Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα συμφωνισω οτι η ΜΕ εχει τρομερο θεμα φετος. Και εκτος απο ολα αυτα που ανεφερες εχει και το κλασσικο φετος που ο εξτρεμ σου θα περασει ολους τους αμυντικους απο το πλαι και ενω εχει παντα τον επιθετικο μεσα στο κουτι να περιμενει πασα-γκολ κανουν οι εξτρεμ κατι σου απο γωνιες οτι να ναι που εννοειται δεν μπαινουν. Παιζω απο την 1η μερα που μπηκε η μπετα χτες ηταν η πρωτη φορα που ο εξτρεμ εκανε επιτελους πασα στον ελευθερο επιθετικο και μπηκε γκολ. Η ΜΕ ηταν μια χαρα στο 19 τι θελανε και την χαλασανε.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό με τους εξτρέμ, στο bugs topic της SΙ χαρακτηρίζεται ως knowν issue, δηλαδή κάτι που το ξέρουν και το κοιτάνε.
Δεν νομίζω ότι η ME έχει ''τρομερό θέμα'' φέτος. Μάλιστα υπήρχε και μια εμφανής βελτίωση κατ εμε απ την beta και μετά, καθώς μειώθηκε αισθητά το ζήτημα με τις criss-cross πάσες σε όλο το πλάτος του γηπέδου λες και ήταν τένις.
Ποιό άλλο θέμα υπάρχει;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

μετά τις πρώτες μέρες σε save που ξεκίνησε με την κανονική έκδοση κ όχι τη beta.
Πάρα πολλά σουτ από κακές πλάγιες θέσεις, ακόμα κ κάποιες φορές που βγαίνουν τετ α τετ οι επιθετικοί θα πάνε όσο πιο κοντά στο τέρμα γίνεται κ θα σουτάρουν υπό κακές προυποθέσεις.
Οι πλάγιοι δε σεντράρουν σχεδόν ποτέ. Θα φτάσουν στην τελική γραμμή, θα μπουν προς τα μέσα από τη baseline με τον αμυντικό πάνω τους κ ή θα κάνουν cut back ή θα σουτάρουν
Ακόμα δεν έχω βάλει ή φάει απευθείας φάουλ
Τα κόρνερ είναι ντεμί ντεμί, μπαινουν γκολ αλλά σε φυσιολογικά νούμερα πιστεύω.
Οι οδηγίες που δίνεις κατά τη διάρκεια του ματς πρέπει να είναι συγκεκριμένες αλλιώς τσαντίζονται
Αρκετές κεφαλιές από το ύψος του πέναλτι κ πιο πίσω να πηγαίνουν για γκολ

αυτά θυμάμαι τώρα πρόχειρα
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπαμε για τα σουτ από πλάγιες θέσεις το κοιτάνε οι άνθρωποι.
Για τις σέντρες, να θυμάσαι ότι άλλο είναι αυτό που βλέπεις στις φάσεις κι άλλο αυτό που γίνεται στο ματς. Εξαρτάται και πως παίζεις. Εγώ ας πούμε, βλέπω αρκετές σέντρες απ τους αντιπάλους και λιγότερες από μένα, αλλά είναι ο τρόπος που παίζε. Πήγαινε μετά το ματς στην ανάλυση και τσέκαρε.
Σε 7 αγώνες με τον ΠΑΟΚ έχω βάλει 3 γκολ, 2 απ ευθείας, (Στοχ-Πέλκας) κι ένα από πλάγιο φάουλ Μίσιτς κεφαλιά Κρέσπο.
Κόρνερ μια χαρά.
Τι εννοείς για τις οδηγίες;
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον εννοεί ότι ορισμένες οδηγίες δεν πιάνουν (δεν έχουν θετική ανταπόκριση από τους παίχτες) ποτέ και υπό καμία προϋπόθεση, πρόβλημα που υπάρχει σίγουρα από πέρσι από όσο θυμαμαι.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

οδηγιες εννοώ οτι πρέπει να πω Απαιτηστε Περισσότερα ή Επαινος για να εχω θετικες αντιδράσεις
Αν τους πεις παίξτε πιο σφιχτα, συγκεντρωθείτε ή τπτ άλλο αγχωνονται
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2381
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Αυτό με τα τετ-α-τετ στο FM19 μου είχε σπάσει (και μου σπάει ακόμα) τα νεύρα, και είναι ο λόγος που ακόμα δεν έχω πάρει το FM20.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Εμένα να δεις πόσο μου έσπασε τα νεύρα ο Κλωναριδης στην Τούμπα με τα 3-4 τετατετ που αντί για 1-4 στο ημίχρονο αποκλειστικαμε RL αυτό ε :)
Πέρα από την πλάκα υπάρχει κάποια μελέτη για τα ΤαΤ πόσα χάνονται στο fm2019 ή 2020 σε σχέση με τη πραγματικότητα?
Παντως έχουν περάσει από τα χέρια μου (στο 2019) δύο τρεις που κουμπωνανε τα ΤαΤ με ΠΟΛΎ καλή συχνότητα.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ρε σύ προφανώς ο Ronaldo δεν θα έχει τραγικά χαμηλό ποσοστό σε τετ-α-τετ θα το είχανε πιάσει από το πρώτο τεστ το θέμα. Αλλά οκ δεν είναι μόνο οι κορυφαίοι παίκτες που πρέπει να μπορούν να βάλουν τετ-α-τετ. Αν δεν κάνω λάθος τα καθαρά τετ-α-τετ έχουν περίπου 0.5 xG. Ε, τουλάχιστον στο δικό μου save ως τώρα το ποσοστό είναι κάτω από 10% και από έμενα και από τους αντιπάλους μου. Σε σημείο που με Ιησού-Οικονόμου-Vranjes βάζω την άμυνα πολύ ψηλότερα γιατί δεν με αγχώνουν και πολύ οι πάσες στην πλάτη της άμυνας.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johndoe wrote: Με εξαίρεση κορυφαίους παίκτες (τύπου Benzema),
Κάπου εκεί σταμάτησα να διαβάζω!Image


