S.S.C.Napoli 2019 "Guagliu! E che ve sit pers"

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό της ομάδας σας και προτείνετε τα "πουλέν" σας
Post Reply
User avatar
MedellinC
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Sun Dec 18, 2016 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers
Location: Salonica/Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Napoli,Maradona,De Laurentiis.Δε ξέρω για τα βουνά, πάντως αν ψάχνεις τρέλα θα βρείς μπόλικη στη Νάπολι. Μια απο τις πλέον ποδοσφαιρικές πόλεις που παρόλο την αποχή της απο τις επιτυχίες η φλόγα δεν σβήνει με τίποτα. Σκοπός μας να την οδηγήσουμε στις επιτυχίες και να αφήσουμε την παράνοια που επικρατεί στην πόλη να μας παρασύρει μέσω φυσικά του αγαπημένου μας Football Manager.


ΙΣΤΟΡΙΑ

Image
H ιστορία της ομάδας είναι πιστεύω λίγο πολύ γνωστή σε όλους.2 Serie A και 1 Εuro Cup τα οποία βάλαν τον Diego στο πάνθεον της πόλης.
Στο πρόσφατο παρελθόν έχει καταφέρει πολλές φορές να έχει μια συμπαθητική ομάδα η οποία παίζει πολύ ελκυστικό ποδόσφαιρο αλλα στο τέλος μένει με άδεια χέρια.

ΣΤΟΧΟΙ 1ΗΣ ΣΕΖΟΝ

Image

Προσωπικά δε κυνήγησα το over-achieve στο save μου για πρώτη σεζόν, καθώς ήταν και το πρώτο..."σοβαρό" για το FM 2019. Παρ'όλ'αυτά θεωρώ πως είναι δυνατή η διεκδίκηση του πρωταθλήματος και σας παίρνει να είστε πιο απαιτητικοί.Η έξοδος στο Champions League είναι αρκετά βατός στόχος και εκτός τρομερών απροόπτων θα μπορείς να την επιτύχεις, εύκολα ή δύσκολα.Στο champions league είμαστε στο 2ο group δυναμικότητας και ανάλογα πάντα με τη κλήρωση συγκεντρώνουμε αρκετές πιθανότητες να περάσουμε στην knock out φάση. Μέσω της Ευρώπης μπορείς να συγκεντρώσεις καλά χρήματα για μεταγραφές, άν και όπως θα δούμε παρακάτω δεν είμαστε καθόλου άσχημα οικονομικά. Το κύπελλο επίσης είναι ενας θεσμός ο οποίος μπορείς να κυνηγήσεις καθαρά και μόνο για το γόητρο καθώς συνήθως μια πιθανή αποτυχία δε φέρνει τρομερή γκρίνια, εκτός και αν πρόκειται για μεγάλο κάζο φυσικά.

STAFF
Image
Υπερβολικά μέτριο το βρίσκω. Χρειάζεται μια καλή "σκούπα". Δεν ήμουν ποτέ ψείρας σε αυτά, κάνοντας ενα γρήγορο search με βάση τα atts που χρησιμεύουν σε κάθε ρόλο κατέληξα κάπως έτσι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
Η ομάδα είναι πολύ καλά οικονομικά. Δε χρωστάει, έχει γήπεδο, χορηγίες φυσικά τα πάντα, και παίρνεις πολύ μεγάλο(συνήθως 100%) ποσοστό απο τις μεταγραφές.
Τώρα όσων αφορά το budget. Σύμφωνα με τους στόχους που έχω θέσει πιο πάνω, έχεις 34 εκ. περίπου για μεταγραφές και γύρω στα 114εκ. για μισθοδοσία. Πάρα πολύ καλά τα λεφτά και ειδικά με το roster που ήδη έχουμε όπως, φυσικά, θα δούμε αναλυτικά παρακάτω. Υπάρχουν πολλοί παίκτες που μπορούν να φέρουν καλά λεφτά στα ταμεία αλλα αυτό το κρίνετε εσείς ανάλογα τις συνθήκες στο game σας και φυσικά το play style σας!

