[CM4 03/04] The story never ends... AEK 03-04 by konspir2

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχουν περάσει σχεδόν 4 μήνες από τότε που ο coach konspir2 κατέκτησε την κορυφή της Ευρώπης....

4 μήνες όπου παρακολουθεί ανελλιπώς την πορεία της ομάδας και δεν μπορεί παρά να είναι απογοητευμένος με αυτήν....

Ώσπου ένα απόγευμα Παρασκευής δεν άντεξε άλλο...

"Πρέπει να πάρω τις τύχες τις ομάδας στα χέρια μου και πάλι", είπε... "ήρθε η ώρα για υο νέο CM"

Και έτσι κι έγινε... Το παιχνιδάκι αγοράσθηκε και εγκαταστάθηκε... Μαζί με αυτό εγκαταστάθηκε και το 4.1.2 patch....

"Είμαστε έτοιμοι"... σκέφτηκα

Ελληνικό πρωτάθλημα, Large Database, και η προσπάθεια να φέρω την ΑΕΚ εκεί που της αξίζει ξεκινά...

Τα πράγματα είναι δύσκολα... λεφτά λίγα... χρέη πολλά... ο Τσιάρτας προβληματικός (μα τί έκαναν επιτέλους αυτοί οι scouts :mrgreen: )....

"Πρέπει να παλέψουμε πολύ σκληρά"... αυτή ήταν η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου...

Αυτή ομάδα δεν δείχνει ικανή να χτυπήσει τον ΟΣΦΠ του CM03-04... και τα περιθώρια ενίσχυσης είναι σχεδόν ανύπαρκτα...

"Θα δούμε... θα το παλέψουμε"... αυτές ήταν οι τελευταίες σκέψεις μου πριν βγω στην αίθουσα για την παρουσίασή μου στον τύπο...

"Και τι λένε τώρα σε όλους αυτούς τους δημοσιογράφους;...", αναρωτήθηκα από μέσα μου και κάθησα μπροστά από τα μικρόφωνα...

"Καλησπέρα σας κύριοι"...


...and so the story goes... stay tuned

ΥΓ1: Ελπίζω να μην την πάθω όπως ο Doc και καταστρέψει την ιστορία μου κάποιο επερχόμενο EP ...!
ΥΓ2: Το παιχνιδάκι είναι αρρώστια!
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

..."Κυρίες και κύριοι, είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω τον νέο μας προπονητή, ο οποίος όπως ήδη ξέρετε είναι ο konspir2. Είναι μια επιλογή συνειδητή και ώριμη, κατόπιν σχολαστικής έρευνας και μελέτης. Εκτιμούμε τα προσόντα του νέου μας κόουτς και είμαστε βέβαιοι ότι θα φέρει την ομάδα εκεί που της αξίζει. Σας τον παραδίδω."

Δημοσιογράφος

Ήρθατε σε μια ομάδα που έχει 10 χρόνια να πάρει πρωτάθλημα, δεν έχει γήπεδο, έχει τεράστιο οικονομικό πρόβλημα... ποιοι είναι οι στόχοι σας;

konspir2

Τα πράγματα δεν είναι εύκολα... το ξέρουμε όλοι... Θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο και είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να καταφέρουμε πολλά. Η ΑΕΚ έχει κόσμο, έχει καλούς παίκτες και με λίγη τύχη θα μπορέσουμε να εκπληρώσουμε τους στόχους μας...
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα παλέψουμε με όλες μας τις δυνάμεις

Δημοσιογράφος

Στοχεύετε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος;

konspir2

Η ΑΕΚ πάντα στοχεύει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος... δεν καταλαβαίνω την ερώτηση...

Δημοσιογράφος

Τα οικονομικά προβλήματα δεν θα επηρεάσουν την πορεία σας; Είναι πολυ πιθανό να μην μπορούν να πληρωθούν οι παίκτες...

konspir2

Βασικός στόχος για φέτος είναι η πρόκριση στους ομίλους του Champions League. Θα είναι μεγάλη οικονομική ανάσα... Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα έχουμε πρόβλημα... Δεν καταλαβαίνω γιατί καταστροφολογείτε... Παρακαλώ αν έχετε κάτι αγωνιστικό να ρωτήσετε...

Δημοσιογράφος

Στην ΑΕΚ υπάρχουν αρκετά μεγάλοι σε ηλικία παίκτες... Πιστεύετε ότι αυτό θα επηρεάσει την φετινή σας πορεία;

konspir2

Όχι... η ΑΕΚ έχει έμπειρους ποδοσφαιριστές και με μεγάλη αξία... αυτό είναι καλό δεν είναι κακό... Συν τοις άλλοις έχουμε και αρκετούς νέους παίκτες με λαμπρό μέλλον... Όλα αυτά μαζί κάνουν ένα δυνατό σύνολο... θα το δείτε στην πορεία

Δημοσιογράφος

Η ανανέωση είναι μέσα στους στόχους σας;

konspir2

Βεβαίως... σε όλες τις ομάδες που έχω δουλέψει, η ανανέωση είναι από τους βασικούς μου στόχους... αλλά σε αυτην την περίπτωση θέλουμε λίγο χρόνο...

Δημοσιογράφος

Η ομάδα θα κινηθεί μετεγγραφικά το καλοκαίρι;

konspir2

Τα οικονομικά προβλήματα που αναφέρατε σχολαστικά πιο πριν δεν μας αφήνουν πολά περιθώρια για μετεγγραφές. Έχω όμως την υπόσχεση του κ. Στάθη ότι θα αποκτήσουμε κάποιους ποδοσφαιριστές... Αλλά δεν θα ήθελα να το συζητήσω άλλο αυτό...

Δημοσιογράφος

Και κάτι τελευταίο... ξέρουμε ότι είστε ένθερμος φίλος της ΑΕΚ... θα θέλαμε να κάνετε κάποιο σχόλιο για τον προκάτοχό σας στη θέση του προπονητή της ΑΕΚ

konspir2

Δεν θα ήθλελα να κάνω κάποιο σχόλιο... Οι άνθρωποι κρίνονται από τις πράξεις τους... Και ο προκάτοχός μου έχει κριθεί από τον λαό της ΑΕΚ... και από εμένα.

Δημοσιογράφος

Ευχαριστούμε και καλή επιτυχία

konspir2

Κι εγώ σας ευχαριστώ...
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ώρα για δράση...

[quote]"Η ΑΕΚ ΠΑΕ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τους Άγγλους κυνηγούς ταλέντων Dave Collini και Field Spencer.

