[CM4 03/04] The story never ends... AEK 03-04 by konspir2

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report: Καλοκαίρι 2004....Σαρωτικές αλλαγές στην ΑΕΚ

Μετά από τη μνημειώδη κατάκτηση του πρωταθλήματος, η ΑΕΚ μετακομίζει στο νέο της παλάτι, τελειώνει και την αναβάθμιση στις προπονητικές της εγκαταστάσεις, ο πρόεδρος εγκαθιστά και Undersoil Heating στο γήπεδο, και όλα είναι έτοιμα για τη μεγάλη ανανέωση που έχει προ-ανακοινώσει ο προπονητής της.

[quote] H AEK ΠΑΕ ανακοινώνει τη λήξη της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Χαράλαμπο Σιδηρόπουλο και Μισέλ Κρέεκ. Η ΠΑΕ ΑΕΚ θα ήθελε να ευχαριστήσει τους δύο ποδοσφαιριστές για την προσφορά τους και να τους ευχηθεί κάθε επιτυχία.[/quote]

Αλλά οι εκπλήξεις τώρα αρχίζουν... Την επόμενη μέρα στο site της ομάδας αναρτήθηκε η παρακάτω ανακοίνωση που προκάλεσε σοκ στους δημοσιογραφικούς κύκλους, αφού τα πάντα έγιναν με απόλυτη μυστικότητα:

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει την πώληση των ποδοσφαιριστών:

1. Βασίλη Τσιάρτα στην ΠΑΕ Ν. Πανιώνιος έναντι του ποσού των 300.000Ε
2. Σωτήρη Κωνσταντινίδη στην ΠΑΕ ΟΦΗ έναντι του ποσού των 100.000Ε
3. Θοδωρή Ζαγοράκη στην ΠΑΕ ΟΦΗ έναντι του ποσού των 150.000Ε
4. Δημήτρη Καραμέρη στην ΠΑΕ Απόλλων Καλαμαριάς έναντι του ποσού των 20.000Ε
5. Κωστένογλου Νίκου στην ΠΑΕ Ακράτητος έναντι του ποσού των 14.000Ε συν τον ποδοσφαιριστή Ευριπίδη Τσιμπανάκο
6. Ιβάν Ρούσεφ στην ΠΑΕ Ακράτητος έναντι του ποσού των 150.000Ε συν τον ποδοσφαιριστή Νέστορα Στεφανίδη.

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ευχαριστεί όλους τους αποχωρήσαντες ποδοσφαιριστές και τους έυχεται καλή επιτυχία στις νέες τους ομάδες.[/quote]

Το ένα σοκ μετά το άλλο... αποχωρήσεων συνέχεια:

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει την λήξη της συνεργασίας της με τα εξής μέλη του τεχνικού επιτελείου:

Καραφέσκος Γιώργος
Στέφαν Μίσιτς
Σαμαράς Στέλιος
Αραμπατζής Μιχάλης
Σιδηρόπουλος Μάκης
Νεστορίδης Κώστας[/quote]

Τα δημοσιογραφικά πηγαδάκια οργίαζαν... "Καλά... και ποιους θα φέρει τώρα η ΑΕΚ; Είναι δυνατόν να μην έχουμε μάθει τίποτα;". Οι απορίες τους θα λυνόντουσαν την επόμενη μέρα, πάλι από το site της ομάδας:

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών:

1. Στάθη Ταυλαρίδη από την Άρσεναλ, κεντρικού μπακ, με τον νόμο Μπόσμαν
2. Lourenco από την Sporting, 21 ετών, FLC, με τον νόμο Μπόσμαν
3. Tiago Costa, 19 ετών,επιτελικού μέσου, έναντι 70.000Ε από την Benfica
4. Rafael, 17 ετών, Τερματοφύλακα, από την Flamengo έναντι 80.000Ε
5. Vierinha, 18 ετών, FRC, από την Πόρτο έναντι 75.000Ε
6. Lee Crocket, 17 ετών, GK, από την Man Utd με τον νόμο Μπόσμαν
7. Maximilian Aust, 18 ετών, δεξί μπακ, με τον νόμο Μπόσμαν από την Στουτγκάρδη
8. Oskarsson, 24 ετών, Μεσοεπιθετικό από την Por, έναντι 14.000Ε
9. Toni, 24 ετών, DR, από την Μπενφίκα με τον νόμο Μπόσμαν
10. Χατζηδρόσου Κώστα, DMC, 19 ετών από τον Πανσεραϊκό με λήξη συμβολαίου
11. Bekir, 18 ετών, GK, ελεύθερος

Η ΠΑΕ ΑΕΚ επισημαίνει επίσης ότι όλες οι μετεγγραφές στις οποίες δαπανήθηκαν χρήματα, περιλαμβάνουν διακανονισμούς 24 μηνιαίων δόσεων.[/quote]

Τα δημοσιογραφικά γραφεία έχουν πάρει φωτιά... "Πρώτη φορά μας συμβαίνει αυτό! Να μην πάρουμε χαμπάρι;; Ποιος ξέρει τί άλλο μας περιμένει!"

