στυλ ''εγώ πότε θα γίνω μάνα/δω 1ααδα'' ότι θα έχω αναγούλες.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Οι «γραμμές επικοινωνίας» τις οποίες εγώ βάφτισα έτσι, είναι αυτές που εμφανίζονται ανάμεσα σε ποδοσφαιριστές, στην κατάρτιση της 11άδας. Ανάλογα το χρώμα τους, σου δείχνουν και την ποιότητα της επικοινωνίας. Μπορεί πχ να συνεργάζονται αλλά όχι με τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.

Οταν πχ έχεις καταφέρει να αποκτήσεις 3-4 γραμμές επικοινωνίας (πχ τα δυο μπακ με τα δυο εξτρέμ, οι δυο μέσοι και ο μεσοεπιθετικός με τον φουνταριστό σου) σημαίνει πως έχεις καταλήξει σε ένα βασικό κορμό ενδεκάδας που έχει ζυμωθεί, έχει δέσει. Οταν για χ ψ λόγους κάνω ροτέισον, προσπαθώ να κρατήσω μια δυο γραμμές «ζωντανές», να μη τις χαλάσω όλες με πλήρες ροτέισον. Μερικές φορές δε, αν πχ κρατήσω τη δεξιά μου πλευρά και αλλάξω εντελώς την αριστερή, δίνω εντολή να παίζει η ομάδα περισσότερο από εκεί λόγω χημείας.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω, δεν έχω δει ούτε μία γραμμή στα 2 save που παίζω. Θα το ψάξω.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Τόσο πολύ rotation κάνεις; Αν παίξουν 10-15 παιχνίδια μαζί, το βγάζει.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FM2018, Σεζόν 2018 - 19, 31η αγωνιστική

Τρια σερί, το κάθε ένα έχει τη δική του τρέλα. Μετά το 0-0 με την Ρεάλ Μαδρίτης, αφήσαμε πίσω μας το κύπελλο και μπήκαμε με mood πρωταθλήματος. Και έρχεται ένα 5Χ5 με 13 γκολ ενεργητικό και το 1-0 στα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια να γίνεται στο 10', στο 11', στο 12 και στο 15'. Γκάζι πατημένο, γκάζι ανελέητο, Μορένο σε απίστευτες μέρες, Μπάρντι σε τρελά κέφια, Μπαπτιστάο και Πιάτι να εναλλάσσονται. Γούστα ρε φίλε, να βλέπεις την ομάδα και να τη χαίρεσαι να πατάς κοντίνιου για να έρθει το επόμενο παιχνίδι. Οχι μόνο για να το κερδίσεις αλλά για να το παίξεις, να ξαναδεις την ομάδα.
Spoiler: show
Image
Και έρχεται η Ευρω - εβδομάδα. Πηγαίνουμε και χάνουμε με 1-0 απο την Γουεστ Χαμ και δε ξέρω ακόμα πως καταφέραμε να χάσουμε. Στο καπάκι, έρχεται το στείρο 0-0 με την Μπιλμπάο και πάμε να υποδεχθούμε την Γουεστ Χαμ. Πάρτι στο ημίχρονο. Πάρτι... Και μπαίνει ένα γκολ απο δεκαπέντε κόντρες στο 67' και μέσα στα επόμενα 6 λεπτά το ματς γίνεται 3-3. Τέτοια κατάρρευση δεν έχω ξαναδει. Λες και άδειασε η ομάδα. Το τρίτο γκολ ειδικά, νόμιζες οτι πάτησε κάποιος pause και έπιασε μόνο στους παίκτες της Εσπανιόλ.

Spoiler: show
Image
Και ξεκινάει νέο σερί, αυτή τη φορά 7Χ7, με τα πρώτα στα 6 από τα 7 παιχνίδια να έρχονται στο 7' στο 8' (δυο φορές) στο 17' (δυο φορές) και στο 27'. Λες και η παρένθεση έκλεισε, λες και, δε ξέρω τι να πω. Και έχουμε φτάσει, επτά αγωνιστικές πριν το τέλος να είμαστε στο -4 από τη πρώτη θέση. Αδιανόητα πράγματα, αδιανόητος Μορένο...
Spoiler: show
Image

Και πλέον, μας νοιάζει μόνο η δεύτερη θέση. Η πρώτη; Ε, όχι, είπαμε, μη τρελαθούμε κιόλας....

Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

FM2018, Σεζόν 2018 - 19, Φινάλε σεζόν

Αντέξαμε ως το τέλος, παλέψουμε ακόμα και για τον τίτλο! θεωρητικά έστω αλλά και αυτό είναι κάτι...Η ήττα από την Ρεάλ Μαδρίτης με 3-2 έκοψε τις πιθανότητες να το πάμε μέχρι τέλους, αλλά την ίδια ώρα η Ρεάλ δεν είχε συνέχεια.

Επιστρέψαμε στο σερί νικών αλλά την τελευταία αγωνιστική, το παράτησα. Κακώς, αλλά όταν είδα ότι ούτε πρώτοι πάμε, αλλά ούτε και τρίτοι, αφέθηκα, και ήρθε η ήττα από την Θέλτα.


Τα αποτελέσματα μέχρι το τέλος της σεζόν
Spoiler: show
Image
Η θέση μας την 36η αγωνιστική
Spoiler: show
Image
Η τελική κατάταξη
Spoiler: show
Image


Πανόραμα πρωταθλήματος
Spoiler: show
Image

Στατιστικά παικτών
Spoiler: show
Image

Μεγάλη σου η χάρη ρε Μορένο!
Spoiler: show
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
Αφησα την καθημερινότητα να με πάρει από κάτω στο συγκεκριμένο πρότζεκτ. Πολλές από τις συνθήκες που υπήρχαν όταν το ξεκίνησα έχουν αλλάξει και αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία καθώς δεν προσαρμόστηκα σε αυτές και το άφησα να περάσει.