ΡΟΣΤΕΡ
Το ξέρω, το ξέρω... Οι μισοί και παραπάνω skipάρατε όλα τα αλλά πιο πάνω και ήρθατε στο ζουμί :p
Η αλήθεια είναι οτι δε θα φύγετε απογοητευμένοι, καθώς η Νάπολι έχει ήδη ενα πολύ καλό και γεμάτο ρόστερ το οποίο θα ξεζουμίσω και θα σας περιγράψω αναλυτικά.

GK
Spoiler: show
Image
I know, i know. 3 δανεικοί μέτριοι keepers. Κι'όμως έχουμε 3 διαφορετικές περιπτώσεις δανεικών μέτριων τερματοφυλάκων!Shh...It will all make sense!
David Ospina= Δανεικός απο την Arsenal, με ρήτρα στα 10m ο Κολομβιανός portiere ειναι για τη πρώτη σεζόν(φαινομενικά τουλάχιστον) η καλύτερη μας επιλογή.Στα 29 του δεν είναι τερματοφύλακας που θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου αλλα είναι αρκετά τίμιος.
Alex Meret= Ο νέος (21 χρονών) Ιταλός έχει όλο το μέλλον μπροστά του να φυλάσσει τα goalpost της ομάδας μας! Δυστυχώς για μας, δεν έχει το...παρόν. Πρέπει να του δοθούν ευκαιρίες για να πιάσει το full potential του.Είναι δανεικός με μεταγραφή κανονισμένη με το που τελειώνει ο δανεισμός του. Κατα την άποψη μου, 2ος πίσω απο τον Ospina.
Ορέστης Καρνέζης=Και ο πατριώτης μας!Ο Ορέστης, κλεισμένος μετα τον δανεισμό του στην ομάδα μας, θα πάρει τον πιο εύκολο μισθό στη ζωή του. Σε μένα ζήτημα να έπαιξε 5 παιχνίδια και έφυγε με την πρώτη ευκαιρία!(χειμώνα 2ης σεζόν αν δε κάνω λάθος).
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Ospina First Team,Meret Backup,Karnezis Rotation μέχρι και Not needed θα πώ. Εγώ με την ολοκλήρωση της πρώτης σεζόν έκανα μια μεταγραφή σε αυτή τη θέση. Ενδεικτικές προτάσεις είναι οι:Strakosha απο τη Lazio ~20m, και Βλαχοδήμος ~25m

DC
Spoiler: show
Image
Αρκετά obvious τα πράγματα θεωρώ. Εγώ έχτισα την ομάδα πάνω στον Koulibaly. Αν σκοπεύεται να κάνετε το ίδιο θα πρέπει να δείξετε τρομερή επιμονή καθώς τα λεφτά που θα έρθουν απο Μάντσεστερ και Παρίσι... ζαλίζουν!Υπάρχει και πιθανότητα γκρίνιας αν αρνηθείτε αρκετές προτάσεις απο "μεγαλύτερες" ομάδες, τις οποίες θα πρέπει να χειριστείτε με μπλα-μπλα και καλύτερο συμβόλαιο. Ο Albiol είναι ενας τίμιος παρτενέρ του στα μετόπισθεν αλλα είναι στα 32 του και ενδεχομένως να έχει και προβλήματα τραυματισμών απο 1-2 βδομάδες μέχρι και μήνες αν είστε γκαντέμηδες.Οι άλλοι 3 είναι καθαρά για rotation.1η σεζόν τουλάχιστον κανείς δεν έχει τα φόντα να πάρει τη θέση βασικού απο τον Albiol.Εγώ στο save μου έστειλα δανεικό τον Luperto ο οποίος έκανε πολύ καλή σεζόν στη Σασσουόλο και έτσι πήρε απο τη 2η χρονιά ευκαιρίες και φάνηκε αρκετά χρήσιμος. Ο Maksimovic είναι ενας πολύ μέτριος-πολύ τίμιος παίκτης. Ό,τι πρέπει για 3-4η επιλογή. Ο Chiriches δεν εκμεταλλεύτηκε καμία ευκαιρία σε μένα, δεν με έπεισε ποτε για τις ικανότητες του και έτσι αποχώρησε απο την ομάδα το καλοκαίρι με το που τελείωσε η 1η σεζόν.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Σε περίπτωση που πουλήσεις Koulibaly φέρνεις παίκτη 100%. Λεφτά θα έχεις οπότε θα πρότεινα παίκτη απο το πάνω ράφι. Ενδεικτικές προτάσεις: Milenkovic απο Φιορεντίνα,Sebastian Coates απο Sporting, Sule απο Bayern.