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει τον δανεισμό ως το τέλος της σεζόν 2004-2005 των ποδοσφαιριστών:

1. Berbatov, επιθετικού από την Bayer Leverkusen
2. Luduena, μεσοεπιθετικού από την River
3. Angel, αριστερού μπακ από τη Θέλτα

Η ΠΑΕ ΑΕΚ επισημαίνει ότι για τους παραπάνω παίκτες για όσο διάστημα αγωνίζονται στην ομάδα, δεν θα δαπανήσει τίποτα σε μισθούς και πριμ.[/quote]

Οι δημοσιογράφοι πλέον είναι με ψυχοφάρμακα... "Δεν γίνονται αυτά. Ο Berbatov στην Ελλάδα;; Και δεν ξέραμε τίποτα;; Θα τρελαθούμε;; Ελπίζω να τελειώνουν οι ανακοινώσεις..."

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει την διάνθιση του τεχνικού της επιτελείου με τους:

1. Saastamoinen, προπονητή τερματοφυλάκων
2. David Jarret, scouter
3. John Richards, scouter

Επίσης η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την παραχώρηση του Ηλία Σολάκη ως δανεικού για ένα χρόνο στην ΠΑΕ Καβάλα.[/quote]

Κάπου εδώ οι ανακοινώσεις για μετακινήσεις έμψυχου δυναμικού πράγματι τελειώνουν... Υπήρξε όμως μια ανακοίνωση που προκάλεσε πάταγο...:

[quote]Το γραφείο τύπου της ΑΕΚ ανακοινώνει τις παρακάτω δηλώσεις του προπονητή μας, konspir:

"Θα ήθελα δημόσια να ευχαριστήσω την Ελληνική ομοσπονδία ποδοσφαίρου για την τιμή που μου έκανε να μου προτείνει τη θέση του Ομοσπονδιακού προπονητή της εθνικής ομάδας των ανδρών.
Το γεγονός και μόνο αυτό αποτελει μέγιστη τιμή για κάθε προπονητή και ειδικά νέο.
Όπως ενημέρωσα και τον ίδιο τον πρόεδρο της ομοσπονδίας σε κατ' ιδίαν συνομιλία, αδυνατώ τη στιγμή αυτή να αναλάβω τα ηνία της Εθνικής μας ομάδας.
Το έργο που ανέλαβα στην ΑΕΚ μόλις άρχισε και απαιτεί πολύ χρόνο και δουλειά για να ολοκληρωθεί.
Αναλογιζόμενος τις ευθύνες αλλά και την ιδιαίτερη σχέση μου με την ομάδα στην οποία εργάζομαι, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν είμαι σε θέση να αναλάβω και τις δύο θέσεις ταυτόχρονα.
Ευχαριστώ και πάλι την ομοσπονδία και ιδιαίτερα τον πρόεδρο για την μέγιστη τιμή που μου έκαναν, αλλά και για την κατανόηση που έδειξαν στις αιτίες που κρυβόντουσαν πίσω από την άρνησή μου.
[/quote]

Πολλές ανακοινώσεις ε;; Πάρτε άλλη μία για να γουστάρετε!!

[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τα εγκαίνια του νέου της γηπέδου ανακοινώνει την διοργάνωση φιλικού διήμερου τουρνουά, που θα διεξαχθεί στις 28 & 29 Ιουλίου.

Στο ΑΕΚ Sports Arena Cup εκτός από την ομάδα μας θα συμμετάσχει η Liverpool, η Paris-SG και ο Άγιαξ.

Καλούμε όλους τους φίλους της ομάδας μας σε αυτήν τη γιορτή.[/quote]


Δηλώσεις konspir για τις μετεγγραφές:

"Είχα πεί ότι θα γίνουν πολλές αλλαγές. Αυτές είναι οι μισές. Οι υπόλοιπες θα γίνουν το επόμενο καλοκαίρι, οπότε και ευελπιστούμε να ολοκληρώσουμε την ανανέωση.
Πήραμε καλούς και νέους πάικτες. Πρέπει να βλέπουμε μπροστά. Ήδη προετοιμάζουμε το πλάνο για το επόμενο καλοκαίρι. Θα προσπαθήσουμε να δέσουμε την νέα ομάδα αν και δεν είναι εύκολο ...
Για εμάς προς το παρόν μετράει να έχουμε μέλλον... φτιάχνουμε ομάδα για δεκαετία... ικανοποιήσαμε τους φίλους μας με την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Πιστεύω να δείξουν την υπομονή που χρειάζεται για να βλέπουν μια μεγάλη ΑΕΚ για χρόνια.
Από τους παίκτες που πήραμε στην πρώτη ομάδα θα μπουν μόνο 4-5 ποδοσφαιριστές. Οι υπόλοιποι θα μπουν στην ομάδα νέων. Κοιτάμε μπροστά... Η ΑΕΚ σε 2 χρόνια θα είναι μια ομάδα νέα, δεμένη, με καταπληκτικό γήπεδο και εγκαταστάσεις, και οικονομικά εύρωστη. Απλά χρειάζεται υπομονή."