Επίσης Η ΑΕΚ ΠΑΕ επιβεβαιώνει την πρόσληψη του Ιταλού βοηθού προπονητή Giorgio Morini. O κ. Morini θα αναλάβει κατ' αρχήν την ομάδα νέων. Η ΠΑΕ ΑΕΚ θα ήθελε να διευκρινήσει ότι ο κ. Μελέτης Περσίας θα παραμείνει στη θέση του"[/quote]

Αυτές ήταν και οι πρώτες μου κινήσεις... Κατόπιν τούτου άπαντες οι scouters ξεχύθηκαν στα πέρατα του κόσμου για να βρουν νέα ταλεντάκια...

Ψάξιμο πολύ - λεφτά λίγα... χρειάζομαι οπωσδήποτε ένα δεξί μπακ, ένα αριστερό μπακ, έναν επιτελικό μέσο μιας και ο Τσιάρτας είναι λίγο... εεμ... "ντεφορμέ", και ένα σέντερ μπακ δεν θα με χάλαγε... Φυσικά είναι αδύνατο να αποκτηθούν όλοι αυτοί...

Κατόπιν υπόδειξης ενός από τους scouter μου, προχωράω στην απόκτηση του 27χρονου Καμερουνέζου Joseph Cyrille Ndo που αγωνίζεται σαν ΑΜ RC. Η μετακίνηση κόστισε 150.000 Ευρώ, αποπληρωτέα σε 2 χρόνια... τίποτα το ιδιαίτερο ο Cameroonian θα μου
πείτε... συμφωνώ γι' αυτό και προχώρησα στην απόκτηση ακόμη 2 επιθετικών μέσων με τη μέθοδο Bosman...

Του 20χρονου Yassir Bassir και του 26χρονου Jari Niemi. Επίσης αποκτήθηκε ένας 17χρονος MC που προορίζεται για τη U20. Και οι τρεις αυτοί θα έρθουν τον Γενάρη

Ο konspir δήλωσε για τις μετεγγραφές:

"Αποκτήσαμε μια πληρότητα από τη μέση και μπροστά... Πήραμε καλούς παίκτες... ειδικά από τον Bassir περιμένω πολλά"


Οι εκπλήξεις δεν σταματούν εδώ...

[quote]"Η ΑΕΚ ΠΑΕ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση ως δανεικών για ένα χρόνο των Victor Salas της Βαλένθια και David Bellion της Manchester Utd."[/quote]

Οι φίλαθλοι της ΑΕΚ τρέχουν να πάρουν εισιτήρια διαρκείας... ξεχνούν για λίγο τα προβλήματα και ονειρεύονται μαγικά τριγωνάκια με τον Ισπανό μέσο και τον Άγγλο επιθετικό...

Τέλος να αναφέρουμε ότι παραχωρήθηκε ο Σταθης Κάππος στη Λάρισα έναντι 170.000 Ευρώ.

Επίσης:

Ανανεώθηκε το συμβόλαιο του Κωνσταντινίδη για 3 ακόμη χρόνια και του Γιάννη Οκκά για 5 χρόνια έναντι του ποσού των 800.000 Ευρώ ανά έτος. Ο Γιαννάκης είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης της ΑΕΚ.

Δεν ανανεώθηκαν τα συμβόλαια των Μπορμπόκη, Κρέεκ. Το καλοκαίρι μένουν ελεύθεροι... στο καλό...

Με αυτά και μ' αυτά φτάνουμε στα πρώτα φιλικά... Αυτά γίνονται κυρίως για φυσική κατάσταση και ξεμούδιασμα, οπότε δε θα ασχοληθώ ιδιαίτερα...

Τα πάντα για την φετινή ΑΕΚ είναι ο...

Προκριματικός του CL

Περίμενα τον αντίπαλο... 2 παιχνίδια ήταν η επιβίωση της ΑΕΚ... Πολύ άγχος...Η κλήρωση φέρνει την...:

Djurgarden

Ούτε ο πιο εύκολος αντίπαλος, ούτε ο πιο δύσκολος... Πρώτο παιχνίδι έξω. Ο scouter μου είχε πει ότι η Djurgarden παίζει 433 σύνήθως...

Η μέρα φτάνει... Μπροστά σε 13000 Σουηδούς παρατάσω ένα Attacking 532... To σύστημα φαίνεται να αποδίδει. Στα πρώτα λεπτά τους βάζουμε στο τέρμα. Ο Γεωργάτος σερβίρει και ο Οκκάς σε μεγάλα κέφια...

Σε μια τέτοια φάση στο 14', συνεργάστηκαν Γεωργάτος - Οκκάς , σέντρα στο κεφάλι του Λύμπε και.. 0-1!!! Όλα καλά λέω... νωρίς το βάλαμε

Από εκείνο το σημείο και μετά η απόδοσή μας έπεσε με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ισορροπήσει. Αλλά δεν κινδυνευαμε ιδιαίτερα...

ώσπου στο 73' ο Καψής με βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Victor Salas που είχε φύγει στον αιφνιδιασμό... αυτός πλασάρει ιδανικά και 0-2!!

Πανηγυρίζω έξαλλα το γκολ... αρχίζω να αισθάνομαι πιο άνετα...

Στο αμέσως επόμενο λεπτό αλλάζω τον Οκκά με τον Βellion... δεν περνάνε 5 λεπτά, ο Βellion συνεργάζεται άψογα με τον Κατσουράνη και έρχεται τετ-α-τετ με τον αντίπαλο GK... και.... 0-3! Οι παίκτες πανηγυρίζουν έξαλλα... ξέρουν ότι το ψωμί τους παιζόταν σε αυτό το παιχνίδι...

Το ματς λήγει 0-3 και ο konspir δηλώνει:

"Είμασταν πολύ καλοί σήμερα. Συγχαρητήρια στα παιδιά και τον κόσμο. Κάναμε το πρώτο βήμα. Σε 14 βράδια πρέπει να κάνουμε και το δεύτερο... Παίζεται όλη η χρονιά"

Επαναληπτικός

Νέα Σμύρνη,9500 φίλαθλοι περίπου. Παρατάσω ένα απλό 442.

Το παιχνίδι κυλά έτσι όπως το ήθελα.. ανιαρά και χωρίς πολλές φάσεις. Αλλά αν το ξέρεις το τόπι δεν θες πολλές φάσεις:

71ο λεπτό: Γεωργάτος κάνει τα δικά του από αριστερά... πασσάρει στον Victor Salas... αυτός δεν κοντρολάρει αλλά πετάει με τη μία κάθετη πάσα στο Οκκα... από γωνία αυτός πλασάρει ιδανικά... 1-0! Ένα γκολ ποίημα...

