Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι. Δεν υπάρχει κάτι. Πριν τις 15/2 αποκλείεται. Ίσως να μη περιμένουν τη Κίνα και να βγει πριν τον Μάρτιο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Περνάω το νεο ματς και παίζω το 1ο μου ματς. Έχω Παλέρμο και είμαι 6ος. Παίζω με την 19η Έμπολι. Και χάνω χαλαρά. Λέω δεν γίνεται, η ομάδα ξεκούραστη να χάνει έτσι. Πείτε με όπως θέλετε, αλλά έκανα Load. Παίζω ξανά λοιπόν και προηγούμαι στο 1ο ημιχρόνιο με πέναλτι. Το τρώω όμως μετά το 70 (δεν θυμάμαι ακριβώς λεπτό) επειδή ο Μαρσέλο (λίγους μήνες πριν βγει στην σύνταξη) αποφάσισε να σταματήσει να κινείται, λες και εμεινε απο μπαταρία το κοντρόλερ. Λήγει λοιπόν 1-1 το ματς. ΓΤΧΣΚΤΠΣ λεω, ξαναπαίζω το ματς. Πάλι προηγούμαι με πέναλτι και πάλι, στο 80+ αυτή τη φορά, σταματάει ο ένας μου κεντρικός αμυντικός σε ένα μέρος, ας το πούμε μπροστά απο τον πάγκο μου, πάλι με τον ίδιο τρόπο, λες και έμεινε απο μπαταρία. Το τρώω, λήγει πάλι 1-1. Ξανά λόουντ, αυτή τη φορά τα πήγα καλύτερα και ήμανε στο 1-4 στο 80. Επιτέλους λέω. Και στο 83, ο box to box που έχω, βρίσκεται στην περιοχή μου να μαζέψει μια μπάλα, πάλι σταματάει λες και εμεινε απο μπαταρία και πετάγεται ο επιθετικός που ήταν δίπλα του στα 2μέτρα και το τρώω. Ευτυχώς κέρδισα, αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο που σε 3 ματς απλά σβήνουν οι παίχτες μου και τρώω γκολ.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3604
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Πολύ καλό το patch για την ME. Κανονικό ποδόσφαιρο μέχρι στιγμής.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Ποιο patch; αυτό της beta; ρωτάω επειδή το έχω παρατήσει.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3604
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Βγήκε hotfix 20.2.4 και η ME είναι αρκετά βελτιωμένη. Καλύτερη από την open beta.
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η match engine πάντα είχε σοβαρά προβλήματα άλλα φέτος νομίζω είναι ότι χειρότερο έχω δει.
Πολύ προβλεπόμενο γενικα... λες και ειναι προδιαγεγραμμενο τι θα συμβεί.
π.χ. κάνεις την έκπληξη και κερδίζεις μεγαλύτερη ομάδα μέσα στην έδρα της. ε 99% θα χάσεις μέσα στην έδρα σου και θα αποκλειστείς..
Το patch βελτιώνει κάπως τα πράγματα άλλα και πάλι τα προβλήματα παραμένουν σοβαρά. Τα τετατετ είναι κάπως βελτιωμένα αλλά και πάλι ακόμα και world class επιθετικοί χάνουν τα αχαστα.
Επίσης πολλά από τα traits δε δείχνουν να λειτουργούν.
π.χ. Επιθετικό με "likes to round the keeper" δεν έχω δει να το κάνει πότε 6 σεζόν τώρα.. Τσαρούχια πάνω στον τερματοφύλακα όλη την ώρα...

Υ.Γ. Έχει κανείς άλλος θέμα με τα πέναλτι? Μέτα το patch δεν το βάζουν ούτε σε άδειο τέρμα
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλα κανω που παιζω το FMT17 στο tablet ακόμη ενώ εχω παρει ολα τα επομενα ; Μονο σε αυτο παιζει 3D και χωρις να σπανε τα νευρα σου.
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μένα, όσον αφορά στην ΜΕ, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο κατά πόσο ανταποκρίνεται σ αυτό που θέλω να γίνει σε ένα ματς, απ τη στιγμή φυσικά που είναι λογικό. Χτες λοιπόν συμβαίνει αυτό:
https://imgur.com/CzZp8qW

