ΟΦΗ U20 Team [2011/12]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τι θέλουμε να γράφετε:

- μεταγραφές/αποδεσμεύσεις παικτών/προπονητών της ομάδα νέων
- σχόλια σχετικά με τις ποδοσφαιρικές ικανότητες των παικτών είτε με reports είτε με μεμονωμένα σχόλια, πάντα με βάση αγώνες που έχετε παρακολουθήσει.
- ενδιαφέροντα δημοσιεύματα σε έντυπο ή ηλεκτρονικό τύπο που μπορούμε να αξιοποιήσουμε για το FM.

Δεν θέλουμε:

- copy paste αγώνων των ομάδων νέων, αφού δεν μας ωφελεί σε τίποτα, άλλωστε υπάρχουν συγκεντρωμένα στο site της Σούπερ Λίγκας.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προτίμησαν ΟΦΗ από Ατρόμητο και Παναθηναϊκό!
Επιμέλεια: Μανώλης Σαρρής

Δύο από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Λασιθίου και του Ρεθύμνου εντάχθηκαν στην ομάδα Κ17 του ΟΦΗ που προτίμησαν να έρθουν στο Ηράκλειο παρά το ενδιαφέρον Ατρομήτου και Παναθηναϊκού.

Ο λόγος για τους Βαγγέλη Γρίβα και Δημήτρη Μανωλακάκη που ντύθηκαν στα “ασπρόμαυρα” έπειτα από μεθοδευμένες ενέργειες των ανθρώπων της ακαδημίας του ΟΦΗ. Και αξίζει να αναφέρουμε ότι και οι δύο ποδοσφαιριστές αποτελούν δύο από τα μεγαλύτερα ταλέντα που υπάρχουν στην Κρήτη έχοντας προσελκύσει το ενδιαφέρον του Ατρομήτου και του Παναθηναϊκού. Ωστόσο εκείνοι προτίμησαν να αγωνιστούν στην μεγαλύτερη ομάδα του νησιού ελπίζοντας ότι με σκληρή δουλειά θα φτάσουν στην ανδρική ομάδα.

Ο Βαγγέλης Γρίβας (φώτο – πηγή topikokritis) έχει γεννηθεί το 1995 και αγωνιζόταν στη Νίκη Σητείας - ομάδα με την οποία συνεργάζεται ο ΟΦΗ εδώ και δύο χρόνια σε επίπεδο ακαδημιών. Ο 16χρονος επιθετικός είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Λασηθιώτικου ποδοσφαίρου και ήδη έχει ξεκινήσει προπονήσεις με την ομάδα Κ17 του ΟΦΗ.

Όσον αφορά τον Δημήτρη Μανωλακάκη, έχει γεννηθεί έναν χρόνο αργότερα (1996) και αγωνιζόταν στην Πράσινη Ακαδημία του Κώστα Ανυφαντάκη που έχει έδρα το Ρέθυμνο. Ο Μανωλακάκης αγωνίζεται ως ακραίος μεσοεπιθετικός και ήδη είχε προσελκύσει το ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού ωστόσο μετά το ενδιαφέρον του ΟΦΗ ο νεαρός Ρεθυμνιώτης δεν σκέφτηκε πολύ προτιμώντας την ομάδα του Ηρακλείου.
http://www.gentikoule.gr/academies/8605 ... nathinaiko
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.gentikoule.gr/academies/8750 ... a-ston-ofh

Συνεχίζεται το «παιδομάζωμα» στον ΟΦΗ καθώς αποκτήθηκε για την ομάδα Κ17 του συλλόγου ο 16χρονος ακραίος μεσοαμυντικός Άγγελος Σπαχής που αγωνιζόταν στον Αετό Ανωγείων. Σύμφωνα με πληροφορίες του Gentikoule, το νεαρό ποδοσφαιριστή είχαν παρακολουθήσει ανθρώποι του ΟΦΗ σε παιχνίδια των μικτών ομάδων της ΕΠΣ Ρεθύμνου αλλά και της Μικτής Κρήτης σχηματίζοντας πολύ καλή άποψη για εκείνον. Στην συνέχεια, ήρθαν σε επαφή με τον πρόεδρο του Αετού Ανωγείων Πάτερ Ανδρέα Κεφαλογιάννη που δεν είχε κανένα πρόβλημα στο να συναινέσει στην μεταγραφή του στον ΟΦΗ.