DL
Spoiler: show
Image
Αν και είναι πρώτη φορά που το αναφέρω στην ανάλυση, ότι λέω εδώ εννοείται είναι πράγματα που έχω δεί μέσα απο το save μου, έτσι οπως κύλησε σε μένα. Εννοείται οτι δε θα βγούν πάντα έτσι και εννοείται οτι δε θεωρώ οτι είναι τα "σωστά" να κάνεις ξεκινώντας με τη Νάπολι.
Αφού το είπα και αυτό, να πώ οτι παίκτης Faouzi Ghoulam ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Δε πα να είναι ο καλύτερος παίκτης του ρόστερ, απο τη στιγμή που στα 3/4 της σεζόν θα είναι εκτός λόγω τραυματισμών δε μπορώ να βασιστώ πάνω του. Εμένα μου ήρθε πρόταση και τον έδωσα με μεγάλη μου χαρά.Feel free να τον εμπιστευτείτε με θέση βασικού, εγώ δε το έκανα.
Παρακάτω, έχουμε εναν πολύ καλύτερο απο ότι μπορεί να κρίνετε εξ'αρχής Mario Rui o οποίος για 1η σεζόν στέκεται στην 11άδα αξιοπρεπέστατα! Στη θέση μπορεί να παίξει και ο Hysaj και ο Luperto αλλα δε θα το συνιστούσα.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Μια θέση που σίγουρα χρειαζόμαστε ενίσχυση.Πολύ καλή περίπτωση είναι ο Luca Pellegrini απο τη Ρόμα. Ο πιτσιρικάς είναι ότι πρέπει για τα ρεπό του Mario Rui και όταν φτάσουμε στο επίπεδο που θα θέλουμε level up στη συγκεκριμένη θέση θα είναι η λύση στα προβλήματα μας! Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

DR
Spoiler: show
Image
Αν και φαινομενικά, μικρότερο βάθος σε αυτή τη θέση συγκριτικά με τα αριστερά μπάκ, όλως παραδόξως είμαστε πιο καλυμένοι! Στη θέση του δεξιού μπάκ έχουμε μόνο τον Hysaj και τον Malcuit αλλα καλύπτουν τη θέση και με το παραπάνω. Ο ακούραστος Hysaj μπορεί να βγάλει 50 ματς τη σεζόν αψεγάδιαστος και ο Malcuit μπορεί να τον καλύψει τιμιότατα όποτε και αν χρειαστεί. Αν κάποιος θέλει μπορεί να φέρει κάποιον απο τις ακαδημίες ως 3ο αλλα έχω την εντύπωση πως είναι υπερβολή. Αν κάνει καλές εμφανίσεις ο Hysaj έρχονται και για αυτόν αρκετά καλές προσφορές, αλλα εγώ τον κράτησα και σκοπεύω να τον κρατήσω για πολύ ακόμα(μέχρι τα πρώτα τούμπανα regenάκια *γκούχ γκούχ*), εχμ...ναι. Για πολύ ακόμα λοιπόν.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Είμαστε πολύ ικανοποιητικά σε αυτή τη θέση. Αν είστε απο τους τύπους που με το καλημέρα αλλάζουν 11άδα, υπάρχει ενδιαφέρον για τον Hysaj που μπορείτε να εκμεταλευτείτε για να φέρετε το έκαστοτε πουλέν σας. Δεν είμαι σε θέση να προτείνω παίκτη για αυτή τη θέση καθώς δε χρειάστηκε να φέρω κάποιον στο save μου. Αν κάποιος έφερε κάποιον που του βγήκε μπορεί να σχολιάσει απο κάτω και θα το προσθέσω με τη πρώτη ευκαιρία!