--------------------------------------


Αυτά με τις προεργασίες! Και πρόταση για Εθνική Ελλάδος ο konspir!! το άστρο μου αρχίζει και λάμπει!!! :) Αλλά η ΑΕΚ είναι πάνω απ'όλα... έχουμε δουλειές να κάνουμε!!

Στο επόμενο Report... Σεζόν 2004-2005... Μυστήρια πράγματα...

Stay Tuned ;)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παίρνει ένας τυπάκος τηλέφωνο στην εκπομπή του..πασίγνωστου Γεωγίου:

''Τι να σου πω ρε Γιώργο, αυτός ο Κονσπιρ έκανε την ομάδα Πύργο της Βαβέλ.Άντε και να δούμε...''
User avatar
thibaios
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Wed Jun 25, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Upoklinomai ekstasiasmenos....k euxomai to prasino na epikrathsei fetos sto prwtahlima sou...Ante kalh xronia!
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Latest news...

[quote]H AEK ΠΑΕ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της για ακόμα 5 χρόνια με τους ποδοσφαιριστές Κώστα Κατσουράνη, Νίκο Λυμπερόπουλο και Γρηγόρη Γεωργάτο. Σε συνδυασμό με την από πέρυσι ανανέωση της συνεργασίας μας με τον Γιάννη Οκκά δημιουργούμε τον Ελληνικό κορμό της νέας μεγάλης ΑΕΚ.[/quote]

------------------

Γενικές παρατηρήσεις

- Απίστευτα τα λεφτά που ζήτησαν για ανανέωση τα μέλη του τεχνικού επιτελείου! Συνεπώς τους έγραψα και τους άφησα να φύγουν... Δεν δίνω πάνω από 50.000Ε το χρόνο για coach ή scouts... υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές :mrgreen:

- Τσιάρτας και Σωτηράκης τσαντίστηκαν γιατί τους προσέφερα σαν ανταλάγματα και ήθελαν να φύγουν. Μετά τους πέρασε, αλλά δεν μου πέρασε εμένα! Αντίο κύριοι...

- Ο Ζαγοράκης έκανε transfer request γιατί πήρα ένα παίχτη που νόμιζε ότι τον προορίζω για αντικαταστάτη του. Νόμιζε ότι θα κάτσω να σκάσω;;;

- Ο Ίβιτς αποσύρθηκε από την ενεργό δράση...

- Δεν πρόκειται να δώσω τρελά λεφτά για μισθούς... κ. Γεωργέα! Σε βλέπω να παίρνεις την άγουσα αν δεν αλλάξεις μυαλά!

- Περίπου 15.000.000Ε υπάρχουν στο ταμείο της ΑΕΚ. Από αυτά μόνο 2.000.000Ε μου έδωσαν για μετεγγραφές... ΤΣΙΓΚΟΥΪΝΟΙ ::evil:

- Περίπου 11.000.000Ε έχω για wages... Μετά τις ανανεώσεις χρησιμοποιώ τα 7.000.000Ε... έτσι χτίζονται οι οικονομικά εύρωστες ομάδες.!!

- Η Chelsea έπαιξε φιλικό με τον Αγ. Δημήτριο!!!!!!!!!

- Οι Έλληνες παίκτες είναι ακριβοί και ζητούν πολλά για την αξία τους. Συνεπώς λογικά στρέφομαι στην αγορά του εξωτερικού. CM3 θυμίζει σε αυτήν την περίπτωση...

- Βρίσκω πολύ πιο εύκολα καλούς επιθετικούς, απ' ότι καλούς αμυντικούς... το έχετε παρατηρήσει??

- Έτσι γίνονται οι ανανεώσεις ΝΤΟΥΣΑΝ ::evil: ::evil:

- Αυτά!

