Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ευχαριστω τσακαλακι.
User avatar
LaBeL
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Wed Oct 03, 2007 6:22 pm
Football Manager της ομάδας: Βαλένθια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερω αν αναφερθηκε βλεπω οτι οι ομαδες στο ελληνικο πρωταθλημα απο την επομενη σεζον που υπαρχουν play off δεν κουβαλουν τους βαθμους τους απο την κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος στα play off
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά μια επισήμανση θα ήθελα να κάνω. Όταν δημιουργείς προπονητή και πας να επιλέξεις την/τις εθνικότητα/εθνικότητες που θα έχει (πχ Ελληνική) όλες οι εθνικότητες είναι στα Αγγλικά. Όπως και κάποια άλλα σημεία στο παιχνίδι είναι στα Αγγλικά.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Tsakalaki δηλ για να καταλαβω.
Αντι να κατσω και να φτιαξω αναλυτικα καθε μερα την προπονηση(ή καθε εβδομαδα) απλα παω στα προγραμματα και οριζω απο εκει το τι ιδους προπονηση θελω?Δηλ για παραδειγμα ειμαστε αρχη της χρονιας και εγω βαζω προετημασια βαρυ.Μετα απο 1 εβδομαδα βαζω προετιμασια ελαφρυα και λιγο πριν αρχισει η σεζον βαζω τακτικη. Αν το κανω αυτο χρειαζεται ή οχι να παω στην επισκοπη να τα φτιαξω και απο εκει.
Αυτο δεν καταλαβαινω.Δηλ αν στο προγραμμα εχει διαφορες επιλογες να διαλεξεις ενα προγραμμα τοτε δεν χρειαζετε να πας στην επισκοπηση/ημερολογιο να φτιαξεις τπτ.Απλα απο το προγραμμα βαζεις αυτο που θες και τελος ετσι δεν ειναι?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις και αν γινομαι κουραστικος απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι οταν παω στο προγραμμα και διαλεγω την εβδομαδιαια προπονηση του τικι τακα παραδειγμα στην επισκοπηση/ημερολογιο δεν ειναι η ιδια αλλα διαφορετικη και απλα δεν καταλαβαινω τι παιζει.

Ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα.
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

elpano wrote: Sat Oct 20, 2018 10:07 pm Παιδιά μια επισήμανση θα ήθελα να κάνω. Όταν δημιουργείς προπονητή και πας να επιλέξεις την/τις εθνικότητα/εθνικότητες που θα έχει (πχ Ελληνική) όλες οι εθνικότητες είναι στα Αγγλικά. Όπως και κάποια άλλα σημεία στο παιχνίδι είναι στα Αγγλικά.
Υπάρχουν πολλά λάθη στη μετάφραση και αυτό λόγω beta. Κάθε χρόνο έτσι γινεται, με το final release του παιχνιδιού θα διορθωθεί πλήρως η μετάφραση σε κάθε γλωσσα.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Spyridon13

Από την καρτέλα Προγράμματα δεν καθορίζεις τίποτα. Από εκεί μπορείς να επεξεργαστείς μόνο τα προγράμματα ή να δημιουργήσεις καινούρια. Η Επισκόπηση σου δείχνει μια εικόνα τι κάνεις. Πρόγραμμα αλλάζεις από την καρτέλα Ημερολόγιο. Παράδειγμα: θέλεις να χρησιμοποιήσεις το Προετοιμασία - Κανονική - Αργά αλλά θέλεις να κάνεις αλλαγές στη Δευτέρα. Θα πας στα Προγράμματα, θα αλλάξεις τη Δευτέρα και θα το αποθηκεύσεις. Δεν σημαίνει αυτό όμως ότι το έχεις επιλέξει, πρέπει να πας στην καρτέλα Ημερολόγιο και από εκεί να το επιλέξεις για την εβδομάδα που θέλεις.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

