Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Λογικά θα υπάρχουν σαν παίκτες στο national pool έχοντας την δυνατότητα να τους καλέσεις αλλά αν θα έχει την δυνατότητα ο Φαν Σιπ να τους καλεί αυτό δεν το ξέρω...
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Δωμάτια μεταγραφών Ελληνικών ομάδων:

Ολυμπιακός:
Spoiler: show
Εσύ: Πρέπει να έχουμε σε κάθε θέση έναν ισάξιο παίχτη σε περίπτωση που τραυματιστεί (ή πεθάνει) ο βασικός μας(παππούς) παίχτης, ίσως να ανεβάσω κάποιο από τα πιτσιρίκια της Κ19
Μοντεστο:Σου έχω 3 περιπτώσεις μουρλια! Έναν Γάλλο από το Μάλι,έναν Γάλλο από Γουινέα και έναν Γάλλο από Γαλλία
Βαγγέλης:Φέρτους όλους να τους μοσχοπουλήσουμε σε δύο χρόνια!
Εσύ:Με μένα τι θα γίνει αν χτυπήσει ο Σεμέδο ή ο Καμαρά τι θα κάνω?
Βαγγέλης: Σεμέδο Καμαρά?!?! Τωωωωωρα να ταν και άλλοι τους πούλησα!
Εσύ:Μα.....
Παοκ:
Spoiler: show
Εσύ: Ωραία παιδιά το φετινό μάνατζερ μας δίνει τη δυνατότητα μόλις ξεκινήσουμε να κάνουμε meeting για μεταγραφές
Ρεμπε: Μα σου φέραμε τον Βιερίνια τι άλλο θες?
Εσύ: Βασικό επιθετικό, εξτρέμ και κεντρικό αμυντικό
Ρεμπε: Δεν γίνεται πρέπει να περιμένουμε να γυρίσει ο πρόεδρος στο τέλος του έτους απο Ρωσία....μετά το βλέπουμε
Εσύ: Μα το καινούργιο μανατζ......
Αεκ:
Spoiler: show
Εσύ: Ωραία παιδιά σύμφωνα με τα στοιχεία που μου έδωσε ο αναλυτής μεταγραφών μας - γυμναστής - φυσικοθεραπευτής - καφετζής στο αθλητικό κέντρο μας η ομάδα χρειάζεται επειγόντως εξτρέμ και έναν χαφ τοπ επιπέδου για να κυριαρχεί στη μεσαία γραμμή, οπότε θέλουμε 2 μεταγραφές και ίσως άλλες δύο για πλάγιους αμυντικούς
Τίγρης: Μεταγραφές?!?! (Δεν ξεκινήσαμε καλά....)
Εσύ: Ναι θα δώσουμε τα στοιχεία που θέλουμε στο δίκτυο σκάουτινγκ που έχει η ομάδα και θα μας προτείνει παίχτες από διάφορα πρωτάθλημα
Ίβιτς: Δίκτυο σκάουτινγκ?!?!?! (Που νομίζει ότι ήρθε αυτός στην Μπαρτσελόνα?)
Εσύ: Ναι και αν θέλουμε να κάνουμε πρωταθλητισμό θα πρέπει να βάλουμε και αρκετά βαθιά το χέρι στην τσέπη
Τίγρης - Ίβιτς: Σου έχουμε έτοιμους μεταγραφικούς στόχους μετά από πολύ ψάξιμο του καλό οργανωμένου δικτύου σκάουτινγκ που έχουμε,τον προηγούμενο μήνα άφησε κάτι ελεύθερους παίχτες ο Παναθηναϊκός είναι σε καλή ηλικία και προσιτά οικονομικοί
Εσύ: Μα......
Παναθηναϊκός:
Spoiler: show
Εσύ: Καλησπέρα σε όλους
Ρόκα:Buena noches
Εσύ: Λοιπόν μιας που δεν έχουμε σχεδόν καθόλου μπάτζετ αποφάσισα ότι δεν θέλω να κάνουμε άσκοπες μεταγραφές για να γεμίσουμε το ρόστερ και θα προσπαθήσω να αναδείξω αρκετά παιδιά από την καταπληκτική ακαδημία μας με στόχο στο μέλλον να γίνουν βασικοί στην ομάδα μας και στην εθνική μας ενώ θα προσπαθήσουμε να πουλήσουμε μερικούς από αυτούς για να ορθοποδήσουμε οικονομικά
Ρόκα: Τι εννοείς Έλληνες?!?!? ( nos volverá locos)
Αλαφούζος: Να πουλήσουμε παίχτες?!?!?
Εσύ: Μα ναι μικρούς παίχτες που αγαπάνε την ομάδα,χαίρονται να παίζουν για αυτήν και θα είναι τιμή μας να τους δούμε να παίζουν γιατί όχι στα μεγαλύτερα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Να δουλέψουμε δηλαδή στα πρότυπα μεγάλων συλλόγων
