Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Μ@@@κες ο τυπος παζει μπαλα απο το 1987.... :D :D -pappous -pappous

Image
Image
Image
Image
-nani
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Ξεκίνησα save με την Salzburg και ενώ είμαι 23/05/20 ακόμα δεν έχει βγει νέα φουρνιά από τις ακαδημίες.
Επίσης η Austria Vienna δεν έπαιξε καθόλου κύπελλο.Δεν ξέρω αν είναι bug.
User avatar
nickvav
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Tue Nov 13, 2007 3:39 am
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καλησπέρα και καλό κάψιμο σε όλους!!!!
2 εβδομάδες πριν βλέπω είχε ρωτήσει κάτι ο butterboy και δεν υπήρξε από κάποιον απάντηση, οπότε το ξαναρωτάω γιατί έχω την ίδια απορία:
Στη μάσκα των Tactics, βλέποντας την ενδεκάδα, δεν μου εμφανίζει τις πράσινες γραμμές για το δέσιμο παικτών ανάμεσα πχ στα δύο σέντερ-μπακ, ανάμεσα στον πλάγιο μπακ και τον εξτρέμ κλπ.
Έχω παίξει (επί τούτου) 14 παιχνίδια (φιλικά κι επίσημα) με την ίδια ενδεκάδα κι ακόμα να εμφανιστούν οι γραμμές, ενώ στο FM2019 εμφανίζονταν μετά από 7-8 παιχνίδια...
Ξέρει κανείς κάτι; Εμφανίζονται μετά από παραπάνω παιχνίδια φέτος ή καταργήθηκαν;
User avatar
nickvav
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Tue Nov 13, 2007 3:39 am
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τελικά εμφανίστηκαν μετά από 16 παιχνίδια οι γραμμές - δέσιμο παικτών!!!!
dancerstath
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sat Mar 16, 2013 11:47 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα κι απο μενα και καλη χρονια..2-3 πραγματακια θελω να πω..η ματς εντζιν εχει θεματα ακομα οπως πρωτον μου φαινεται αρκετα ευκολο στο να παιρνεις αποτελεσματα..δευτερον μεσα στο παιχνιδι ειναι πολλα τα σουτ πανω σε σωματα αντιπαλων..τριτον πολλα χαμενα τετ α τετ..ξερω βεβαια οτι σε λιγες μερες με το απντειτ 20.2 θα διορθωθουν αυτα..και τελος χωρις λογο πολλοι τραυματισμοι για αρκετο καιρο..ολα τα αλλα ειναι μια χαρα πιστευω !
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρά και από εμένα με δύο τρία σχόλια ως πρώτες εντυπώσεις στα τέλη της κανονικής διάρκειας της SL2.
Κλασικά ξεκίνησα σειβ με τον Απόλλων Σμύρνης και εξ αρχής κινήθηκα στα γνωστά.Για μένα ,σε τέτοια σειβ Τζανακάκης και Σφάκης είναι σταθερές αξίες..Στα του παιχνιδιού βλέπω μια πιο ρεαλιστική κατάσταση στα συμβόλαια που ζητάνε παίχτες είτε για να έλθουν ως ελεύθεροι είτε για να ανανεώσουν το συμβόλαιο τους. Σστα θέματα σμβολαίων ίσως το παιχνίδι να είναι πιο "εύκολο" στο να πάρεις κάποιον ελεύθερο στις γιορτές (προσωπικά μου έκανε εντύπωση η ευκολία και το μικρό κόστος με το οποίο έκλεισα τον Τζανδάρη που άφησε ελεύθερο ο ΠΑΟ.
Τα αποτελέσματα έρχονται σχετικά εύκολα θα έλεγα αν και παρακολουθώντας και στην πραγματικότητα την SL2 θεωρώ πως ,μέχρι τώρα, ίσως είναι η πιο ρεαλιστική αποτύπωαη βαθμολογίας και δυναμικής ομάδων .
Παρατήρησα επίσης να λείπουν τα μηνύματα για τηλεοπτικά παιχνίδια άρα και δικαιώματα κάτι το οποίο είναι κια αναληθές και προβληματικό για τα οικονομικά αν και φαντάζομαι πως οφείλεται στα μέχρι και πριν λίγο καιρό γνωστά θέματα.
