Πόσες ζημιές έχετε κάνει εξαιτίας του manager;;;

Συζητήστε σχετικά με το 1ο σε σειρά παιχνίδι της SI και Sega!
User avatar
kollitos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 311
Joined: Thu May 15, 2003 11:00 pm
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

egw pali exw spasei ena tasaki....europi ws sinithos paizw me ton panathinaiko k ton kako mou daimona tin man unt...ektos edras...k kathomai mia wra kai ftiaxnw sistima me treli piesi,prosopikes odigies ston kathena, velakia edw ekei ktll..ola etoima.xekinaei to mats kai sto 15 imoun 0-4....feugei ena tasaki ston toixo...3 sout apo to kentro sxedon k ena penalty, me ton termatofilaka na xei 4!. exw katevasei olo to euaggelio.exw anapsei 3 tsigara to ena meta to allo....d xerw pantws katalavainw pleon ton iwannidi pou klotsage karekles k liga ekane!:-). pantws genikws me to pou valane to 2-d engine sto paixnidi k vlepeis ti £$%%& kanane oi paixtes sou 8olwneis...allo na diavazeis oti ta steile sta poulia k allo na to vlepeis...an imoun proponitis i tha xa plakwthei m'oli tin omada i stous misous agwnes tha xa apousiasei me timwria logw apovolis
User avatar
ioannis_the_great
Rotation
Rotation
Posts: 1182
Joined: Tue Nov 30, 2004 1:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Θεσπρωτία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καταρχήν να πώ μπράβο στο φίλο που είχε την ιδέα για αυτό το θέμα.
Όπως είπε και ο Περικλής υπάρχουν τρόποι να είσαι ήρεμος στην διάρκεια του σγώνα όπως να παίζεις με το κομπολογάκι σου. Αλλά βέβαια πρέπει να προσέχεις με τα νεύρα σου τη στιγμή που ο παίκτης σου χάνει μοναδικό τετ-α-τετ στο τέλος του αγώνα. Επαιζά στο CL με τον παναθηναικό και έχασα την πρόκριση στους 4 για 1 γκολ (νομίζω απο τη Βαλένθια) και απο τα νεύρα έκανα κομμάτια το κομπολόι με αποτέλεσμα το πάτωμα να γεμίσει απο μπίλιες του κομπολογιού . Ευτυχώς τις μάζεψα και δεν είχα ατύχημα αλλά απο τότε έκοψα το κομπολόι και άρχισα το μπεγλέρι στην αρχή και στη συνέχεια να παίζω με ένα διαφημιστηκό αξεσουάρ που βάζουν στο λαιμό οπού τοποθετούν και τις διαπιστεύεσεις (πως το λένε ρε σεις?)
Έχω ακούσει απίστευτα πράγματα για ζημιές που έχουν γίνει κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού όπως να σπάνε κινητά, γυαλιά μυωπίας (αυτο το έκανα εγώ αλλά απο τη χαρά μου που έβαλα γκολ στο 87 στον αιώνιο αντίπαλο Ολυμπιακό) ,τασάκια, ποτήρια και ότι άλλο μπορείτε να βάλετε στο μυαλό σας
Εχω και Blog κάντε μια βόλτα http://deonta.blogspot.com/
KaragouniS
Backup
Backup
Posts: 861
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: AN.AT.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Peritri"][quote]ITS JUST A GAME! [/quote]
Όχι δεν είναι. Είναι η δικιά σου υποκειμενική πραγματικότητα στην οποία είσαι αυτό που τόσο θες και ποθείς: manager :D[/quote]

den apotelei omos pragmatikota kathws oti ginete sto pexnidi ginete fantastika :wink:

to fm einai apla ena sim proponitiikis to opio kanei o kathenas afto pou i8ele panta [kai to opio memas den ginete IRL]: pernei CL, uefa , nikaei tin real 4-0 kai paei legontas
[i:3iprmu00]"It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen..."[/i:3iprmu00]
Ayrton Senna, March 1994
http://www.f1-photo.com/Gallery/1988/Po ... PHC_ss.jpg
User avatar
trnikos1978
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Sun Feb 27, 2005 11:36 am
Football Manager της ομάδας: Εκτός από γάβρο?
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Location: Silver City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="KaragouniS"]mia fora parektrapika :

. ITS JUST A GAME! :wink:[/quote]

