Ολα τα ελληνικά γήπεδα από τη Superleague μέχρι και τα τοπικά !!!

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,

στο πακέτο Mini Stadiums Superpack 2019, που είχα βρεί από το fmscout.com, έχω προσθέσει ΟΛΑ τα ελληνικά γήπεδα που υπάρχουν σε όλες τις εθνικές κατηγορίες από την Superleague μέχρι τον 10ο Περιφερειακό Ομιλο (ας είναι καλά τα παιδιά του fmgreece που επιμελήθηκαν και φέτος το patch ενεργοποίησης χαμηλότερων ελληνικών κατηγοριών) καθώς και σε αρκετές ΕΠΣ (η ΕΠΣ Αθηνών είναι πλήρης). Επίσης εχω προσθέσει όλες τις έδρες των ομάδων Κ19 της Superleague καθώς και όλα τα προπονητικά κέντρα των ομάδων της Superleague.
Το πακέτο είναι για skins που υποστηρίζουν απεικόνιση γηπέδων όπως το opz elite, andomeda fm 2021, FM 2021 FLUT SKIN (το συνιστώ)

Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει από εδώ (update 06/01/2021) : http://www.mediafire.com/file/wf3zfs5v9 ... _Camps.rar

Αφου κατεβάσετε το rar αρχείο, το κάνετε extract , και στη συνέχεια το βάζετε στον φάκελλο graphics ( \Documents\Sports Interactive\Football Manager 2021\graphics\)
To σύνολο των γηπέδων (μαζί με τα ελληνικά) είναι 9.739 !!! . Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να βρω φωτογραφίες από τις ομάδες των χωριών (κυριολεκτικά) που θα παίξουν φέτος στο Περιφερειακό, π.χ. Εθνικός Σκουλικάδου, Ελπίς Σαπών, Εθνικός Σοχού, Αετός Βαρβάρας, Δίας Δίου, Π.Ο. Φήκης, Ερμής Μελιγούς, ΑΟ Κορωνίς Κοιλάδας κλπ. Ελπίζω να βρεθεί χρόνος και για τις ΕΠΣ.

Επισυνάπτω screenshots που έγιναν με το FM 2021 FLUT SKIN:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Σημειώνεται ότι το συγκεκριμένο πακέτο (εφόσον δεν του αλλάξετε όνομα) λειτουργεί συμπληρωματικά σε περίπτωση που έχετε ήδη πακέτο γηπέδων από fmscout, sortitoutsi κλπ

Επίσης είναι διαθέσιμο στην κατηγορία "Γραφικά" πλήρες πακέτο με αντιπροσωπευτική φωτογραφία από την πόλη που εδρεύει κάθε ελληνική ομάδα από την Superleague 1 μέχρι και τους 10 ομίλους του Περιφερειακού viewtopic.php?f=485&t=45228



ansta1970
Last edited by ansta1970 on Wed Jan 06, 2021 6:55 pm, edited 6 times in total.
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image

Image

Για να έχετε εικόνα από το νέο γήπεδο του Παναθηναικού (2023/24) θα πρέπει να διαβάσετε το παρακάτω post:

viewtopic.php?f=484&t=45203

Τουλάχιστον, στο Football Manager το γήπεδο στο Βοτανικό θα γίνει........

ansta1970
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σαι καλά αδερφέ !!! Δυνατός !!!!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Kαλησπερα τρομερη δουλεια και μπραβο! Προσωπικα χρησιμοποιω το ministadiums απο περσι και στο φετινο fm21 ο δημιουργος του εγραψε στο fmscout Νομιζω οτι δεν εχει προστεθει τιποτα για το φετινο.
Να τολμησω να ρωτησω κατι ομως;
Επειδη χειροκινητα εχω κανει πολλες αλλαγες σε αρκετα γηπεδα με τα save που εκανα απο περσι και επειδη βλεπω πως ολες οι φωτο εχουν αυτο το μαυρο πλαισιο στις γωνιες (του fm20 δε το ειχε) μηπως σου ειναι ευκολο να ανεβασεις το πακετο μονο με τις αλλαγες (δικες σου προσθηκες δηλαδη) των ελληνικων γηπεδων: Aς ειναι και χωρις config θα δημιουργησω εγω ενα και θα τα πεταξω στον ηδη υπαρχον φακελο απλα δε θελω να χασω τις αλλαγες που ειχα ηδη κανει χειροκινητα σε αρκετα γηπεδα!

Ευχαριστω οπως και να εχει η δουλεια σου τρομερη και σιγουρα με πολυ υπομονη! Καλες γιορτες!
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,
Έχω την εντύπωση ότι τα αρχεία με τα γήπεδα στο ministadiums είναι .png , ενώ όλα τα δικά μου είναι σε αρχεία .jpeg (ίσως θα μπορούσες έτσι να τα διαχωρίσεις γρήγορα). Θα προσπαθήσω να φτιάξω τις επόμενες ημέρες ένα mini πακέτο μόνο με τα ελληνικά γήπεδα.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλές γιορτές !!!

ansta1970
User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

ευχαριστω για την αμεση απαντηση! Φοβαμαι οτι θα παρει χρονο και να μη τα κανω και μπαχαλο! Φυσικα αν τα εχεις σε αλλο φακελο εξαρχης (φανταζομαι πως ναι) θα ειναι ευκολο και για αλλους που δουλευαν το Ministadiums ηδη και πιθανον εχουν κανει ηδη αλλαγες οπως κι εγω! Καλες γιορτες και παλι!
User avatar
ianvou
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri May 01, 2020 6:42 pm
Football Manager της ομάδας: Racing club de France Paris
Αγαπημένη Ομάδα: FC Nantes
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

ansta1970 wrote: Wed Dec 30, 2020 4:48 pm Καλησπέρα,
Έχω την εντύπωση ότι τα αρχεία με τα γήπεδα στο ministadiums είναι .png , ενώ όλα τα δικά μου είναι σε αρχεία .jpeg (ίσως θα μπορούσες έτσι να τα διαχωρίσεις γρήγορα). Θα προσπαθήσω να φτιάξω τις επόμενες ημέρες ένα mini πακέτο μόνο με τα ελληνικά γήπεδα.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλές γιορτές !!!

ansta1970
δοκιμασα μολις αυτο που προτεινες! Μπορεις να επιβεβαιωσεις τον αριθμο των 258 αλλαγων? αν ναι τοτε να δημιουργησω νεο config μεσα στο φακελο Minisatdiums κ να σε βγαζω και απο πιθανον επιπλεον κοπο!

υγ.το γηπεδο του εθνικου πειραιως σαν αρχειο ειναι περασμενο ολογραφως και οχι σαν id φανταζομαι θελει αλλαγη (προσωπικα μου ειναι ευκολο να την κανω απλα το αναφερω)
οπως επισης υπαρχουν 2 διαφορετικα id και φωτογραφιες για το γηπεδο του ΠΑΟ στο Βοτανικο (ειδα το σχετικο ποστ και εχω κατεβασει και το αρχειο fmf)
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα, οι αλλαγές είναι περίπου 250 από ότι θυμάμαι. Το γήπεδο του Εθνικού Πειραιώς το έχω κρατήσει σαν φώτο σε περίπτωση που ξαναπαίξει στο μέλλον εκεί (οπότε θα περάσω το ανάλογο id). Για το γήπεδο του Βοτανικού έκανα πειραματισμούς με τον editor, οπότε κρατάς το 20000......
Post Reply

Return to “Γραφικά”