2070 Super

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπερα και καλη μανατζερικη χρονια σε ολους ειναι δυνατον με 2070 σουπερ το παιχνιδι μεσα στον αγωνα να κολλαει?αν το εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα υπαρχει λυση ευχαριστω πολυ για οποιον ασχοληθει....
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα, σε 2 υπολογιστες που το εχω δοκιμασει φετος πολυ καλους κολλαει το παιχνιδι. Αυτο ξεκινησε εδω και περιπου μια εβδομαδα που κανανε καποιο απντειτ στην μπετα. Τον πρωτο καιρο που ειχε βγει η μπετα επαιζε τελεια αλλα μετα κατι αλλαξαν και το παιχνιδι σε πολλους δεν κυλαει τελειως smooth οτι specs και να εχει το πισι σου. Απο οτι εχω δει πολυς κοσμος εχει το ιδιο θεμα αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα διορθβθει και θα ειναι ενα νεο fm18. Και ειναι κριμα γιατι την πρωτη εβδομαδα της μπετα πριν κανουν αυτπ το απντειτ το παιχνιδι απο θεμα αποδοσης ετρεχε τελεια
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να προσθεσω . Το ενα πισι εχει nvidia οποτε μαλλον δικαιολογειται γιατι εχει κλασσικο θεμα η nvidia με το φμ. Το αλλο ειναι mac και πριν γινει το update ετρεχε τελεια. Το θεμα ειναι οτι οσο και να ριξεις τα γραφικα παλι εχει καποια μικροκολληματα που ειναι εκνευριστικα αν εισαι ψυχαναγκαστικος
byzas4
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Βύζας Μεγάρων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είναι θέμα ψυχαναγκασμού. Σε πιάνει πονοκέφαλος από ένα σημείο και μετά. Μακάρι κάπως να φτιαχτεί.
If you repeat a lie often enough, it becomes politics...
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλημερα σε ολους ειναι κριμα να ταλαιποριομαστε ετσι με αυτην την κατασταση εχω κανει ενα ποστ στο si με θεμα 2070 super οποιος θελει γραφει το δικο τ προβλημα μηπως και μπορεσει να γινει κατι
Wilkins
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Nov 21, 2019 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΙΔΕΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (προσωρινη).Κατοπιν ερευνας ημερων μηνων κτλ εγκατασταση nvidia drivers 398.82 παλιοι drivers αλλα τι να κανουμε...Μετα εγκατασταση flut skin 1.3 και βαλτε τις σκιες εκτος.Αποτελεσμα smooth 61 fps και κατα διαστηματα 55-56 fps.Δεν εχω εξηγηση γιατι αλλα μονο ετσι μπορουσα να τρεξω νορμαλ fm 18 και fm 19.Τα προηγουμενα manager βεβαια με σκιες on.Για καποιο λογο μονο αυτοι οι drivers οι παλιοι οι ορθοδοξοι εχουν αποτελεσμα....
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5490
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Αυτο το 55-56 είναι σπαστικο. το έχω με default skin με τους τελευταιους drivers. θέλει καρφωμένο 60άρι, αλλιώς δεν παίζεται.
Wilkins
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Nov 21, 2019 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αληθεια ειναι αυτο αλλα δυστυχως σε μενα με default skin και τελευταιους drivers φτανει και 41-43 fps....Παντως υπαρχει μεγαλο προβλημα εδω και χρονια με αυτο το θεμα και ευθυνονται και nvidia και si.Στο fm 20 το flut skin και με αυτους τους παλιους drivers ψιλοτρωγεται προσωρινα και με σκιες εκτος και ας εχουμε πολλοι δυνατα μηχανηματα.Στα προηγουμενα manager παιδευτηκα παρα πολυ βρηκα λυσεις χωρις κανενα lag.Παντως ειναι τραγικο να τρεχεις ultra graphics fifa και pro χωρις κανενα κωλημα
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Wilkins wrote: Thu Nov 21, 2019 10:17 pm ΠΑΙΔΕΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (προσωρινη).Κατοπιν ερευνας ημερων μηνων κτλ εγκατασταση nvidia drivers 398.82 παλιοι drivers αλλα τι να κανουμε...Μετα εγκατασταση flut skin 1.3 και βαλτε τις σκιες εκτος.Αποτελεσμα smooth 61 fps και κατα διαστηματα 55-56 fps.Δεν εχω εξηγηση γιατι αλλα μονο ετσι μπορουσα να τρεξω νορμαλ fm 18 και fm 19.Τα προηγουμενα manager βεβαια με σκιες on.Για καποιο λογο μονο αυτοι οι drivers οι παλιοι οι ορθοδοξοι εχουν αποτελεσμα....
Kαλημερα τις σκιες εκτος πως τις βαζουμε?τα fps πως μπορω να τα δω?
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Wilkins wrote: Thu Nov 21, 2019 11:06 pm Αληθεια ειναι αυτο αλλα δυστυχως σε μενα με default skin και τελευταιους drivers φτανει και 41-43 fps....Παντως υπαρχει μεγαλο προβλημα εδω και χρονια με αυτο το θεμα και ευθυνονται και nvidia και si.Στο fm 20 το flut skin και με αυτους τους παλιους drivers ψιλοτρωγεται προσωρινα και με σκιες εκτος και ας εχουμε πολλοι δυνατα μηχανηματα.Στα προηγουμενα manager παιδευτηκα παρα πολυ βρηκα λυσεις χωρις κανενα lag.Παντως ειναι τραγικο να τρεχεις ultra graphics fifa και pro χωρις κανενα κωλημα
Καλημερα ποιες λυσεις βρηκες?
Wilkins
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Nov 21, 2019 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα.Τις σκιές τις βγάζεις μέσα από τα settings του manager.Τα frames τα βάζεις από τις ρυθμίσεις του steam η από τις ρυθμίσεις της nvidia.
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Για δοκιμάστε και αυτές τις οδηγίες :