Δηλαδή θες να μου πεις ότι έχω χάσει 40 εξεταστικές για ένα παιχνίδι???Πρόσεχε πως τα λες αυτά!!!!!!!
This will be a night to remember....

http://about.me/trnikos1978

Και τα θαύματα από ΘΑ αρχίζουν!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έχω καρβουνιάσει μπριζόλες....έχω κολλίσει αρακά στη κατσαρόλα...έχω σπάσει ηχεία, έχω σπάσει τάβλες κρεβατιού απο πανηγυρισμούς.....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
KaragouniS
Backup
Backup
Posts: 861
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: AN.AT.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="trnikos1978"][quote="KaragouniS"]mia fora parektrapika :

. ITS JUST A GAME! :wink:[/quote]

Δηλαδή θες να μου πεις ότι έχω χάσει 40 εξεταστικές για ένα παιχνίδι???Πρόσεχε πως τα λες αυτά!!!!!!![/quote]


40? :D :shock: :roll: :D

ama nomizete oti exw adiko tote ok :D
telika, its not just a game. For some people , it's reality :wink:
[i:3iprmu00]"It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen..."[/i:3iprmu00]
Ayrton Senna, March 1994
http://www.f1-photo.com/Gallery/1988/Po ... PHC_ss.jpg
sirpapous
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Apr 12, 2005 5:35 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ όταν παίζω fm κρατάω ένα μπεγλέρι για να είμαι ήρεμος όσο μπορώ βέβαια,αλλά μερικές φορές αυτό το μπεγλέρι έχει γίνει ιδιαίτερα καταστροφικό με αποτέλεσμα να έχω σπάσει αρκετά πράγματα.
ilsio9
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Mon Nov 15, 2004 3:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα το δωμάτιό μου είναι λες κι έχει πέσει βόμ-πα. Έχω σπάσει τον ανεμιστήρα. Τον είχα πετάξει στον τοίχο. Η οθόνη μου είναι στα πρόθυρα να καταρεύσει απο τα μπουνίδια, και έχω ξεχαρβαλώσει λίγο το ξύλο που βγαίνει απτο έπιπλο που στηρίζει το πληκτρολόγιο. Πρέπει η SI να γράψει μια σημείωση πάνω στο κουτί του νέου FM: Προσοχή. Απογορεύεται να παίζετε μέσα στο σπίτι εκτός αν είναι εξοπλισμένο με πλαστικά αντικείμενα! :)
User avatar
Shamrock3
Trialist
Trialist
Posts: 93
Joined: Tue Jun 21, 2005 11:03 am
Location: ΛΕΜΕΣΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ego magkes exo spasei ta megafwna mou alla kai ena pothri....eneka alepallilis xasouras.....(eukairiwn)
"Συχάθηκα τις νύχτες τις λευκές
σαν άνθρωπος κι εγώ θελώ να ζήσω"

ΝΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ
User avatar
Garincha
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Wed May 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να προειδοποιήσω ότι άτομα που το παίζουν cool και κάλα ότι δεν έχουν νευρά και ότι αυτά που γράφουμε εδώ μέσα είναι παρανοϊκά να εξέλθουν του δωμάτιου γιατί άπλα δεν ανήκουν στους Έλληνες παίχτες με την Ελληνική νοοτροπία. :yea: :knight: :violent3: mopedsmile: :car8: :snipersmile: :fatalfridge:
gmind
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sun Jan 02, 2005 7:35 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακός
Location: Ηράκλειο-Χανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριν από αρκετό καιρό στο fm είχα διαλέξει την blackburn.Στο πρωτάθλημα τα πήγαινα χάλια και κάποια στιγμή ήρθε η ώρα να παίξω με την arsenal.Ήμουνα σίγουρος ότι θα με διαλούσε αλλά έφτιαξα καλά την ομάδα μου μήπως και πάρω καμιά ισοπαλία αφού καιγόμουν για βαθμούς!Το παιχνίδι ξεκίνησε και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-1 υπέρ μου.
ήμουνα σίγουρος ότι επιτέλους η ομάδα μου ξύπνησε.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε και τα γκολ της arsenal έπεφταν βροχή!3-2, 3-3 , 3-4, 3-5
Ο αγώνας τελείωσε και δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι είχα χάσει.Δεν φαντάζεσται πως αντέδρασα!
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Garincha"]Να προειδοποιήσω ότι άτομα που το παίζουν cool και κάλα ότι δεν έχουν νευρά και ότι αυτά που γράφουμε εδώ μέσα είναι παρανοϊκά να εξέλθουν του δωμάτιου γιατί άπλα δεν ανήκουν στους Έλληνες παίχτες με την Ελληνική νοοτροπία. [/quote]