Τίποτα ιδιαίτερο από εκεί και πέρα... Η ΑΕΚ στους ομίλους και 4.000.000 Ευρώ στο ταμείο της.

konspir:

"Μου έφυγε ένα βάρος σήμερα... παιζόταν πολλά πράγματα σε αυτά τα δύο παιχνίδια. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Συγχαρητήρια σε

όλους"


Αυτα προς το παρόν για το CL...ας πούμε και κάτι ψιλά για τα:

Εγχώρια

Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτό το report... αποκλείσαμε τον Αχαρναϊκό στο κύπελο με 3-0 συνολικό σκορ. Παιχνίδι για χαλάρωμα ήταν...

Φυσικά παράλληλα με αυτά που σας έγραφα παραπάνω έχει αρχίσει και το Ελληνικό πρωτάθλημα... Και πως άρχισε:;;

1η Αγωνιστική: ΑΕΚ - ΟΣΦΠ... Ένα παιχνίδι με ΑΠΡΟΣΜΕΝΗ εξέλιξη ;)


Αλλά αυτά στο επόμενο Report... πρέπει να κοιμηθούμε κιόλας :)



See you on next report....
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
t_dalis
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Apr 08, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti wraia pou tha itan na sinevainan opws ta les conspir mou!!!!


Makari oloi emeis na eimastan sti thesi tou Prince Frog!!!!

Alliws tha itan ola... ma ola!!!

Perimenw me agwnia to epomeno sou reply!!!!!


Kali sinexeia!
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μάκης εεεεμμμμμ Σπύρος konspir2 ανέλαβε τις τύχες τις ομάδας και ο φανατικός οπαδός της ομάδας Γιώργος Γρεκός εκπροσωπόντας τους φιλάθλους δήλωσε:

"Μα είναι πράγματα αυτά.... Φεύγει ένας επιτυχημένος και γνωστός κόουτς για να έρθει κάποιος με 0 ιστορία...".

"Θα τρέχουμε στην Ν.Σμύρνη μέσα στο χειμώνα για να δούμε τι...; Καταντήσανε την ΑΕΚ, ΑΕΚάκι με τέτοιες επιλογές..."

"Το μόνο που του αναγνωρίζω είναι ότι είναι ΑΕΚτσής. Ο λαός της ΑΕΚ το ξέρει αυτό αλλά θα τον παρακολουθεί στενά".

Μετά την πρόκριση στο CL
" Σίγουρα είναι πολύ σημαντική για την ομάδα. Η Τσουγκάρντεν δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Θέλουμε νίκη εναντίον του Ολυμπιακού. Μια τέτοια νίκη ίσως μας αποδείξει ότι του αξίζει μια ευκαιρία..."
"Με δανεικούς, με εντελώς άγνωστους παίχτες και με τέτοιες επενδύσεις δεν γίνονται ομάδες... Να βάλει η διοίκηση το χέρι στην τσέπη. ΓΗΠΕΔΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ"
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο επίσημο site της ΑΕΚ αναρτληθηκε η παρακάτω δήλωση του προπονητή της ΑΕΚ, konspir:

[quote]Κατόπιν των δημόσιων τοποθετήσεων του γνωστού συνδεσμίτη Γιώργου Greco σχετικά με την πρόσληψή μου στην ΑΕΚ, καθώς και για τις επιλογές στο έμψυχο δυναμικό, οφείλω να απαντήσω τα εξής:

Καταλαβαίνω τις φοβίες των οπαδών της ομάδας μας σχετικά με το άτομό μου και το γεγονός ότι είμαι άπειρος και άγνωστος στο ευρύ κοινό. Αλλά θέλω να διαβεβαιώσω τους οπαδούς μας ότι η ομάδα λειτουργεί σωστά και αυτό θα το δουν στο γήπεδο. Τα αποτελέσματα θα δικαιώσουν τις προσπάθειές μας. Θέλουμε όμως πίστωση χρόνου.

Όσον αφορά τις επιλογές στους παίκτες, γι' αυτές είμαι υπεύθυνος εγώ και αναλαμβάνω όλες τις ευθύνες. Πιστεύω στους παίκτες που πήραμε. Ειδικά οι δανεικοί είναι παίκτες γνωστοί, μεγάλης αξίας και αναγνωρισμένοι.

Ο πρώτος στόχος της ομάδας έχει επιτευχθεί ήδη. Καλό θα είναι να στηρίξουμε όλοι μαζί αυτήν την προσπάθεια και όχι να κινδυνολογούμε.

Όσο για το ντέρμπυ με τον ΟΣΦΠ, πιο πολύ απ' όλους τη νίκη την θέλω εγώ και οι παίκτες μου. Αλλά και ενδεχόμενο άτυχο αποτέλεσμα δεν θα φέρει την καταστροφή. Ο ΟΣΦΠ είναι έτοιμη ομάδα, αλλά πιστεύω ότι έχουμε τα φόντα να τη χτυπήσουμε"[/quote]
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]
Τα αποτελέσματα θα δικαιώσουν τις προσπάθειές μας
[/quote]

Μέχρι να δικαιωθεί εγώ ο Γρεκός να είμαι καλά...

[quote]
Όσον αφορά τις επιλογές στους παίκτες, γι' αυτές είμαι υπεύθυνος εγώ και αναλαμβάνω όλες τις ευθύνες. Πιστεύω στους παίκτες που πήραμε. Ειδικά οι δανεικοί είναι παίκτες γνωστοί, μεγάλης αξίας και αναγνωρισμένοι.
[/quote]

Η φανέλα που φόρεσαν ο Μανωλάς, ο Σαβέφσκι, ο Μαύρος, ο Νεστορίδης είναι βαριά. Καλό θα είναι τα νέα αποκτήματα να μην αποδειχθούν τουρίστες και απορρία μίζας του κυρίου Στάθη γιατί από Τσέκολι, Μέντεζ και Ραμπεσαντρατανά έχουν δει πολλά τα μάτια μας. Ευχόμαστε να διαψευστούμε.

Τέλος κύριε konspir2 ο λαός της ΑΕΚ θα είναι δίπλα στην ομάδα. Τα πρόσωπα πάνε και έρχονται από την ομάδα όμως ο λαός της μένει και θα στηρίζει την ομάδα για πάντα. Φροντίστε να σταθείτε αντάξιος της ιστορίας της ομάδας.

ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ... Ο ΓΑΥΡΟΣ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΤΗΓΑΝΙΤΟΣ...
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν φοβάμαι την κριτική... Πιστεύω στην ομάδα. Τέτοιες δηλώσεις το μόνο που κάνουν είναι να προσθέτουν άγχος στους παίκτες μου.