DMC
Spoiler: show
Image
2 πολύ ποιοτικοί παίκτες σε αυτή τη θέση.Εγώ χρησιμοποιούσα τον Allan ώς MC στο σύστημα μου γιατι μου έδειξε πολλά ποιοτικά μεσοεπιθετικά στοιχεία και είχα βασικό τον Diawara συνήθως.Ο Αllan είναι απο τους καλύτερους παίκτες στην ομάδα και απο τους πιο ακριβούς επίσης. Θα έρθουν πολλές προτάσεις μεσα στη σεζόν οπότε θα πρέπει να αποφασίσετε αν θα τον πείσετε να παραμείνει στην ομάδα με καινούργιο συμβόλαιο ή αν θα τον διώξετε. Γενικά πάντως ακόμα και αν δεν χωνεύεται κάποιον και θέλετε να φύγει οπωσδήποτε μη βιαστείτε να τον δώσετε γιατι η αξία στους περισσότερους παίκτες της Νάπολι ανεβαίνει πολύ. Πιο συγκεκριμένα τον Άλλαν αν αντί για πρώτη χρονιά καλοκαίρι τον δώσετε π.χ. Χειμώνα η μετά το πέρας της πρώτης σεζόν η αξία του μπορεί έυκολα να ανεβεί 15m.Οπότε κάντε τον σχεδιασμό στο save σας ανάλογα.Ο Diawara απο την άλλη είναι ενας υπερβολικά ταλαντούχος παίκτης με τρομερό potential. Με έβγαλε ασπροπρόσωπο στη θέση του DM καθώς του έδωσα πολλά παιχνίδια απο τη πρώτη χρονιά. Πολλές ασσίστ και μερικά γκόλ, τρομερές εμφανίσεις που δικαιωματικά του έφεραν ενα καινούργιο πολύ βελτιωμένο συμβόλαιο το οποίο φυσικά μαζι με τις εμφανίσεις του εκτίναξε την αξία του. Έχει νόημα η πώληση του την 2η ή 3η χρονιά με σκοπό να φέρετε ενα wonder kid/top class παίκτη καθώς μπορεί να πουληθεί ως ένας τέτοιος αλλα δε νομίζω να γίνει ποτε TOP TOP class.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Είμαστε αρκετά καλά σε αυτή τη θέση.Ανάλογα το σύστημα σας και τις πωλήσεις που πιθανώς να κάνετε πρέπει ίσως να κοιτάξετε και για κάποιον παίκτη. Ενδεικτικά κάποιες προτάσεις: Partey απο Atletico στα ~20m, De Jong απο Ajax στα ~35m.