-------------------------------

[quote]Upoklinomai ekstasiasmenos....k euxomai to prasino na epikrathsei fetos sto prwtahlima sou...Ante kalh xronia![/quote]

Τώρα αυτή ήταν ευχή;;;; Ο Χριστός και η Παναγία!!!! :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα ειπαμε ανανεωση αλλα εσυ δημιουργησες νεο συλλογο :mrgreen:
Πολυ σκληρος και ανελεειτος το επαιξες ομως με μερικους αν και ηταν βασικοι παικτες της ομαδας...Για να δουμε μετα απο τοσες αλλαγες αμα θα ξαναπαρεις κουπα... ::wink:
να χαρειτε και λιγο, γιατι IRL....... ::roll:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="RedArmy"]
καλα ειπαμε ανανεωση αλλα εσυ δημιουργησες νεο συλλογο
Πολυ σκληρος και ανελεειτος το επαιξες ομως με μερικους αν και ηταν βασικοι παικτες της ομαδας...Για να δουμε μετα απο τοσες αλλαγες αμα θα ξαναπαρεις κουπα...
[/quote]

Όλα αυτά βέβαια γράφτηκαν για να καταλήξουμε εδώ:

[quote="RedArmy"]
να χαρειτε και λιγο, γιατι IRL....... ::roll:
[/quote]

Aλλά βέβαια αυτοί που παίζουν CM και κερδίζουν την Γιουβέντους χαίρονται ΚΑΙ IRL (για να μην ξεχνιόμαστε κιόλλας...). Βλέπεις μπορώ να γίνω και εγώ λαμάκας σε μια ιστορίουλα ::wink:

Η ιστορία είναι διασκεδαστική και δεν έχει ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα.
Σποντίτσες και rolling eyes αλλού... Θες να βρίσεις την ΑΕΚ στα πλαίσια του χιούμορ και της ιστορίας κάνε το... Αλλιώς κάτσε στο καβούκι σου. Γιατί είναι ευκαιρία με τις γιορτές να σου ράψω και κανένα "κουστουμάκι"
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα μην αρπαζεσαι.\
1)δεν θελω να βρισω την ΑΕΚ ετσι κι αλλιως
2)πλακα κανω,δεν παω να πεταξω σποντες για να την "πω" σε κανεναν.

[quote]
Γιατί είναι ευκαιρία με τις γιορτές να σου ράψω και κανένα "κουστουμάκι
[/quote]
αμα ειναι να με απειλεις συνεχεια με αυτο,τοτε κανε το.Αφου εχεις και πολυ σοβαρο λογο μια και ποσταρα "απαγορευμενα λογια" στο τοπικ.Η ιστορια, μου φαινεται πολυ καλη γι'αυτο και γραφω κατι που και που,αμα σε ενοχλει οκ.
Last edited by RedArmy on Fri Jan 02, 2004 10:33 pm, edited 1 time in total.
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote]Η ιστορια, μου φαινεται που καλη γι'αυτο και γραφω κατι που και που,αμα σε ενοχλει οκ.[/quote]

Αυτό θέλουμε όλοι... να ποστάρετε για να γίνεται χαβαλές ::wink:

Αλλά όλα εδώ είναι πλάκα... μην κάνουμε την ιστορία οπαδική γιατί μετά δεν θα έχει ούτε νόημα ούτε γέλιο...

Και επίσης... αφήστε την IRL AEK έξω από την ιστορία μου ::evil: :mrgreen: Αρκετό πόνο έχω φάει φέτος... όχι κι εδώ γμτ!!! :mrgreen:

Λοιπόν... παρεξήγηση τέρμα...

Εξ' άλλου Greco σε λίγο που θα μάθεις τι έγινε στη 2η σεζόν θα τα έχεις με τα βαζελάκια... όχι με τους γαύρους!!

Τίτλος επόμενου ποστ: "ΒΑΖΕΛΟΙ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ"

:mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγνώμη ρε John. [System Interruption: Μη βρίζεις!] είπα. Σε στέλνω ένα pm...


Δυστυχώς ο Γιώργος ο Γρεκός δεν θα είναι στο πλευρό της αγαπημένης του ομάδας καθώς φεύγει για ένα χρόνο στο Κόσσοβο σαν κομάντο που είναι. Θα ενημερώνεται πάντως για την πορεία του konpsir και της ΑΕΚ από εκεί. ΟΙ ΕΨΗΠΑ θα σε ακολουθούν πάντως Σπύρο (έστω και αν δεν το γράφουμε στο φόρουμ).


ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

ΠΡΑΣΙΝΕ ΛΑΓΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΕ...
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ολα οκ ::wink:
ανυπομονω(και ολοι φανταζομαι) για την συνεχεια...
χμμμ...μας βοηθησαν τα βαζελακια στη 2η σεζον?δεν το πιστευω. :mrgreen:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μετά από αρκετό καιρό:

Report... Σεζόν 2004-2005... "ΒΑΖΕΛΟΙ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ"

Η προσπάθεια για τη δημιουργία ενός νέου αξιόμαχου συνόλου ξεκινούσε. Ας δούμε τί έγινε... Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος και περιεκτκός... ;)

Η σεζόν ξεκινούσε με το πανηγυρικό τουρνουά "ΑΕΚ Sports Arena Cup", με το οποίο γιορτάζαμε την επιστροφή στο νέο μας παλάτι...