Tι είναι αυτό: Παίζω ένα 3-5-2 (ουσιαστικά 3-4-1-2 με AMC πίσω απ τα δύο φορ). Στη φάση αυτή κερδίζω με 1-0 αλλά θέλω να διευρύνω το προβάδισμά της ομάδας για να μην έχω μπλεξίματα, αλλά ο αντίπαλος είναι συμπαγής πίσω. Βγάζω την οδηγία Work ball in the box γιατί φέρνει πολύ κόσμο στην περιοχή και βάζω το Hit early crosses μήπως μπορέσω να βρω την αντίπαλη άμυνα σε ανισορροπία. Επίσης, βγάζω τον αμυντικογενή WBL (ο WBR είναι σε attack duty) και περνάω μέσα τον Mees που είναι εξτρέμ ουσιαστικά για να δώσει επιθετικότητα κι απ αυτήν την πλευρά. Το θέμα όμως με τον Mees είναι ότι είναι δεξιοπόδαρος έχει ζήτημα δηλαδή να βγάλει σέντρα απ τα πλάγια, γι αυτό τον βάζω inverted WBL. Μπαίνει στο 55' και η φάση που βλέπετε είναι στο 57'. Μετά την πάσα του DCL είναι λίγο πιο εσωτερικά και προσπαθεί να βγάλει κατευθείαν (hit early crosses) σέντρα προς την καρδιά της αντίπαλης περιοχής που κόβεται, αλλά κερδίζουμε την επαναφορά και πάμε πάλι απ την πλευρά του. Στη δεύτερη σέντρα που επιχειρεί, έχει κόψει ακόμα πιο μέσα και βγάζει ωραία σέντρα και πετάγεται ο Kouame και γράφει το 2-0. Αυτό, για μένα, δείχνει τρομερή δουλειά εκ μέρους της ME.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Κυκλοφόρησε το χειμερινό data update: http://www.fmgreece.gr/top-stories/foot ... er-update/

Πριν το ανακαλύψετε μόνοι σας, σας αναφέρω πως υπάρχει ένα μικρό bug και αντί να μειώνεται η εφορία για τους ποδοσφαιριστές από 1/1/2020 στην Ελλάδα, αυτή αυξάνεται!
Αναμένεται να διορθωθεί σε επόμενο update.

Θα σας κρατάω ενήμερους.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

peritri wrote: Thu Feb 20, 2020 9:46 pm Κυκλοφόρησε το χειμερινό data update: http://www.fmgreece.gr/top-stories/foot ... er-update/

Πριν το ανακαλύψετε μόνοι σας, σας αναφέρω πως υπάρχει ένα μικρό bug και αντί να μειώνεται η εφορία για τους ποδοσφαιριστές από 1/1/2020 στην Ελλάδα, αυτή αυξάνεται!
Αναμένεται να διορθωθεί σε επόμενο update.

Θα σας κρατάω ενήμερους.
αυτό με την εφορία ισχύει για νέα σεηβ. Επειδή ανήκει στο κομμάτι της DB δηλαδή, θα το αντιμετωπίσει κάποιος που θα κάνει new game με το 20.3 και θα διορθωθεί πάλι με new game όταν βγει απντεητ. Σωστά ;
:liverpool:
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ναι, είναι αλλαγή στη db, δυστυχώς.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Εχει και αλλος θεμα με την φατσα του προπονητη να μην εμφανιζεται οταν αναλαμβανει καινουρια ομαδα; εκει που λεει ''στον ηλεκτρικο παγκο της ταδε ομαδας ο ταδε''.
User avatar
KingEric
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Jan 24, 2020 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά έχω πρόβλημα. Χθες μετά το update μπήκα στο παιχνίδι. Σήμερα ενώ μου λέει ότι το τελευταίο save είναι πριν 1 ημέρα περίπου όταν πατάω να φορτωθεί το παιχνίδι μου λέει οτι δεν είναι δυνατόν να φορτωθεί.
Ξέρει κανείς κάτι;
Ευχαριστώ.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μπορεί κάτι να «χτύπησε» στο παιχνίδι. Δεν φταίει απαραίτητα το νέο patch.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Όταν είχα αντιμετωπίσει τέτοια θεματα με σεηβ που δεν φορτώνουν στο παρελθόν, κάποιες φορές έφταιγε ο σκληρός μου και σε μια αλλη φαση έφταιγε το λειτουργικό μου, το παιχνίδι ποτέ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”