Ο 16χρονος ποδοσφαιριστής αγωνίζεται στην δεξιά πλευρά και μπορεί να αγωνιστεί με την ίδια ευχαίρεια τόσο σαν δεξί μπακ όσο και σαν δεξί χαφ ενώ αγωνίστηκε στα περισσότερα παιχνίδια του περιφερειακού πρωταθλήματος.
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο 16χρονος τερματοφύλακας Γιώργος Γιαγκιόζης και ο 18χρονος αμυντικός μέσος Παύλος Κολιακουδάκης θα ακολουθήσουν την αποστολή του ΟΦΗ στο Καρπενήσι και θα προπονούνται με την μεγάλη ομάδα. Ο Νίκος Αναστόπουλος είχε συνάντηση με υπεύθυνους των τμημάτων υποδομής και επέλεξε, μέσα από συνεργασία, τους δύο παραπάνω ποδοσφαιριστές προκειμένου να πάρουν εμπειρίες και εφόσον αρπάξουν την ευκαιρία να παραμείνουν στο ρόστερ.

Άλλωστε, το ίδιο είχε συμβεί πέρυσι όταν ο Γιάννης Χατζηνικολάου, τόλμησε και επιβεβαιώθηκε, πήρε στην αποστολή τον Μανώλη Ζαχαράκη με τον Χανιώτη αμυντικό να παίρνει τις ευκαιρίες από το Νίκο Αναστόπουλο και τελικά να δείχνει στα ματς με τον Λεβαδειακό ότι έχει μπροστά του όλο το μέλλον. Οι Γιαγκιόζης και Κολιακουδάκης βρίσκονται στον ΟΦΗ από την παιδική ηλικία και στην Κρητική ομάδα τονίζουν ότι οι δύο ποδοσφαιριστές διαθέτουν πλούσιο ταλέντο και για αυτόν τον λόγο θα πάρουν τις ευκαιρίες που τους αναλογούν. Και αν για τον Κολιακουδάκη, δεν είναι έκπληξη λόγω της ηλικίας του (γεν. το 1993), έκπληξη ίσως αποτελεί η επιλογή του Γιαγκιόζη που σε ηλικία μόλις 16 χρονών θα ακολουθήσει την αποστολή του ΟΦΗ έχοντας την ευκαιρία να δουλέψει με τον Κώστα Χανιωτάκη αλλά και τον Πολυχρόνη Βεζυρίδη.

Αντιθέτως, την αποστολή στο Καρπενήσι δεν θα ακολουθήσουν οι Περογαμβράκης, Κοκκινάκης που ειδοποιήθηκαν από το Νίκο Αναστόπουλο ότι πρέπει να παραχωρηθούν εκ νέου δανεικοί, ωστόσο το πιο πιθανό είναι να μείνουν ελεύθεροι.
http://www.gentikoule.gr/academies/8873 ... iakoudakis
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με την πρώτη προπόνηση που έκανε το Σάββατο το απόγευμα (06/08) στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο η ομάδα Νέων του ΟΦΗ Κ20 ξεκίνησε την προετοιμασία της για τη νέα αγωνιστική περίοδο στη Super League κάτω από τις οδηγίες του Δημήτρη Βολωνάκη.

