[CM4 03/04] The story never ends... AEK 03-04 by konspir2

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Spawn_I"]Σπύρο πρέπει να βάλεις και το κατάλληλο Ταραντινικό soundtrack για να δέσει το γλυκό...[/quote]

Μάλλον η Ούμα Θέρμαν μου χρειάζεται για να δέσει το δικό μου το γλυκό!! :mrgreen:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Σε πρόλαβα... περίμενε το καινούριο μου άβαταρ ::wink: [/offtopic]
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"ΜΗΔΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΜΗΔΕ ΤΑ ΦΡΙΔΙΑ ΒΑΦΩ...
ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ...
ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΛΑΓΟΥ...
ΣΤΑ @@ ΜΟΥ ΤΗΣ ΓΡΑΦΩ...

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΙΖΕΣΑΙ,
ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ
ΡΕ ΜΗΠΩΣ ΤΖΟΥΖΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΣΟΥ
ΤΣΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ;

ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ
ΤΣΕ ΠΕΣ ΜΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ
ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ
ΠΟΥ Σ 'ΕΠΑΝΕΦΕΡΑ
ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ :jerk:


ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ
ΚΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ
ΓΙΑΤΙ Η SEXY GOODYS ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΒΡΑΔΥΑ
ΘΑ ΤΗΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΠΑΝΤΑ... ::wink:

Eυχαριστούμε για τις ευχές ::wink:
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Την Sexy Goodys μόνο τη θωράς
να την αγγίξεις δε μπορείς
Και όταν ξαπλώνεις "λάστιχο" φοράς
Μην την ονειρευτείς και μόνος σου βραχεις

Ασε την Sexy Goodys για άλλους
ασχολήσου με του KONSPIR την αρμάδα
κράτα τα όνειρα για τελικούς μεγάλους
και φώναζε για την δική σου την ομάδα

Το "γρασίδι" που πατάω εγώ
ούτε σε ταινίες δεν το βλέπεις
γι'αυτό άντε πάγαινε από ' δω
για πολύ ακόμα δε σε βλέπω να αντέχεις...



Oι ευχές μας είναι για το γενικό καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου ... ::wink:
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"ΡΕ ΕΣΥ ΟΛΑ Τ'ΑΝΤΕΧΩ ΕΓΩ...
ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ...
ΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΞΙ...
ΤΣΙΜΠΑ ΕΣΥ @

ΤΟ ΓΡΑΣΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ
ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΑΝΕ ΣΚΥΛΟΙ
ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΡΕΖΙΛΙ

ΤΣΕ ΜΟΝΟΣ ΔΕ ΒΡΑΧΗΚΑ ΡΕ
ΣΠΟΝΥ Ψ*ΛΟΜΟΥΡΗ...
ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΖΑ ΤΟ "ΛΑΣΤΙΧΟ"
ΤΗΝ ΕΧΥΝΑ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ...

ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ KONSPIR
ΘΑ ΔΩ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ...
ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΛΑΓΟΥΣ
ΘΑ ΦΤΙΑΧΟΥΜΕ ΣΤΙΦΑΔΑ...

Για το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου ::wink:
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Ρε κόψτε τα "οπαδικά" συνθήματα - ποιήματα και περιμένετε να δούμε τι μπάλα θα παίξει η ομάδα του Κονσπιρ στο γήπεδο... :8:
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο σύνδεσμος ΠΑΟ Νέου Χωρίου Αυτού Που Είναι Δίπλα Στις Βουκολιές Χανίων εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:

"Το κίτρινο απόφευγε
και με τριφύλλι ζήσε
αν θέλεις άνθρωπος σωστός
μες στη ζωή να είσαι".
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΔΥΣΚΟΛΑ

αλλά ελπίζει η ΑΕΚ

Αυτός ήταν ο κεντρικός τίτλος τηε εφημερίδας ΩΡ@Σ ΓΙΑ ΣΠΟΡ μετά την χθεσινή κλήρωηση των ομίλων.

Η ΑΕΚ κληρώθηκε με:

ΜΙΛΑΝ
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ
ΛΥΟΝ


Οπωσδήποτε δύσκολος όμιλος... αλλά μήπως υπάρχουν κι εύκολοι;

Δηλώσεις konspir:

"Για εμάς η συμμετοχή στους ομίλους είναι γιορτή και όχι επιπρόσθετο άγχος.