Τα πράγματα στο τουρνουά δεν ήταν ότι ακριβώς θα θέλαμε... Αποκλείσαμε την PSG στα πέναλτι μετά το 1-1 στη διάρκεια του κανονικού αγώνα και στον τελικό χάσαμε 0-1 από την Liverpool.

Ελπίζω να μην αποτελεί οιωνό για τη συνέχεια...

Ας δούμε τί έγινε σε κάθε μια διοργάνωση...

Champions League

Η κλήρωση μας έφερε αντιμέτωπους με την Chelsea, την Ρεάλ Σοσιεδάδ και την Γαλατά Σαράϊ... Η μοίρα μας έφερε σε δύσκολο όμιλο και όχι μόνο αυτό... αλλά αντιμέτωπους και με Τούρκους...

Η βόλτα στην Ευρώπη ξεκινούσε από τη Ν. Φιλαδέλφεια. Και με ποιους;;

AEK - ΓΑΛΑΤΑ

Μπροστά σε μόλις 15.000 οπαδούς η ΑΕΚ βρίσκεται να χάνει 0-1 από το 5'! Μπροστά στον κίνδυνο της Εθνικής Ξεφτίλας, η ΑΕΚ πιάνει εκπληκτική απόδοση και με δύο γκολ του Οκκά και ένα του Κατσουράνη κερδίζει 3-1 τους Τούρκους... "Κάναμε το χρέος μας" δηλώνει ο Konspir μετά το τέλος του αγώνα...

Καλά ξεκινήσαμε... Αλλά τώρα έχουμε ένα ταξιδάκι μέχρι την Αγγλία

CHELSEA - AEK

Το πρόβλημα με τις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ με χτύπησε ΚΑΙ σε αυτό το παιχνίδι (Θα το ακούσετε πολλές φορές σε αυτή τη σεζόν... μετά έβαλα την 4.1.3 και βελτιώθηκαν τα πράγματα λίγο).

Κατάβασα την ομάδα με 532SW και έκανα χωνί τους Άγγλους. Ένα γκόλ από τον Οκκά, ένα τσουβάλι ευκαιρίες από την ΑΕΚ, και ένα γκολ από τον Crespo στο 89' διαμόρφωσαν το άδικο 1-1...

Και πού είστε ακόμα....

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - AEK

Πάλι βρισκόμαστε να χάνουμε από τα αποδυτήρια με ένα γκολ από τον Kovacevic στο 2'. Από εκεί και πέρα ακολούθησε ένα μοιρασμένο παιχνίδι... τελικά η δίκαιη ισοπαλία ήρθε με ένα γκόλ του Λάκη στο 62'. Πάλι 1-1 λοιπόν...

Από εδώ και πέρα όμως;;

AEK - ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Πάααααλι τα ίδια... 0-1 από τα αποδυτήρια. Στο 6' με τον Rekarte. Από εκεί και πέρα;; ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ. Μία από τα ίδια λοιπόν, μόνο που τώρα ΔΕΝ ισοφαρίσαμε... τί να πεις;;

ΓΑΛΑΤΑ - AEK

8 shots on target εγώ, 1 shot on target η Γαλατά, κόκκινη ο Καψής στο 77' και τελικό αποτέλεσμα 0-0... Είχα αρχίσει να εκνευρίζομαι με το παιχνίδι.

AEK - ΤΣΕΛΣΥ

Μία δίκαιη επικράτηση των Άγγλων. Άλλη μία ήττα 0-1 μέσα στο καινούριο μας σπίτι, που μας κατατάσσει στη γνώριμη θέση των Ελληνικών ομάδων στoυς ομίλους του CL... την 4η!

Έξω από την Ευρώπη λοιπόν για φέτος...

konspir:

Αξίζαμε κάτι παραπάνω πιστεύω... χάσαμε μερικά παιχνίδια που δεν έπρεπε. Γενικά είμαι
ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας. Στόχος το πρωτάθλημα από εδώ και πέρα. Η Ευρώπη μπορεί να περιμένει... πιστεύω ότι σε 3 χρόνια από τώρα θα μπορούμε να μιλάμε για Ευρωπαϊκή ΑΕΚ"


Αυτά για την Ευρώπη... Γιά πάμε και στα όοοοομορφα τώρα... :)

Πρωτάθλημα

Αφού δεν έσπασα το Laptopάκι μου σε αυτό το πρωτάθλημα, μάλλον δεν θα στο σπάσω ποτέ...

Μιλάμε για πολλά ΚΑΝΤΗΛΙΑ! Μετρήστε γκέλες στον πρώτο γύρο.

