Απόδοση παικτών

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
geo_gatos
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:02 am
Αγαπημένη Ομάδα: Inter,Panathinaikos
Location: Ελλάς,Αθήνα,Μάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπερα παιδια.. Μετα απο ενα διαλλειμα 2 σεζον ξεκινησα παλι το παιχνιδι μιας και η Epic πριν λιγο καιρο το ειχε για δωρεαν εγκατασταση.. Μετα απο ολοκληρωση μιας τουλαχιστον σεζον σε 3 save με διαφορετικες ομαδες Παρι-Γιουβεντους-Παναθηναικος διαπυστωσα το εξης.. Δυστυχως (γιατι φανταζομουνα οτι θα το ειχε διορθωσει αυτο η εταιρια μιας και ειχα να παιξω 2-3 χρονια) συνεχιζει το προβλημα που οι περισσοτεροι παικτες δεν αποδιδουν τα μεγιστα στην φυσικη τους θεση ή στον φυσικο τους ρολο.. Ειναι ενα προβλημα - bug που μου προκαλει αλγεινη εντυπωση και περιμενα οτι τοσο καιρο μετα θα εχει διορθωθει.. Αναγκαζομαι ακομα και ετοιμα συστηματα απο εσας να τα αλλαξω ετσι ωστε οι παικτες μου να αποδιδουν καλυτερα.. Δεν γινεται παικτες οπως πχ ο Ικαρντι σε μιση σεζον ως Κυνηγος (φυσικος ρολος) να εχει 5 γκολ και οταν τον εβαλα Επιθετικο που Πιεζει να βαζει 25 γκολ.. Δεν γινεται ο Χατζηγιοβαννης ως Εξτρεμ (φυσικος ρολος) να εχει αποδοση κατω του 6,6 και απο τοτε που τον εβαλα Εσωτερικο Υποστηριξη να βγαζει την σεζον με μεσο ορο 8,12.. Δεν γινεται ο Ραμπιο ως Οργανωτης αμυνα ή υποστηριξη (φυσικος ρολος) να εχει αποδοση 6,4 και απο τοτε που τον εβαλα Box to Box να βγαζει την σεζον με 8,30 και 15 γκολ.. Το πιο ακραιο?? ο CR7 φυσικα.. Μιας και ηθελα να διωξω τον Ιγκουαιν ηθελα να βγαλω την σεζον με εκεινον Επιθετικο.. Ε λοιπον σε οτι ρολο κι αν τον εβαλα στην επιθεση και σε 25 αγωνες ΟΛΑ τα παιχνιδια του ηταν κατω απο 7,5 με το που τον εβαλα Εσωτερικο στα αριστερα μου εβγαλε τα ματια!!!! Τελειωσε την σεζον με μεσο ορο 8,6!!!!!Συμβαινει και σε σας αυτο?? Δεν ρωταω για το 2020 αλλα σε βαθος χρονων οπως μου συμβαινει και εμενα.. Μηπως η εταιρια πρεπει να κοιταξει τις θεσεις και τους ρολους των παικτων ετσι ωστε να ειναι πιο ρεαλιστικοι και να μην αποθαρρύνονται στο να παιξουν καινουρια παιδια που δεν εχουν τις γνωσεις του ποδοσφαιρου που εχουμε οι περισσοτεροι εδω??

ΥΓ. Τip για οσους εχουν τον CR7 αριστερα ή παικτη με καλο σουτ και κεφαλια.. Φορτωστε τον με σεντρες ή πασες απο τους παικτες της δεξιας σας πλευρας.. Μιλαμε ο τυπος κανει παρτυ και σε σουτ και σε κεφαλιες.. Εκανε τον Φαν Νταικ και τον Αρνολντ σε 2 παιχνιδια να εχουν αποδοση 6,2 και 5,9!!!!!!!!!
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Δεν έχει σημασία ο ρόλος αλλά τα χαρακτηριστικά του παίκτη και το πως ο ρόλος ταιριάζει με την συνολική τακτική (+ τα χαρακτηριστικά των υπολοίπων). Αν π.χ. τον έχεις κυνηγό τον Icardi αλλά τον βάζεις να παίζει μόνος του μπροστά και χωρίς τα εξτρεμ/χαφ να ανεβαίνουν αρκετά (ή/και έπαιζες με κατοχή αντί για αντεπιθέσεις), αναμενόμενο είναι να τον κλείνουν και να μην βρίσκει χώρους για να σκοράρει πολύ.
Γενικά πάντως δεν έχει ιδιαίτερη σημασία τι σου βγάζει σαν φυσικό ρόλο (έτσι κι αλλιώς είναι η άποψη του βοηθού σου) οπότε μην ασχολείσαι και πάρα πολύ.
george18
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 11, 2015 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: 2015
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικα παντα κοιταω τα χαρακτηριστικα του παικτη για το ρολο και τη θεση που τον βαζω. Τωρα που βρισκομαι δευτερη σεζον με ΠΑΟ το Περεα τον βαζω αριστερα ως raumdeuter παροτι η φυσικη του θεση ειναι στη κορυφη της επιθεσης. Και επειδη εχω ως μετρο συγκρισης την πρωτη σεζον που τον εβαζα κορυφη αποδιδει πανω κατω το ιδιο.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”