Ρόκα: Και το πούλμαν Ισπανών (τουριστών) παιχτών που έχω ήδη κλείσει με 4ετη συμβόλαια?!?!? Ειναι και έμπειροι καθώς έπαιζαν στη τρίτη κατηγορία της Ισπανίας
Εσύ: Μα που τα βρήκαμε τα λεφτά?!?!?
Αλαφούζος: Ε δεν ήταν και καμία οικονομική υπέρβαση να τους υπογράψω με 300+ χιλιάρικα το χρόνο...Σιγά να λάχανα
Εσύ Μα.....
Υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας:
Spoiler: show
Εσύ: Καλησπερ..... Μα καλά που είναι οι υπόλοιποι?!?!?
Πρόεδρος: Ποίοι?!?!?
Εσύ: Το τεχνικό επιτελείο για να συζητήσουμε για της μεταγραφές
Πρόεδρος: Μαζί θα συζητήσουμε για τους παίχτες
Εσύ: Με εσάς?!?!? Συγνώμη κιόλας αλλά έχετε την εμπειρία να δείτε έναν παίχτη,να τον αξιολογήσετε,να μιλήσετε μαζί του ή με τον ατζέντη που τον εκπροσωπεί και να τον κλείσετε?!?!?
Πρόεδρος: Μικρέ είμαι 30 χρόνια σε αυτή την ομάδα,ξέρω τη πιάτσα καλύτερα από όλους
Εσύ: Ωραία πως θα κινηθούμε στο μεταγραφικό παζάρι??
Πρόεδρος: Λοιπόν έχω πληροφορίες από εναν κολλητό φίλο μου ατζέντη ότι υπάρχει ένα ταλέντο 28 χρονών στην Β κατηγορία της Παραγουάης! Τρομερό σέντερ φορ,σε 130 παιχνίδια έχει βάλει 17 γκολ!
Εσύ: Ε δεν είναι και κιλερ αλλά οκ τι να κάνουμε θα προσπαθήσω να τον εξελίξω,με τους υπόλοιπους που χρειάζεται η ομάδα??
Πρόεδρος: Έχω μιλήσει με τις μεγάλες ομάδες και μπορούμε να κλείσουμε από αυτές δανεικούς παίχτες αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα...
Εσύ: Τι πρόβλημα?!?!?
Πρόεδρος: Να θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι τέλος Αυγούστου να ξεσκαρτάρουν το ρόστερ τους και ότι περισσέψει θα μας το δώσουν αλλά δεν θα μπορούν να παίξουν εναντίον τους στα μεταξύ μας παιχνίδια
Εσύ Μα....
Πρόεδρος: Α και να μην το ξεχάσω, θέλω να ανεβάσεις τον Γιωργάκη τον τερματοφύλακα μας από τα τσικό γιατί το υποσχέθηκα στον κουμπάρο του μπατζανάκη μου και να του δώσεις μερικά παιχνίδια, άιντε λεβέντη μου καλή αρχή και θα τα πούμε στη παρέλαση (αμ δε)
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Φοβερός!!!
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 358
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Να κάνω μια ερώτηση.... Υπάρχει περίπτωση ποτέ να μπούν και οι ομάδες Κ17 των ελληνικών ομάδων? Έστω των 4-5 μεγάλων γιατί βλέπω ότι και ρεπορτάζ γίνονται από δημοσιογράφους και είναι άρτια εξοπλισμένες με προσωπικό που υπάρχει ήδη στο παιχνίδι....
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Τι γίνεται κανένα καινούριο βίντεο με νέα features πότε θα έχουμε ;;
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Μολις τωρα ειδα ενα καινουργιο feature που εχουν βαλει και εχω ενθουσιαστει.
Διαλεγοντας τον ρολο της οποιας θεσης κατω αριστερα σου δειχνει με μπαλιτσες τις κινησεις που θα κανει ο παιχτης.Δηλ πως θα κινητε ο inside forward κλπ.
Απλα εξερετικο.
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

