Vando [2012/13]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον ΟΦΗ!
Locked
aggiannop
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 298
Joined: Fri May 13, 2011 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στον ΟΦΗ θα παραμείνει ο Φρανσίσκο Βάντο, αφού δεν πρόκειται να λυθεί το συμβόλαιό του, όπως είχε προαναγγελθεί αρχικά από τον Σήφη Κορωνάκη.
Ο 26χρονος αριστερός μπακ έχει συμβόλαιο και του χρόνου με το κρητικό συγκρότημα και σε συνάρτηση με το γεγονός ότι όλα είναι... ρευστά αναφορικά με τις ποινές που θα επιβληθούν στις ομάδες που δεν πήραν άδεια, αποφασίστηκε να παραμείνει o Βάντο και τη νέα περίοδο.
Η απόφαση αυτή έγινε γνωστή στον παίκτη από τον πρόεδρο της διοικούσας επιτροπής στη συνάντηση που είχαν οι δυο τους.
Στον ποδοσφαιριστή δόθηκαν κάποια χρήματα, ο ίδιος αναχώρησε για διακοπές στη Βραζιλία και αναμένεται να επιστρέψει στις αρχές Ιουλίου στο Ηράκλειο, οπότε και θα ξεκινήσει η προετοιμασία των «ασπρόμαυρων» για την καινούργια σεζόν.
http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... Fi-o-Banto
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Βραζιλιάνος μπακ αποχώρησε από τους Κρητικούς και ενημέρωσε μέσω επιστολής για την απόφασή του να αφήσει το σύλλογο του Ηρακλείου.

Ο Βάντο ήταν εδώ και καιρό εκτός ΟΦΗ ουσιαστικά, κάτι που επιβεβαίωσε μέσω της επιστολής που απέστειλε και με την οποία ενημερώνει για την απόφασή του να επιστρέψει στην πατρίδα του και να συνεχίσει εκεί την καριέρα του.

Αναλυτικά η επιστολή, όπως τη δημοσιεύει η ιστοσελίδα Gentikoule.gr:

«Αισθάνομαι την υποχρεώσει πριν αναχωρήσω για την πατρίδα μου<<Βραζιλία >> να σας αναφέρω τους λόγος της αποχώρησης μου από τον οφη και απο την Ελλαδα.

Όπως γνωρίζετε τα οικονομικά προβλήματα του Ο.Φ.Η είχαν μεγάλο αντίκτυπο και σε μένα. Έτσι ώστε να πάρω την απόφαση μου, «αφού με παραμελήσατε , ώστε να μην μπορω να συντηρηθώ τόσο εγώ , όσο και την οικογενεια μου».

Αγαπώ τον Ο.Φ.Η. και τους τόσος ζεστούς φιλάθλους, αυτό είναι η αλήθεια, και όποτε καταλαβαίνω με αγαπάτε και εσείς.Σας ζητώ συγνώμη που δεν μπόρεσα να σας προσφέρω περισσότερα στα αγωνιστικά αυτά παιχνίδια που έπαιξα με την ασπρόμαυρη φανέλα του οφη ,αλλά δεν μου δόθηκε και η ευκαιρία να δείξω και τον ταλέντο μου στη θέση που στην πραγματικότητα αξίζω.Δεν ειμαι άνθρωπος της μεγάλης δόξας και ούτε θα είμαι ποτέ.

θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους με βοήθησαν στην δύσκολη αυτή περίοδο που είχα. Σας ευχαριστώ επίσης ,και για την αγάπη σας προς εμένα !!

Vando Francisco dos Santos»

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... lh-o-Banto
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Έπρεπε να παίζει AML ή έστω WBL και να προωθείται συχνά. Έχει ένα καλό pace και του αρέσει να προωθείται.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “ΟΦΗ”