Καλό θα είναι οι επώνυμοι ΑΕΚτζήδες όπως ο Γιώργος Greco, να στηρίζουν την ομάδα και όχι να την αγχώνουν.

Εξάλλου τα παιδιά όπως έχει αποδειχτεί είναι και ευαίσθητα :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλοι ήταν εκεί... "Ναι στην προπόνηση πριν από το ντέρμπυ...".

Ο Τάκης ο Σουγιάς...
Ο Μπάμπης ο Φαλτσέτας...
Ο Κώστας ο "Ψηλός" (κάτσε κάτω ρε ψηλέ να δούμε λίγο ματς)
Ο Χρήστος ο Τραμπούκος...
Ο Γιάννης ο Μολότοφ (στέλεχος στον Περισσό, που έγινε ΑΕΚτσής λόγω γειτονιάς :D)
O John o Φυστικής μέλος του συνδέσμου "Εκεί ψηλά Πετούν οι ΑΕΤΟΙ" του Σινσινάτι.
Ο Jack Walker αυτός που πίνει ότι του δώσεις με αγαπημένο συνδιασμό Jack Daniels & Johny Walker
Ο Πάνος ο Ανάποδος...
Ο Νίκος ο Γρηγοροπόδαρος...
Ο Ρένος ο Φασαρίας...
Ο Σούλης ο Καντίλιας...
Ο Τάσος ο Πι και Φι...
Ο Τάκης ο Τσίτας...
Ο Περικλής ο Μπρίζας
και φυσικά ο Γιώργος ο Γρεκός...

"Νικήστε τον Ολυμπιακό, μετά θα κανονήσουμε τον πράσινο λαγό..." ήταν το σύνθημα που δονούσε την ατμόσφαιρα.

Σε αποκλειστική συνέντευξη... ο δημοσιογράφος Μπίλης Περίεργος για το περιοδικό "Κιτρινόμαυρος Παροξυσμός" ρώτησε τον Γιώργο Greco...

- Τι πιστεύειες ότι θα γίνει μεθαύριο;

Εύχομαι να γίνει ένα καλό ματς να κερδίσει ο καλύτερος και να χάσει ο Ολυμπιακός

- Για τις δηλώσεις του konspir2

Δεν με νοιάζει τι λέει. Θέλουμε να δούμε έργα. Θέλουμε το πρωτάθλημα και απετούμε γήπεδο. Kαλά θα κάνει να μην ασχολείτε με τις δηλώσεις μου και να ασχολείτε μόνο με την ομάδα. Όσο για τα "παιδιά" με τόσα λεφτά που παίρνουν οι κουφάλες καλό θα είναι να παίξουν μπάλα. Δεν τρώμε εμείς κρύα και βροχές για να είμαστε μονίμως πικραμένοι.

-Μα...

Φιλαράκο, άκου να δεις... είμαι 22 χρονό και βλέπω 30 χρόνια μπάλα έτσι...
έτσι... δεν θα μου πεις εσύ τι θα πω έτσι..., άντε έτσι... μην τα πάρω έτσι...


O Tζων Φυστίκης άρπαξε ένα γύρο κοτόπουλο με απ'όλα και το πέταξε στον Περίεργο... και ο Γρεκός με τους "υπόλοιπους" αγνούς ΑΕΚτσήδες ήταν έτοιμοι να αποχωρήσουν...

Ο Σούλης ο Καντίλιας φεύγοντας άρπαξε το μικρόφωνο του High FM και δήλωσε "θα τα "μπιπ," τα "μπιμπ". Εμείς δεν είμαστε "μπιπ". Εμείς "μπιπ". Μια ομάδα υπάρχει στην Ελλάδα... όλοι άλοι είναι "μπιπ". Θα τους "μπιπ" την "μπιπ". ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και εσύ ρε "μπιπ".
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τελευταία νέα πριν από το ντέρμπυ...

Με την πλάτη στο τοίχο οι παίκτες και ο προπονητής της ΑΕΚ μετά την κατάληψη των Θρακομακεδόνων από οπαδούς της ΑΕΚ.

Την κεκλεισμένων των θυρών προπόνηση πριν από μεγάλα ματς σκέφτεται πλέον η διοίκηση.

Ο konspir2 φαίνεται να έχει καταλήξει στο σχήμα και στους 11 που θα κατεβάσει για να αντιμετωπίσει τον "arch-rival", στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Για σήμερα το απόγευμα είναι προγραμματισμένο το παιχνίδι.

Άμεση ενημέρωση για το αποτέλεσμα από αυτό το σημείο του site :mrgreen:

Stay tuned!

ΥΓ: Αφήστε ρε την ομάδα να δουλέψει... με κορνέδες και τραμπουκισμούς δεν γίνεται δουλειά... παλιοχαρακτήρες :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report... AEK-ΟΣΦΠ

Σάββατο 23 Αυγούστου 2003

Γήπεδο Ν. Σμύρνης.

Περίπου 9000 θεατές βρέθηκαν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν
το μεγάλο ντέρμπυ που ανοίγει την αυλαία στο φετινό πρωτάθλημα.

Παιχνίδι που σημαίνει πολλά για την νέα ΑΕΚ και κυρίως τον προπονητή της.

Με 442 παρατάσονται και οι δύο ομάδες.

Για τον φιλοξενούμενο ΟΣΦΠ:

GK: Ελευθερόπουλος
DR: Μαυρογενίδης
DL: Ντόβας
DC: Βάλλας
DC: Κωστούλας
MR: Γεωργιάδης
ML: Τζόρτζεβιτς
MC: Γκώνιας
MC: Καρεμπέ
FC: Κούζμπα
FC: Χούτος

Έκπληξη από τον Προτάσοφ η χρησιμοποίηση του Ντόβα καθώς επίσης
και το ότι κράτησε τον Τζιοβάνι στον πάγκο... όπως και τον Άντζα άλλωστε... χμμμ...

Ο coach konspir κατεβάζει την παρακάτω ενδεκάδα:

GK: Χιώτης
DR: Γεωργέας
DL: Κασάπης
DC: Καψής
DC: Μόρας
MR: Λάκης
ML: Γεωργάτος
MC: Victor Salas
MC: Κατσουράνης
FC: Bellion
FC: Οκκάς

Πρώτες παρατηρήσεις:

Προτιμήθηκε ο Γεωργέας από τον Μπορμπόκη γιατί ήθελα ένα γρήγορο "μηχανάκι" να
καλύπτει την πλευρά που αλωνίζει ο Τζόλε...