Ο όμιλός μας είναι δύσκολος όπως και όλοι άλλωστε. Θα προσπαθήσουμε να παίξουμε αυτό που ξέρουμε, και με καθαρό μυαλό και με λίγη τύχη ίσως καταφέρουμε κάτι.

Επαναλαμβάνω ότι για εμάς δεν έχει σημασία πιθανός αποκλεισμός από το CL. Είναι ένα πάρτυ στο οποίο συμμετέχουμε και σκοπέυουμε να το χαρούμε."


[quote]Η ΑΕΚ ΠΑΕ προς διευκόλυνση των φίλων της ανακοινώνει τις ημερομηνίες των αγώνων της στους ομίλους του CL. Παρακαλούνται οι φίλαθλοι για την έγκαιρη προμήθεια των εισιτηρίων τους, καθώς επίσης για την εμπρόθεσμη δήλωση συμμετοχής στις εκδρομές της ομάδας στο εξωτερικό:

Τετ 17-09-03: ΑΕΚ-ΛΥΟΝ

Τρι 30-09-3: ΜΙΛΑΝ-ΑΕΚ

Τρι 21-10-03: ΑΕΚ-ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ

Τετ 05-11-03: ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ- ΑΕΚ

Τρι 25-11-03: ΛΥΟΝ-ΑΕΚ

Τετ 10-12-03: ΑΕΚ-ΜΙΛΑΝ

Πληροφορίες στο γρ. Δημ. Σχέσεων της ΠΑΕ, κ. Τσιμπουκάκη.

Ευχόμαστε στην ομάδα μας καλή επιτυχία στην Ευρωπαϊκή της πορεία.[/quote]

Αυτή είναι η κληρωση μάγκες. Δύσκολα τα πράγματα... ίσως με λίγη τύχη βγω τρίτος και συνεχίσω στο ΟΥΕΦΑ... θα δούμε.

Στο επόμενο report, που έρχεται σύντομα....: ΑΕΚ-ΛΥΟΝ... Ο πρώτος Ύμνος!

Stay Tuned ::wink:
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Σαν αγνός φίλαθλος που είμαι και σαν υποστηρικτής (σχεδόν) όλων των Ελληνικών ομάδων που παίζουν στο εξωτερικό , σου εύχομαι καλή πορεία στο θεσμο του Champions League.Είθε να είσαι εσύ ο προπονητής που θα δώσει τη χαρά της νίκης για την ΑΕΚ. Για να δείξεις και σε μερικούς-μερικούς ότι δεν σξίζει να σε συγκρίνουν με παλαιότερους προπονητές. Και ένα tip ... πρόσεχε τις στημένες μπάλες του Juninho. Όλα μέσα τα στέλνει ο π****ης.

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

Ψες το βράδυ είχα με άλλα ν' ασχοληθώ
από σ' εσέ Γραικέ να απαντήσω
πρώτα με τα εφτά που δε γίνανε οχτώ ::wink:
και μετά την άλλη ν' "αγαπήσω"

Τα λεμε...
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report... Champions League. "O Πρώτος Ύμνος"


AEK - LYON

Ήρθε λοιπόν η ώρα να ακουστεί ο πρώτος Ύμνος του CL από τα μεγάφωνα του γηπέδου της Ν. Σμύρνης. Μπροστά σε 11.500 θεατές η ΑΕΚ καλείται να ξεκινήσει όσο το δυνατόν καλύτερα την πορεία της στους χρυσοφόρους ομίλους.

Το παιχνίδι ξεκινά:

10' Μετά από ένα ανούσιο δεκάλεπτο η ΑΕΚ κερδίζει κόρνερ. Εκτελεί ο Salas...Ο Κατσουράνης πιο ψηλά απ' όλους και... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! 1-0 πολύ νωρίς... το καλύτερο ξεκίνημα. Η εξέδρα ζεσταίνεται για τα καλά.

12' Ο Govou μόνος απέναντι από τον Χιώτη πλασάρει πολύ άουτ.