Ισοπαλίες με ΟΦΗ έξω,ΠΑΟΚ μέσα, Γιάννενα έξω, Πανιώνιο έξω, Πανηλειακό έξω και η πιο βαριά ήττα μου σαν προπονητής της ΑΕΚ ήρθε στο γήπεδο του Ηρακλή όπου έχασα με 4-2!!! Σε όλα τα παιχνίδια αυτά είχα το ΛΙΓΟΤΕΡΟ τα διπλάσια σουτ από τον αντίπαλο!! Ειδικά στην ήττα από τον Ηρακλή τα σουτ ήταν 16-6 υπέρ μου!!!!!! Και μιλάμε για ευκαιρίες που δεν χάνονται... όχι [System Interruption: Μη βρίζεις!]... Και ύστερα η SI μας λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα χαμένων ευκαιριών... ΕΛΕΟΣ!!

Anyway... στην ιστορία μας τώρα:

Στα ντέρμπυ του 1ου γύρου;;

ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 2-1 σε ένα παιχνίδι που τα σουτ ήταν 9-14 και το παιχνίδι ήταν όλο στην περιοχή του ΟΣΦΠ... Άδικο αποτέλεσμα.

ΑΕΚ-ΠΑΟ 3-0 στην τελευταία αγωνιστική του πρωτου γύρου, με εκπληκτική απόδοση. Ο ΠΑΟ έκανε μόλις ένα σουτ σε όλο τον αγώνα. Σκόρερ οι Οκκάς, Λύμπε και Καψής. Καλό φινάλε σε ένα μάυρο πρώτο γύρο που μας βρίσκει 5β. πίσω από την κορυφή...

Ο δέυτερος γύρος ξεκινά με μία ισοπαλία 1-1 με τον ΟΦΗ στην έδρα μου, όπου εγώ είχα 14 shots και ο ΟΦΗ 1!!!!!!! Καλά ξεκινήσαμε... Μετά ακολουθούσε το ντέρμπυ με τον ΟΣΦΠ...

ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-1, σε μία από τις λίγες δίκαιες ισοπαλίες αυτής της χρονιάς. Για την ιστορία οι σκόρερς ήταν Δερμιτζόγλι (!!!) το 0-1 και Οκκάς το 1-1.

Με 2 ισοπαλίες ξεκινά λοιπόν ο 2ος γύρος. Από εκεί και πέρα όμως η ομάδα πήρε μπροστά και με ένα καταπληκτικό σερί νικών που το διέκοψε μόνο η ήττα από το Αιγάλεω έξω (σκορ 2-3, σουτ 6 το Αιγάλεω, 17 εγώ!!), φτάνουμε 5 αγωνιστικές πριν το τέλος με -2β από τον πρώτο ΟΣΦΠ... Πάλι καλά αφού βρεθήκαμε και 5οι σε αυτό το πρωτάθλημα...

Ας δούμε το φώτο φίνις λοιπόν:

26η Αγωνιστική

Ιωνικός - ΑΕΚ & ΟΣΦΠ - Καλλιθέα

Άνετη επικράτηση για εμάς 0-2 με δύο γκόλ του Οκκά που κάνει την καλύτερή του χρονιά με την ΑΕΚ.

Κατεβαίνοντας στα αποδυτήρια μαθαίνουμε ότι η Καλλιθέα μας έκανε ένα ανέλπιστο δώρο... 3-3 με τον ΟΣΦΠ και πλέον έιμαστε ισόβαθμοι αλλά ακόμα 2οι...

27η Αγωνιστική

ΑΕΚ - Ξάνθη & ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ

Με σοβαρή εμφάνιση και γκολ των Οκκά και Λάκη καθαρίζουμε και αυτό το ματς με 2-1. Στο άλλο παιχνίδι ο συν-δικέφαλος δεν μας έκανε το χατήρι. Έχασε 2-0 από τον ΟΣΦΠ και η ισοβαθμία παραμένει... Δεν είναι για καρδιακούς το ποδόσφαιρο.

28η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΑΕΚ & ΟΣΦΠ - Κέρκυρα.

Κομβικό παιχνίδι γιατί για εμάς είναι μια δύσκολη έξοδος την ώρα που ο ΟΣΦΠ έχει ένα εύκολο παιχνίδι στην έδρα του. Δυστυχώς δεν είμαστε καλοί, χάνουμε και τον Κατσουράνη με τραυματισμό από το 20' και το παιχνίδι εξελίσσεται σε ρώσικη ρουλέτα που μπορεί να κάτσει σε οποιονδήποτε. Μοιρασμένο σε όλα του λήγει τελικά 1-1 με τον Lourenco να ισοφαρίζει στο 83'. Δυστυχώς οι ελπίδες μειώνονται... Ή μήπως όχι;; Στα αποδυτήρια μαθαίνουμε το απίστευτο: ΟΣΦΠ - Κέρκυρα 0-3!! Από το πουθενά είμαστε 1β μπροστά από τον ΟΣΦΠ! Ποιος θα το πίστευε;;

