Τακτική ομάδας Κ19

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
BigYG
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Sep 08, 2016 4:08 am
Football Manager της ομάδας: Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω παρατηρησει κατι. Εαν θελεις να αναλαβεις την ατομικη προπονηση παικτων της Κ19 (μιλάω για Ελλάδα) αυτόματα η τακτικη της Κ19 θα είναι παντοτε παρομοια με αυτην της πρωτης ομαδας.
Εαν δεν συμμετέχουμε καθόλου στην προπόνηση της Κ19, τότε όλες οι ρυθμισεις της Κ19 θα είναι στο Dev Centre και η ομάδα θα παίζει με το αγαπημένο σύστημα του προπονητή της Κ19.
Αναρωτιέμαι άραγε αν υπάρχει τρόπος να ελέγχουμε την ατομική προπόνηση των ταλέντων μας αλλά και να επεξεργαζόμαστε την τακτική έτσι ώστε να αυξήσουμε πλήρως τη δυνατότητα βελτίωσης των παικτών.
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Καταλαβαίνω τι λες...αλλά είναι και λίγο παράξενο αυτό που γράφεις...

Γιατί όταν έχεις έναν παίκτη που αξίζει τον κόπο αλλά π.χ. είναι WBR, κι εσύ δεν παίζεις με σύστημα που έχει WBR, τότε θα προσπαθήσεις να αλλάξεις θέση μέσω της ατομικής προπόνησης για να κολλάει στο σύστημά σου. Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση είναι χρήσιμο να "ακολουθεί" την τακτική της πρώτης ομάδας.

Από την άλλη, αν σου έχει βγει ένας υπερπαιχτης που παίζει 10άρι, κι εσύ παίζεις σχήμα χωρίς 10άρι, πάλι δεν θα αλλάξεις σχήμα στην ομάδα για να τον εκμεταλλευτείς ;;

Οπότε αυτό που περιγράφεις είναι λίγο πολύ και βοηθητικό και αναμενόμενο

Τέλος, αν ο παίκτης δεν αξίζει τον πουλάς χωρίς να ασχοληθείς με ατομικές προπονήσεις

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
321lele
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Tue Sep 03, 2013 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BigYG wrote: Sun Dec 27, 2020 4:51 pm Εχω παρατηρησει κατι. Εαν θελεις να αναλαβεις την ατομικη προπονηση παικτων της Κ19 (μιλάω για Ελλάδα) αυτόματα η τακτικη της Κ19 θα είναι παντοτε παρομοια με αυτην της πρωτης ομαδας.
Εαν δεν συμμετέχουμε καθόλου στην προπόνηση της Κ19, τότε όλες οι ρυθμισεις της Κ19 θα είναι στο Dev Centre και η ομάδα θα παίζει με το αγαπημένο σύστημα του προπονητή της Κ19.
Αναρωτιέμαι άραγε αν υπάρχει τρόπος να ελέγχουμε την ατομική προπόνηση των ταλέντων μας αλλά και να επεξεργαζόμαστε την τακτική έτσι ώστε να αυξήσουμε πλήρως τη δυνατότητα βελτίωσης των παικτών.


Εννοείται ότι υπάρχει αυτός ο τρόπος. Αυτό κάνω και εγώ σε όλες μου τις ομάδες και στις under 19!!! Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να πας στις Αρμοδιότητες -> Προπόνηση και βάζεις εκεί που λέει ''Ηγείται τις ατομικής προπόνησης'' τον εαυτό σου. Τώρα το ηγείται τις της Γενικής Προπόνησης μπορείς να βάλεις τον Προπονητή Under 19 που έχεις( ο οποίος πρέπει να είναι καλός, δλδ να εχει τα κατάλληλα στατς, Δουλειά με Νεαρούς και την κατάλληλη προσωπικότητα) και θα σου δουλεύει το σύστημα που έχεις και εσύ στην πρώτη ομάδα. Αυτό που λες ότι αλλάζει το σύστημα δε το έχω δει ποτέ, πάντα σε όλα τα ματς την τακτική μου που έχω στην πρώτη ομάδα παίζει.
Percy Olivares
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Nov 19, 2020 12:29 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,

Δεν βρήκα κάποιο πιο σχετικό post οπότε είπα να το γράψω εδώ..
Κάποια στιγμή επέλεξα πριν από αγώνα να χρησιμοποιούνται παίκτες της 1ης ομάδας σε αγώνες της 2ης μέχρι να γίνουν αγωνιστικά έτοιμοι.
Από κει και πέρα και παρόλο που έχω μπει σε κάθε παίκτη ξεχωριστά και στην επιλογή 'ρόστερ' έχω αφαιρέσει τις επιλογές να είναι διαθέσιμος για την Κ19, το παιχνίδι συνεχίζει και τους βάζει να παίξουν στην Κ19 με αποτέλεσμα σε σημαντικά παιχνίδια της 1ης ομάδας να μην είναι διαθέσιμοι. Έχει κανένας ιδέα πως γίνεται να αναιρέσω αυτή την επιλογή;
User avatar
xpert
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 437
Joined: Mon Aug 02, 2004 4:56 pm
Football Manager της ομάδας: AJ Auxerre
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool FC
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Να δεις εκεί που αναθέτεις αρμοδιότητες στους προπονητές σου...στο τελευταίο ή προτελευταίο μενού...υπάρχει κάποια σχετική επιλογή να τους βάζει αυτόματα ο assistant..

...δεν το θυμάμαι ακριβώς

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”