22' Dhorasoo μόνος... τετ-α-τετ... πλασάρει... ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ Ο ΧΙΩΤΗΣ!!

35' Τρομερή προσπάθεια του Οκκά που ξεκινά από το κέντρο, φτάνει στην περιοχή με δύο αντίπαλους να τον κυνηγούν, αλλά πλασάρει ψηλά άουτ

39' Καταπληκτική σέντρα του Γεωργάτου... η μπάλα συστημένη στα πόδια του επερχόμενου Λάκη, σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής... ΑΟΥΤ!! απίστευτο...

43' Το δίς εξ' αμαρτείν... κόρνερ από τον Salas... Κεφαλιά από τον Μόρα... ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!! 2-0!!! Πανικός στο γήπεδο... "ΑΕΚΑΡΑ ΒΑΛΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΟΟΟΛ, ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΟΟΟΛ, ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ", είναι το σύνθημα που δονεί την ατμόσφαιρα!!!

Στο 70' το σύστημα αλλάζει σε 5-4-1. Αμπονσά στη θέση του Οκκά και ΡΟύσεφ στη θέση του ελαφρώς τραυματισμένου Salas.

74'Λάθος του Αμπονσά, ο Govou μόνος... πλασάρει... ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ... ωραία ξεκίνησε ο Κόφι...

81' Γεωργάτος φοβερή πάσα... Λάκης φεύγει από δεξιά... πλασάρει... αυτη τη φορά είναι ΓΚΟΟΟΟΟΛ!! 3-0... Πάρτυ! Το καλύτερο ξεκίνημα... το πανηγύρι συνεχίζεται στη Ν. Σμύρνη!!!

87' Άλλη μια ευκαιρία... Bellion μόνος... πλασάρει... αποκρούει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ο GK!!!!

92'+ Λήξη

Το καλύτερο ξεκίνημα μάγκες... πολύ καλό παιχνίδι...!

Δηλώσεις konspir

Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι... μπράβο στα παιδιά. Ξεκινήσαμε όπως θέλαμε τη γιορτή του CL. Επαναλαμβάνω ότι για εμάς αυτή η διοργάνωση είναι χαρά. Σημασία έχει ότι η ομάδα αποδίδει καλό ποδόσφαιρο.


Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου: ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ - ΜΙΛΑΝ 0-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

ΑΕΚ 3β
ΜΙΛΑΝ 3β
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ 0β
ΛΥΟΝ 0β

Αυτά προς το παρόν... coming soon: ΜΙΛΑΝ - ΑΕΚ...

Stay tuned ;)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report... Ομίλου συνέχεια

Πάμε λίγο πιο συνοπτιικά γιατί έχει μείνει πίσω η ιστορία ;)

Ας δούμε τί έγινε στη συνέχεια του ομίλου. Μιλάμε για πολύ σασπένς ο όμιλος.

ΜΙΛΑΝ - ΑΕΚ

Ένα παιχνίδι που δεν μπορούσαμε παρά να κατέβουμε αμυντικά και να προσπαθήσουμε με αντπιθέσεις να κάνουμε τη ζημιά αν μπορέσουμε. Προτίμησα ένα 451 και γενικώς με έβγαλε ασπροπρόσωπο.

Η Μίλαν είχε την τύχη να προηγηθεί πολύ νωρίς. Στο 12' με τον Dario Simic. Από εκεί και πέρα είχε την πρωτοβουλία, έχασε ευκαιρίες, αλλά ο Χιώτης ήταν πολύ καλός. Εμείς είχαμε 4 κλασικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε αλλά τις σπαταλήσαμε.

Κρίμα... μπορούσαμε να πάρουμε το Χ. Το επόμενο παιχνίδι είναι το πιο σημαντικό.

ΑΕΚ - ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ

Έτσι όπως πάει ο όμιλος oι Άγγλοι θα είναι ο βασικός μας αντίπαλος για τη 2η θέση... Οπότε οποιαδήποτε απώλεια θα ήταν πολύ επώδυνη. Επιλέγω πάλι 451.

Το παιχνίδι είναι μοιρασμένο αλλά είμαστε πιο ουσιαστικοί. Οι Άγγλοι είναι φλύαροι και ακίνδυνοι. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προηγηθούμε στο 62' με τον Bellion.