Επίσης το αμυντικό δίδυμο ήθελα να αποτελείται από ένα γρήγορο αμυντικό (για τον Χούτο) και ένα ψηλό για τον Τζιοβάνι... Ο τζιοβάνι δεν έπαιξε αλλά και ο Κούζμπα είναι δυνατός στο ψηλό παιχνίδι... Οπότε μέσα πέσαμε.

Για τη μεσαία γραμμή δεν χρειάζονται πολλές εξηγήσεις, ενώ για την επίθεση επιλέχθηκαν γρήγοροι

παίκτες για να χτυπήσουμε τον ΟΣΦΠ εκεί που πονάει... βέβαια το αμυντικό δίδυμο του ΟΣΦΠ δεν είναι αυτό που περίμενα αλλά τέλος πάντων...

Το μικρoφωνάκι που είχαμε τοποθετήσει στα αποδυτήρια της ΑΕΚ, έκανε τη δουλειά του :) Ορίστε ποιες ήταν οι τελευταίες εντολές του konspir πριν οι δύο ομάδες μπουν στον αγωνιστικό χώρο:

konspir2:

"Λοιπόν παιδιά... παίζουμε ζώνη... Ούτε πολύ επίθεση, ούτε αμυντικά... κατεβαίνουμε normal να κάνουμε το παιχνίδι μας. Ακούστε αυτά που θα σας πω και όλα θα πάνε καλά:

Μπορμπόκης και Γεωργέας: Το νού σας στα άκρα του ΟΣΦΠ. Δεν θέλω ούτε προωθήσεις, ούτε κουβάλημα της μπάλας από εσάς. Κομμένες και οι σέντρες και οι βαθιές μπαλιές. Το μυαλό σας στην άμυνα και οι πάσες σας κοντινές.

Καψής και Μόρας: Την άμυνά σας... Τους παίκτες σας και καλή αλληλοκάλυψη. Πάιζουμε ζώνη... Καμία επιθετική πρωτοβουλία και κατεβείτε κι εσείς normal... όχι τέρμα πίσω... ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΡΜΑ ΠΙΣΩ.

Γεωργάτος και Λάκης: Μάγκες περιμένω πολλά από εσάς... Προωθείστε όποτε μπορείτε, κουβαλάτε μπάλα και ΟΧΙ βαθιές μπαλιές... Σέντρες από την touchline

Victor Salas: Θα είσαι ο επιτελικός μέσος... μαρκάρεις παντού, βγάζεις κάθετες μπαλιές, κουβαλάς την μπάλα και προωθείσαι όποτε σου δίνεται η ευκαιρία

Κατσουράνης: Θα είσαι μηχανάκι στο κέντρο... μαρκάρεις παντού και αυτός είναι ο ρόλος σου... ΜΟΝΟ ΜΑΡΚΑΡΕΙΣ... ούτε προωθείσαι, ούτε κουβαλάς μπάλα...

Οκκάς: Τίποτα... μπαίνεις και κάνεις το παιχνίδι σου... όχι καφενείο μπροστά... γυρνάμε και στο κέντρο όταν αμυνόμαστε

Bellion: Είσαι ο μοναδικός που θα έχει πιο επιθετικό ρόλο από τους άλλους... κάθεσαι μπροστά, κρατάς μπάλα, και την κουβαλάς όποτε χρειάζεται... Είσαι το καθαρό μας Striker σήμερα...

Παιδιά αυτά είναι... μπείτε και όλα θα πάνε καλά..."

Το άγχος είχε φτάσει στο κατακόρυφο... Πολλά κρίνονταν από αυτό το παιχνίδι για τον coach και ας ήταν μόνο η αρχή της καριέρας του στην ΑΕΚ... Ο Γρεκός και το συνάφι του παραμόνευε...

"Αν δεν τους κάνω ας ξαναπάρουν τον Σέρβο..." ψέλλισε ο konspir καθώς περνούσε τη φυσσούνα και έβγαινε στο γήπεδο

Ο Κασναφέρης σφυρίζει την έναρξη... ο konspir κάνει το σταυρό του και κάθεται στον πάγκο...

"Ο Θεός βοηθός...", είπε και άναψε το πρώτο τσιγάρο...

Match Report

1' O ΟΣΦΠ στη σέντρα

3' Πρώτη φάση του αγώνα... Ο Ντόβας κάνει πάσα στον Καρεμπέ έξω από την περιοχή... Καταπληκτικό σουτ, αλλά πάνω στο Χιώτη

6' Ο Λάκης βρίσκει τον Οκκά ο οποίος από δεξιά προσπαθεί να μπει στην περιοχή... καταπληκτικό τάκλιν του Κωστούλα διώχνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή

9' Ίδια φάση από την αντίθετη πλευρά, αυτή τη φορά ο Βάλλας θα κόψει τελευταία στιγμή τον Bellion

16' O Bellion γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή... έχει ξεφύγει ήδη από τον Βάλλα και είναι τετ-α-τετ με τον Ελέ... Ο Μαυρογενίδης τον ανατρέπει και... Ο ΚΑΣΝΑΦΕΡΗΣ ΔΙΝΕΙ ΠΕΝΑΛΤΥ!!! Στιγμιαία πανηγύρια από τους ΑΕΚτζήδες αντικαθίστανται από μία σιγή αγωνίας... την μπάλα για την εκτέλεση την παίρνει ο Γεωργάτος... "Αν το χάσει δεν μας ξεπλένει ούτε ο Ιορδάνης ποταμός σκέφτηκα...". Ο Γεωργάτος παίρνει φόρα... εκτελεί και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!! Τρελά πανηγύρια από τους φίλους της ΑΕΚ και από μένα φυσικά. Το καλύτερο ξεκίνημα... Έχει δρόμο ακόμα όμως...

20' Επιθετικό κρεσέντο από την ΑΕΚ που στα πρώτα λεπτά έχει μπλοκάρει τα επιθετικά ατού του ΟΣΦΠ! Ο Λάκης κάνει κούρσα από δεξιά και σεντράρει (από touchline το παλικάρι μου - όπως του είπα!)... η μπάλα φτλανει στον Οκκά που είναι μόνος με τον Ελέ... Αυτός πλασάρει με τη μία και.... Καταπληκτική απόκρουση του GK... Η φάση συνεχίζεται όμως... O Bellion παίρνει την μπάλα σε θέση αριστερού εξτρέμ, βγάζει στο ύψος της μεγάλης περιοχής για τον Κατσουράνη, σουτ... ελάχιστα άουτ!

