Real Betis Ανδαλουσιανή Τρομοκρατική σέχτα

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
PiG7
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Tue Nov 21, 2006 4:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω δουλέψει 2 συστήματα στην προετοιμασία. Ένα gegenpress που ευνοεί την γρήγορη και ταλαντούχα μου ομάδα και ένα τικι τάκα που μου ταιριάζει επίσης καθώς οι παίχτες μου είναι ιδιαίτερα τεχνίτες και καλοί δημιουργοί. Μπαίνοντας στο ματς χρησιμοποιώ το πρώτο ώστε να πιέσω και να σκοράρω 1ος και γρήγορα. Όταν σκοράρω αλλάζω (υψηλό ρίσκο τραυματισμού λόγω της έντασης) σε τικι τάκα με ανάπτυξη ανάλογα τις οδηγίες του σκάουτερ και όβερλαπ ώστε να κρατήσω τα ηνία του αγώνα και να σκοράρω επιπλέον γκολ σαν αποτέλεσμα της κατοχής μου και τον κόσμο τις κερκίδες να φωνάζει όλε μετα το 80'.
Μέχρι τον Ιανουάριο είμαι πρώτος και αήττητος ακόμη και με τα μεγαθήρια Μπαρτσελόνα (Μπαπέ, Χάβερτζ, Ντιμπάλα) και Ρεάλ (Μιλίνκοβιτς Σάβιτς και τα Βραζιλιανάκια) φεύγω από τη πρώτη με 1-0 και τη δεύτερη 4-1 και ξεκούραστα ενώ με μικρότερου βεληνεκούς ομάδες το σκορ ξεφεύγει. Όταν μπαίνει ο Φεβρουάριος φυσιολογικά η ομάδα κάνει μια κοιλιά λόγω του φορτωμένου προγράμματος, αλλά με ροτέισον και με σωστή προπόνηση θεώρησα ότι θα το ξεπεράσω. Ωστόσο η ομάδα χάνει βαθμούς τρώει γελοία γκολ που είχε να δεχτεί 2 μήνες γκολ και η επίθεση των 3,6 γκολ/αγώνα δεν σκοράρει ούτε με αίτηση...
Συνειδητοποιώ λοιπόν ότι το διάστημα της κοιλιάς σε όλους τους αγώνες βρέχει... Χαρακτηριστικά χάνω από τη τελευταία Χετάφε 2-0 από το 10' και την επόμενη αγωνιστική έρχεται ο κακός μου δαίμονας Ατλέτικο και της κόβω ένα τιμολόγιο μούντζας και όλο αυτό το διάστημα οι παίχτες μου σκοράρουν κυρίως με μακρινά σουτ εκτός περιοχής.
Κλείνω λοιπόν με την εξής ερώτηση. Πώς αντιμετωπίζει μια τεχνική ομάδα που παίζει φουλ κατοχή και επίθεση την κακοκαιρία;

Υγ. Συγγνώμη αν έχω παραθέσει την ερώτηση σε λάθος section.
Commando -7- Vermelho
Etoliko
Red Klan
Οπου κ αν Βρισκεσαι
Θ'ακολουθησω...
Post Reply

Return to “Τακτικές & Προπονήσεις”