The Crazy Gang Revisited

"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μονο τετοια Δοκτωρα

Σαν πιστα Γκονζοσκυλα σε ακολουθουμε και φετος
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"When the Doctor tells a story, you shut up and listen".

Αυτό, νομίζω, μου είχε πει ο Βινι ένα βράδυ που τα πίναμε σε μια pub στην Brick Lane.

Η μήπως οχι;

Δεν ξέρω, ήταν πολλές οι μπυρες και θολές οι αναμνήσεις.

Σε κάθε περίπτωση ακολουθούμε πιστά!
"Όλοι πληρώνουμε τη ζωή με θάνατο γι αυτό όλο το ενδιάμεσο πρέπει να είναι δωρεάν."
Bill Hicks
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Φαντάζομαι τον Γκόντζο, να έχει πάει να δει το γιο του να παίζει μπάλα, να πέφτει ο μικρός για τάκλιν, να πετυχαίνει μπάλα, να την στέλνει πλάγιο, και να του λέει "δεν πειράζει, την επόμενη φορά..."

Καλώς ήρθες και φέτος στο τομέα!
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ άπαντες.


Οk, εγώ είχα αποφασίσει να παίξω 4-4-2 η ομάδα θα μπορούσε να το παίξει; Είχε τους παίχτες; Επίσης, ήθελα και ένα σύστημα με 3 πίσω
αλλά δεν ήξερα τι. 3-5-2 κλασσικό, 3-5-2 με DM, 3-4-1-2; Αποφάσισα το δεύτερο σύστημα να είναι το 3-4-1-2 κι απλά το έστησα χωρίς η αλήθεια είναι,
να ασχοληθώ ιδιαίτερα. Το 4-4-2 είχε προτεραιότητα.

Στην αρχή, σκέφτηκα κάτι αλα 4-4-2 Simeone, αλλά δεν ήθελα να είναι τόσο στενό, δεν είχα και WM της προκοπής και σίγουρα -αν και έχει αρκετό-
δεν έχω σαν σύνολο ομάδα τα mental atts που απαιτούνται για να παιχτεί και να έχει και κάποιο νόημα.
Off Topic:
Εδώ να πω, ότι με συγχωρείτε για τους αγγλικούς όρους, αλλά κοντά 15 χρόνια στα αγγλικά με το παιχνίδι είναι αδύνατον να μπω
στο πνεύμα της ελληνικής μετάφρασης. Άσε που χάνομαι και θέλω χρόνο για να καταλάβω τι είναι ο ΕΟ και ΠΚ και ο ΚΑ, γηρατειά τι να πεις.
Οπότε αποφάσισα να δω αν μπορούσε να παίξει η ομάδα αυτό:
Image

Ουσιαστικά ένα 4-4-2 με δύο ''αμυντικούς μέσους''. Ο νέος ρόλος του Segundo Volante μου λύνει τα χέρια και είναι κομβικός στο σύστημα.
Πρώτα απ όλα, ΠΡΕΠΕΙ να χρησιμοποιείται μόνο και μόνο λόγω ονόματος. (στο ρυθμό του 7 nation army, αλλά να ηχεί και αλήτικα, αργεντίνικα, σεγούντο βολάντε καμπρον)
Είναι ο μόνος επιθετικός ρόλος κι ουσιαστικά είναι ένα ''8αρο-10αρ'' που ξεκινάει απ το ''6''. Τα έχει όλα και συμφέρει.
Όλοι οι υπόλοιποι ρόλοι και καθήκοντα έχουν έναν και μόνο σκοπό. Να κρατούν όσο το δυνατόν την ομάδα κοντά-κοντά στις γραμμές της, να μπορεί να απορροφά την πίεση
και να μπορεί να βγαίνει γρήγορα μπροστά. Οι οδηγίες για τον κάθε παίχτη είναι οι ''μανίσιες'' για κάθε θέση, με σκοπό, αν χρειάζεται να αλλάξω κάτι, να γίνει μέσα απ τα ματς
και τον τρόπο με τον οποίο παίζουμε. Υπάρχει μία ομαδική οδηγία που δεν φαίνεται να πολυταιριάζει, με το counter attack κι αυτό είναι το push higher up, αλλά είναι τόσο πίσω οι γραμμές μας κι επιπλέον έχουμε 2 κορμιά στον άξονα μπροστά απ την άμυνά μας που νομίζω ότι αξίζει να πάρω το ρίσκο να πιέσω λίγο πιο ψηλά απ το κανονικό, μιας και σαν set up, ευελπιστώ ότι θα κάνει πιο εύκολη τη ζωή του SV για να μπορεί να συνδέει την επίθεση κάπως πιο εύκολα.