24' Πλάγιο για τον ΟΣΦΠ... Η μπάλα στον Τζόλε, νριμπλάρει έναν παίκτη και πασάρει στον Καρεμπέ... Αυτός επιλέγει να σουτάρει από μακριά αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

26' Τραγικό λάθος του Γεωργιάδη στο χώρο της μεσαίας γραμμής αφού δίνει πάσα στον Salas και τρομερή ευκαιρία αντεπίθεσης στην ΑΕΚ. Ο Σάλας κάνει 5 μέτρα με την μπάλα και κόβει κρυφή μπαλιά προς τον Bellion που έχει ήδη ξεκινήσει κούρσα πίσω από τον Βάλλα... 2ο Τραγικό λάθος από τον ΟΣΦΠ αφού ο Βάλλας κάνει κεφαλιά προς τα πίσω και στρώνει την μπάλα στον Bellion που φεύγει μόνος.... μόνος αντίπαλος ο Ελέ... πλασάρει, ο Ελέ βρίσκει την μπάλα αλλά όχι αρκετά για να αποτρέψει το ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!! 2-0... τρελά πανηγύρια στον πάγκο της ΑΕΚ... ΠΑΝΙΚΟΣ στο γήπεδο... Καπνογόνα και φωνές κάνουν τη νέα Σμύρνα ένα μικρό Μαρακανά...!

27' Στην αμέσως επόμενη επίθεση, τραγικό λάθος του Κασάπη ,(τί παράξενο...), δίνει στον ΓΧ την ευκαιρία να φύγει μόνος από δεξιά... σέντρα λουκούμι στα πόδια του Χούτου που είναι αμαρκάριστος... ΣΟΥΤ και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΚΑΡΙ... απίστευτη ευκαιρία... "είναι νωρίς ακόμα για να πανηγυρίζουμε", σκέφτηκα

45' Και τρίτο σουτ του Καρεμπέ έξω από την περιοχή ελάχιστα αουτ..

Κάπου εδώ τέλειωσε το 1ο ημίχρονο... Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες ξεκινούν το 2ο:

46' Ο Κούζμπα κερδίζει κεφαλιά στο χώρο του κέντρου... βρίσκει καταπληκτικά τον Χούτο που φεύγει ανάμεσα από τους δύο αμυντικούς, πλασάρει και ΓΚΟΛ!!! Ο Χιώτης βρήκε την μπάλα αλλά αυτή χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα... το χειρότερο ξεκίνημα... Εϊχα αρχίσει να ιδρώνω... "Το είπα εγώ... είναι νωρίς για πανηγύρια..." σκέφτηκα από μέσα μου...

47' Μακρινό σουτ του Γκώνια στην αγκαλιά του Χιώτη... "ΞΥΠΝΗΣΤΕ", φωνάζω από τον πάγκο... "ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΑΡΚΑΡΕΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ"...

50' Οι φωνές φαίνεται να έπιασαν τόπο... επιτέλους βγαίνουμε μπροστά... καταπληκτική μπαλιά στον Λάκη που φεύγει από δεξιά... Πρώτη σέντρα αποκρούεται από τους αμυντικούς. Όχι καλά όμως... η μπάλα και πάλι στο Λάκη που ξαναβγάζει σέντρα... αυτή τη φορά ΚΑΛΗ, στο κέντρο της άμυνας ο Γεωργάτος παίρνει την κεφαλιά... η μπάλα κάπου κοντράρει και... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! ΤΡΕΛΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ!... η καρδιά μου στη θέση της...

59' Και τέταρτο μακρινό σουτ του Καρεμπε δεν ανησυχεί τον Χιώτη (Μα τί κάνει αυτός ο Καρεμπέ σήμερα;;;; )

60' Καταπληκτική μπαλιά του Λάκη στον Οκκά που κάνει ρόμπα τον Κωστούλα... Ο Οκκάς κάνει λόμπα για να κρεμάσει τον Ελέ... Ο Ελέ τρέχει να προλάβει την μπάλα και... ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ... μεγάλη ευκαιρία

67' Ο Καρεμπέ βγάζει μπαλιά για τον Χούτο, ο επόπτης σηκώνει τη σημαία αλλά ο Κασναφέρης ΛΕΕΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!! Κεφαλιά εξ' επαφής του Χούτου και... Ο ΧΙΩΤΗΣ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ!! Τρομερές διαμαρτυρίες από τον πάγκο της ΑΕΚ... "Κάτσε κάτω γιατί θα σε αποβάλλω" μου λέει ο Κασναφέρης...

73' ΠΑΛΙ τραγικό λάθος του ΓΧ, που δίνει ΠΑΛΙ πάσα στον Salas στο χώρο του κέντρου... αυτός βρίσκει τον Bellion με καταπληκτική μπαλιά... είναι μόνος του... "ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ", φωνάζω. "ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ"... ο Bellion φτανει στη μικρή περιοχή και ο Ελέ καλύπτει την γωνία του... ο Bellion σουτάρει με δύναμη ψηλά στη κλειστή γωνία... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Καταπληκτικό γκολ... Απίστευτο τελείωμα από το μικρό... "Έχεις πάρει τη φανέλα αγόρι μου" λέω από μέσα μου αφού ξεφεύγω από τις αγκαλιές και τα πανηγύρια... 4-1 τον ΟΣΦΠ... Δεν υπάρχει καλύτερο ξεκίνημα...

75' Στην αμέσως επόμενη επίθεση λες και ο ΓΧ θέλει να επανορθώσει το λάθος του... παλικαρίσια ενέργεια από δεξιά, σέντρα στα πόδια του Χούτου... αυτός είναι ΜΟΝΟΣ... σουτάρει ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΚΑΡΙ... είναι η δεύτερη φορά που γίνεται το ίδιο πράγμα...

75' Αμέσως μετά την ευκαιρία αλλάζω σύστημα. Βγάζω τον Οκκά και βάζω τον Ζαγοράκη στο κέντρο με εντολές παρόμοιες με του Κατσουράνη. 451 λοιπόν

81' Αλλαγές για τον ΟΣΦΠ: Καστίγιο στη Θέση του Γκώνια και Άντζας στη θέση του Κωστούλα

83' Λάκης μπαλιά από δεξιά για τον Belion.. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κοντρόλ από τον μικρό, στέλνει για τσάι τον φρουρό του, πλασάρει από την αντίθετη γωνία από αυτή που όλοι περίμεναν και ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!! 5-1!

ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΕΚ... Φωτιά στις εξέδρες... "ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ Κ...Α" φωνάζουν οι οπαδοί της ΑΕΚ... πλέον απολαμβάνω τις στιγμές... Την ίδια στιγμή ο απογοητευμένος Προτάσοφ αλλάζει τον Κούζμπα με τον Τζιοβάνι... "Είναι αργά Όλεγκ... είναι αργά"... σκέφτηκα λίγο χαιρέκακα είναι η αλήθεια...