Από εκείνο το σημείο και μετά μίλησε η διαιτησία. Στο 66' δίνει ανύπαρκτο πέναλτυ και η Νιουκαστλ ισοφαρίζει. Εγώ βγάζω όλη την ομάδα μπροστά. Η ισοπαλία δεν μου έκανε. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μας σκοτώσουν στις αντεπιθέσεις. Άλλα δύο γκολ από τον Shearer στο 74' και στο 89'.

Η τραγική εμφάνιση του Καψή και ο διατητής μας στοίχισαν σε αυτό το παιχνίδι... Τα πράγματα είναι δύσκολα πλέον.

Τέλος πρώτου γύρου... 3 πόντοι σε 3 παιχνίδια. Δεν είναι ότι καλύτερο... το ξέρω.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ - ΑΕΚ

Παγωμένοι από την εντός έδρα ήττα πηγαίνουμε στην αφιλόξενη Αγγλία. Δεν ήξερα τί να απαιτήσω από αυτό το παιχνίδι. Την νίκη για να κυνηγήσουμε το θαύμα, ή μια αξιοπρεπή εμφάνιση, παραδεχόμενος ότι το CL τελείωσε για φέτος και πρέπει να ρίξουμε το βάρος στο πρωτάθλημα;

Αυτή τη φορά εγκαταλείπω το 451 και επιλέγω ένα custom 532. Λέω στους παίκτες να προσέξουν την άμυνα και να προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν την ταχύτητα του Bellion και του Οκκά στην επίθεση. Αν νικήσουμε έχουμε ακόμα ελπίδες.

Οι Άγγλοι είναι στο δικό μας μισό αλλά αναλώνονται σε μακρινά σουτ. Ο Χιώτης δεν ανησυχεί. Έτσι σε δύο επιθέσεις που πρέπει να παραδίδονται σε σεμινάρια αντεπιθέσεων ο Γιάννης Οκκάς σκοράρει δύο φορές. Στο 55' και στο 69'.

52.000 Άγγλοι έχουν μείνει άναυδοι. Περίμεναν πάρτυ σήμερα.

Για να δούμε τί θα δούμε... έχουμε πολλές ελπίδες τώρα πια.

ΛΥΟΝ - ΑΕΚ

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός έδρας. Τα δεδομένα έχουν ώς εξής: Αν κερδίσουμε και χάσει η Newcastle από τη Μίλαν, περνάμε από αυτήν την αγωνιστική και κάνουμε το τελευταίο παιχνίδι με τη Μίλαν φιέστα. Αν χάσουμε οι ελπίδες μειώνονται σημαντικά.

Επιλέγω πάλι ένα 532, αλλά αυτή τη φορά πιο επιθετικό.

Δυστυχώς το παιχνίδι ξεκινά ανάποδα. Στο 4' οι Γάλλοι ανοίγουν το σκόρ. Παρ'όλα αυτά δεν παρατάμε το παιχνίδι και κάνουμε αντεπίθεση διαρκείας. Πιάνουμε καταπληκτική απόδοαση και:

9' David Bellion και 1-1
49' Κατσοτράνης και 1-2
84' Οκκάς και 1-3!!!

Πάρτυ στη Γαλλία από τους οπαδούς της ΑΕΚ που βλέπουν την ομάδα τους από το πουθενά να κάνει καταπληκτική πορεία στη μεγαλύτερη διασυλογική διοργάνωση!

Το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα μας ευνοεί κι έτσι περνάμε στη 2η φάση από τώρα. Στο Ελ. Βενιζέλος έγινε κιτρινόμαυρη απόβαση για την υποδοχή της αποστολής. Ωραίες στιγμές...