Αυτή είναι η θεωρία τέλος πάντων. Πρακτικά όμως, τι γίνεται; Υπάρχουν οι παίχτες για να παίξουμε έτσι; Η απάντηση δεν είναι τόσο απλή. Ας πω, ότι υπάρχουν οι προϋποθέσεις για να παίξουμε έτσι. Η δυνατότερη γραμμή της ομάδας είναι η επίθεσή της, βασικά οι επιθετικοί της. Έχει δύο επιθετικούς γρήγορους (Appiah-Taylor) 13-15 pace acceleration με καλά mental που ''φωνάζουν'' δηλαδή ότι θέλουν όσο το δυνατόν τη μπάλα μπροστά τους και να ξεχυθούν. Ο τρίτος επιθετικός (όχι σε ιεραρχία αλλά σε αριθμό κι αυτό ίσως είναι θέμα) είναι αργός μεν pace-accelaration 10-9, αλλά είναι έμπειρος, έχει χρόνια στην κατηγορία, μόλις ήρθε στην ομάδα(τον βρήκα) και πέρσι είχε βάλει 10 γκολ. Ίσως υπάρξει θέμα με τις συμμετοχές του, μιας και οι δύο γρήγοροι κουμπώνουν πιο πολύ στον τρόπο που θέλω να παίζουμε αλλά αυτό δεν με απασχολεί τώρα. Βασικά εκτός από αργός είναι και κοντοπίθαρος ο Cody Macdonald], βλέπει το κόσμο απ το ύψος του 1.78...


Στα χαφ, στον κεντρικό άξονα τα πράγματα είναι εξαιρετικά. Εξαιρετικά μέτρια. Ο καλύτερός μας παίχτης, είναι ο Nadjim Abdoun, τίμιος αλλά 33 και κάνει μόνο μία δουλειά, αυτή του DM. Οι υπόλοιποι κεντρικοί χαφ, δεν μου γεμίζουν το μάτι, κυρίως γιατί δεν έχουν καλά αμυντικά στοιχεία. Για την ώρα υπάρχει θέμα.
Στα πλάγια χαφ, Ο Ηarry Forrester είναι με τεράστια διαφορά ο καλύτερος μας παίχτης κι αυτός δανεικός, αλλά μία δύο λύσεις ακόμα υπάρχουν κι έρχονται κυρίως απ την άμυνα, όπως θα δείξω παρακάτω.


Η αμυντική μας γραμμή, στα στόπερ, είναι ένα κράμα ''γερόλυκων'' πχ, του 35αρη Robinson και του 32χρονου DRC Βarry Fuller μαζί με 2-3 18χρονους ''hot prospect'' και τον 24χρονο Deji Oshilaja. Όλοι έχουν από κάτι, οι γερόλυκοι είναι καλοί στα mental, καλοί στον αέρα, αλλά μαούνες, οι νέοι είναι νέοι κι ο Deji έχει marking 12, pace-acceleration από 14,
heading, jumping 14 τα βλέπεις και λες τι διαμαντάκι είναι τούτο, αλλά μετά βλέπεις 8αρια σε concetration, decisions, 10 σε composure και determination και λες, πρέπει να βρω στόπερ.
Στα πλάγια, δεν ήμαστε άσχημα. Κι αυτό γιατί οι ακραίοι μπακ που έχουμε μπορούν να παίξουν και στα χαφ, δίνοντας μια παραπάνω αμυντική κυρίως κάλυψη για τα όποια δύσκολα ματς προκύψουν. Δεξιά, είναι ο George Francomb κι αριστερά ο Callum Kennedy. Συμπαθητική σέντρα και οι δύο (κάτι που χρειάζεται για αν κι όταν παίζουν στα χαφ) αλλά σχετικά αργοί με ταχύτητα και επιτάχυνση από 9 κι 11 αντίστοιχα. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα, ειδικά με αυτή την ομάδα σ αυτήν την κατηγορία.

Τέρμα, κι αυτός δανεικός, George Long, που παίρνει τη φανέλα σπίτι του και την πλένει κιόλας να μην μας χρεώνει.


Κοντολογίς, τέρμα ήμαστε καλά.
Άμυνα θέλουμε ένα στόπερ.
Κεντρικά χαφ, θέλουμε ένα ίσως δύο.
Ακραία χαφ, από ένα σε κάθε πλευρά.
Επίθεση, αν βρούμε κάτι καλό.