Στη διάθεση του κ. Βολωνάκη βρίσκονται οι παρακάτω παίκτες: Γιαγκιόζης, Λυράκης, Μπρόκος, Φανουράκης, Δαμιανάκης, Μανωλάκης, Μπολάκης, Σημαιάκης, Ρουμελιώτης, Δουκιαντζάκης, Κουκάκης, Ντε Λία, Νύκταρης, Κολιακουδάκης, Σκουτέλης, Αδαμάκης, Φαζός και Κοκολάκης.
Στις προπονήσεις μετέχουν και παίκτες που έχουν προταθεί για την ομάδα Νέων του ΟΦΗ. Οι προπονήσεις θα είναι καθημερινές στο ΒΑΚ. Την Κυριακή (07/08) το πρόγραμμα προβλέπει δύο προπονήσεις πρωί και απόγευμα.
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Footb ... 20-toy-OFH
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην απόκτηση του 16χρονου μεσοεπιθετικού Χάρη Δεληγιαννάκη από την Πάτρα προχώρησε ο ΟΦΗ με το νεαρό ποδοσφαιριστή να εντάσσεται στην ομάδα Κ17. Ο Δεληγιαννάκης αγωνιζότανσ τον Τριταιϊκό, ομάδα Δ’ Εθνικής – στο πρωτάθλημα το οποίο αγωνίστηκε την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο.

Ο Δεληγιαννάκης που κατάγεται από την Κρήτη αποτέλεσε βασικό στέλεχος της Μικτής ομάδας της ΕΠΣ Αχαΐας αλλά και της περιφερειακής ομάδας Πελοποννήσου και πρόκειται για έναν παίκτη με μεγάλο ταλέντο. Τον 16χρονο επιτελικό μέσο είχαν παρακολουθήσει οι άνθρωποι της ομάδας τμημάτων υποδομής του ΟΦΗ και όταν του έγινε πρόταση, δέχτηκε αμέσως για να κατηφορήσει στην Κρήτη και να φορέσει τα “ασπρόμαυρα”.
http://www.gentikoule.gr/academies/9012 ... -tin-patra
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίκτης του ΟΦΗ είναι ξανά ο Μύρων Παχάκης, έπειτα από 3 χρόνια, που άφησε τα “ερυθρόλευκα” του Ολυμπιακού για να φορέσει ξανά τα “ασπρόμαυρα” του ΟΦΗ.

Ο 15χρονος αμυντικός (2/8/1996) είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα της Ελλάδας και το 2008 μετακόμισε από τον ΟΦΗ στον Ολυμπιακό προκειμένου να ενταχθεί στα τμήματα υποδομής των “ερυθρολεύκων”.

Ωστόσο, τρία χρόνια αργότερα επέστρεψε εκεί που έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά τμήματα προκειμένου να ενταχθεί στην ομάδα Κ17 του ΟΦΗ. Ο Μύρων Παχάκης αγωνίζεται ως κεντρικός αμυντικός και ξεχωρίζει για την ωριμότητα στο παιχνίδι του και τις καλές τοποθετήσεις του. Ήταν αρχηγός στην ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού ενώ φορούσε και το περιβραχιόνιο στην ομάδα της ΕΠΣ Πειραιά.

Αναμφίβολα, πρόκειται για μια εξαιρετική κίνηση από την πλευρά του ΟΦΗ που κατάφερε να επαναπατρίσει έναν ποδοσφαιριστή που πρόκειται να αποτελέσει μεγάλο κεφάλαιο για την ομάδα.
http://www.gentikoule.gr/academies/9087 ... n-pachakis
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με μια σημαντική πρσθήκη στο ρόστερ της ολοκληρώθηκαν οι μεταγραφές στην ομάδα των Κ17 του συλλόγου μας.
Μετά την απόκτηση του Μανωλακάκη από το Ρέθυμνο, του Σπαχή από τα Ανώγεια, του Δελληγιανάκη από την Πάτρα, του Γρίβα από τη συνεργαζόμενη ομάδα της Νίκης Σητείας, προστέθηκε κα ο Παχάκης Μύρος, που ξεκίνησε από την ακαδημία ποδοσφαίρου του Ο.Φ.Η σε ηλικία 8 ετών και μετέπειτα μετάκομισε στην αθήνα και στον Ολυμπιακό. Ήταν αρχηγός της ομάδος Κ15 του Ολυμπιακού και αρχηγός της μικτής Πειραιά.

