Football Manager 2019 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2019!
Post Reply
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την ανεβασα στις τακτικες για οποιον ενδιαφερεται
User avatar
marios1926
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 518
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:39 pm
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Location: Nicosia, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alexiswhomen wrote: Wed Nov 28, 2018 11:14 am
Movida wrote: Wed Nov 28, 2018 9:01 am Βρήκα ένα bugάκι.Θέλει ένας παίχτης μου νέο συμβόλαιο,του λέω να περιμένεις τις επόμενες μέρες θα σου κάνω πρόταση και όταν πάω να κάνω πρόταση,μου λέει ο ατζέντης του ότι δεν ενδιαφέρεται!!!
ψιλε το εχω παθει και εγω αν δεις λογικα η σχεση σου με τον ατζεντη θα ειναι οτι σε αντιπαθει πολυ και δεν θελει να μιλησει καθολου μαζι σου,προσπαθησε να βαλεις τον τεχνικο διευθηντη η οποιον αλλον εχεις για να κανει την ανανεωση για σενα αλλα θα δωσει στανταρ πολλα παραπανο απο οτι θελεις να του δωσεις εσυ.....
-
Μου έχει συμβεί και εμένα, και πράγματι ο λόγος πρέπει να είναι οι κακές σχέσεις σου με τον αντζέντη του παίκτη. Το να αφήσεις την ανανέωση στον Football Director είναι μια λύση, αλλά λογικά θα σου κοστίσει πολύ περισσότερα σε μισθούς και μπόνους, από ότι αν έκανες εσύ την ανανέωση.

Υπάρχει ένα κολπάκι όμως για να φτιάχνεις γρήγορα (και εύκολα) τις σχεσεις σου με τους αντζεντηδες, ακόμα και όταν είναι κάκιστες:
Πας στην καρτέλα του συγκεκριμένου αντζέντη και βλέπεις ποιους παίκτες έχει πελάτες. Διαλέγεις τυχαία 4-5 παίκτες (για ευκολία πάρε τους πιο φτηνούς, δεν σε νοιάζει ηλικία, αξία κτλ), κάνεις προσφορά στις ομάδες τους (δίνεις όσα ζητήσουν, ασχέτως αν δεν έχεις τα λεφτά), και όταν έρθει η ώρα για να συμφωνίσεις με τους παίκτες για τα συμβόλαια (άρα και τους αντζέτηδες) τους δίνεις αμέσως όσα ζητήσουν.

Περιμένεις 4-5 μέρες για να σου έρθει το μύνημα για να κάνεις confirm τις μετεγγραφές, αλλά εσύ κάνεις το αντίθετο και τις ακυρώνεις όλες. Έτσι μέσα σε μόλις 4-5 μέρες φτιάχνουν οι σχέσεις σου με τον συγκεκριμένο αντζέντη, γιατί ασχέτως αν δεν έγιναν οι μετεγγραφές, στο θέμα των συμβολαίων τα είχατε βρεί εύκολα. Και έτσι θα μπορείς μετά να ανανεώσεις και τον παίκτη σου που δεν έμπαινε καν σε συζητήσεις μαζί σου πιο πρίν.

Αν και μοιάζει λίγο σαν cheat, αυτη η μέθοδος πιάνει πάντα και σου λύνει πολλά προβλήματα (δεν την έχω δοκιμάσει στο φετινό FM, αλλά μέχρι και το περσινό δούλευε σε όλα τα FM, οπότε λογικά θα δουλεύει το ίδιο καλά και στο φετινό).
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Όχι δεν έχω κακή σχέση με τον μάνατζερ αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να παίζει ρόλο.Το λέω γιατί βγάζει μήνυμα ότι ο πελάτης μου δεν ενδιαφέρεται ενώ ο ίδιος ζήτησε νέο συμβόλαιο.

Όσο για το κόλπο ισχύει,αλλά εγώ κάνω το εξής.Όχι μόνο δίνω ότι ζητάνε αλλά και πολλά παραπάνω ώστε να γίνει αμέσως αποδεχτή η πρόταση.όταν έρχεται το μήνυμα επιβεβαίωσης της μεταγραφής πατάω delay,γιατί έχω παρατηρήσει ότι στην ακύρωση,χαλάνε οι σχέσεις,μετά πάω στον παίχτη και πατάω αίτημα επιβεβαίωσης,μετά delay κ.ο.κ.
User avatar
marios1926
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 518
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:39 pm
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Location: Nicosia, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ τις ακυρώνω με το που έρθει το πρώτο μύνημα επιβεβαίωσης, χωρίς να κάνω καθόλου delay. Ισως παίζει ρόλο ότι κάνω προτάσεις σε τουλάχιστον 5-6 παίκτες (πελάτες) του ταυτόχρονα. Εσύ ίσως κάνεις σε πιο λιγους, γι' αυτό και κάποτε ίσως να μην δουλέυει τόσο καλά αυτή η μέθοδος.