MC
Spoiler: show
Image
Πολύ γεμάτη θέση και αυτή. Ξεχωρίζει φυσικά ο αρχηγός, Marek Hamsik, στα 30 του ηγετική μορφή στη Νάπολι. Ο πιο ποιοτικός παίκτης στη θέση του και απο τους πιό ποιοτικούς στην ομάδα. Ανάλαμβάνει το οργανωτικό κομμάτι φυσικά, πάντα ανάλογα με το σύστημα και το play style σας.Mετά έχουμε τον Zielinski, επίσης πολύ καλο παίκτη 24 χρονών, παίρνει θέση βασικού και κάνει πολύ καλές εμφανίσεις με συμμετοχή σε πολλά γκόλ της ομάδας.Πολλές προτάσεις θα σας έρθουν και για αυτόν, δε θέλω να επαναλαμβάνομαι, κρίνετε ανάλογα με τις καταστάσεις στο save σας.Ο Fabian και ο Rog έχουν πιο μικρό ρόλο φυσικά στην ομάδα.Ο Rog φαίνεται αρκετά ελπιδοφόρος παρ'όλ'αυτά σε μένα δε φάνηκε ποτέ κατι τέτοιο και αποχώρησε με τη λήξη του συμβολαίου του. Αν δείτε οτι δε πιάνει και σε σας θα πρότεινα να τον πουλήσετε μπας και μπορέσετε να βγάλετε κάποιο κέρδος απο αυτόν.Και ο Fabian πάνω κάτω στα ίδια με τον Rog, με την εξαίρεση οτι αυτος δεν έχει ούτε potential.Decent λύση για βάθος πάγκου.Σε μένα δεν ανανεώθηκε ποτέ το συμβόλαιο του και έφυγε με το που ζήτησε περισσότερες ευκαιρίες.
Συμπέρασμα:Άψογο το roster μας σε αυτή τη θέση καθώς έχει απο όλα, έμπειρους, ταλέντα,αλλαγές. Υπάρχουν και παίκτες που παίζουν σε αυτή τη θέση αν και δεν είναι η natural τους οπότε δε θα υπάρχει θέμα εκτός και αν φύγει κάποιος.Και για εδώ προτείνω Thomas Partey απο Atletico και De Jong απο Ajax καθώς παίζουν και στις 2 θέσεις.

AML
Spoiler: show
Image
Και τώρα πάμε στο πιο δυνατό σημείο της ομάδας κατα την άποψή μου. Στους wingers μας. Απο τα αρίστερα έχουμε Insigne να είναι η φυσική του θέση και να παίρνει φανέλα βασικού σπίτι του.Παίζει και ο Μέρτενς ο οποίος αν επιλέξετε εν τέλει σύστημα με 1 ST θα παίξει εκεί "αναγκαστικά" ως IF(Εσωτερικός επιθετικός).Callejon και Verdi αποδίδουν πολύ καλύτερα στα δεξιά και μόνο ως λύση ανάγκης θα μπούν απο αριστερά.Νομίζω οτι είναι αυτονόητο το οτι θα έρθουν προτάσεις για ΟΛΟΥΣ σε αυτες τις θέσεις. Σε μερικές νομίζω οτι δύσκολα θα πείτε όχι καθως τα ποσά είναι άρρωστα.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:ΥΠΕΡΠΛΗΡΗΣ.- Μεταγραφές,φυσικά, μόνο σε περίπτωση που Α) Για κάποιο λόγο επιλέξετε σύστημα που δεν εκμεταλεύεται την θέση, Β) Πουλήσετε κάποιον. Σε περίπτωση που πουλήσετε κάποιον μη κάνετε πειράματα.Λογικά θα έχετε πολλά λεφτά καθώς όλοι είναι AAA παίκτες.

AMR
Spoiler: show
Image
Και απο τα δεξιά έχουμε μια πληθώρα επιλογών. Ξεχωρίζει φυσικά ο Callejon αλλα μην σας ξεφύγει έτσι απλά ο Verdi.Σε μένα μπήκε αναγκαστικά στην ομάδα(λόγω τραυματισμών) και με εξέπληξε με τις εμφανίσεις του! Πολύ καλός παίκτη!Και ο Ounas έχει potential αρκετά decent επιλογή και αυτός για ρεπό και τραυματισμούς.Για να μην πλατειάζω ότι ίσχυε και για αριστερά. Σε περίπτωση που δε πωληθεί κάποιος είμαστε καλυμμένοι!