Αρχίζουν τα φιλικά, η διαμόρφωση των τακτικών και το ψάξιμο για παίχτες.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Κάθε Γκονζοϊσατορία με κάνει σοφίτερο. Εμαθα, λοιπόν, σήμερα πως υπάρχει μια χώρα ονόματι Μοντσερράτ, που έχει καμια 5000 κατοίκους.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα στις προπονήσεις δούλευε καλά ενώ στα μεταγραφικά οι πρώτοι στόχοι άρχισαν να παίρνουν σάρκα κι οστά.
Το πρώτο φιλικό ήταν με την Watford στα πλαίσια του Football manager Cup μιας και οι δύο ομάδες έχουν σπόνσορα το παιχνίδι.
Θα ήταν ένα καλό τεστ για το 4-4-2 και το πόσο μπορεί να μας βοηθήσει, αν και ήταν το πρώτο φιλικό ματς και μάλιστα με μια ομάδα που κακά τα ψέμματα ήμαστε μίλια πίσω της. Ευελπιστούσα να δω κάποια πράγματα, αλλά είδα ένα ξεγυρισμένο τάλαρο που μου έκοψε λίγο τα φτερά. Θα μου πεις, πρώτο φιλικό ματς είναι, η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων μεγάλη, αλλά το τάληρο είναι τάληρο και όσο να πεις, σε ζώνουν τα φίδια. Βασικά δεν ήθελα να καταρακωθεί το ηθικό μας από νωρίς. Γι αυτό κι επέλεξα για τα επόμενα φιλικά, ομάδες που θεωρητικά ήταν του χεριού μας, αλλά παράλληλα θα προσπαθούσαμε να παίξουμε με τον ίδιο τρόπο.

Image

Τα θετικά είναι το ηθικό που είναι μια χαρά, ο Cody Macdonald] που δείχνει καλά στοιχειά παρά του ότι είναι, όπως είπα, μάλλον ο χειρότερος επιθετικός μας, το γεγονός ότι παίξαμε με υποδεέστερες ομάδες, παίζοντας με σύστημα και τακτική που βασίζεται στις αντεπιθέσεις και ήμασταν καλοί μπροστά.
Στα αρνητικά είναι η τετράδα της άμυνας και κυρίως το διάφορα δίδυμα των στόπερ που δοκίμασα και δεν παίζουν καλά, τα ακραία χαφ που δεν είναι ιδιαίτερα δημιουργικά.
Τα στόπερ είναι θέμα και θα πρέπει σύντομα να αποφασίσω αν θα συνεχίσω τα πειράματα ή αν θα κρατήσω τους κατά τεκμήριο καλύτερους DC που υπάρχουν στην ομάδα και θα παίζω με αυτούς μέχρι να γίνουν καλό ζευγάρι. Βέβαια, υπάρχουν και κάποιοι τραυματισμοί αλλά και το ψαχτήρι για ένα καλό στόπερ συνεχίζεται. (βλέπω και τι στόπερ έχουν κάποιες άλλες ομάδες στην κατηγορία και με πιάνει λίγο τσιρλιπιπι).


Αυτή η αδυναμία στα στόπερ, με οδήγησε στην απόφαση να εισάγω ένα καινούργιο σύστημα, με προσπάθεια όμως, να μην απέχει πολύ απ αυτό που ήδη παίζουμε στη φιλοσοφία και στον τρόπο. Κατέληξα στο 3-4-1-2 αν και κρατάω μια πισινή για να γίνει 3-5-2 με DM (3-1-4-2)
Image

Τέλος πάντων, η ομάδα κάνει το μεγάλο μπαμ καταμεσίς της καλοκαιρινή προετοιμασίας:
Spoiler: show
Image
oh well
Spoiler: show
Image
Under 23s αλλά και πάλι.
Αυτά ήταν τα δύο τελευταία φιλικά, με το ρόστερ ψιλοέτοιμο. Το δίδυμο (Appiah-Taylor) αρχίζει και δουλεύει καλά μπροστά και οι μεταγραφές, αν και δεν τελείωσαν φαίνεται να δίνουν το κάτι παραπάνω κυρίως σε ότι αφορά την καλύτερη κυκλοφορία μπάλας και την προστασία στην άμυνα (κάτι που όπως φαίνεται θα χρειαστεί απαραίτητα). Η ομάδα γέμισε νιάτα (έχοντας το μέλλον στο μυαλό παρά το τώρα) και δανεικούς μιας και τα λεφτά είναι λίγα.

