Δεν ξεκινάει το παιχνίδι

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
thrasman
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Mar 21, 2020 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,
χθες αγόρασα το παιχνίδι, το κατέβασα μέσω steam, αλλά δεν κατάφερα να παίξω καθώς δεν ξεκινάει.
Πατάω για να ξεκινήσει, μου βγάζει το αρχικό μήνυμα (προετοιμασία...), η οθόνη γίνεται μαύρη, αλλά εκεί σταματάει.
Έχω κάνει όσα περιγράφονται στα FAQ (διαγραφή πχ cache και preferernces), αλλά δεν κατάφερα τίποτα.
Οι γνώσεις μου στην πληροφορική είναι μικρές. Τσέκαρα τις ελάχιστες απαιτήσεις του συστήματος και νομίζω ότι τις καλύπτει ο υπολογιστής μου. Για το μόνο που έχω αμφιβολία είναι η κάρτα γραφικών μου.
Στο σάιτ της εταιρείας (sigames.com) γράφει ότι η ελάχιστη απαίτηση είναι Graphics: Intel GMA X4500. Η δική μου κάρτα είναι (αν καταλαβαίνω καλά) Card name: Intel(R) Q35 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0).

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Όταν λες σταματάει τι εννοείς; Σου βγάζει ότι είναι non-responsive το process ή απλά δεν προχωράει; Επίσης δεν κατάλαβα, πως πήγες στα preferences αν το μόνο που σου έβγαζε ήταν μαύρη οθόνη;
thrasman
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Mar 21, 2020 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινάει, γίνεται μαύρη η οθόνη, αλλά σταματάει εκεί. Χωρίς κανένα μήνυμα. Τα Preferences ειναι hiden file στο C.
thrasman
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Mar 21, 2020 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω ότι βρήκα τι φταίει. Η κάρτα γραφικών μου. Οι ελάχιστες απαιτήσεις είναι Intel GMA X4500 ενώ η δική μου είναι Intel GMA 3100.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ακούγεται περίεργο γιατί αυτό απλά θα έπρεπε να σε οδηγεί σε fps lag (ή κάτι αντίστοιχο). Αν δεν κολλάει όμως το process παίζει όντως να είναι κάτι τέτοιο, τι να σου πω.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”