johndoe wrote: Γενικά ενώ το υπόλοιπο παιχνίδι είναι καλύτερο από πέρσι, για μένα η ΜΕ έχει κάνει άλματα πίσω (νομίζω από το 2016 που κάθε σέντρα από μπακ ήταν γκολ).
Όντως,το ‘16 ήταν η χαρά των πλάγιων μπακ.Θυμαμαι στην Marseille είχα δεξιά Johny-Djedje κ αριστερά Gaya-Mendy.Παρτάρα έκαναν.Παιζει να είχαν 10 ασίστ ο καθένας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26381
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

lilipouas wrote: Thu Nov 21, 2019 4:38 pm υπομονή συμφορουμίτες, θα βγούνε όλα, αλλά θέλει και χρόνο. Σκέψου ότι εμένα μου πήρε δυο μέρες για να φτιάξω τον Ηρακλή στο έτνιτορ
Τον έχω ήδη φτιάξει και εγώ (τους υπάρχοντες παίκτες δηλαδή κάτι Perrone και Tai) στο κλασσικο αρχείο που δίνω στο Νικ με τις μεταγραφές/ιστορικά χαμηλών κατηγοριών. Θα είναι στο πακέτο. Τώρα για παραπάνω αν έχεις κάτι φτιάξει στείλε το στο Νικ, καλό θα είναι.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1947
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει που πάω στο steam και τι διαδρομή πατάω για να μπορεί το παιχνίδι να φορτώνει γραφικά, save κτλ απο άλλον σκληρό δίσκο;


update¨Όπα...google is my friend!
Ιδιότητες/ορισμός επιλογών εκκίνησης
--user_data_location="D:\Sports Interactive\Football Manager 2020"

Αυτό πρέπει να είναι.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχοντας παίξει μισή σεζόν μέχρι στιγμής με την Λίβερπουλ, παίζοντας όπως και στην πραγματικότητα, παρατήρησα και γω τα bug που αναφέρθηκαν με τις σέντρες που δεν γίνονται από τα πλάγια μπακ και τα χαζά σουτ των πλάγιων επιθετικών.
Πιο εύκολα σκοράρουν τα χαφ με σουτ παρά οι επιθετικοί, δεν ξέρω βέβαια αν φταίνε τα χαρακτηριστικά των Οριγκί και Φιρμίωιο πχ, αλλά και οι 2 έχουν βάλει so far 4 ή 5 γκολ, ενώ τα σέντερ μπακ μου ή κεντρικά χαφ έχουν περισσότερα.
Για Σαλαχ δεν μιλάω καν, θυμίζει Φετφατζίδη περισσότερο, αλλά πιστεύω με ένα μελλοντικό hotfix να διορθωθούν τα προηγούμενα bug που αναφέρθηκαν.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

diego1960 wrote: Fri Nov 22, 2019 10:41 pm
lilipouas wrote: Thu Nov 21, 2019 4:38 pm υπομονή συμφορουμίτες, θα βγούνε όλα, αλλά θέλει και χρόνο. Σκέψου ότι εμένα μου πήρε δυο μέρες για να φτιάξω τον Ηρακλή στο έτνιτορ
Τον έχω ήδη φτιάξει και εγώ (τους υπάρχοντες παίκτες δηλαδή κάτι Perrone και Tai) στο κλασσικο αρχείο που δίνω στο Νικ με τις μεταγραφές/ιστορικά χαμηλών κατηγοριών. Θα είναι στο πακέτο. Τώρα για παραπάνω αν έχεις κάτι φτιάξει στείλε το στο Νικ, καλό θα είναι.
έστειλα μνμ στον Νικ, να μου πει αν το χρειάζεται, σε ευχαριστώ πολύ... Θα ελέγξω και το αρχείο των τοπικών άλλωστε...
vandoulas12
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:18 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά,

μήπως έχετε παρατηρήσει κι εσείς υπερβολικούς τραυματισμούς στην προπόνηση??
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”