Γενικά καλό το 3d που σίγουρα θα φτιάξει κι άλλο...
Επίσης ρίξτε μια ματιά στον Ιριτιε, Ένα καλό παιχτάκι που δυστυχώς δεν υπέγραψε ν'έο συμβόλαιο αλλά μου έκανε εντύπωση κι ας τον έβαζα σε άλλη θέση.
και μια ερώτηση , ενώ στην αρχή έβαλα κανονικά 3d πρόσωπο ,αφού άλλαξα σκιν εξαφανίστηκε και στη θέση του προσώπου μου βγάζει το γνωστό μαύρο περίγραμμα . Πως φτιάχνει, έχετε καμιά ιδέα ;
PavelNedved
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 260
Joined: Thu Jul 05, 2018 6:58 pm
Football Manager της ομάδας: ajax
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: #finoalafine#
Location: Ν.Μηχανιωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή δν πολυνιωθω από pc το παιχνίδι έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με πέρσυ??γτ πολύ βαρύ μ.φαινεται και αργο γενικα
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Κάνω κάτι δοκιμαστικά save. Στα 2 τελευταία που έχω τρέξει 6 χρονιές, η (προσωπική αγαπημένη) Τσέλσι, είναι μόνιμα στην 1η 3άδα με 2 πρωταθληματα αλλά παρ'όλα αυτά πουλάει στις μεγάλες αντιπάλους (Σίτι-Γιουν-Αρσεναλ) τους τοπ παίχτες της. Το έχετε δει και εσείς? Να το αναφέρω στην SI?
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Λατρεία ο άτιμος.Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Κάνει δουλειά;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Τον έφερα Ολυμπιακό, έβαλε 35-40 γκολ την πρωτη χρονια, μου τον ζηταγε η παρι 40, ηθελα 60.
Τώρα δεν ανανεώνει και μου φαίνεται θα κανω resign απο την ξενέρα.
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Είναι καταπληκτικός.Και τώρα που είμαι αρχές της 2ης χρονιάς έχει ξεκινήσει πολύ καυτός.
Γενικά η Σάλτζμπουργκ είναι μία πολύ ωραία ομάδα για Save.Οκ θα μου πεις ότι δεν έχεις ανταγωνισμό στο πρωτάθλημα.Εγω δυσκολεύτηκα γιατί ήταν και πρώτο Save.Haaland Szoboszlai αλλά και άλλοι,είναι ένας από τους λόγους που αξίζει να την αναλάβει κανείς.Μπορει στο μέλλον να προχωρήσω και σε ανάλυση.
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτέλους sorting των attributes με βαση την Αγγλική.
gogito
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Jun 13, 2014 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφήνω εδώ μια απορία μου κι όποιος ξέρει ας απαντήσει. Έχω κατεβάσει το αρχείο licences fix του sortitoutsi. Φαντάζομαι το ξέρετε οι περισσότεροι! Σε κάθε μάνατζερ το κάνω γιατί είναι αυτό που βγαίνει πρώτο από τα υπόλοιπα licences fix των άλλων σάιτ. Όταν ξεκινάω ένα παιχνίδι και μέχρι να κάνω το πρώτο save & quit, στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός όπως και όλες οι ομάδες αναγράφονται στα ελληνικά. Μετά το πρώτο save & quit, όταν ξαναμπαίνω στο παιχνίδι ο Ολυμπιακός μόνο και καμία άλλη ελληνική ομάδα εμφανίζεται με λατινικά. Δηλαδή Olympiacos. Γνωρίζετε γιατί γίνεται αυτό; Υπάρχει τρόπος στο ίδιο μου το save να κάνω τον Ολυμπιακό να αναγράφεται με ελληνικά και όχι με λατινικά;
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

σβήσε το αρχείο του sortitoutsi και βάλε αυτό του fmgreece. τώρα αν θες του sortitoutsi ντε και καλά, πρέπει να ξέρεις να χειρίζεσαι τον editor του παιχνιδιού και να πειράξεις το αρχείο που κατέβασες από sortitoutsi. δυστυχώς έχω χρόνια να ανοίξω editor και δεν θυμάμαι ακριβώς τα βήματα για να το αλλάξεις. δεν είναι και πάρα πολύ δύσκολο αλλά αν δεν έχεις ξανασχοληθει θα ζοριστείς.
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”