Πρώτος κι αγορασμένος, μας ήρθε απ την πάντα σχεδόν αξιόπιστη αγορά της Σκανδιναβίας ο 17χρονος Μarkus Solbaken κεντρικός χαφ που μπορεί να παίξει σε ολο το ύψος του άξονα.
Το παιδάκι ήρθε και έπιασε αμέσως το νόημα.
Image

Παραμένοντας στον άξονα αλλά και στα νιάτα πάμε στους δανεικούς. Miguel Reisinho 18 χρονών απ τη β ομάδα της Vitória Guimarães SC DMC/MC.
Image

Για βασικός DM στο 4-4-2 ένας ακόμα δανεικός που όμως ξέρει τα κατατόπια της Αγγλίας γιατί έρχεται απ τα μικρά της Everton. Κι αυτός κεντρικός μέσος.
Βeni Baningime 19 ετών.
Image


Η Πορτογαλλία, αν κάτσεις και την ψάξεις, έχει διαμαντάκια. Και φτηνά. Ένα από αυτά, ελπίζω ότι είναι ο Francisco Trincao o 17χρονος αριστερός εξτρέμ απ τη δεύτερη ομάδα της Braga.
Αυτόν τον αγόρασα γιατί τον πιστεύω. Έχει μια χαρά physical για 17χρονο και στο πρωτάθλημα θα φάει μεν το ξύλο του, αλλά θα γίνει άντρας. Ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω.
Image

Δεν έψαχνα για κάτι στην επίθεση, αλλά έψαχνα τις μεγάλες ομάδες για κανα ταλεντάκι στα τσικό τους. Η μοίρα με πέταξε στην Ιταλία και στο Μιλάνο. Εκεί συναντηθήκαμε με τον Andrea Pinamonti, έναν 18χρονο επιθετικό που όλοι μιλούσαν για τα καλύτερα λόγια γι αυτόν. Του λέω, do you like the England? με λέει, si, τον λεω, you come to play for us? με λέει per que no και δώσαμε τα χέρια. Θα του δοθεί ο χρόνος που πρέπει, έχει πολύ καλά στοιχεία.
Image

Θέλω δύο ακόμα παίχτες και κλείνω το ρόστερ. Έναν για το δεξί άκρο στα χαφ και -επιτέλους ρε παιδιά- ένα στόπερ. Το πρωτάθλημα όμως δεν μπορεί να περιμένει και στα πρώτα ματς του πρωταθλήματος θα πάμε όπως ήμαστε.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταλαβα... Γκοντζοιστορια με τα γνωστα ..happy end, χεταφε πρωταθλητρια ισπανιας, γουεστ χαμ πρωταθλητρια αγγλιας, ε πιθανοτατα θα δουμε και γουιμπλεντον να σηκωνει το τσαμπιονς λιγκ καπου το μαιο του 21-22, αφου πρωτα εχει ανεβει τρενο τις κατηγοριες και εχει κανει το τρεμπλ στην αγγλια....
Ευχαριστω αλλα δε θα παρω! προτιμω να παρακολουθησω κατι πιο ρεαλιστικο και ανθρωπινο, που μπορει να συμβει σ αυτη τη ζωη που ζουμε...
Παμε αλλου!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FYI, δεν έχω πάρει ποτέ πρωτάθλημα με τη Χετάφε, ούτε και με τη γουέστ χαμ, σόρρυ.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
kostasios
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:16 am
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgezerv76 wrote:Καταλαβα... Γκοντζοιστορια με τα γνωστα ..happy end, χεταφε πρωταθλητρια ισπανιας, γουεστ χαμ πρωταθλητρια αγγλιας, ε πιθανοτατα θα δουμε και γουιμπλεντον να σηκωνει το τσαμπιονς λιγκ καπου το μαιο του 21-22, αφου πρωτα εχει ανεβει τρενο τις κατηγοριες και εχει κανει το τρεμπλ στην αγγλια....
Ευχαριστω αλλα δε θα παρω! προτιμω να παρακολουθησω κατι πιο ρεαλιστικο και ανθρωπινο, που μπορει να συμβει σ αυτη τη ζωη που ζουμε...
Παμε αλλου!
παιδια με καθε σεβασμο προς καποιον που αφιερωνει τον χρονο του κανοντας μας πανω απο ολα να περναμε καλα μεσα απο τις ιστοριες του εαν δεν σας ενδιαφερει το θεμα απλος δεν το διαβαζετε... δεν υπαρχει ο λογος του σχολιασμου οτι "δεν σας ενδιαφερει"
ετσι και αλλιως δεν σας ρωτησε κανεις....

ο λογος που απανταω χωρις να ειμαι δικηγορος κανενος εχει να κανει με το γεγονος οτι εχουν μεινει καποιοι ελαχιστοι εδω μεσα παλιοι που ακομα ξοδευουν τον χρονο τους για εμας... δεν υπαρχει λογος να τους ξενερωσουμε και αυτους...