ΑΕΚ - ΜΙΛΑΝ

Μπορεί η πρόκριση να έχει κριθεί αλλά γιατί να μην πάρουμε και την πρώτη θέση;

Ξεκινάμε με αμυντικό σύστημα. 541. Η Μίλαν είναι λογικά επιθετική. Αλλά το σύστημα που έχουμε επιλέξει δεν ευνοεί την ανάπτυξή της. Εμείς αντίθετα είμαστε αρκετά απειλητικοί στις αντεπιθέσεις μας. Σε μία από αυτές κερδίζουμε κόρνερ. Η εκτέλεση του κόρνερ δίνει την ευκαιρία στον Καψή να ανοίξει το σκορ. 1-0 και έξαλλα πανηγύρια στην κατάμεστη Ν. Σμύρνη.

Το παιχνίδι θα κυλήσει έτσι ως το τέλος και ούτε η αποβολή του Κασάπη στο 89' θα μπορέσει να αλλάξει κάτι...

Η ΑΕΚ τερματίζει 1η στον όμιλο... ποιος το περίμενε αλήθεια;; Το πάρτυ στις εξέδρες είναι απίστευτο!

Δηλώσεις konspir

Η αλήθεια είναι ότι καταφέραμε κάτι πολύ μεγάλο. Δεν το περίμενε κανείς. Ούτε οπαδός, ούτε παράγοντας, ούτε και εγώ αν θέλω να είμαι ειλικρινής. Πιάσαμε πολύ καλή απόδοση σε μερικά παιχνίδια, και σε μερικά άλλα μας βοήθησε η τύχη. Το ότι πήραμε την πρώτη θέση είναι κάτι που θα μας βοηθήσει ψυχολογικά στη συνέχεια και θα μας δώσει ώθηση. Φυσικά και τα οικονομικά οφέλη είναι μεγάλα, σε μια περίοδο που η ομάδα τα έχει ανάγκη. Συγχαρητήρια στα παιδιά...


Αυτός ήταν ο όμιλος μάγκες. Το παιχνίδι με την Newcastle έξω ήταν απίστευτο! Πολλές συγκινήσεις...!

Επόμενο report: CL συνέχεια... η κλήρωση και η συνέχεια της διοργάνωσης...

Το πρωτάθλημα θα το αφήσω στο τέλος... τουλάχιστον για αυτή τη σεζόν...

Stay tuned! ;)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
Greco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6528
Joined: Fri Nov 15, 2002 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε κάποια στιγμή και οι αντιδράσεις των οπαδών...
Ο Γκεκας ειναι ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και πινακιδα, ευκαιρια και γκολ
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Report... To CL συνεχίζεται. Και το όνομα αυτής:...

Όλοι περιμένουμε την κλήρωση. Ελπίζουμε σε ένα όνομα που τουλάχιστον θα μας άφηνε κάποιες - έστω μικρές - ελπίδες πρόκρισης. Η κληρωση γίνεται και η αντίπαλος της ΑΕΚ στη φάση των 16 γίνεται γνωστή. Το όνομα αυτής: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

kosnpir:

Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά. Παίζουμε με την καλύτερη ομάδα στον κόσμο. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία βέβαια, αλλά δεν τρέφουμε αυταπάτες. Τουλάχιστον θα έχουμε οικονομική επιτυχία από αυτές τις αναμετρήσεις."


Σκούρα τα πράγματα όπως μπορείτε να καταλάβετε... Ελάχιστες ελπίδες. Ας δούμε τι έγινε όμως:

1st Leg, AEK - Real

Με 532 κατεβαίνω. Η έκπληξη ακούει στο όνομα Χρήστος Μαλαδένης που ξεκινά βασικός.

Είμασταν πολύ καλοί σε αυτό το παιχνίδι. Η Ρεάλ όμως είναι Ρεάλ. Ο Σολάρι άνοιξε το σκορ στο 12' και από εκεί και πέρα παρ' όλο που προσπαθήσαμε πολύ και χάσαμε πολλές ευκαιρίες δεν καταφέραμε τίποτα.

0-1 τελικό σκορ, και κάπου εδώ καταλαβαίνουμε ότι ο Ευρωπαϊκός περίπατος φτάνει στο τέλος του...

Έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι όμως και πρέπει να φανούμε αξιοπρεπείς..

2nd Leg, Real - AEK

Το Μπερναμπέου από μόνο του σε υποβάλει. Κατεβαίνουμε για πρώτη φορά με 5 πίσω αλλά με sweeper. Το ρόλο αυτό αναλαμβάνει ο Αμπονσά.

