Save στη Βραζιλία | Συμβουλές;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα! Ειδα εχτες τον τελικο του libertadores και ψηθηκα να αρχισω σειβ βραζιλια. Απλα επειδη δεν εχω ξαναπαρει ποτε ομαδα απο εκει αν καποιος εχει παιξει θα ηθελα να μοιραστει την εμπειρια του. Ευρωπαιους παιχτες μπορουμε να παρουμε η δεν ερχονται; Οταν θα εχω ενα ταλεντο θα μου το παιρνουν με το ζορι οι ευρωπαιοι η α μπορω να τον ψησω να μεινει; Και οτι αλλο ειναι ευπροσδεκτο. Ευχαριστω
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρε gremio θα σου αρεσει πιστευω οπως και η velez απο αργεντινη!
roma pizza
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν το εχω ξεκινησει ακομα γιατι ηθελα να μαθω λιγο απο καποιον που εχει παιξει εκει κατα ποσο ειναι ευκολο να κρατησεις τα ταλεντα σου και να μην στα φανε οι ευρωπαιοι και αν ερχονται ευρωπαιοι παιχτες για μεταγραφη η θελουν ενα θησαυρο για να τους φερεις. Οταν ξεκινησω θα ριξω μια ματια σε αυτες τος πμαδες ευχαριστω
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με το που ξεκινησεις το παιχνιδι κανε ανανεωσεις συμβολαιων στα ταλεντα κ στους παιχτες που θες να κρατησεις..επισης απο ευρωπη συνηθως μπορεις να φερεις πισω τους τελειωμενους ηλικιακα η κ σαν ταλεντα...
roma pizza
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Παλιότερα έχω παίξει. Νομίζω τώρα είναι πιο εύκολο να φέρεις μεγάλους ηλικιακά από Ευρώπη. Η βασική διαφορά που θα έλεγα είναι ότι στα ευρωπαϊκά σεηβ ανεβαίνεις κατηγορίες/βγαίνεις Ευρώπη και ανεβαίνουν τα έσοδα σημαντικά συνήθως, στην ν. αμερικη μπορεί να έχεις τρομερά πετυχημένη σεζόν και τα οικονομικά θα είναι τα ίδια ή και χειρότερα οπότε δεν πρέπει να λυπάσαι να πουλάς παίκτες για μη εντυπωσιακά ποσά και μια υπέρβαση για απόκτηση καλού παίκτη μπορεί να "κλείσει" τους οικονομικούς πόρους για τις επόμενες μεταγραφικές περιόδους.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
k_cobain_4
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Thu Nov 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Newcastle upon Tyne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω φέτος έπιασα σειβ με Πενιαρολ στην ουρουγουαη και μέχρι τώρα το ευχαριστιέμαι. Στο πρωτάθλημα μπορεί να ειναι ψιλό εύκολα τα πράγματα (λόγω επιλογής και ομάδας) αλλά το λιμπερταδορες ειναι ωραιότατο τσαλεντζ.

Επίσης η εξέλιξη και ανάδειξη μικρών ειναι σημαντικό κομμάτι σειβ στην Λατινική Αμερική και η πώληση τους προς Ευρώπη μεριά κομμάτι της όλης αλυσίδας.

Εμένα πάντως το ότι μπορώ να φέρνω στην ομάδα μπαρμπάδες που για την Ευρώπη θα ειναι τελειωμένοι μαρεσει επίσης αφου ετσι βοηθάς και στην εξέλιξη των μικρών.

Η Βραζιλία πάντως και η Αργεντινή έχουν ομάδες με χρήμα. Απο Αργεντινή η Βελεζ που είπε κάποιος παραπάνω ειναι ωραίο σειβ, όπως επίσης και η Νιουελς άμα θες να επαναφέρεις τις μέρες του Μπιέλσα εκει. Επίσης η Χιλή ειναι ωραίο πρωτάθλημα και απο ουρουγουαη εκτός απο Πενιαρολ και Νασιοναλ που ειναι οι μεγάλοι...η Λίβερπουλ και η Ντεφενσορ ειναι καλές επιλογές.
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστω πολυ ολους!! Ψηθηκα για ουρουγουαη που ειπε και ο φιλος πιο πανω. Να ειστε καλα!
User avatar
k_cobain_4
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Thu Nov 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Newcastle upon Tyne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια συμβουλή/πρόταση ακόμα ξεκινά από Δεκέμβρη 18 το σειβ για να παίξεις και το opening stage του πρωταθλήματος και για έξτρα ενδιαφέρον με transfer budgets απενεργοποιημένο για την πρώτη μεταγραφική περίοδο.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”