Τέλος την παρασκευή 12-8-2011 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο θα πραγματοποιηθεί φιλικό παιχνίδι των ομάδων Κ17 και Κ20, όπου θα ολοκληρωθούν ουσιαστικα οι δοκιμές παικτών της ομάδος των Κ20. Το φιλικό θα πραγματοποιηθεί στις 18.00

http://www.facebook.com/notes/ofi-crete ... 7021478957
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ολοκληρώθηκαν οι δοκιμές νέων παικτών για τις ομάδες των τμημάτων υποδομής(Κ20 και Κ17) που θα συμμετέχουν στα πρωτάθλημα υποδομής της SUPER LEAGUE.

Στις δοκιμές συμμετείχαν 22 ποδοσφαιριστές, που πέρασαν από «το μικροσκόπιο», του τεχνικού Διευθυντή των τμημάτων υποδομής κ.Τιτομιχελάκη Λεωνίδα και προπονητή της ομάδος των Κ17, του προπονητή της ομάδας των Κ20 κ. Βολονάκη Δημήτρη και του υπεύθυνου σκάουτερ κ.Μαρινάκη Πέτρου.

Για την ομάδα των Κ17 επιλέχτηκαν οι: Ανδρουλάκης Ρόδος από τη συνεργαζόμενη ακαδημία του Απόλλων Ρεθύμνου, Σπαχής Άγγελος από τον Αετό Ανωγείων, Δεληγιαννάκης Χαράλαμπος από τον Τριτωνιακό ατρών (ομάδα Δ εθνικής), Παχάκης Μύρος, που έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό και αρχηγός της Μικτής Πειραιά, και Γρίβας Δημήτρης από τη συνεργαζόμενη ομάδα της Νίκης Σητείας και Μανωλακάκης Δημήτρης από την ακαδημία Ρεθύμνου του κ. Ανυφαντάκη.

Για την ομάδα των Κ20 επιλέχτηκαν οι: Βλαχάκης Γιώργος από τον ΕΓΟΗ, Φραγκιαδάκης Πέτρος από τη Νίκη Σητείας, Διαμαντόπολος Γρηγόρης από το Μεσολόγγι, και ο Τσιντάρης Βασίλης από το Γιούχτα. Η Π.Α.Ε Ο.Φ.Η ευχαριστεί θερμά όλες τις παραπάνω ομάδες για την παραχώρηση των ανωτέρω ποδοσφαιριστών.

Στο πρώτο οικογενειακό δίτερμα που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, η ομάδα των Κ20(στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκε με τους υπό δοκιμή παίκτες) επικράτησε της ομάδος των Κ17 με σκορ 2-0. Τα γκόλ για την ομάδα των Κ20 σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο στο 75’ και στο 87’, ο Σκουτέλης και ο Φραγκιαδάκης αντίστοιχα. Εξαιρετική παρουσία είχε η ομάδα των Κ17, που πέρσι αγωνιζόταν στα παιδικά πρωταθλήματα του νομού Ηρακλείου.

Την Τετάρτη 17-8-2011 η ομάδα των Κ20 θα αντιμετωπίσει σε φιλικό παιχνίδι την ομάδα του Α.Ο.Α.Ν στο Β.Α.Κ στις 18.00, ενώ την ίδια μέρα και ώρα, η ομάδα των Κ17, θα αντιμετωπίσει στο Μοχό την τοπική ομάδα. Την Παρασκευή 19-8-2011 στις 16.30 στο Μαρτινέγκο οι Κ17 θα αντιμετωπίσουν τους Νέους του Εργοτέλη. Τέλος η ομάδα των Κ20, θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Ρούβα, το Σαββάτο 20-8-2011 στις 18.00, στο Β.Α.Κ.
http://www.ofifc.gr/news/view/dokimes_p ... 20_kai_k17
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://topikokritis.gr/?p=26201

Η Πυργιώτισσα έδωσε Χριστοδουλάκη στον ΟΦΗ!
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Από το Αθλόπολις στον ΟΦΗ ο Νίκος Παπαδιός!