AMC\
Spoiler: show
Image
Αλλη μια γεμάτη θέση.Οι περισσότεροι βέβαια είναι πολυθεσίτες οπότε δε χρειάζεται να φύγει κάποιος.Ο αρχηγός Hamsik είναι για μένα η no 1 επιλογή στη θέση του AMC.Εχεί πολλούς σε περίπτωση τραυματισμού/ξεκούρασης, Fabian και Ιnsigne προτιμούσα εγώ.Απο τις θέσεις οπου ακόμα και να διώξεις κάποιον δε νομίζω πως χρειάζεσαι αντικαταστάτη.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:Γεμάτη θέση, ποιοτικές επιλογές, couldn't ask for more!

STRIKERS
Spoiler: show
Image
Μια θέση που εκ πρώτης όψης φαίνεται γεμάτη, αλλα δεν είναι.Και γιατί δεν είναι. 2 απο τους 4 που παίζουν strikers θα είναι(λογικά) οι βασικές σου επιλογές στα άκρα.Που σε αφήνει με μονο 2 επιλογές.Πιο συγκεκριμένα, Ο Μίλικ είναι ενας πολύ καλός επιθετικός in-game.Και μένα για να είμαι ειλικρινής δε μου έδειξε να έχει κακο injure prone.Απλα περνούσε περιόδους ντεφορμαρίσματος, aka δεν είναι θεος.O Μέρτενς υπερ-τίμιος αρκετά γκόλ και ασσίστ, αλλα στα 31 του. Insigne και Callejon μονο σε περίπτωση ανάγκης παίζουν ST, απο τους 2 τα atts του 1ου είναι καλύτερα.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜA:Ανάλογα με το σύστημα και τις μεταραφές, ίσως χρειαστεί η μεταγραφή κάποιου παίκτη, κατα προτίμησε μικρού ώστε να μην έχει και απαιτήσεις απο θέμα χρόνου. Προτείνω τον
Fiete Arp γύρω στα 15m που πήρα και εγώ στο save μου και εξελίσσεται σε παικταρά!

ΣΥΝΟΨΗ ROSTER
Το ρόστερ μας είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Με μερικές μεταγραφές η ομάδα είναι έτοιμη να πρωταγωνιστήσει στην Serie A. Aπο τους δανεικούς που επιστρέφουν μόνο ο Grassi αξίζει μια ευκαιρία.

ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ
Alex Meret,Kalidou Koulibaly,Diawara. Και οι 3 είναι νέοι πολύ ταλαντούχοι παίκτες οι οποίοι μπορούν να αποτελέσουν την ραχοκοκκαλιά της ομάδας για πολλά χρόνια.

TAKTIKH
Είπαμε οτι θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τους wingers μας. Οπότε εγώ κινήθηκα στο 4-2-3-1.
Οι 2 μπάκ μας είναι CWB, BWM με MEZ στο κέντρο, AMR σε ρόλο Winger Sup, και AML IF. AMC σε AP ενώ ο ST ήταν στον νέο ρόλο Pressing Forward.
Παίζαμε κυρίως με Positive mentality,pass into space, με focus play down the left/right και working ball into box.Slightly higher tempo με Never Time Wasting.Στο transition είχαμε φυσικά counter ΚΑΙ counter-press.Distribute to playmaker με Short kicks.Και τέλος, στο Out of Position είμασταν με higher defensive line με offside trap και Standart line of engagement.Tighter marking και more Urgent pressing intensity.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Διάφορα TIPS
-Πολλοί παίκτες θα θελήσουν να φύγουν για μεγαλύτερες ομάδες.Αν δεν θέλετε να τους δώσετε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα promises για να τους πείσετε να μείνουν για 1-2 χρόνια ακόμα.
-Στο τέλος κάθε μεταγραφικής σεζόν δείτε τις μεγάλες ομάδες (της Αγγλίας κυρίως) καθώς επειδή έχουν ήδη πολύ μεγάλο μπάτζετ και κάνουν και αλλες μεταγραφές βρίσκεις πολύ καλους παίκτες transfer listed.Εγώ έτσι πήρα τον Martial απο την United π.χ.
-Μετα απο κάποια χρόνια προσπαθήστε να ανεβάσετε τα Youth facilities για να έχετε καλύτερα regen.
-Μια καλή πορεία στο CH.L μπορεί να σας αποφέρει πολλά λεφτά για μεταγραφές. Αλλος ένας λόγος για να δώσεις το κάτι παραπάνω!

