Υψος παικτών

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
geo_gatos
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:02 am
Αγαπημένη Ομάδα: Inter,Panathinaikos
Location: Ελλάς,Αθήνα,Μάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια καλησπερα.. Ποια ρυθμιση "πειραζω" ωστε να φαινεται το υψος καθε παικτη?? Υποψιν οτι παιζω με το κανονικο σκιν του παιχνιδιου.. Προσωπικα μου ειναι σημαντικότατη αυτη η πληροφορια οταν κοιταζω παικτες για την αμυνα και το κεντρο..
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Θα σε γελάσω, νόμιζα ότι υπήρχε δίπλα στο προτιμόμενο πόδι στην καρτέλα. Η συγκεκριμένη πληροφορία πάντως στο FM δεν πολυχρειάζεται. Το attribute για το άλμα (στα αγγλικά jumping reach, στα ελληνικά δεν θυμάμαι) είναι το μόνο που παίζει ρόλο αφού περιλαμβάνει και το ύψος. Το ύψος επηρεάζει το ελάχιστο νούμερο αυτού του attribute (π.χ. ένας 1.90 δεν μπορεί να έχει jumping reach 5 γιατί και καθόλου άλμα να μην κάνει μπορεί να φτάσει κάποιες σέντρες).
Με άλλα λόγια, αν σε νοιάζει να πάρει παίκτες για να πιάνουν κεφαλιές, είναι προτιμότερος ένας 1.80 με jumping reach 15 από έναν 1.90 με jumping reach 12.
User avatar
geo_gatos
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:02 am
Αγαπημένη Ομάδα: Inter,Panathinaikos
Location: Ελλάς,Αθήνα,Μάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα και παιζω με τα ελληνικα.. Λογικα μαλλον εννοεις Εκταση Αλματος?? Το προβλημα ειναι οτι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μου δειχνει (οταν ανοιγω την καρτελα ακομα και των δικων μου παικτων οχι μονο οσους κοιταζω) ουτε το ΥΨΟΣ τους ουτε τα ΚΙΛΑ τους.. Οποτε υπολογιζω καποια ρυθμιση του κεντρικου μενου ειναι..
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”