υπάρχει κάπου να το δούμε και εμείς;;
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
Geo1983
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Nov 11, 2012 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για όποιον θέλει να διαβάσει για την νέα Μatch Engine (κείμενο στα Αγγλικά)

https://www.footballmanager.com/news/ma ... yty5vJgsj4
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

ευχαριστώ ,αρκεί να τα κάνουν οι παίκτες μέσα στο γήπεδο δηλαδή μακάρι ο προωθημένος οργανωτής να δίνει τέτοιες κάθετες ..

You’ll also see a higher percentage of players passing, and not shooting, from tight angles, depending on your tactical set up and the player concerned – some just want to try and score from anywhere, as they do in real life too.---> Αυτό να δω να κάνουν οι full backs και τι στον κόσμο..μακάρι να έχουν ισορροπία όλα αυτά στην match engine και να δούμε ένα καλό αποτέλεσμα
theoatis wrote: Sun Nov 01, 2020 11:10 pm
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

έχουμε live stream σήμερα στις 21:00 ώρα Ελλάδος αν δεν κάνω λάθος.
https://www.twitch.tv/footballmanager/schedule
User avatar
COYI
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα μπορούσαν να είχαν άδεια τα γήπεδα για ένα έτος όπως με τις αλλαγές
There's only one. . .
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Να ρωτησω κατι.
Αν θυμαμε καλα(λεω αν) το fm 2020 ειχε βγει Τριτη 19 Νοεμβριου.(μπορει οι ημερομινιες να ειναι λιγο λαθος γιατι μενω στην Αυστραλια και μπερδευομαι αλλα θα καταλαβετε την ερωτηση)
Αλλα αν θυμαμε καλα η μπετα δεν ειχε βγει στις 5 Νοεμρβιου(Τριτη) αλλα στις 1 που επεφτε Παρασκευη.
Λετε να υπαρχει περιπτωση να γινει παλι το ιδιο πραμα και να την εχουμε την Μπετα απο την Παρασκευη στις 6 του μηνα?
Geo1983
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Nov 11, 2012 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spyridon13 wrote: Fri Nov 06, 2020 1:28 am Λετε να υπαρχει περιπτωση να γινει παλι το ιδιο πραμα και να την εχουμε την Μπετα απο την Παρασκευη στις 6 του μηνα?
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ σήμερα το πρωί. Ίσως μέχρι την άλλη Παρασκευή.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Geo1983 δεν νομιζω να ειναι την αλλη Παρασκευη γιατι θα ειναι λιγοτερο απο 2 εβδομαδες. Εγω πιστευω οτι θα το βγαλουν τωρα γιατι αν το βγαλουν την Τριτη στις 10 του Μηνα ο κοσμος δεν θα μπορει να το κοζαρει για να κανει τα report αρα θα χασει η εταιρια καποιες μερες. Πιστευω οτι θα βγει τωρα για να εχουμε το ΣΚ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”