90+ ΛΗΞΗ... Οι παίκτες της ΑΕΚ τρέχουν στους οπαδούς! Το καλύτερο ξεκίνημα μέσα στο κατακαλόκαιρο... Η τυπική χειραψία με τον Προτάσοφ, ανάβω το τελευταίο τσιγάρο και φεύγω για τα αποδυτήρια...

Δηλώσεις konspir2

"Δεν θα πω πολλά. Άλλωστε τι μπορείς να πεις μετά από μία νίκη με 5-1 επί του ΟΣΦΠ;

Δεχτήκαμε μεγάλη πίεση όλη την εβδομάδα. Είμασταν με την πλάτη στον τοίχο. Παρ' όλα αυτά τα παιδιά ήταν καταπληκτικά. Τους αξίζουν συγχαρητήρια. Ειδικά στους νέους που δέχτηκαν και αυτοί σκληρή κριτική. Πιστεύω ότι το χατ-τρικ του Bellion και οι δύο ασσίστ του Salas να έδωσαν μερικές απαντήσεις. Είναι και οι δύο μεγάλα ταλέντα.

Φυσικά το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την αξία των δύο ομάδων. Απλά σε εμάς βγήκαν όλα και ο ΟΣΦΠ δεν ήταν στην καλή του μέρα.

Αφιερώνω την νίκη στους οπαδούς μας και ειδικά στον Γρεκό και την παρέα του. Ελπίζω να στηρίξουν την ομάδα από εδώ και πέρα. Κάνουμε μεγάλη προσπάθεια, κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες. Είναι πολύ δύσκολο να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα... θέλω να είμαι ειλικρινής."

----------------------------------------

Μάγκες αυτό ήταν το ντέρμπυ... μεγάλη νίκη. Να αναφέρω ακόμα ότι στα Ratings ξεχώρισαν

Bellion 10
Γεωργάτος 9
Λάκης 9
Γεωργέας 8

Ενώ από τον ΟΣΦΠ διασώθηκε μόνο ο Γκώνιας και ο Κούζμπα με 7... και οι δύο έγιναν αλλαγή :)


Αυτά για σήμερα... ήθελα να κάνω κάποιες παρατηρήσεις αλλά το ποστ έγινε μυθιστορημα... ίσως σε κάποιο άλλο ποστ ;)

Στο επόμενο report: η πορεία στο Ελληνικό πρωτάθλημα μέχρι εκείνη τη στιγμή

Stay tuned!!!

Υ.Γ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΤ
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την ίδια ώρα ο Τάκης ο Σουγιάς ήταν στην Χασιά για παϊδάκια, ο Jack Walker απολάμβανε το αγαπημένο του ποτό στο Chilli, ενώ ο Γρεκός και η παρέα του την είχανε στήσει στο Παγκράτι στο Λέτζο. Περιμένανε τους γαύρους.

- "Για μια ακόμα φορά αποδείχθηκαν κότες στο ραντεβού τους...". Ναι αν είναι δυνατόν η καθιερωμένη παρτίδα τάβλυ ανάμεσα στους οπαδούς των δυο ομάδων δεν θα δινόταν... Ποιο απογοητευμένος ο Πάνος ο Μιλητός που έκανε προπόνηση στο ασσό-δυο και στις εξάρες για ένα μήνα.

Ραντεβού όλοι στο γήπεδο. Μπήκαν από νωρίς. Μαζί τους είχαν όλα τα απαραίτητητα εργαλεία, νυχοκόπτες, κομφετί, σερπατίνες, κωλόχαρτα (οι επιχορηγήσεις στους συνδέσμους είχαν κοπεί έτσι το κωλόχαρτο ήταν το τέλειο υποκατάστατο για τις κορδέλες). ΄

Στην δίπλα θήρα ήταν ο Πεσματζόγλου με τους ΟRIGINAL. "Να και οι "μπιπ" λέει ο Σούλης ο Καντίλιας".
"Σήμερα είμαστε όλοι αδέλφια λέει ο Γρεκός με ηγετικό ύφος".

Εν το μεταξύ σκάει μύτη ο Βρασίδας Lompardo με το μεγάλο το τούμπανο. Θα έχει ρυθμό η εξέδρα. Ο Φυστικής είχε φέρει μαζί του δυο "βρώμικα" από την καντίνα. "Μου λείπει η ελληνική κουζίνα λέει". Όλοι αρχίζουν τα πειράγματα και τα ανέκδοτα. Η εξέδρα έχει χαβαλέ. Σκάει μύτη και ο Ψηλός με τον Τραμπούκο.
"Ψηλέ θα κάτσεις πίσω σήμερα για να βλέπουμε...". Ξαφνικά οι γαύροι αρχίζουν εντυπωσιακή είσοδο. Με καπνογόνα, τύμπανα και φωνές κερδίζουν προς στιγμή κερδίζουν την μάχη της εξέδρας την ώρα που οι ΑΕΚτσήδες οπαδοί ασχολούνται με την 11αδα που κατέβασε ο konspir...

" Έξω ο Τσιάρτας, ο Ζαγοράκης, και ο Λυμπερόπουλος για να παίξουν οι μιζαδώροι" λέει ο Ρενος ο Φασαρίας.
"Δεν περάζει θα τα "μπιπ" τα "μπιπ" λέει ο Σούλης ο Καντίλιας. Εκείνη την ώρα αρχίζουν τα τύμπανα. Ο Γρεκός και η παρέα του φωνάζουν αλλά όλοι οι άλλοι ΑΕΚτσήδες ασχολούνται με την 11αδα και τα άστοχα σουτ του Μπέλιον στον Χιώτη...

ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΜΑΣ ΡΕ... λεέι ο Γρεκός
"ΟΛΕ ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΠΟΤΕ". Ξαφνικά παροξυσμός. Η εξέδρα πάει πέρα δώθε φεύγουν κωλόχαρτα στο γήπεδο, πάνω κάτω πέρα δώθε, κόλαση. Η ομάδα μπήκε στο γήπεδο. "ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΤΡΥΠΙΕ ΤΕΝΕΚΕ..." λένε οι μισοί αλλά ο Γρεκός και η παρέα του συνεχίζουν "ΟΛΕ ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ ΠΟΤΕ".