29η Αγωνιστική

ΑΕΚ - Ακράτητος & Γιάννενα - ΟΣΦΠ

Επιβλητική εμφάνιση και νίκη με 6-0, χατ-τρικ του Λύμπε, ενώ σκόραραν και οι Καψής, Berbatov, και Λάκης. Στο άλλο παιχνίδι ο ΟΣΦΠ στέκεται στο ύψος του, κερδίζει 3-1 και στέλνει τον τίτλο στην "παράταση" της τελευταίας αγωνιστικής... Ποια είναι αυτή;

30η Αγωνιστική

ΠΑΟ - ΑΕΚ & ΟΣΦΠ - Αιγάλεω

Διαιτητής: ΜΑΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ (καταλαβαίνετε όλοι τι επρόκειτο να συμβεί)

Κατεβάζω την ομάδα με 4312... Ξεκινάμε πολύ καλά το ντέρμπυ και με τον Berbatov καταφέρνουμε να προηγηθούμε 0-1... Πανικός στην εξέδρα της ΑΕΚ. Ο ΠΑΟ έχει την κατοχή αλλά είναι ακίνδυνος...Όλα πάνε καλά. Όλα;; Βιάστηκα να μιλήσω...

37' Ο κωλοτούμπας Σανμαρτεάν κάνει μια υπέροχη βουτιά μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ και ο κυρ Μάκης δεν διστάζει. ΠΕΝΑΛΤΥ. Οι εξέδρα της ΑΕΚ, και εγώ από τον πάγκο είμαστε σε έξαλλη κατάσταση. Η απόφαση δεν αλλάζει όμως. Ο Μπασινάς κάνει το 1-1...

Ξαφνικά σαν να μας κόπηκαν τα πόδια. Ο ΠΑΟ συνέχιζε να είναι ακίνδυνος αλλά κι εμείς χάσαμε το κουράγιο μας να βγαίνουμε στις αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι κυλούσε ανούσια. Αποφασίζω να βγάλω έξω τον κουρασμένο Οκκά και να βάλω τον Vierinha. Αλλάζω το σύστημα σε 433 και παίζω πιο επιθετικά. Η ομάδα δείχνει να ζωντανεύει.

Αυτά γύρω στο 75'. Χάνουμε 1-2 ευκαιρίες και αυτό φαίνεται ότι τρομάζει τον διαιτητή. Σε μία αντεπίθεση του ΠΑΟ ο επόπτης σηκώνει τη σημαία. Είναι Off-side. Ο Ευθυμιάδης βλέπει τον επόπτη αλλά τον αγνοεί... Αφήνει τον Παπαδόπουλο να φύγει μόνος του. Το 2-1 είναι είναι γεγονός...

Τα καθίσματα πέφτουν βροχή στον αγωνιστικό χώρο ενώ το σύνθημα "ΒΑΖΕΛΟΙ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ" δονεί την ατμόσφαιρα... Μία μαύρη σελίδα για το Ελληνικό ποδόσφαιρο είχε γραφτεί... Αλλά ήταν πιό μαύρη για την Ιστορία του ΠΑΟ... Το ξεπούλημα στον ορκισμένο εχθρό δεν μπορεί να ξεχαστεί εύκολα... Ούτε οι οπαδοί του ΠΑΟ δεν πανηγύρισαν το γκολ. Η απέραντη βουβαμάρα των φίλων του ΠΑΟ ήταν η πιο γλαφυρή περιγραφή του σφαγιασμού του Ελληνικού ποδοσφαίρου και της ΑΕΚ σε αυτό το παιχνίδι...

Ο ΟΣΦΠ κέρδισε 2-1 το Αιγάλεω και στέφθηκε πρωταθλητής. Η κούπα μετά από ένα μικρό διάλειμα, ξαναγυρνα΄στον Πειραιά. Μόνο που αυτή τη φορά έκανε και μία στάση στη Λεωφόρο... Με τις ευλογίες του ΠΑΟ και του Ευθυμιάδη ο ΟΣΦΠ είναι ξανά πρωταθλητής...

konspir

"Δεν μπορώ να πώ τίποτα... Τα είδατε μόνοι σας. Δεν θέλω να μιλήσω για τον αγώνα. Απλά θα ήθελα να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους παίκτες μου... Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτούς. Ευχαριστώ..."