την ομάδα Κ20 του ΟΦΗ εντάσσεται ο 17χρονος αμυντικός μέσος του Αθλόπολις Νίκος Παπαδιός που πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Κρητικού ποδοσφαίρου.

Ο 17χρονος ποδοσφαιριστής (γεν. 1994) θα ενταχθεί στην ομάδα του Δημήτρη Βολονάκη και σήμερα θα πραγματοποιήσει την πρώτη του προπόνηση φορώντας τα “ασπρόμαυρα”. Ο Νίκος Παπαδιός αγωνίζεται ως αμυντικός μέσος και πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Κρητικού ποδοσφαίρου ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι παρά το γεγονός ότι για τον παίκτη ενδιαφερόταν ο Ολυμπιακός, ο 17χρονος ποδοσφαιριστής και το Αθλόπολις επιθυμούσαν να πάει στον ΟΦΗ όπως και έγινε τελικά.

http://www.gentikoule.gr/academies/1068 ... s-papadios


Σε τρεις προσθήκες ακόμα προχώρησαν οι ομάδες Κ17 και Κ20 του ΟΦΗ εν όψει της επίσημης έναρξης των υποχρεώσεων τους στα πρωταθλήματα της Σούπερ Λιγκ. Συγκεκριμένα, με την φανέλα του ΟΦΗ θα αγωνίζονται τη νέα περίοδο ο 16χρονος μεσοεπιθετικός Γιάννης Χριστοδουλάκης που αποκτήθηκε από την Πυργιώτισσα και θα ενταχθεί στις προπονήσεις της ομάδας Κ20. Επίσης, υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Βολονάκη θα αγωνίζεται και ο 18χρονος επιθετικός Κώστας Κωνσταντίνου που έφυγε από τον Εργοτέλη μετακομίζοντας στον ΟΦΗ.

Τέλος, στην ομάδα Κ17 του ΟΦΗ έγινε ακόμα μια προσθήκη, αυτή του Γιώργου Τουγλή (γεν. 1996) ο οποίος αγωνίζεται ως αριστερός μπακ και επίσης αποχώρησε από τον Εργοτέλη μετακομίζοντας στο ΒΑΚ.

http://www.gentikoule.gr/academies/1071 ... 20-tou-ofh
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το ρόστερ του ΟΦΗ

Τερματοφύλακες

Γιώργος Γιαγκιόζης 1995

Σταύρος Μπρόκος 1994

Γιώργος Λυράκης 1992

Μιχάλης Ζερβός 1993

Αμυντικοί

Μπάμπης Δαμανάκης 1995

Νίκος Μανωλάκης 1994

Μανώλης Μπολάκης 1994

Μανώλης Σημαιάκης 1993

Δημήτρης Ρουμελιώτης 1993

Γιάννης Κουκάκης 1993

Νίκος Αδαμάκης 1994

Μανώλης Φαζός 1995

Μέσοι

Νίκος Δουκιαντζάκης 1993

Νίκος Αδαμάκης 1994

Αράντο Ντελία 1992

Παύλος Κολιακουδάκης 1993

Νικήτας Κοκολάκης 1994

Πέτρος Φραγκιαδάκης 1992

Ηλίας Φανουράκης 1995

Γιάννης Χριστοδουλάκης 1995

Νίκος Παπαδιός 1994

Επιθετικοί

Κώστας Κωνσταντίνου 1993

Δημήτρης Σκουτέλης 1992

Βασίλης Τσιντάρης 1994

Γιώργος Βλαχάκης 1994

Ήρθαν
Χριστοδουλάκης (Πυργιώτισσα), Κωνσταντίνου (Εργοτέλης), Παπαδιός (Αθλόπολις), Βλαχάκης (ΕΓΟΗ), Ζερβός (Δαμάστα), Φραγκιαδάκης (Νίκη Σητείας).

http://www.gentikoule.gr/academies/1089 ... 20-tou-ofh
Locked

Return to “ΟΦΗ”