Open Nvidia Control Panel and then go to Manage 3D Settings > Program Settings. Select the game from the list and make the following changes.

Set “Power Management Mode” to “Prefer Maximum Performance”
Set “Texture Filtering- Quality” to “High Performance”
Set Vertical sync to “Fast”

To enable fast sync, you’ll have to disable in-game vertical sync and the display should be set at fullscreen. Fast sync basically replicated G.sync as it allows the GPU to render as much FPS as it can.

But, it only displays the FPS that your monitor is equipped to handle. Meaning, if you have 60 Hz monitor, it’ll only display 60 FPS even if the game is being rendered at 80 FPS.



Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote: Fri Nov 22, 2019 4:05 pm Για δοκιμάστε και αυτές τις οδηγίες :

Open Nvidia Control Panel and then go to Manage 3D Settings > Program Settings. Select the game from the list and make the following changes.

Set “Power Management Mode” to “Prefer Maximum Performance”
Set “Texture Filtering- Quality” to “High Performance”
Set Vertical sync to “Fast”

To enable fast sync, you’ll have to disable in-game vertical sync and the display should be set at fullscreen. Fast sync basically replicated G.sync as it allows the GPU to render as much FPS as it can.

But, it only displays the FPS that your monitor is equipped to handle. Meaning, if you have 60 Hz monitor, it’ll only display 60 FPS even if the game is being rendered at 80 FPS.



Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Set “Power Management Mode” to “Prefer Maximum Performance”
Set “Texture Filtering- Quality” to “High Performance” αυτα τα 2 επειδη τα εχω στα ελληνικα και τα αγγλικα μ ειναι χαλια πια ειναι?
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Προτιμήστε τη μέγιστη απόδοση "
Ορίστε "Φιλτράρισμα υφής - ποιότητα" σε "Υψηλή απόδοση

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sioutas wrote: Fri Nov 22, 2019 8:04 pm Προτιμήστε τη μέγιστη απόδοση "
Ορίστε "Φιλτράρισμα υφής - ποιότητα" σε "Υψηλή απόδοση

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εχω βρει μονο το Φιλτράρισμα υφής - ποιότητα τα αλλα οχι δυστυχως
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”