Για να συνεχίσω το off topic σου για λίγο,
Ποιος κρίνει τι είναι ελληνικό και τι όχι;
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Eχμ, είχα κλασικά τη Leeds στο cm 01/02. Έπαιζα με τον κακό μου δαίμονα, τη Blackburn μέσα στο Elland road. Με νίκη έπαιρνα πρωτάθλημα, με οτιδήποτε άλλο φαντάζομαι το έχανα, αν και δεν παίρνω όρκο.
Σε μόνιμη βάση όταν παίζω έχω κάτι να πίνω...
Στο ημίχρονο λοιπον είχα κατεβάσει 3/4 ποτήρι οινοπνευματώδους ποτου(το είχα γεμίσει 3 λεπτά πριν, μιας και είχα κάνει save ακριβώς πριν το παιχνίδι την προηγούμενη φορά που είχα παίξει, για να το παίξω με καθαρό μυαλό, μιας και με 3 ώρες cm, δεν την παλεύεις εύκολα).
Κάνω κάτι αλλαγές στο ημίχρονο για πιο επιθετικό παιχνίδι. Αρχίζει και πιέζει η ομάδα...
γύρω στο 60 o Smith χάνει τετ-α-τετ~!~!~!
Το πληκτρολόγιο βρίσκεται πάνω σε συρτάρι.
το συρτάρι βρίσκεται στο πάτωμα μετά από αυτή την ευκαιρία. το πληκτρολόγιο μαζί του.
Χαναμε και άλλες ευκαιρίες. Στο 80 περίπου μπαίνει κάποιος στο δωμάτιο. κατι μου ζήτησε, εντελώς ασήμαντο. Δεν παίζει να έχει φάει άνθρωπος τέτοιο κράξιμο στη ζωή του. Μιλάμε φώναζα για μισή ώρα.(ήμουν στο tactics)
γύρω στο 90 φευγουν Viduka-Kewell με έναν αμυντικό.
ViDUKA-KEWELL γαμώτω, δεν ήταν Οκκάς-Αλεξανδρης.
Σηκώνωμαι από την καρέκλα περιμένοντας να με ακούσει όλη η γειτονιά από τις φωνές.
Γαμώ το σπίτι τους λοιπόν το έχασαν. :twisted:
Ε, εντάξει κοπανάω πάλι το συρτάρι. Από τη δύναμη που έβαλα, το ποτήρι που είχε ήδη αδειάσει αναπήδησε και έπεσε στο πατωμα, και διαλύθηκε.
το πόδι μου είχε για μια βδομάδα μια μελανια από μια κλωτσιά που έφαγε το κρεβάτι.
Την καρέκλα την έριξα κάτω από τα νεύρα.

Αυτά.
Ενώ εγώ κοπάναγα όλο το δωμάτιο, στο 93 ο Bowyer με ενα σουτ έξω από την περιοχή έβαλε γκολ και κέρδισα τελικά, κάτι που διαπίστωσα μετά από το continue που πάτησα, οπότε και είδα τον κόσμο να πανηγυρίζει. :D
I fart in your general direction.Image
User avatar
vandervaggos
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25179
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: ▒▓█▀Π▄▀▄Α▀▄▀Ο▄▀Κ▄▀█▓▒
Location: Στο Γιού Κέι που λεν' κι στο χωριό μ'
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="geckham"]Σε μόνιμη βάση όταν παίζω έχω κάτι να πίνω...[/quote]

Ώρε κατούρημα που θα πέφτει μετά!! :D :D
User avatar
ioannis_the_great
Rotation
Rotation
Posts: 1182
Joined: Tue Nov 30, 2004 1:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Θεσπρωτία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kαλά ε η καλύτερη διαπίστωση που έχω ακούσει αλλά το θέμα είναι άλλο
Αν εβγαίνε και του κάνανε αλκοτέστ πόσο θα έδειχνε το μηχάνημα? Εκτος και αν πίνεις μη αλκοολούχα εν ώρα manager
Εχω και Blog κάντε μια βόλτα http://deonta.blogspot.com/
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2005”