Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατω δεξια στην καρτελα των στατιστικων, και γω εκανα ωρα να το βρω.

Τωρα δε βρισκω την οδηγια για εναλλαγη θεσεων μεταξυ 2 παιχτων
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Yπάρχει κάπου κάποιο video guide για την προπόνηση? Γιατί φαίνεται χάνεται το τόπι εκει...
vandoulas12
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:18 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάγκες, έχω ένα θέμα να μου πείτε αν το έχετε κι εσείς... Δεν μπορω να κάνω load ρουτινες που έχω φτιάξει για τις στημένες φάσεις....
User avatar
marios1926
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 518
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:39 pm
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Location: Nicosia, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως είχες κάνει save τις ρουτίνες όταν έπαιζες την beta, και τώρα που έχει γίνει το παιχνίδι update στην κανονική του έκδοση δεν μπορεί πλέον να τις διαβάσει;

Στα προηγούμενα FM αν θυμάμαι καλά υπήρχε αυτό το θέμα, δεν ξέρω όμως αν ισχύει και στο φετινό...
User avatar
nikolakas7
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Sat Oct 27, 2012 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε low settings η match engine μου βγαζει μια θολουρα μπορει καποιος να βαλει στα low ολα τα γραφικα και να μου πει αν εχει το ιδιο προβλημα? Δηλαδη να ειναι θολη η εικονα... Ευχαριστω
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vandoulas12 wrote: Sat Nov 03, 2018 12:06 am Μάγκες, έχω ένα θέμα να μου πείτε αν το έχετε κι εσείς... Δεν μπορω να κάνω load ρουτινες που έχω φτιάξει για τις στημένες φάσεις....

Σα να παρατήρησα κι εγώ κάτι τέτοιο, αλλά ήταν αργά για να το δώσω σημασία, θα το τσεκάρω ξανά.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

jimis21 συγνωμη ρωτας για κατι το φυσιολογικο(λογικο αρα υποκειμενικο) σε κατι που μπορει να γινει αν θα γινει στο μελλον?(Και μιλαμε για 3 χρονια τωρα).Μηπως να παμε σε κανενα αστρολογο ή να ριξουμε χαρτια και καφεδες να ξερουμε τι μπορει να γινει στο μελλον?
Ή να το παμε εντελως στην τυχη και να ορισουμε υποθετηκα το τι θα μπορουσε να γινει αν και αν και αν....

Οπως το θετεις εσυ λογικα θα πρεπει να μεταφερονται οι βαθμοι οπως για μενα θα ητανε ποιο λογικο να γινει ενα συστημα σαν το μπασκετ δηλ να μεταφερονται οι βαθμοι που περνεις απο τις ομαδες που περνανε στο ομιλου του πρωταθληματος.Επισης αλλη μια καλη ιδεα ειναι να εχεις τους μισους βαθμους απο την κανονικη περιοδο. Ωραια ολα αυτα αλλα απο την στιγμη που ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ τι θα γινει το κανανε παρα πολυ γενικα.

Φιλικα παντα.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Τωρα που διαβαζω το σχολιο ζητω συγνωμη αν ειναι λιγο εριστικο και να συμπληρωσω κατι αλλο.
22 αγωνες δεν ειναι τσαμπα γιατι αν δεν τους νικησεις ή δεν παρεις τους βαθμους που θες πολυ απλα δεν πας στον ομιλο για το πρωταθλημα αλλα παιζεις για τον υποβιβασμο.Τωρα απο την αποψη οτι σαν ΑΕΚ παραδειγμα μπορει να βγεις και 6ος(αφου οι βαθμοι δεν μεταφερονται ποιος ο λογος να σκοτωνεσε για αητητο) πηγαινοντας χαλαρα για να γκαζωσεις στον δευτερο γυρω οκ τι να πω?Αν το δεις απο την θετικη πλευρα τοτε θα εχεις πολλα ματς για να ξεκουρασεις τους παιχτες για τα ευρωπαικα ματς.

Αυτα.
vandoulas12
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:18 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

marios1926 wrote: Sat Nov 03, 2018 12:37 am Μήπως είχες κάνει save τις ρουτίνες όταν έπαιζες την beta, και τώρα που έχει γίνει το παιχνίδι update στην κανονική του έκδοση δεν μπορεί πλέον να τις διαβάσει;

Στα προηγούμενα FM αν θυμάμαι καλά υπήρχε αυτό το θέμα, δεν ξέρω όμως αν ισχύει και στο φετινό...
Το θέμα είναι οτι αποθηκεύω καινούριες ρουτίνες και μετά δεν μπορώ να τις κάνω load σε άλλες τακτικές... Πρέπει να το κάνω απ την αρχή όλο το πανηγύρι....
User avatar
bob 7
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Sun Feb 08, 2009 1:07 am
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε σεις μια ερώτηση για το fm mobile (δεν ξέρω αν είναι για το συγκεκριμένο τοπικ η ερώτηση). Πήρα ελεύθερο στην αταλαντα τον Gnoukouri και μου τον έβαλε ρεζερβες αλλά δεν μπορώ να βρω πως τον ανεβάζω στην πρώτη ομάδα ούτε στην καρτέλα actions στον παίκτη ούτε κάπου αλλού μου δίνει την επιλογή. Το κοίταξα και για άλλους παίκτες και δεν μου βγάζει επιλογή γενικά. Ξέρει κανείς πως γίνεται; (αν το έχει παίξει κάποιος στο κινητό)
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΗΓΑ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΛΑ ΕΤΣΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Θελω να κανω μια ερωτηση.
Εχω τον Παναθηναικο 1η σεζον και αλλαζει η χρονια και μπαινουμε στην μεταγραφικη περιοδο και περνω εναν βραζιλιανο ελευθερο 20 χρονων.Γιατι ενω τον εχω δηλωσει στο ροστερ μου λεει διπλα οτι δεν μπορει να δηλωθει? Ξερω οτι υπαρχει απαγορευση στις μεταγραφες αλλα στην αρχη της σεζον δεν μπορουσες να κανεις μεταγραφες γιατι και το παιχνιδι δεν σε αφηνε.ΑΛλα μετα εκανα κανονικα γιατι ομως δεν δηλωνετε?
leriban
Amateur
Amateur
Posts: 104
Joined: Tue Aug 19, 2008 12:29 pm
Football Manager της ομάδας: real madrid- PAO
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω πηρα εναν free 18 χρονων. και σε μενα το ιδιο εκανε
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δεν έχω καθόλου ήχο κατά τη διάρκεια του αγώνα όταν παίζω FMT19. Με βοηθάει γιατί πολλές φορές κάνω κάτι άλλο στο pc και θέλω μόνο να ακούω όταν μπαινει γκολ κτλ. Καμιά ιδέα;
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Το χειμώνα μπορεί να πάρει και να δηλώσει ΜΌΝΟ ΈΛΛΗΝΑ έως 23 ετών ο ΠΑΟ

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
ninis13
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 23, 2007 6:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα, επειδή έχω ενα ultrabook με on board καρτα γραφικών (κατα τα άλλα μια χαρά χαρακτηριστικά , 8gb ram, ι7, ssd σκληρο ) αν προτείνετε κάποια ρύθμιση ακόμα και κάποιο πιο ελαφρυ σκιν για να ειναι λιγο πιο smooth το παιχνιδι. Κατα τη διάρκεια του αγώνα εννοειται πως εχω κατεβασμένα τα γραφικά οσο γινεται και δεν με ενοχλει κατι εκει. Πιο πολυ για τις περιπτώσεις των τακτικών στις αναζητήσεις παικτών κλπ. Ευχαριστω!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”