Όσο για το ότι δεν μπορείς να ανανεώσεις του παίκτη ο οποίος ο ίδιος σου ζήτησε νεό συμβόλαιο (ενώ έχεις καλές σχέσεις με τον μάνατζερ του), μήπως του έκανες πρόταση ανανέωσης πριν ελάχιστες μέρες αλλά δεν τα βρήκατε στα λεφτά και την απέρριψε? Γιατί αν έγινε αυτό θα πρέπει να περάσει σχεδόν ένας μήνας για να είναι διαθετημένος να μπεί ξανά σε συζητήσεις, ασχέτως αν σου ζήτησε ο ίδιος τώρα νέο συβόλαιο (συμβαίνουν αυτά τα περίεργα στο FM).
daBone13
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Mon Mar 06, 2017 2:55 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε φάση φάουλ δίνει ανύπαρκτο οφσαιντ...τι φάση;;;

http://prntscr.com/lomsmc


το μόνο που βλέπω είναι ότι είναι ο άλλος πιο μπροστά αλλά δεν επηρεάζει καθόλου;; τι έγινε;;τι match engine είναι αυτή;;;

http://prntscr.com/lomthj
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Βάλε το βίντεο. Η μπάλα πήγε απευθείας στον Σταϊκο από το φάουλ και ο ίδιος έβαλε το γκολ?
Χτηπησε σε άλλον παίκτη του παο και έφτασε στον Σταϊκο που ήταν οφσαιντ?
Η πήρε την κεφάλια ο Σταϊκος και την βάζει ο μπροστινος του είτε απευθείας είτε από απόκρουση του τέρμα??

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Λογικά διαιτητικό λάθος αλλά θα βοηθούσε το βίντεο της φάσης.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

daBone13 wrote: Thu Nov 29, 2018 8:03 pm Σε φάση φάουλ δίνει ανύπαρκτο οφσαιντ...τι φάση;;;

http://prntscr.com/lomsmc


το μόνο που βλέπω είναι ότι είναι ο άλλος πιο μπροστά αλλά δεν επηρεάζει καθόλου;; τι έγινε;;τι match engine είναι αυτή;;;

http://prntscr.com/lomthj
φίλε δεν μπορεί να είναι τέλειο το παιχνίδι... εδώ πραγματικοί διατητές κάνουν λάθη... κώδικας είναι, και εγώ έχω δει λάθη (και στα κατσικοχώρια των ΕΠΣ ακόμη) αλλά δεν μπορείς να το αποφύγεις τελείως...

Εκτός αν εννοείς ότι το παιχνίδι "δεν ήθελε" να κερδίσεις και το έκανε έτσι... αλλά δεν το νομίζω, συνήθως έχει άλλους τρόπους για αυτό το αποτέλεσμα
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Υπόψιν ότι οι διαιτητές έχουν attributes όπως και οι παίκτες. Αυτό σημαίνει ότι και αυτοί κάνουν λάθη ingame, όπως και στην πραγματικότητα...
daBone13
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Mon Mar 06, 2017 2:55 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδή δεν ξέρω ξέρω πως να φορτώσω το βίντεο, έγινε εκτέλεση φάουλ και απλά κεφαλιά και μέσα.

στην επόμενη φάση έβαλα γκολ άρα δεν το έκανε "επίτηδες" το παιχνίδι για να μην κερδίσω. Αν και δεν το έχω συναντήσει εύκολα αυτό 4 χρόνια που παίζω, 1-2 φορές το πολύ.

προφανώς δεν βρίζω το παιχνίδι απλά το έβαλα γιατί έχω παρατηρήσει ΄΄οτι δίνει οφσάιντ και όταν καλύπτεται ο παίκτης εκατέρωθεν.

απλά αν υπάρχει περίπτωση με update να διορθωθεί αυτό;;
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Ο Βαρουχας τι είπε?
-nani
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς βίντεο είναι λίγο δύσκολο να κρίνουμε, εγώ προσωπικά στα save που έκανα και πέρυσι και μέχρι τώρα στο φετινό, 2 φορές έχει δώσει λάθος offiside, αλλά γενικά δεν έχω παράπονο από τη ΜΕ!
panamicky
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Fri Nov 30, 2018 2:33 am
Football Manager της ομάδας: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα.Παιζω fm2019 εχω παιξει 5 επισημα παιχνιδια και τα εχω κερδισει.Ψαχνω στον πινακα κορυφαιων αλλα δεν υπαρχω πουθενα.Ξερετε κατι;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω πως μετράει τους βαθμούς στον πίνακα κορυφαίων αλλά σίγουρα δεν το κάνει με ποσοστό νικών.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

panamicky
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Fri Nov 30, 2018 2:33 am
Football Manager της ομάδας: Παναχαικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το θεμα ειναι οτι δεν με βλεπω πουθενα στον πινακα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”