Ο Ολυμπιακός χάνει την πρώτη ευκαιρία. Παγωμάρα. Ο Bellion τρώει το τάκλιν και ο Σούλης πετάγεται.. "ΠΕΝΑΛΝΤΥ ΡΕ ΚΑΣΝΑΦΕΡΗ..."... η ΑΕΚ κερδίζει το πέναλντυ και ο Γεωργάτος πάει να το εκτελέσει...

"Σας το είπα εγώ. Ο konspir είναι δωτός." Λέει ο Ψηλός. Ο Γεωργάτος όμως του διαψεύδει όλους και στέλνει την μπάλα στα δίχτυια. ΚΟΛΑΣΗ...

Έρχεται το δεύτερο γκολ του Bellion... όλοι τρύβουν τα μάτια τους... το "ΣΑΠΑΚΙ" του konspir2 έβαλε γκολ. Δεν μας νοιάζει όμως αρκεί να κερδίζουμε τους γαύρους...

"ΟΟΟΟΟ ΑΕΚΑΡΑ μου ΓΕΡΑΑΑΑΑ.... ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ..." ΑΕΚΑΡΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΑΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΩ... ΑΕΚΑΡΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΑΩ ... ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ... ΟΟΟΟΟΟ Ο ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΓΕΡΑ.... ΟΟΟΟΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ...

Στο ημίχρονο τα μεγάφωνα της Ν. Σμύρνης παίζουν Λεπά... "Με ζηλεύεις για το τίποτα" και τα χανούμια κάνουνε χουνέρι στους γαύρους. Μετά από λίγο ο Γρεκός δίνει παραγγελιά... "ΠΡΩΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΑΠΟΨΕ και το στέλνει SMS στον Τσουκαλά", αλλά γρήγορα ο DJ κάνει αλλαγή και του αφιερώνει

-ΕΦΗ ΘΩΔΗ μπήκαν και τα γίδια στο μαντρί και τα πρόβατα στην στάνη.

Οι ομάδες μπαίνουν και ο Ολυμπιακός βάζει ΓΚΟΛ. "ΕΕΕΕΕ ΟΟΟΟ ΦΑΓΑΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠ'ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΤΟΟΟΟ" ήταν το ειρωνικό σύνθημα των Ολυμπιακών ενώ ο DJ παίρνει παραγγελιά από τον Αλέκο και βάζει "Μεσ' της πόλης το χαμάμ ένα χαρέμι Τούρκοι κολυμπάν...".

"Σας τα έλεγα εγώ για Konspir2" λέει ο Πι και Φι. "Το φάγαμε στο ΠΙ και ΦΙ..." συμπληρώνει... ::roll: . Ο Angkro παίρνει τηλέφωνο τον Γρεκό να του πει ότι έβαλε γκολ ο Φύσσας και κάπου εδώ το off-topic τελειώνει αφού πετάγεται ο Ψηλός με τον Καντήλια τα σούρνουνε στον Angkro και το κλείνουν.

Η απάντηση όμως ήταν άμεση με Γεωργάτο. "Κάνε το λιμάνι άνω κάτω, Γεωργάτο" φωνάζει ο Πεσματζόγλου και η ORIGINAL και φυσικά ακολουθεί και ο Γρεκός.

Ο Bellion βάζει το 4ο ΓΚΟΛ και ο Γρεκός αρχίζει το σύνθημα "ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Ψ*ΛΗ ΣΑΝ ΤΙΡΜΠΟΥΣΟΝ ΜΠΕΛΙΟΝ... ΜΠΕΛΙΟΟΟΟΟΝ". Μπαίνει και ο Ζαγοράκης οπότε ακούγεται "ΠΕΡΝΑ ΤΟΥΣ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΖΑΓΟΡΑΚΗ, ΖΑΓΟΡΑΑΑΑΑΑΚΗ...". Κόλαση.

Ο Γρεκός αγκαλιάζεται με όλους. Γυρνάνε πλάτη στο γήπεδο και αρχίζουν το "ΚΙΤΡΙΝΗ ΘΕΑ...", ενώ έρχεται και ΕΜΠΡΟΣ ΑΙΤΕ ΔΙΚΕΦΑΛΕ με την ORIGINAL.

To ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΠΕΙΡΑΙΑ... ακολουθεί το γκολ του Bellion και απευθύνεται στους άσπονδους οπαδούς του Ολυμπιακού. Ενώ ακολουθεί το "ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΛΑΦΟΝ MΠΕΛΙΟΝ, ΜΠΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΝ..."

Το ματς λήγει ενώ δεν έχει ακουστεί σύνθημα για το konspir2. Tους "μπιπ" τα παλιό "μπιπ" τα "μπιπ" και σας έλεγα εγώ ότι θα μπιπ" φώναζε ο Καντήλιας.

Πάμε για CM λέει ο Γρεκός και παίρνει το Clan να φύγουνε. Κάπου εκεί ξυπνάν και τον Jack Walker που ήταν ντιρλα. "Έβαλε γκολ ο Ντέμης" λέει αυτός με το που ξυπνά... "Καλά κρασιά..."

Μήπως ήμουν σκληρός με τον konspri2 αναρωτιέται ο Γρεκός...
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote]"ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Ψ*ΛΗ ΣΑΝ ΤΙΡΜΠΟΥΣΟΝ ΜΠΕΛΙΟΝ... ΜΠΕΛΙΟΟΟΟΟΝ"[/quote]

[quote]"ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΛΑΦΟΝ MΠΕΛΙΟΝ, ΜΠΕΛΙΟΟΟΟΟΟΟΝ..."[/quote]

[quote]ΠΕΡΝΑ ΤΟΥΣ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΖΑΓΟΡΑΚΗ, ΖΑΓΟΡΑΑΑΑΑΑΚΗ..."[/quote]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ... Μιλάμε για απίστευτο ποστ! ΕΜΠΝΕΥΣΗ!

Κατά τα άλλα 5 γκολ βάλαμε στο Γαύρο και κο-κο-κο ο Γρεκός! Γιατί δεν κάνει δηλώσεις τώρα;;;

Υ.Γ.:

[quote]Μήπως ήμουν σκληρός με τον konspri2 αναρωτιέται ο Γρεκός...[/quote]

Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό... μην βιάζεσαι!! :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Macross
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 3243
Joined: Tue Sep 02, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RRReeeeeeee ti :drinking: kai ta grafete afta???

Apistefti istoria =D>
And they shall know no fear...
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Γρεκός και η παρέα του πίνουν :drinking:

Εγώ είμαι επαγγελματίας προπονητής... δεν κάνω τέτοια :mrgreen:


ΥΓ: κο-κο-κο ο Γρεκός μετά το θρίαμβο... δεν ξέρω αν σας το είπα... :mrgreen: :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”