Είναι πολλά πράγματα που αν δεν τα κάνεις όπως τα έχεις σχεδιάσει και με το χρονοδιάγραμμα που τα έχουν σχεδιάσει, στραβώνουν σε βαθμό που όταν αποφασίζεις να τα ισιώσεις, πελαγώνεις.

Και χαλιέμαι διότι είχα προσπαθήσει να το βάλω το όλο πρότζεκτ σε ράγες, διότι πάνω από όλα με ξεκούραζε να «χτίζω» αυτές τις μικρές μικρές ιστορίες που συνέθεταν ένα μεγάλο παζλ.

Πόσες φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να σκέφτεται «ελα, έχεις λίγο χρόνο τώρα, χαλάρωσε και πιασ' το από εκεί που το άφησες» και όλο έκανα κάτι άλλο. Ακόμα στο θέμα του σέιβ, έχω μερικές φορές τόσο μεγάλη ανάγκη να παίξω FM για να ηρεμήσω που το άφησα να τρέξει να πλέον το save έχει απομακρυνθεί πολύ χρονικά.

Το όλο πρότζεκτ το παράτησα, και φυσικά με παράτησε και αυτό.

Για το καθαρά FMικό κομμάτι, θα προσπαθήσω σε μερικά ποστ να αναφέρω τα όσα έγιναν μέχρι τη στιγμή που βρίσκομαι τώρα, έτσι για το ονόρε....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σεζόν 2019/20

Νέα μετακίνηση, αυτή τη φορά στην Μίλαν. Δεν το σκέφτηκα και πολύ με το που έσκασε η πρόταση. Μια χαρά ήταν στην Εσπανιόλ, απλά ένιωσα ότι έπιασα ταβάνι με την 2η θέση. Η Μίλαν έχει και λεφτά, και φανέλα και είναι πρόκληση ένα πρωτάθλημα μετά την κυριαρχία της Γιουβέντους.

1η - 10η Αγωνιστική
«Νωθρό» ξεκίνημα με 3-1-1 και ήττα από την Ιντερ με 3-2, στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, σχεδόν παρόμοια συνέχεια με 3-2-0. Σώσαμε τον βαθμό με Σπαλ, νικήσαμε την Γιουβέντους ενώ η αναμέτρηση με την Ρόμα έληξε ισόπαλη. Ο Κουτρόνε δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή, αλλά με χατ τρικ την πρώτη αγωνιστική, κέρδισε το δικαίωμα να παίζει βασικός, και με τις επιδόσεις του, την κράτησε.

Στο Τσάμπιονς Λιγκ, ο όμιλος είναι «γεμάτος» με Γιουνάιτεντ και Μπάρσα. Ηττα εκτός με ΜανΓιου με 3-0, νίκη εντός με 2-0 με Μπαρσελόνα.
Spoiler: show
Image
Image

11η - 22η Αγωνιστική

Με απολογισμό 10-1-1 στο πρωτάθλημα από το -2 της 15ης αγωνιστικής από την Ιντερ, βρεθήκαμε στο +8, με την Ιντερ να έχει ματς λιγότερο. Την ισοπαλία, με την Αταλάντα, τη σώσαμε στο 93' και την ήττα από την Φιορεντίνα, την «φάγαμε» στο 94'...Δεν είναι μόνο ο Κουτρόνε. Στη τακτική αποδίδουν και οι Σούσο και Κορόνα ως δημιουργοί, με πλειάδα απο σκόρερ.
Στο Τσάμπιονς Λιγκ, η ήττα από τον Μαν Γιού εντός μας άφησε τρίτους...
Spoiler: show
Image
Image

23η - 38η Αγωνιστική

Ο μίλος ένας βαθμός στη τριάδα αγώνων με Γιουβέντους, Ρόμα και Νάπολι, από την 27η ως την 29η αγωνιστική, ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι της σεζόν. Εκεί, τα χρειαστήκαμε, με την Ιντερ να είναι στο «ναι μεν, αλλά». Στο Γιουρόπα Λιγκ αποκλειστήκαμε από τη Νάπολι στα προημιτελικά και μας έμεινε το πρωτάθλημα. Η Νάπολι και η Ρόμα έκανα και εκείνες ζημιά στην Ιντερ και στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές δεν είχαμε δικαίωμα ήττας. Με εξαίρεση το ματς με την Ουντινέζε, που ανοίξαμε το σκορ στο 77', στα τρια τελευταία ματς, όλα κυλισαν όχι μόνο ομαλά, αλλά και με το λιγότερο δυνατό άγχος. Τα γκολ ήρθαν νωρίς και η σεζόν είχα αίσιο φινάλε...
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
Image
Ο Κουτρόνε είχε 30 γκολ και 12 (!) ασίστ. What else?
Ο Κορόνα είχε 7 γκολ και 13 ασίστ. Μάρβελους!
Ο Μπατσουαγί είχε 12 γκολ και 5 ασίστ με 22 ματς ως αλλαγή. 12ος παίκτης!
Ο Καλάμπρια είχε 9 ασίστ. Οσες έπρεπε...
Ακόμα και ο Τσαλχάνογλου είχε 9 ασίστ. Μαζί με τον Κεσιέ, ήταν ΟΛΟ μας το κέντρο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Ιστορίες”