Ποσειδών Νέων Πόρων - Απόρια

Συζητήστε σχετικά με το 1ο σε σειρά παιχνίδι της SI και Sega!
Post Reply
User avatar
wOOzY
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Tue May 25, 2004 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Γουέστ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκίνησα εν μια νυκτί ( λίγο αργά, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ ), να παίζω FM 2005 .
Δεν ήθελα να πάρω μεγάλη ομάδα και έτσι πήρα τον Ποσειδώνα Νέων Πόρων.
Στην αρχή μου φάνηκε περίεργο, με Huge DB και τρέχοντας παράλληλα Α/Β Εθνική Ελλάδος, Αγγλία, Γαλλία, Ισπανία, στην ομάδα είχε μόλις 3 παίκτες ( ! ) .
Για να μην τα πολυλογώ, δεν κατάφερα να πάρω ούτε έναν ξένο την πρώτη χρονία, ακόμα και τους χειρότερους . Μπορεί είπα να φταίει το Budget, γιατί με 2,2 εκατομμύρια δρχ δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, αλλά δεν είναι αυτό . Μετά από 2 χρόνια, την πρώτη με τα 1000 ζόρια έμεινα στην Β', ενώ την δεύτερη για έναν βαθμό δεν ανέβηκα . Και όλα αυτά με Έλληνες .
Οι απορίες μου είναι οι εξής :

1) Γιατί δεν μπορώ να πάρω ξένους ;
2) Από την στιγμή που θεωρούμαι ( θέλω να πιστεύω ), εντάξει ως Manager, γιατί δεν έρχονται οι χειρότεροι των χειρότερων από τους Έλληνες; Τρανταχτό παράδειγμα ο Χρήστος Κωστής, ούτε να το συζητήσει δεν ήθελε όταν έμεινε ελεύθερος από την Άεκ, με απότελεσμα να πάει στο Χαϊδάρι με μισθό κυριολεκτικά το 1/10 από ότι του προσέφερα εγώ .

Αυτά, να είστε καλά και ΠΑΝΤΑ με την νίκη ! :victory:
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ποσειδώνας τώρα πλέον έχει διαλυθεί.

Την χρονιά που ξεκινάς να παίζεις, μόλις έχει κατηγορηθεί για λαθρεμπόριο ναρκωτικών ο πρόεδρός του, Αγγελόπουλος. Τώρα είναι φυλακή, νομίζω. Την ομάδα την δημιούργησε ουσιαστικά ο ίδιος για ξέπλυμα χρήματος, αφού οι Νέοι Πόροι είναι κάτι σαν τη Λούτσα. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ χωρίς τον Αγγελόπουλο, γι'αυτό και διαλύθηκε μόλις ''έφυγε''.

Όταν έβγαινε το 05, η κατάσταση δεν είχε ξεκαθαριστεί, γι'αυτό και το ρόστερ, τριών παιχτών.
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
wOOzY
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Tue May 25, 2004 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Γουέστ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με κάλυψες πλήρως. Ευχαριστώ :D
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2005”