rimini να σε καλα φιλε μου τωρα καταλαβα. Απλα στην επιλογη προγραματα μπορεις το ιδη υπαρχων προγραμμα να το αλλαξεις αλλα τις προπονησεις τις κανεις απο το ημερολογιο.
Να σε καλα.
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Παιδια μια ερωτηση,το νωρις-μεσον-αργα που έχει στις επιλογές στην προπόνηση αφορα την χρονικη περιοδο που βρισκομαστε στην σεζον?
Last edited by sheriff7 on Sun Oct 21, 2018 2:32 pm, edited 1 time in total.
-nani
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά χαρά σε όλους... Έχει βρει κάποιος το παιχνίδι (με μπετα) κάπου κάτω από 30 ευρώ;
arisgkogkas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Oct 21, 2018 3:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα και απο εμενα στην παρεα! Χρονια παιχτης manager και πρωτη φορα μου τυχαινει αυτο: Ξεκιναω κανονικα το παιχνιδι στην beta κανω τα save μου κτλ και μετα καθε φορα που μπαινω μου γραφει να φτιαξω τον χαρακτηρα μου απο την αρχη, δεν με αφηνει φορτωση τελευταιου παιχνιδιου και ακομα και χειροκινητα να δοκιμασω δεν τα βρισκει καθολου τα save! υπαρχουν κανονικα τα save στον υπολογιστη μου τα βρισκω οταν ειμαι εξω στα windows. Τα μετεφερα και στο desktop παλι τα ιδια. Ψαχνοντας για παραδειγμα τα saves του fm 2018 τα βλεπει ολα κανονικα. Εκανα και το update και παλι τιποτα! Τι γινεται??? -skepsh Τι κανω λαθος?
*Αυτο με τον χαρακτηρα το εφτιαξα εκανα save με το που τον εφτιαξα οποτε πλεον δεν το ζηταει. Οταν δοκιμασω να κανω αποθηκευση μεσα στο παιχνιδι μου γραφει δεν ειναι δυνατη η αποθηκευση, μονο με αποθηκευση ως με αφηνει αλλα και παλι μετα εξαφανιζονται τα οποια save....

Λοιπον λυθηκε το προβλημα. Βρισκεις τα save κανεις μετονομασια και βαζεις την καταληξη .fm και το βλεπει κανονικα. Το αφηνω εδω σε περιπτωση που το παθει και καποιος αλλος. Πανω απο 10 χρονια παιζω manager πρωτη φορα το παθαινω. τες πα τελος καλο ολα καλα! -gioupi
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μετα απο τρελο ξενερωμα περισυ οπου θεωρησα πως το παιχνιδι στην ουσια του ειναι ακριβως το ιδιο με το 17, πρωτο φμ μετα απο cm01 που το παρατησα στο 10ωρο, βλεπω πολυ θετικα τις αλλαγες στην τακτικη (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, οριζεις με κατανοητους τροπους πως θες να παιζεις στις τρεις διαφορετικες φασεις του παιχνιδιου). Ελπιζω να δουλευουν descent στην match engine.

Μπορει καποιος να μου πει αν παιζουν παρομοιες αλλαγες και στα team talks, και press conferences?
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Θελω να κανω αλλη μια ερωτηση για την προπονηση.
Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτα τα "νωρις" και "αργα" και "μεσον"?
Δηλ προετημασια νωρις , προετημασια αργα.

Ευχαριστω.
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από ένα χρόνο απουσίας πήρα φέτος το μανατζερ και νομίζω ότι έχω να παίξω 4-5 χρόνια. Τακτικές και προπόνηση απαιτούν πολλές ώρες. Πάντως φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

Αν και φαντάζομαι τα παιδιά το ξέρουν, υπάρχουν αρκετά σημεία του παιχνιδιού που είναι αμετάφραστα. Πέτυχα εκτός από τις τακτικές κάποιες απαντήσεις πχ σε συντευξη τύπου.



geovrettos wrote: Sun Oct 21, 2018 1:46 pm Γειά χαρά σε όλους... Έχει βρει κάποιος το παιχνίδι (με μπετα) κάπου κάτω από 30 ευρώ;
Αν το πάρεις από το 2game.com με το κουπόνι του fmgreece σου βγαίνει περίπου 31,5 ευρώ

Δες περισσότερα εδώ
viewtopic.php?f=6&t=44024
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Spyridon13 wrote: Mon Oct 22, 2018 8:21 am Θελω να κανω αλλη μια ερωτηση για την προπονηση.
Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι αυτα τα "νωρις" και "αργα" και "μεσον"?
Δηλ προετημασια νωρις , προετημασια αργα.

Ευχαριστω.
Αφορά το σε ποιο σημείο της προετοιμασίας βρίσκεσαι (Νωρίς-μέσο - τέλος) το ρώτησα στο site της Si και μου το διευκρίνησαν.
Image
-nani
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Σε ευχαριστω πολυ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”