Αυτά για το πρωτάθλημα... Τόση προσπάθεια να καλύψω το χαμένο έδαφος την διέλυσε ο ΠΑΟ και ο Ευθυμιάδης... :) Never Mind.... Εξάλλου έχουμε και το:

Kύπελλο... "Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ Part I"

Ας δούμε τί έγινε και στο κυπελλάκι που μου έλειπε από τη συλλογή μου :)

Μετά από τον αποκλεισμό της Θύελλας Πατρών και της Κασσάνδρας, η τύχη με έφερε αντιμέτωπο με τον ΟΣΦΠ... Για να δούμε

Η εκδίκηση του κουραμπιέ ήρθε... Πρόκριση με δύο νίκες για την ΑΕΚ. 2-0 στην έδρα μου με Οκκά και Λάκη και νίκη 1-2 μέσα στο Καραϊσκάκη με γκολ των Οκκά και Vierinha.

Πανηγυρικά στον επόμενο γύρο λοιπόν. Το χρειαζόμουνα αυτό...

Στη συνέχεια αποκλείσαμε άνετα Ακράτητο και Ξάνθη, για να αντιμετωπίσουμε στον τελικό τον ΟΦΗ.

Ήθελα κι εδώ μια εντυπωσιακή νίκη μιας και ο ΟΦΗ φέτος μας στέρησε 4β από το πρωτάθλημα...

Στον τελικό που έγινε στο στάδιο του Βόλου επικρατήσαμε 5-0 με γκολ των Μώρα, Berbatov, Costa, Λύμπε και Οκκά... Επίσης ο Berbatov έχασε και πέναλτυ. Το παιχνίδι σημαδέυτηκε από τις δύο κόκκινες σε παίκτες του ΟΦΗ, που δόθηκαν μετά το 3-0 όμως...

Κυπελλούχος 2005 λοιπόν... άλλο ένα τρόπαιο.

konspir

"Είμαι πολύ ευχαριστημένος που κερδίσαμε το κύπελλο μιας και μας έλειπε αυτό το τρόπαιο. Για εμένα δεν αποτελεί βασικό στόχο το κύπελλο και θα το δείτε και τα επόμενα χρόνια. Αλλά θέλω να το κατακτήσω τουλάχιστον μια φορά. Και η φετινή χρονιά έτσι όπως εξελίχθηκε ήταν η κατάλληλη. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου."


Αυτάαα και με το κύπελλοοοοο. Τελειώσαμε;;; Νομίζετε! Ακολουθεί η...

"Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ Part IΙ... Σούπερ Καπ"

ΠΑΟ - ΑΕΚ...

Μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο... και αυτή ήταν η ΑΕΚ. 13 shots εγώ, 2 ο ΠΑΟ, o Henriksen σταματούσε τον Οκκά μόνο με τράβηγμα φανέλας (με αποτέλεσμα να αποβληθεί στο 33'), και το τελικό 1-0 με τον Lourenco στο 84' φαντάζει ελάχιστο για να αντικατοπτρίσει την διαφορά των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο...

Το Υπερ-κύπελλο είναι δικό μας. Τουλάχιστον σε δύο διαφορετικούς θεσμούς πήρα την εκδίκησή μου από το τραστ των δύο αιωνίων. :) :)

Για την ιστορία η συνηθισμένη βασική 11άδα του 2004-2005 ήταν:

GK: Χιώτης
DR: Toni
DL: Γεωργάτος
DC: Καψής
DC: Μώρας ή Ταυλαρίδης
DM: Κατσουράνης
MR: Λάκης
ML: Lourenco
ΑΜ: Λύμπε
FC: Οκκάς
FC: Berbatov

Αυτά... Νουβέλα τέλος αν και ήθελα να γράψω και διάφορες παρατηρήσεις, αλλά ήδη έφαγα ένα πρωινό γράφοντας...Ίσως σε επόμενο ποστ οι παρατηρήσεις ;)

ΥΓ: ΒΑΖΕΛΟΙ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΣΙΡΑΚΙΑ :)

Στη συνέχεια: "Ανανέωση μέρος 2ον"... Stay tuned ;)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απλα.. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. :mrgreen: :mrgreen:
αντε παμε παλι για ανανεωση αφου σας χαλασαμε τα σχεδια...::lol:

Βεβαια θα ηταν μαλλον καλυτερα αμα δεν τη παιρναμε -την κουπα ντε!-με τη βοηθεια του ακατανομαστου -πλην καλου πελατη μας- αλλα τι τα θες...

Υ.Γ ακου 3-0 απο την Καλλιθεα. Ημαρτον... ::evil:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν σου είπα και το καλύτερο... ο ΟΣΦΠ έφτασε τελικό CL όπου και έχασε 2-1 από την Chelsea... μεγάλη πορεία ο γαύρος!

Εν τω μεταξύ, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, η ανανέωση ήταν προγραμματισμένη... :mrgreen: :mrgreen:

ΥΓ: Επιφυλάσσομαι... πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θά 'ναι! :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ela re Spuro giati den to sunexises gmt mou?
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Χωρίς Greco??

Πάντως πρέπει να ανεβάσω τι έχει γίνει κάποτε... Πράματα και θάματα!!!
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”