Υγ.Η έκφραση στον τίτλο "Guagliu! E che ve sit pers", σε ελεύθερη μετάφραση είναι: "Παιδιά, δε ξέρετε τι χάνεται" και υπήρχε σαν σύνθημα στα κοιμητήρια της Νάπολι την εποχή που σήκωνε τον τίτλο ο Diego!Και φυσικά το έχουμε σαν οδηγό σε όλη μας την προσπάθεια!
Είχα καιρό να κάνω κάτι τέτοιο, οπότε οτι λάθος spotάρετε πείτε μου να το διορθώσω!Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες αν παίξατε με Νάπολι στο FM 2019, τι τακτικές χρησιμοποιήσατε, ποιοί παίκτες σας βγήκαν και όλα αυτά τα καλά!
Παρακάτω αφήνω τα account μου στα media οπου θα χαρώ να μιλήσω με όποιον συνάδερφο ψήνεται!

Steam:https://steamcommunity.com/id/medellinC/
Twitter:https://twitter.com/Medell1nC
Twitch:https://www.twitch.tv/medellinC
Image
User avatar
mosxovits
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Thu Oct 18, 2012 9:26 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Location: Ηρακλειο Κρητη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραια αναλυση ΕΥΓΕ..!
Spoiler: show
Καποια στιγμη σταματαει να ειναι ενα παιχνιδι..!--->FM05 and going on...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Γουστάρω τις «δουλειές» τις μερακληδικες. Σωραιος. Δεν άφησες κομμάτι της ομάδας ασχολίαστο.

Έχοντας αναλάβει τη Ναπολι την 6η σεζόν, αυτό που έχω να πω είναι πως ο Ντιαβαρά εξελίσσεται σε οδοστρωτήρα, ο Χαμσικ δίνει πράγματα ως αλλαγή στα 35 του, ο Ινσίνιε στα 32 του αντέχει να τρέχει και να κινείται στους χώρους και ο Κουλιμπαλι δεν έχει αλλάξει διατροφή, τρώει μωρά για πρωινό.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
toporstinos
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Dec 02, 2008 8:42 pm
Football Manager της ομάδας: Νάπολι
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετική ανάλυση. Έχω "φάει" άπειρο καιρό να παίζω με Νάπολι, τόσο στο 18 όσο και τώρα στο 19, μια.. τρελή κατάσταση που με οδήγησε μέχρι και να ταξιδέψω και να ζήσω από κοντά την "τρέλα" του San Paolo για την ομάδα στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Λίβερπουλ.

Νομίζω πως είσαι πολύ εύστοχος στα όσα μας ανέφερες. Εγώ, για να είμαι ειλικρινής χρησιμοποίησα πολύ τον Ουνάς ως μπακ απ του Ινσίνιε, στα αριστερά και μόνο και τον Βέρντι πίσω από τον φορ και ελάχιστα δεξιά.

Επίσης, θεωρώ πως ο Γκουλάμ... δεν γίνεται διάολε να πουληθεί γιατί μόλις επιστρέψει απλά... κλείνει σπίτια.

Διάβασα με τεράστια χαρά την ανάλυση αυτή και ελπίζω να πειστούν πολλοί συνάδελφοι και να αναλάβουν την ομαδάρα αυτή.

Καλή συνέχεια και καλή χρονιά αδέρφια!
Vassilis_Pyrgos
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Πανηλειακός
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

πολύ ωραία ανάλυση φίλε Dimi
ποια η γνώμη σου για Gaetano και Palmieri??
έχω δώσει ευκαιρίες και στους δύο και ο πρώτος όταν τον έβαλα βασικό σκόραρε δύο γκολ
Post Reply

Return to “Ομάδες & Παίκτες”