Η Ρεάλ είναι επιθετική και είναι λογικό. Το θετικό είναι ότι η ομάδα βγαίνει πολύ συχνά στη επίθεση. Και κερδίζει και κόρνερ. Πολλά κόρνερ... θέλετε να μάθετε γιατί το αναφέρω;; ΟΚ...

56': Κόρνερ από τον Salas... Bellion κεφαλιά και 0-1!!
65': Κόρνερ από τον Salas... Αμπονσά κεφαλιά και 0-2!! Σκόρ πρόκρισης!
72': Μπέκαμ και 1-2. Παρ' όλα αυτά προκρινόμαστε ακόμη...
78': Κόρνερ από τον Salas... Μόρας κεφαλιά και 1-3!! Απίστευτο! 3 γκόλ ΙΔΙΑ! Δε με χαλάει :)
87': Bellion σεντράρει, Μαλαδένης σκοράρει... 1-4 μέσα στο Μπερναμπέου. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Το εμπρός ΑΗΤΕ - ΔΙΚΕΦΑΛΕ δονεί το ιστορικό στάδιο...
89': Ο Ραούλ μειώνει λίγο την ξεφτίλα των Ισπανών 2-4 και το παιχνίδι ΛΗΓΕΙ!!

Μ-Ε-Γ-Α-Λ-Ε-Ι-Ο!!!

konspir

"Tί να πω;; δεν έχω λόγια! Φανήκαμε και τυχεροί βέβαια στις στημένες φάσεις, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι ιστορική νίκη! Δεν βάζεις συνέχεια 4 γκολ μέσα στο Μπερναμπέου. Αφιερώνω την νίκη στους καταπληκτικούς μας οπαδούς"


Περιττό να πώ τί έγινε στο αεροδρόμιο... οι παίκτες πήγαν στα χέρια των οπαδών από την αίθουσα μέχρι το πούλμαν της ομάδας. Στιγμές που δεν τις ζεις συνέχεια...

-----------------------------------------

Η Ευρωπαϊκή μας βόλτα συνχίζεται λοιπόν, και μας φέρνει αντιμέτωπους με την Bayern M.

Δεν υπάρχουν πολλά να πούμε γι αυτά τα παιχνίδια. Ο αποκλεισμός ήρθε φυσιολογικά από μια καλύτερη ομάδα.

Στο πρώτο παιχνίδι στη Γερμανία γλυτώσαμε από τη συντριβή χάρη στο Χιώτη που έπιασε καταπληκτική απόδοση και κράτησε το παιχνίδι στο μηδέν μέχρι το 89'... Εκεί ο Santa Cruz τον λύγισε και πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης. 1-0 λοιπόν.

Με το ίδιο σκορ θα χάσουμε και στη Αθήνα. Σε ένα παιχνίδι που προσπαθήσαμε, κάναμε μερικές ευκαιρίες αλλά η ομάδα υποτάχθηκε τελικά σε έναν καλύτερο αντίπαλο... Δεν πειράζει

konspir:

"Δεν μπορώ να έχω παράπονο από την ομάδα για την ευρωπαϊκή μας πορεία. Κάναμε πολλές φορές την υπέρβαση. Με την Bayern δεν τα καταφέραμε. Συγχαρητήρια στα παιδιά για ότι κατάφεραν. Είναι ήδη πολλά."


Ευρώπη τέλος λοιπόν για φέτος... επιστροφή στις εγχώριες διοργανώσεις. Είχαμε μείνει στο τέλος του πρώτου γύρου.

Επόμενο ποστ... Τί έγινε τελικά στο πρωτάθλημα;;

Stay Tuned ;)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

katapliktiki poreia file Konspir2!milame ta ezisa ta mats pou periegrafes ::lol:
logiko na apokleisteis apo tin kaluteri omada ston kosmo(bayern OE! :mrgreen: )
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κάτσε να δεις τί έγινε στο πρωτάθλημα...! τόσα χρόνια παίζω CM και τέτοιο ψυχοφθόρο πρωτάθλημα δεν έχω ξαναζήσει... !!


Σήμερα το απόγευμα/βράδυ το ποστ!
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”