και πριν προλαβει να πεις καποιος κατι απλος δειτε την εγγραφη μου... δεν ειμαι καποιος καινουργιος μετεωριτης στην παρεα....

γκονζο δεν εχω σχολιασει ποτε δικη σου ιστορια αλλα ρε φιλε οφειλω να καταθεσω οτι μας εχεις ταξιδεψει σε ομορφα μονοπατια...

θυμαμαι μια χρονια που μια απο τις ιστοριες σου ειχε φτασει κοντα στις 80κατι σελιδες και την ειχα διαβασει σε ενα απογευμα!!!!
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ρε συ γκονζε δε μαζεύεις τίποτα καλόπαιδα να κανεις την ομάδα όπως ο Τζόι ο Μπάρτον ; Το σκέφτηκες να μαζέψεις τέτοιους για την καλτιλα Κ μόνο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ kostasios, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, όσο με ευχαριστεί και υπάρχει ο σχετικός χρόνος, θα το κάνω. Οι λόγοι που γράφω στις ιστορίες είναι γιατί περνάω εγώ καλά με το όποιο save και προσπαθώ να μεταδώσω το συναίσθημα και σε άλλους. Αν υπάρχει ένας που διαβάζει μια ιστορία και σκέφτεται, ''να ανοίξω το παιχνιδάκι να παίξω'' ευχαριστημένος είμαι. Το λέω, επειδή έχοντας διαβάσει ιστορίες άλλων, μου ήρθε και μένα να ανοίξω το FM στο καπάκι. Άπλα πράγματα, δηλαδή.

@ georgekolokotronis να σου πω την αλήθεια δεν μου πέρασε απ το μυαλό, για την ώρα, αρκούμαι στο να προσπαθήσω να φτιάξω σιγά σιγά ένα απλό old school 4-4-2. Κάτι ελεύθερους γερόλυκους (γνωστά ονόματα) που έκανα πρόταση, με παπουτσώσανε.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μενα οι ιστορίες του DrGonzo είναι σαν παραμύθι όταν ξαπλώνω για να κοιμηθώ. Βέβαια, ειναι αρκετές οι φορές που με έχει σηκώσει 3 το ξημερωμα για να παιξω λιγο ακόμη αλλα χαλάλι.

Ακολουθώ πιστά και φετος. Καλη αρχή.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dr, να ξέρεις ότι διαβάζοντας σε με κάνεις να θέλω να συνεχίσω το δικό μου story που είχα ξεκινήσει στο fm15 (την οποία είχα εμπνευστεί από μια άλλη ιστορία του BillHoudini) όπου για πολλούς & διάφορους λόγους δεν έχω καταφέρει ακόμα να συνεχίσω.

@ georgezerv76
Προφανώς, δεν μπορούμε όλοι ν' αρέσουμε σε όλους. Μπορούμε (?), όμως, όλοι να εκφραζόμαστε πιο όμορφα ακόμα και σε κάτι που είναι έξω από τα γούστα μας.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι να πω ρε παιδιά, με συγκινείτε πραγματικά.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ptr
Coach
Coach
Posts: 2544
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
twitter: Yanniotis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Το football manager με έφερε στο fmgreece (στις αρχές των 00's).

Οι ιστορίες με έφεραν στο forum (στα τέλη των 00's).

Θυμάμαι που ανακάλυψα τυχαία το "Εδώ είναι Βαλκάνια" που έγραφε τότε ο Τσακ και διάβασα καμια 80ρια σελίδες σε ένα βράδυ. Μέσα από τις ιστορίες κατάλαβα το κλίμα του φόρουμ και άρχισα δειλά δειλά να περνάω και στην κερκίδα.

Μέσα από την κερκίδα προσπάθησα να μεταφέρω αυτά που έβλεπα στο γήπεδο του Εορδαικού (τότε Γ εθνική) και από εκεί μπόρεσα να συμμετάσχω στην έρευνα για το μοναδικό παιχνίδι που είχα συναισθηματικό δέσιμο.

Το κομμάτι των ιστοριών λοιπόν, το έχω αδυναμία. Γι αυτό προσπάθησα κι εγώ στο παρελθόν να είμαι κομμάτι του. Δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει χρόνος για football manager, πόσο μάλλον για να γράψω ιστορία, γι αυτό θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που το κρατάνε ζωντανό.

Οι ιστορίες του Gonzo όταν τις διαβάζω μου βγάζουν το πάθος που είχα κι εγώ σε κάθε μου save . Τα δε συνοδευτικά gif είναι για όσκαρ!

Keep it up Gonzo!
Post Reply

Return to “Ιστορίες”